Forum Budowlane
Praca - Oferty Pracy

Instalacje gazowe - Piec gazowy zamiast węglowego?

wrzosiec - 2017-06-25, 22:33
Temat postu: Piec gazowy zamiast węglowego?
Czy taka forma ogrzewania waszym zdaniem jest lepsza?
Zastanawiam się czy warto taką wybrać.
Tutaj https://www.budujesz.pl/w...ie-oplaca/1323/ czytałam co nieco na ten temat.
I tak się zastanawiam co będzie korzystniejsze nie tylko pod względem finansowym, ale tak ogólnie.

biguś - 2017-06-28, 19:14

na pewno gaz jest lepszy dla środowiska niż węgiel. Tylko trzeba wybrać odpowiedni piec dla swojego domu.
OnlineExpert - 2017-07-12, 14:25

Witam,

Dokładnie! Kocioł gazowy jest znacznie bardziej ekologicznym rozwiązaniem od kotła na paliwo stałe oraz cechuje się bezobsługową pracą.
Wybierając instalację grzewczą zasilaną węglem należy liczyć się z dodatkową pracą eksploatacyjną polegającą na dostarczaniu paliwa do kotła. Jest to zwłaszcza uciążliwe dla osób mających mniej siły ze względu na wagę węgla lub ekogroszku. Należy wziąć również pod uwagę czyszczenie kotła z popiołu oraz czyszczenie samej kotłowni, co jest uciążliwe w sezonie grzewczym. Wracając do samego paliwa nigdy nie mamy pewności, czy zakupiony przez nas węgiel ma odpowiednią kaloryczność oraz musimy przeznaczyć oddzielne pomieszczenie do przechowywania opału. Należy wspomnieć, że wybór źródła ciepła jest inwestycją na długie lata. Mimo teoretycznie niższych kosztów eksploatacyjnych w porównaniu do kotłów gazowych, inwestor musi liczyć się z dodatkową pracą. Praca kotła gazowego gwarantuje czystą i bezobsługową pracę oraz niską emisję zanieczyszczeń do atmosfery. Zachęcam do odwiedzenia strony internetowej, na której znajdują się wszystkie informacje techniczne o kotłach kondensacyjnych marki Junkers z rodziny Cerapur:
http://www.junkers.pl/pro...r-compact.html.
Chętnie odpowiem na ewentualne dalsze pytania.
Pozdrawiam,
________________________________
Konsultant marki Junkers

Janka - 2017-07-31, 17:28

Czy ktoś z Was ma gaz z https://ineon.com.pl/gaz-ziemny-dla-firmy/ ? Jak wyglądają ceny?
Pierot-heating - 2017-08-25, 10:32

Piec gazowy na pewno jest bardzo ekologiczny w porównaniu do węglowego i to oczywisty fakt, natomiast moim zdaniem lepszym wyborem będzie inwestycja w pompe ciepła, nie sądzicie? Dzięki temu masz spokój na lata.
tamaryszek - 2017-08-25, 12:29

My się zdecydowaliśmy na gazowy. Gaz płynny,bo ziemny do nas nie dociera niestety ;) Koszty instalacji może nieco wyższe niż pieca na węgiel, ale na pewno to lepsze dla środowiska i wygodniejsze. Jak będzie w praktyce to damy znać po pierwszym sezonie. A może ktoś z Was już ogrzewa takim gazem ze zbiornika i może się podzielić wrażeniami?
Kotly-Oksana.pl - 2017-09-01, 11:21

To już indywidualna kwestia, natomiast przed wyborem danego źródła ogrzewania, warto wcześniej dokładnie przeanalizować koszty jakie się z tym wiążą . Z naszej strony możecie liczyć na pomoc podczas wyboru odpowiedniego kotła do domu.
biguś - 2017-09-06, 22:32

moim zdaniem warto zastanowić się nad montażem pompy ciepła. Ekologiczne rozwiązanie, również ekonomiczne.
OnlineExpert - 2017-09-12, 13:23

Witam,

Wybór pompy ciepła może być ciekawa alternatywą dla kotłów na paliwa stałe lub na kotły gazowe, zwłaszcza gdy nie ma możliwości podłączenia do budynku gazu ziemnego. Pod kątem rocznych kosztów ogrzewania jest to obecnie jedno z najbardziej opłacalnych rozwiązań z dostępnych na rynku, które jest dodatkowo całkowicie bezobsługowe oraz ekologiczne. Mamy do wyboru pompy ciepła gruntowe lub powietrzne. Pierwsze rozwiązanie gwarantuje stabilną pracę przy niskich temperaturach, lecz wymaga znacznie wyższych nakładów inwestycyjnych na wykonanie kolektorów gruntowych. Natomiast powietrzna pompa ciepła jest znacznie tańszym rozwiązaniem, ponieważ pobiera ciepło niskotemperaturowe bezpośrednio z otoczenia budynku. Przed wyborem odpowiedniego rozwiązania polecam konsultację z autoryzowanym instalatorem.
Więcej o pompach ciepła z rodziny Supraeco marki Junkers można znaleźć na stronie internetowej: http://www.junkers.pl/produkty/. Możliwy jest również kontakt telefoniczny pod numerem infolinii: 801 900 810.
W razie pytań, pozostaję do dyspozycji
Pozdrawiam,
________________________________
Konsultant marki Junkers

Ekspert_GASPOL - 2017-09-19, 10:28

tamaryszek napisał/a:
My się zdecydowaliśmy na gazowy. Gaz płynny,bo ziemny do nas nie dociera niestety ;) Koszty instalacji może nieco wyższe niż pieca na węgiel, ale na pewno to lepsze dla środowiska i wygodniejsze. Jak będzie w praktyce to damy znać po pierwszym sezonie. A może ktoś z Was już ogrzewa takim gazem ze zbiornika i może się podzielić wrażeniami?


Dzień dobry,

wybór gazu płynnego do ogrzewania domu zapewnia komfort, czystość i wygodę użytkowania. Kocioł gazowy jest niemal bezobsługowy i nie wymaga osobnego miejsca przeznaczonego na kotłownię. Zyskujemy czas, którego nie trzeba poświęcać na czynności związane z eksploatacją kotła, przestrzeń w domu i czystsze powietrze, ponieważ gaz płynny jest czystym źródłem energii.

Jeżeli są Państwo zainteresowani tego typu rozwiązaniem zachęcam do zapoznania się z ofertą firmy GASPOL, która oferuje dostawy gazu płynnego z możliwością dzierżawy zbiornika LPG oraz kompleksowym wykonaniem całej instalacji. W celu uzyskania bardziej szczegółowych informacji o naszej ofercie zachęcam do odwiedzenia strony https://www.gaspol.pl/dla...zbiornikowa-lpg lub kontaktu z Działem Obsługi Klienta GASPOL pod numerem telefonu 606 800 400.
Chętnie odpowiem na ewentualne dalsze pytania.

Pozdrawiam,
Ekspert marki GASPOL SA

pudelniczka - 2017-09-27, 10:34

Słyszałam, właśnie że ogrzewanie pompą przy braku podłączenia do gazu ziemnego jest ekonomiczniejsze z perspektywy niższych rachunków. Jest jednak problem jaką tą pompę wybrać, w ogóle od czego zacząć co jest potrzebne? Mam świetny sklep z takimi produktami https://www.immergas.pl/Produkty , ale jak człowiek się na tym nie zna to kompletnie nie wie co wybrać zaznaczę że domek w którym ma być takie ogrzewanie jest - z drewnianych bali.
biguś - 2017-10-05, 13:03

najlepiej znaleźć w swojej okolicy jakiegoś fachowca aby Ci pomógł w tym temacie. Pompa ciepła jest na pewno ciekawym rozwiązaniem.
Izabella33 - 2017-10-16, 16:11

Powiem Wam szczerze, że sama jednak dużo chętniej postawiłabym na ogrzewanie węglowe. Oczywiście tutaj trzeba się liczyć z dużymi kosztami, związanymi z zakupem opału. Możemy jednak zainwestować w takie worki http://dobreworki.pl/ , co nie wiąże się z dużym kosztem i dzięki temu partami, powoli zaopatrzymy się w niezbędną ilość opału na zimę. Przy czym jednocześnie mamy do wyboru produkty w różnych odcieniach, dzięki czemu łatwo rozpoznamy węgiel czy ekogroszek z różnych składów.
tamaryszek - 2017-10-27, 18:50

No pompa może i ciekawa, ale niestety droga.
Pytanie do eksperta, jesli można.
Jak cenowo wychodzi dzierżawa takiego zbiorniika?

DanielaCypr - 2017-11-03, 09:23

Tak jest to bardziej bezpieczniejsze , ale najważniejsze żeby tai piec zakładała firma posiadającego bardzo dobrego gazownika. Mam namiar na http://www.aginstalacje.w...ydrauliczne.php robili u mnie hydraulikę a ztego co wiem zajmują się równiez gazownictwem.
biguś - 2017-11-07, 22:10

pompa wydaje się droga ale trzeba sobie odliczyć podczas budowy domu komina i kotłowni (nie potrzebne są do pompy ciepła) w lato może chłodzić pomieszczenia (nie trzeba "klimatyzacji" montować)
Lusbet_pl - 2017-12-04, 11:49

Akurat jeżeli chodzi o inwestycję w pompę ciepła to początkowe nakłady oraz koszty są naprawdę bardzo duże, natomiast zwracają się wraz każdym kolejnym sezonem grzewczym, warto o tym pamiętać. W innym przypadku polecam też kocioł na pellet lub ekogroszek.
molik - 2017-12-11, 17:36

Przed wydzierżawieniem zbiornika gazowego warto dowiedzieć się czy taka opcja jest opłacalna. Warto przejrzeć oferty innych firm i porównać je. Od razu warto również zapoznać się z przykładową umową dzierżawy: http://umowadzierzawy.com.pl by nie zostać oszukanym.
aronH - 2017-12-13, 14:48

Już wiem, ze chciałabym korzystać z pelletu jako ogrzewania mojego domu. To dla nas najbardziej korzystna finansowo propozycja. Nie wiem tylko jaki wybrać piec. Szukałam tutaj https://pelletem.pl/jaki-kociol-piec-na-pellet/ informacji na ten temat. Podpowiecie mi coś jeszcze?
biguś - 2017-12-18, 20:09

a masz już jakiegoś sprawdzonego dostawcę pelletu??
jorgin - 2018-01-28, 16:43

My ostatecznie zdecydowaliśmy się na ogrzewanie gazowe. Rozglądam się teraz za dobrym dostawcą gazu ziemnego i wpadła mi w oko oferta firmy Onico http://onico-energia.pl/pl/ . Czy ktoś z Was miał już okazję z nimi współpracować i podzieli się opinią ?
prom - 2018-02-03, 18:38

Ogrzewanie gazowe jest zdecydowanie lepszym rozwiązaniem od tradycyjnego drewna, czy chociażby ekogroszku. Tej marki co podałeś niestety nie znam, osobiście mogę polecić kotły Termet https://sklep.auroks.pl/kotly-termet-gazowe . Sprawują się bardzo dobrze, nie mam nic do zarzucenia
OnlineExpert - 2018-03-05, 14:30

biguś napisał/a:
pompa wydaje się droga ale trzeba sobie odliczyć podczas budowy domu komina i kotłowni (nie potrzebne są do pompy ciepła) w lato może chłodzić pomieszczenia (nie trzeba "klimatyzacji" montować)


Witam,

Kolejnym argumentem przemawiającym za wyborem pompy ciepła, oprócz najniższych kosztów ogrzewania budynku, jest jej całkowita bezobsługowość pracy oraz brak emisji zanieczyszczeń do atmosfery. W porównaniu do kotła węglowego, pompa ciepła nie wymaga praktycznie żadnej obsługi. Eksploatacja kotła węglowego wymaga z kolei czynności związanych z jego czyszczeniem oraz napełnianiem zbiornika zasypowego. Konieczne jest także przeznaczenie dodatkowego pomieszczenia na cele przechowywania paliwa węglowego, którego koszty wybudowania również powinniśmy uwzględnić przy porównywaniu kosztów inwestycji. Z tego powodu należy zwrócić również uwagę na czasochłonność pracy przy kotle na węgiel w ciągu całego sezonu grzewczego.
Pozdrawiam,
________________________________
Konsultant marki Junkers - Bosch

jan7ko - 2018-03-10, 11:56

Pellet to alternatywa dla węgla, ale trzeba wiedzieć jak robić zakupy profesjonalnie i ekonomicznie, a jak to zrobić http://blog.gielda-paliw....-porady-opinie/ bo szkoda czasu na powielanie błędów lub przepłacanie. Dodatkowo w wielu gminach można ubiegać się o dofinansowanie do takich rozwiązań.
kraus - 2018-04-24, 10:17

My ogrzewamy piecem gazowym i jesteśmy bardzo zadowoleni z takiego rozwiązania. Aby rozwiać wszelkie wątpliwości, które się pojawiają przy instalacji tego typu ogrzewania mogę wam powiedzieć, że przy systematycznych przeglądach dom jest naprawdę bezpieczny. Jeśli chodzi o sprawdzenie szczelności instalacji gazowej oraz stanu technicznego kotła grzewczego to zlecamy tę kwestię naprawdę dobrej firmie pana Górki http://www.lublin.przeglady-budowlane24.pl/ Fachowo podchodzą do każdego zlecenia, mają dogodne terminy i przystępne ceny :)
Edylia - 2018-05-14, 18:39

Moim zdaniem, nawet nie ma co porównywać kotła gazowego i takiego na węgiel. My mieliśmy wcześniej ogrzewanie na węgiel i co tu dużo mówić. Roboty jest masa przy takim ogrzewaniu i jeszcze wszędzie ten kurz... masakra. Teraz mamy kocioł gazowy firmy http://termet.com.pl/ i to jest w końcu XXI wiek:) Czysto, bezobsługowo, trzyma zadaną temperaturę, nawet jak wyjeżdżamy na tydzień z domu. A cenowo wcale nie jest drożej. Więc nawet nie masz się nad czym zastanawiać.
OnlineExpert - 2018-06-18, 09:21

Witam,

Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem niż wybór kotła na paliwo stałe jest ogrzewanie gazowe. Jest ono znacznie bardziej komfortowe, ponieważ nie wymagana jest żadna praca przy eksploatacji kotła. Nie będzie potrzeby podkładania paliwa oraz czyszczenia kotła i pomieszczenia kotłowni. Ogrzewanie gazowe cechuje się nieznacznie wyższymi kosztami ogrzewania w porównaniu do kotła stałopalnego, lecz otrzymujemy wysoki komfort użytkowania oraz znaczne polepszenie jakości powietrza w otoczeniu budynku.
W sprawie doboru odpowiedniego kotła zachęcam do kontaktu z Autoryzowanym Instalatorem marki Junkers. Nasi specjaliści pomogą w doborze, jak również wykonają montaż. Na stronie internetowej www.junkers.pl znajduje się wyszukiwarka instalatorów w zależności od miejsca zamieszkania. Można również skorzystać z całodobowej infolinii pod numerem telefonu: 801 900 810.
Więcej informacji o naszych kotłach można znaleźć na stronie internetowej: http://www.junkers.pl/pro...kondensacyjne/.
Chętnie odpowiem na ewentualne pytania.

Pozdrawiam,
________________________________
Konsultant marki Junkers - Bosch

marcel591 - 2018-06-25, 06:24

Hmm a co sądzicie o takim rodzaju ogrzewania jak pompy ciepła? Ja wąłśnie czytam sobie o tym trochę tutaj http://www.alpha-innotec.pl/ i wydaje sie to być na prawdę ciekawym rozwiązaniem. Jak wy uważacie?
biguś - 2018-06-25, 22:30

nawet na tym forum jest kilka tematów na temat pompy ciepła. Moim zdaniem jest to dobre rozwiązanie. Ekologiczne rozwiązanie ponieważ nic się nie spala. Nie trzeba kupować opału i go składować.
danko12 - 2018-08-27, 14:01

Wasze rady okazały się bardzo pomocne. Postanowiłem zmienić koncepcję ogrzewania w domu, który właśnie jest budowany. Zamierzam zdecydować się na ofertę tezet.pl. Takie ekologiczne i przede wszystkim ekonomiczne rozwiązanie, jest tym najlepszym.
Darian - 2018-08-29, 20:09

Może i pompa jest fajnym rozwiązaniem ale drogim. Tańszym sposobem, a tak samo wygodnym bo zupełnie bezobsługowym i w pełni ekologicznym jest ogrzewanie gazem. U moich rodziców kocioł gazowy - - https://bongioanni.pl/play/ sprawdza się świetnie. Jest nowoczesny, wydajny, ma niewielkie wymiary i jego instalacja nie wymagała brania kredytu;) No i dużo łatwiej znaleźć dobrych fachowców od gazu niż od pompy ciepła.
kaffka - 2018-08-31, 19:01

U nas te rozwiązanie z kotłem węglowym jest dobre, zwłaszcza jak teraz wymieniliśmy na 5 klasę - http://sklep.metalvit.pl/ To dośc ekonomiczny sposób ogrzewania, a przy tych nowych kotłach na prawdę nie ma dużo roboty
mazi88 - 2018-09-07, 12:59

Darian napisał/a:
Może i pompa jest fajnym rozwiązaniem ale drogim. Tańszym sposobem, a tak samo wygodnym bo zupełnie bezobsługowym i w pełni ekologicznym jest ogrzewanie gazem...


czy ja wiem. Do wyliczeń wziąłeś pod uwagę budowę kotłowni komina i przyłącza gazu?? A jak nie masz gazu z sieci tylko ze zbiornika to dochodzi koszt zbiornika lub jego dzierżawa.
No i oczywiście zakup tego gazu
Pompa ciepła takich rzeczy nie ma więc koszty jeszcze raz trzeba przeliczyć aby mówić co jest tańsze a co droższe

OnlineExpert - 2018-09-27, 11:50

Darian napisał/a:
Może i pompa jest fajnym rozwiązaniem ale drogim. Tańszym sposobem, a tak samo wygodnym bo zupełnie bezobsługowym i w pełni ekologicznym jest ogrzewanie gazem. U moich rodziców kocioł gazowy - - https://bongioanni.pl/play/ sprawdza się świetnie. Jest nowoczesny, wydajny, ma niewielkie wymiary i jego instalacja nie wymagała brania kredytu;) No i dużo łatwiej znaleźć dobrych fachowców od gazu niż od pompy ciepła.


Witam,

wybór pompy ciepła nie musi wiązać się z wysokimi kosztami inwestycyjnymi, gdy zastosujemy powietrzną pompę ciepła. Jest to tańsza alternatywa dla gruntowej pompy ciepła, która do swojej pracy pobiera ciepło niskotemperaturowe bezpośrednio z otoczenia budynku. Nie będzie wtedy wymagane wiercenie odwiertów lub wykonywania kolektora poziomego. Koszt inwestycji w tego typu rozwiązanie jest nieznacznie wyższy od zakupu kotła gazowego, a dzięki poborowi darmowego ciepła niskotemperaturowego, koszty ogrzewania są na niższym poziomie.
W ofercie marki Buderus znajdują się powietrzne pompy ciepła z rodziny Logatherm, które posiadają jeden z najwyższych współczynnik COP na rynku. W celu uzyskania bardziej szczegółowych informacji o pompach ciepła zachęcam do odwiedzenia strony internetowej produktu: http://www.buderus.pl/pro...erm-wpl-ar.html
Chętnie odpowiem na ewentualne pytania.
Pozdrawiam,
________________________________
Konsultant marki Buderus

kasai - 2019-02-26, 16:13

Na https://www.gazuno.pl/ można skorzystać z kalkulatora oszczędności na ogrzewaniu przy wykorzystaniu gazowej pompy ciepła. Co obecnie jest bardzo popularne i zalecanie nie tylko z oszczedności ale i ogromnego zanieczyszczenia powietrza w naszym kraju.
Buderus-Poznan - 2019-03-11, 11:26

Byłaby to na pewno bardzo dobra zmiana nie tylko ze względu na wygodę bo jednak przy kotle węglowym trzeba dużo więcej włożyć pracy ale też dodatkowo zadbasz o środowisko oraz powietrze wokół. Jeśli będziesz chciał wybrać dobrej jakości kocioł gazowy to zapraszamy do nas na http://buderus-poznan.pl/ gdzie znajdziesz ich szeroki wybór, a w razie pytań bądź wątpliwości także chętnie służymy pomocą również w zakresie montażu oraz serwisów. Pozdrawiamy :)
biguś - 2019-03-11, 22:12

kasai napisał/a:
Na https://www.gazuno.pl/ można skorzystać z kalkulatora oszczędności na ogrzewaniu przy wykorzystaniu gazowej pompy ciepła. Co obecnie jest bardzo popularne i zalecanie nie tylko z oszczedności ale i ogromnego zanieczyszczenia powietrza w naszym kraju.


Co to za rodzaj pompy ciepła?? Pierwszy raz słyszę o gazowej.

kol77 - 2019-03-17, 20:37

Ja mam piec gazowy. Węglowy bardziej brudzi, a same utrzymanie, czyszczenie zabiera czas.
OnlineExpert - 2019-04-08, 12:11

Witam,

Zdecydowanie polecam wybór ogrzewania gazowego z zastosowaniem kotła kondensacyjnego.. Takie rozwiązanie jest znacznie bardziej komfortowe, ponieważ nie wymagana jest żadna praca przy eksploatacji kotła. Nie będzie potrzeby podkładania paliwa, czyszczenia kotła oraz pomieszczenia kotłowni. Ogrzewanie gazowe cechuje się nieznacznie wyższymi kosztami ogrzewania w porównaniu do kotła na paliwo stałe, lecz otrzymujemy wysoki komfort użytkowania oraz znaczne polepszenie jakości powietrza w otoczeniu budynku.
W sprawie doboru odpowiedniego kotła kondensacyjnego z rodziny Cerapur lub Bosch Condens zachęcam do kontaktu z Autoryzowanym Instalatorem Junkers-Bosch. Nasi specjaliści pomogą w doborze, jak również wykonają montaż. Na stronie internetowej www.junkers.pl znajduje się wyszukiwarka instalatorów w zależności od miejsca zamieszkania. Można również skorzystać z całodobowej infolinii pod numerem telefonu: 801 900 810.
Więcej informacji o naszych kotłach można znaleźć na stronie internetowej: http://www.junkers.pl/pro...kondensacyjne/.
Chętnie odpowiem na ewentualne pytania.

Pozdrawiam,
________________________________
Konsultant Junkers-Bosch

arekCo - 2019-05-14, 13:45

My wybraliśmy ogrzewanie gazowe bo stawiamy na ekologiczne rozwiązania, już dość tego smogu wokoło. Mamy gaz od łódzkiej rozlewni gazu https://gal-gaz.pl/ Sprzedają hurtowo i detalicznie, mają korzystne ceny. Jestem w 100% zadowolony z wyboru metody ogrzewania i z samej firmy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group