Forum Budowlane
Praca - Oferty Pracy

Instalacje grzewcze - pompy gazowe

Oleg21 - 2018-09-19, 14:58
Temat postu: pompy gazowe
Jeśli ktoś z was zastanawia się jak duże oszczędności można uzyskać z tytułu używania gazowej pompy ciepła to zapraszam na stronę http://www.gazuno.pl/ . Mają fajny kalkulator który bierze pod uwagę różne czynniki i dokładnie wylicza oszczędności w porównaniu do elektrycznej pompy ciepła oraz rozwiązań typu „kocioł” np. kocioł gazowy, kocioł elektryczny itp.
marek_buduje - 2018-09-24, 13:37

nie widzę najmniejszego sensu stosowania takich pomp. ktoś wie jaka jest różnica w porównaniu ze zwykłą pompą gruntową? chodzi o koszt ogrzewania. to co najbardziej mi tu nie pasuje to to, że pompa z założenia jest odnawialnym źródłem energii, więc wykorzystywanie gazu do jej napędzenia totalnie mi nie pasuje..
OnlineExpert - 2018-10-05, 09:02

Witam,

Zastosowanie gazowej pompy ciepła w porównaniu do tradycyjnej pompy ciepła zasilanej energią elektryczną ma również swoje wady. Po pierwsze do budynku musi być podłączona sieć gazowa. Wytwarzanie ciepła odbywa się poprzez pracę gazowego silnika spalinowego, co oznacza emisję zanieczyszczeń do atmosfery (co nie występuje w elektrycznej pompie ciepła) oraz wyższy poziom hałasu. Takie rozwiązanie nie może także współpracować z kolektorami słonecznymi oraz panelami FV.
Przy okazji zachęcam do sprawdzenia oferty pomp ciepła marki Junkers-Bosch. Znajdują się w niej zarówno powietrzne, jak i gruntowe pompy ciepła z rodziny Bosch Compress, które posiadają jeden z wyższych współczynników COP na rynku. W celu uzyskania bardziej szczegółowych informacji o pompach ciepła zachęcam do odwiedzenia strony internetowej produktu: https://www.junkers.pl/produkty/pompy-ciepla/.
Chętnie odpowiem na ewentualne pytania.
Pozdrawiam,
________________________________
Konsultant marki Junkers-Bosch


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group