Forum Budowlane
Praca - Oferty Pracy

Informacje pozostałe - Rosnące obroty oraz kolejne inwestycje VELUX w Polsce

admin - 2009-05-25, 09:47
Temat postu: Rosnące obroty oraz kolejne inwestycje VELUX w Polsce
Rosnące obroty oraz kolejne inwestycje VELUX w Polsce

Grupa VELUX utrzymuje swój stabilny wzrost na polskim rynku. Mimo osłabienia koniunktury w branży budowlanej firma osiągnęła wzrost obrotów, a ponadto planuje kolejne inwestycje. W 2009 przeznaczy 20 milionów zł na rozwój energooszczędnych technologii, które umożliwią jej nie tylko ograniczenie emisji CO2, ale także optymalizację kosztów produkcji okien połaciowych wytwarzanych w fabrykach w Gnieźnie i Namysłowie.

W strategii VELUX, Polska to nie tylko ważny rynek zbytu, ale także miejsce znacznej części produkcji. Zgodnie ze strukturą organizacyjną, firma w Polsce działa za pośrednictwem spółek: handlowej VELUX Polska oraz produkcyjnej NB Polska Sp. z o.o., obejmującej zakłady produkcyjne w Gnieźnie i Namysłowie. Mimo spowolnienia gospodarczego spółki postrzegają swoją pozycję na rynku jako stabilną. W 2008 obroty VELUX Polska Sp. z o.o. wyniosły 137 mln złotych, wzrastając o około 8% w porównaniu z rokiem poprzednim. W tym samym czasie NB Polska Sp. z o.o., uzyskała obroty na poziomie 500 mln zł. W porównaniu z rokiem 2007 stanowi to wzrost o około 3 %. Pozytywną ocenę minionego roku potwierdza stała liczba zatrudnionych utrzymująca się od 2007 na poziomie 1300 pracowników.

W 2008 roku VELUX zakończył kolejną znaczącą inwestycję – rozbudowę fabryki w Namysłowie. Na budowę pięciu hal produkcyjnych o łącznej powierzchni 30 000 m2 oraz nowe rozwiązania logistyczne wydano ponad 60 mln zł. Obecnie łączna powierzchnia produkcyjna fabryk w Polsce wynosi ponad 116 000 m2. W tym roku VELUX zamierza zainwestować 20 mln zł w energooszczędne technologie. W planach jest modernizacja systemu odciągu wiórów, który umożliwi bardziej efektywny odzysk surowców wtórnych. Natomiast optymalizacja sposobów oświetlenia w fabrykach oraz usprawnianie pracy sprężarek pozwolą zredukować zużycie energii. Działania firmy są kontynuacją innowacyjnego i ekologicznego podejścia do biznesu. VELUX w ramach nowego programu ochrony klimatu postawił sobie za cel ograniczenie emisji CO2 dla Grupy VELUX o 20% do roku 2012, a o 50 % do roku 2020.

źródło :

http://mmnieruchomosci.wo...velux-w-polsce/

peleq - 2016-04-21, 16:33

Warto zastanowić się nad usprawnieniem produkcji w takiej firmie. Na http://teccon.pl/ znajdziecie firmę zajmującą się projektowaniem oraz budową urządzeń, które na usprawnienie produkcji mogą wpłynąć. Według mnie warto zapoznać się z dostępną u nich ofertą.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group