Forum Budowlane  Strona Główna Forum Budowlane
Forum Budowlane

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload
Znalezionych wyników: 113
Forum Budowlane Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Czym ogrzewać
OnlineExpert

Odpowiedzi: 260
Wyświetleń: 40060

PostForum:  Instalacje grzewcze   Wysłany: 2018-07-20, 13:00   Temat: Czym ogrzewać
marek_buduje napisał/a:
Solnijeszjak napisał/a:
Czytałam,że najbardziej opłacalne jest ogrzewanie gazowe i że jest ekologiczne.


w takim razie niestety trafiłeś na nieprawdziwą informację. gaz nie jest w żadnym stopniu ekologiczny, przecież to jest paliwo, które się spala i które emituje dwutlenek węgla. nie wspomnę już o samym procesie wydobywania i transportu gazu, które również jest bardzo szkodliwe dla środowiska. jedyną alternatywą którą obecnie widzę to w pełni ekologiczna pompa ciepła


Witam,

Oczywiście, że podczas spalania gazu wydziela się dwutlenek węgla, lecz w znacznie mniejszej ilości, niż przy spalaniu paliw stałych. Występuje również znacznie niższa emisja tlenku węgla, związków siarki i azotu, oraz praktycznie nie występuje emisja pyłu do atmosfery. Jak już Pan wspomniał jedynym w pełni ekologicznym rozwiązaniem ogrzewania budynku jest pompa ciepła, lecz gazowe kotły kondensacyjne można również uznać za bardziej ekologiczną alternatywę dla wszelkiego rodzaju kotłów na paliwa stałe. Gazowe kotły kondensacyjne pracują przy niższych parametrach pracy z wyższą sprawnością, więc dzięki temu emitowana jest mniejsza ilość zanieczyszczeń do atmosfery.
Przy okazji chciałbym polecić pompy ciepła z rodziny Bosch Compress oraz gazowe kotły kondensacyjne Cerapur. W celu uzyskania bardziej szczegółowych informacji o naszych produktach, zachęcam do odwiedzenia strony internetowej: https://www.junkers.pl/produkty/.
Chętnie odpowiem na ewentualne pytania.
Pozdrawiam,
________________________________
Konsultant marki Junkers-Bosch
  Temat: Ogrzewanie podłogowe
OnlineExpert

Odpowiedzi: 83
Wyświetleń: 19390

PostForum:  Instalacje grzewcze   Wysłany: 2018-07-20, 12:39   Temat: Ogrzewanie podłogowe
marek_buduje napisał/a:
Meisen.pl napisał/a:
Jedno nie wyklucza drugiego, szczególnie jeżeli całość jest podłączona do układu CO. Tak czy inaczej niewątpliwie ogrzewanie podłogowe zapewni nam duży komfort użytkowy na co dzień i zużyjemy mniej opału, będziemy mogli zaoszczędzić.


podłogówka pozwoli zaoszczędzić, to fakt, ale w momencie gdy będzie współpracować z pompa ciepła, gdyż są to systemy niskotemperaturowe


Witam,

Ogrzewanie podłogowe pozwoli na oszczędności kosztów ogrzewania przy współpracy z praktycznie każdym rodzajem ogrzewania budynku. Przy współpracy z kotłami stałopalnymi, pozwoli to na obniżenie parametrów zasilania na kotle, poprzez co zostanie zużyta mniejsza ilość paliwa. Ogrzewanie podłogowe najlepiej współpracuje z gazowymi kotłami kondensacyjnymi. Dzięki obniżeniu temperatury zasilania, obniżona zostaje temperatura powrotu czynnika roboczego z instalacji centralnego ogrzewania. W związku z tym zwiększa się sprawność kotła kondensacyjnego poprzez odzysk ciepła podczas wkroplenia się pary wodnej znajdującej się w spalinach.
W celu uzyskania bardziej szczegółowych informacji o kotłach kondensacyjnych marki Junkers-Bosch z rodziny Cerapur oraz Bosch Condens zachęcam do odwiedzenia strony internetowej: www.junkers.pl/produkty/k...kondensacyjne/.
Chętnie odpowiem na ewentualne pytania.
Pozdrawiam,
________________________________
Konsultant marki Junkers-Bosch
  Temat: Problem z ogrzewaniem
OnlineExpert

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 3664

PostForum: Wentylacja i klimatyzacja   Wysłany: 2018-07-18, 14:03   Temat: Problem z ogrzewaniem
lena77 napisał/a:
Może warto pomyśleć poważnie o zmianie sposobu ogrzewania domu? Ogrzewanie gazowe będzie zawsze na czasie bo raz, że jest bardzo ekologiczne, a dwa, że koszty gazu nie są wysokie. Na pewno wychodzi to korzystniej niż na przykład węgiel. Polecam zapoznać się ze stroną LPG Direct: http://lpgdirect.pl/, tam znajdziecie mnóstwo ciekawych informacji na temat gazu.


Witam,

Zmiana urządzenia grzewczego na bardziej nowoczesne zawsze pozwoli na wytwarzanie energii cieplnej z wyższą sprawnością co zagwarantuje niższe koszty ogrzewania. Należy jednak wybrać ogrzewanie, które zagwarantuje najniższe koszty ogrzewania. Takim rozwiązaniem na pewno nie jest gaz LPG, który cechuje się wysoką ceną zakupu samego paliwa oraz potrzeby dzierżawy lub zakupu zbiornika. W tym przypadku znacznie korzystniejszym rozwiązaniem jest wybór powietrznej pompy ciepła. Koszty inwestycyjne są na wyższym poziomie, jednak dzięki zastosowaniu darmowego ciepła niskotemperaturowego do ogrzewania, roczne koszty ogrzewania są na bardzo niskim poziomie. Dodatkowo pompa ciepła jest całkowicie bezobsługowa oraz ekologiczna, ponieważ wytwarzanie ciepła nie zachodzi na drodze spalania.
W ofercie marki Buderus znajdują się zarówno powietrzne, jak i gruntowe pompy ciepła z rodziny Logatherm, które posiadają jeden z najwyższych współczynników COP na rynku. W celu uzyskania bardziej szczegółowych informacji o pompach ciepła zachęcam do odwiedzenia strony internetowej produktu: http://www.buderus.pl/pro...w/pompy-ciepla/
Chętnie odpowiem na ewentualne pytania.
Pozdrawiam,
________________________________
Konsultant marki Buderus
  Temat: Problem z ogrzewaniem
OnlineExpert

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 3664

PostForum: Wentylacja i klimatyzacja   Wysłany: 2018-07-11, 14:34   Temat: Problem z ogrzewaniem
Victori_pl napisał/a:
Ja z doświadczenia mogę polecić układ Co plus ogrzewanie podłogowe bo w zasadzie niezależnie od metrażu spokojnie sie to sprawdzi. Co o tym sądzisz?


Witam,

Ogrzewanie podłogowe jest bardzo dobrym rozwiązaniem, które sprawdza się praktycznie we wszystkich pomieszczeniach budynku mieszkalnego. Jedynie w przypadku pomieszczeń o większym zapotrzebowaniu na moc cieplną lub o niewielkiej powierzchni podłogi może być wymagane zastosowanie grzejników lub ułożenia wężownicy na ścianie. Wyróżniamy trzy strefy ogrzewania podłogowego w budynku: strefa brzegowa znajdująca się od 60cm do 1m od przegrody zewnętrznej o dopuszczalnej temperaturze 35°C, strefa bytowa o temperaturze do 29°C oraz strefa łazienkowa o maksymalnej temperaturze do 33°C. Aby dodatkowo obniżyć rachunki za ogrzewanie budynku warto wybrać rozwiązanie, które idealnie współpracuje z tego typu ogrzewaniem. Mogą to być pompy ciepła lub gazowe kotły kondensacyjne. Więcej informacji o wyżej wymienionych produktach można znaleźć na stronie internetowej: http://www.junkers.pl/produkty/. Możliwy jest również kontakt telefoniczny pod numerem infolinii: 801 900 810.
W razie pytań, pozostaję do dyspozycji.

Pozdrawiam,
________________________________
Konsultant marki Junkers-Bosch
  Temat: Nowe pompy ciepła Junkers o
OnlineExpert

Odpowiedzi: 71
Wyświetleń: 18067

PostForum:  Instalacje grzewcze   Wysłany: 2018-07-05, 12:26   Temat: Nowe pompy ciepła Junkers o
Witam,

Dla osób zainteresowanych kompleksowym wykonaniem instalacji grzewczej z pompą ciepła, polecam skontaktować się z jednym z Autoryzowanych Instalatorów marki Junkers-Bosch. W swojej ofercie posiadamy zarówno gruntowe, jak i powietrzne pompy ciepła Bosch Compress. Nasze pompy cechują się solidnym wykonaniem, posiadają wysokiej klasy sprężarkę i wymiennik ciepła. Gwarantuje to długą żywotność i wysoką sprawność wytwarzania energii cieplnej. Marka Junkers-Bosch oferuje gwarancje na swoje pompy ciepła do 5 lat.
Na stronie internetowej www.junkers.pl znajduje się wyszukiwarka instalatorów wraz z ich miejscem zamieszkania, którzy pomogą z doborem odpowiedniego urządzenia oraz wykonają instalację. Można również skorzystać z całodobowej infolinii pod numerem telefonu: 801 900 801.
Zachęcam również do odwiedzenia strony internetowej, na której znajdują się wszystkie informacje odnośnie pomp ciepła: http://www.junkers.pl/produkty/pompy-ciepla/
Pozdrawiam,
________________________________
Konsultant marki Junkers-Bosch
  Temat: dlaczego EKO-GROSZEK
OnlineExpert

Odpowiedzi: 47
Wyświetleń: 17338

PostForum:  Instalacje grzewcze   Wysłany: 2018-06-21, 14:40   Temat: dlaczego EKO-GROSZEK
Witam,

A nie zastanawiali się Państwo nad zastosowaniem bardziej komfortowego i ekologicznego rodzaju ogrzewania jak pompa ciepła lub gazowy kocioł kondensacyjny?
Pompa ciepła to jedno z najbardziej opłacalnych rozwiązań ogrzewania budynku pod kątem rocznych kosztów ogrzewania, które jest jednocześnie ekologiczne oraz bezobsługowe. W porównaniu do obsługi kotła na paliwa stałe, nie będzie wymagana praca przy dostarczaniu paliwa do kotła oraz przy jego czyszczeniu. Kotły kondensacyjne cechują się również bezobsługową pracą oraz niską emisją zanieczyszczeń do atmosfery w porównaniu ze spalaniem paliw stałych.
Przy okazji zachęcam do zapoznania się z ofertą pomp ciepła marki Buderus z rodziny Logatherm oraz kotłów Logatherm, która znajduje się na stronie internetowej: http://www.buderus.pl/produkty/
Chętnie odpowiem na ewentualne dalsze pytania.
Pozdrawiam,
________________________________
Konsultant marki Buderus
  Temat: Rekuperator - którego producenta wybrać?
OnlineExpert

Odpowiedzi: 42
Wyświetleń: 12487

PostForum: Wentylacja i klimatyzacja   Wysłany: 2018-06-21, 14:39   Temat: Rekuperator - którego producenta wybrać?
nowos napisał/a:
Owszem zgadzam się, ale warto również zwrócić uwagę na kwestię konserwacji takiego systemu. Gdybyście nie czytali to wklejam link do ciekawego artykułu: http://bip-i.pl/czyszczen...-krok-po-kroku/ , który dość jasno omawia tą kwestię. Kiedyś wydawało mi się, że wentylacje można czyścić na własną rękę, a także, że nie wymaga ona tak częstej konserwacji. Zdecydowanie się myliłem, czyszczenie całego systemu pozwala na utrzymanie jakości powietrza na dobrym poziomie.


Witam,

dokładnie. Warto zadbać o czystość przewodów wentylacyjnych, ponieważ to przez nie dostarczane jest powietrze. W przypadku ich złego stanu przepływające powietrze będzie zabierać bakterie oraz zanieczyszczenia bezpośrednio do pomieszczenia, w którym przebywamy. Czyszczenie kanałów wentylacji mechanicznej warto zlecić fachowej firmie wykonującej takie usługi. Polega ona na wprowadzeniu do kanału specjalnej szczotki połączonej z wentylatorem wyciągowym, która poprzez obracanie się zbiera nieczystości zalegające na ściankach kanału. Są one następnie wysysane przez wentylator do worka na kurz. Taka metoda jest zalecana jedynie do przewodów stalowych, ponieważ w przypadku aluminiowych rur elastycznych istnieje możliwość uszkodzenia powierzchni rury poprzez wirującą szczotkę. Z tego powodu przewody tego rodzaju należy wymieniać na nowe raz na kilka lat. Czyszczenie kanałów pozwoli na polepszenie jakości nawiewanego powietrza do budynku.
Zachęcam również do odwiedzenia strony internetowej w której znajdują się wszystkie informacje odnośnie central wentylacyjnych z rekuperatorem firmy Buderus: https://www.buderus.com/p...-hrv2-746299-p/
Chętnie odpowiem na ewentualne dalsze pytania.
Pozdrawiam,
________________________________
Konsultant marki Buderus
  Temat: Piec gazowy zamiast węglowego?
OnlineExpert

Odpowiedzi: 28
Wyświetleń: 3946

PostForum:  Instalacje gazowe   Wysłany: 2018-06-18, 09:21   Temat: Piec gazowy zamiast węglowego?
Witam,

Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem niż wybór kotła na paliwo stałe jest ogrzewanie gazowe. Jest ono znacznie bardziej komfortowe, ponieważ nie wymagana jest żadna praca przy eksploatacji kotła. Nie będzie potrzeby podkładania paliwa oraz czyszczenia kotła i pomieszczenia kotłowni. Ogrzewanie gazowe cechuje się nieznacznie wyższymi kosztami ogrzewania w porównaniu do kotła stałopalnego, lecz otrzymujemy wysoki komfort użytkowania oraz znaczne polepszenie jakości powietrza w otoczeniu budynku.
W sprawie doboru odpowiedniego kotła zachęcam do kontaktu z Autoryzowanym Instalatorem marki Junkers. Nasi specjaliści pomogą w doborze, jak również wykonają montaż. Na stronie internetowej www.junkers.pl znajduje się wyszukiwarka instalatorów w zależności od miejsca zamieszkania. Można również skorzystać z całodobowej infolinii pod numerem telefonu: 801 900 810.
Więcej informacji o naszych kotłach można znaleźć na stronie internetowej: http://www.junkers.pl/pro...kondensacyjne/.
Chętnie odpowiem na ewentualne pytania.

Pozdrawiam,
________________________________
Konsultant marki Junkers - Bosch
  Temat: Czym ogrzewać
OnlineExpert

Odpowiedzi: 260
Wyświetleń: 40060

PostForum:  Instalacje grzewcze   Wysłany: 2018-06-18, 09:20   Temat: Czym ogrzewać
biguś napisał/a:
węgiel nie jest ekologicznym rozwiązaniem. pellet już szybciej. Jakby szukać ekologicznych rozwiązań to lepiej patrzeć na pompę ciepła lub ogrzewanie gazowe.


Witam,

Spalanie pelletu nie jest całkowicie ekologicznym rozwiązaniem w kontekście emisji zanieczyszczeń w obrębie budynku. Podczas spalania każdego rodzaju biomasy wydzielają się do otoczenia trujące spaliny nieraz porównywalne do spalania konwencjonalnych paliw węglowych. Biomasa uznawana jest za ekologiczne paliwo, ponieważ przyjmuje się, że do jej wytworzenia wykorzystywana jest taka sama ilość dwutlenku węgla, jaka powstaje przy jej spalaniu. Kotły na pellet nie są bezobsługowe. Pellet należy magazynować, zasypywać kocioł oraz czyścić kocioł z popiołu.
Z obecnie wykorzystywanych rozwiązań ogrzewania najbardziej ekologicznym oraz całkowicie bezobsługowym rozwiązaniem ogrzewania budynku są pompy ciepła, w których nie występuje zjawisko spalania oraz kotły na gaz ziemny lub LPG. Emisja spalin z gazu w porównaniu do paliw stałych zawiera znacznie mniej dwutlenku węgla oraz nie posiada pyłów i sadzy. Więcej informacji o wyżej wymienionych produktach można znaleźć na stronie internetowej: http://www.junkers.pl/produkty/. Możliwy jest również kontakt telefoniczny pod numerem infolinii: 801 900 810.
W razie pytań, pozostaję do dyspozycji

Pozdrawiam,
________________________________
Konsultant marki Junkers-Bosch
  Temat: Rekuperacja czy to skuteczny system wymiany powietrza?
OnlineExpert

Odpowiedzi: 41
Wyświetleń: 7552

PostForum: Wentylacja i klimatyzacja   Wysłany: 2018-06-14, 12:15   Temat: Rekuperacja czy to skuteczny system wymiany powietrza?
biguś napisał/a:
Patrikson napisał/a:
... mam gruntową pompę ciepła. Polecam takie rozwiązanie, bo jest ono skuteczne i bezproblemowe.

A czemu na takie rozwiązanie się zdecydowałeś??
Porównywałeś np z pompą ciepła powietrzną??


Witam,

Gruntowa pompa ciepła cechuje się bardziej stabilną pracą w porównaniu do powietrznej pompy ciepła, zwłaszcza przy pracy przy niższej temperaturze zewnętrznej. Dodatkowo pozwala na chłodzenie pasywne budynku (bez wykorzystania sprężarki) w okresie letnim oraz może pracować przy znacznie niższej temperaturze zewnętrznej. Powietrzne pompy ciepła gwarantują natomiast znacznie niższe koszty inwestycyjne, ponieważ w tym przypadku nie jest wymagana budowa kolektorów gruntowych. Dlatego przed wyborem pomiędzy gruntową a powietrzną pompą ciepła warto przeanalizować koszty inwestycyjne oraz eksploatacyjne obydwu rozwiązań. Może się okazać, że wyższe koszty inwestycyjne gruntowej pompy ciepła będą niewspółmierne do wyższych kosztów ogrzewania za pomocą powietrznej pompy. Przy okazji polecam pompy ciepła marki Buderus z rodziny Logatherm. Bardziej szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej: http://www.buderus.pl/pro...w/pompy-ciepla/
Chętnie odpowiem na ewentualne pytania.
Pozdrawiam,
________________________________
Konsultant marki Buderus
  Temat: Rekuperator - którego producenta wybrać?
OnlineExpert

Odpowiedzi: 42
Wyświetleń: 12487

PostForum: Wentylacja i klimatyzacja   Wysłany: 2018-06-14, 12:14   Temat: Rekuperator - którego producenta wybrać?
marek_buduje napisał/a:
Wiecie, że sama wentylacja mechaniczna z rekuperacją nie daje korzyści energetycznych wbrew powszechnie panującej opinii. Wentylacja mechaniczne wymusza dużo większe straty energii niż klasyczna wentylacja grawitacyjna. Moduł rekuperacji stosuje się, aby pokryć straty wynikające z zastosowania bardzo energochłonnej wentylacji mechanicznej.


Witam,

Wentylacja mechaniczna w porównaniu do tradycyjnej wentylacji grawitacyjnej wymaga co prawda energii elektrycznej do zasilania wentylatorów nawiewnych oraz wywiewnych, lecz koszty te nie są wymierne do korzyści, jakie niesie za sobą wykorzystanie takiej instalacji. Podwyższy się komfort użytkowania budynku, ponieważ zawsze będzie dostarczane świeże powietrze o odpowiedniej temperaturze, bez potrzeby otwierania okien. Dzięki zastosowaniu filtrów na przewodzie nawiewnym, dostarczane będzie czyste powietrze. Dlatego takie rozwiązanie jest zalecane dla osób z alergią. Odzysk ciepła pozwoli na obniżenie kosztów ogrzewania budynku. Mając na uwadze wszystkie wyżej wymienione zalety, system wentylacji mechanicznej jest znacznie lepszym rozwiązaniem od wentylacji grawitacyjnej.
Chętnie odpowiem na ewentualne dalsze pytania.
Pozdrawiam,
________________________________
Konsultant marki Buderus
  Temat: nowacyjne rozwiązania c.o. i c.w.u.
OnlineExpert

Odpowiedzi: 33
Wyświetleń: 10588

PostForum:  Instalacje grzewcze   Wysłany: 2018-06-14, 12:08   Temat: nowacyjne rozwiązania c.o. i c.w.u.
Darian napisał/a:
Ja od początku, czyli już na etapie projektu, wiedziałem, że chcę pompę ciepła. Właśnie ze względu na jej ekologiczny charakter i ze względu na brak konieczności obsługi. Dodatkowy plus - to oczywiście niskie koszty ogrzewania domu, przy takim rozwiązaniu. Trochę zeszło mi przy szukaniu firmy do zrobienia całej instalacji. Bo niby firm jest dużo, ale nie każda wzbudza zaufanie. W końcu zdecydowałem się na firmę - http://dimplex.pl/ i jestem z ich usług zadowolony. Pełny profesjonalizm. Pompa działa bez zarzutu.


Witam,

Wybór pompy na samym początku budowy budynku jest bardzo dobrą decyzją. Pozwoli ona na dodatkowe oszczędności związane z brakiem potrzeby budowy kominów spalinowych, oddzielnego pomieszczenia kotłowni oraz ewentualnie wykonania przyłącza gazowego lub zakupu zbiornika na LPG. Oszczędności płynące z powyższych przykładów pozwolą na obniżenie całościowych kosztów inwestycji w pompę ciepła. Pompy ciepła są ekologicznym rozwiązaniem, więc warto sprawdzić, czy istniej możliwość uzyskania dofinansowania z samorządu gminy lub powiatu, w którym znajduje się budynek.
W celu uzyskania bardziej szczegółowych informacji o pompach ciepła zachęcam do odwiedzenia strony internetowej produktu: https://www.junkers.pl/produkty/pompy-ciepla/.
Chętnie odpowiem na ewentualne pytania.
Pozdrawiam,
________________________________
Konsultant marki Junkers - Bosch
  Temat: Rekuperacja czy to skuteczny system wymiany powietrza?
OnlineExpert

Odpowiedzi: 41
Wyświetleń: 7552

PostForum: Wentylacja i klimatyzacja   Wysłany: 2018-06-06, 15:33   Temat: Rekuperacja czy to skuteczny system wymiany powietrza?
marek_buduje napisał/a:
Sama wentylacja mechaniczna z rekuperacją nie daje korzyści energetycznych wbrew powszechnie panującej opinii. Wentylacja mechaniczne wymusza dużo większe straty energii niż klasyczna wentylacja grawitacyjna. Moduł rekuperacji stosuje się, aby pokryć straty wynikające z zastosowania bardzo energochłonnej wentylacji mechanicznej.


Witam,

Niestety nie mogę się z Panem zgodzić. Wentylacja mechaniczna z rekuperatorem daje znaczne korzyści w porównaniu do wentylacji grawitacyjnej również pod kątem zużycia energii. Oczywiście wentylatory w central wentylacyjnej zasilane są energią elektryczną, lecz jest ona znacznie niższa w porównaniu do oszczędności płynących z odzysku energii przez rekuperator. Wentylacja mechaniczna pozwala na dostarczenie odpowiedniej ilości świeżego powietrza do budynku co znacznie zwiększa komfort przebywania w budynku.
W razie pytań, pozostaję do dyspozycji

Pozdrawiam,
________________________________
Konsultant marki Junkers - Bosch
  Temat: Ogrzewanie podłogowe to zawsze dobry pomysł?
OnlineExpert

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 3808

PostForum: Instalacje w DOMU   Wysłany: 2018-06-06, 15:32   Temat: Ogrzewanie podłogowe to zawsze dobry pomysł?
serwiskop napisał/a:
Ogrzewanie podłogowe to jak najlepsze rozwiązanie. Ma dużo zalet np. jest niewidoczne (grzejniki nie będą zajmować miejsca), ciepło oddawane jest równomiernie w całym pomieszczeniu. Jednak trzeba pamiętać, że powoli się nagrzewa i powoli stygnie.


Witam,

Warto również wspomnieć, że ogrzewanie podłogowe doskonale współpracuje z gazowymi kotłami kondensacyjnymi. Obniżenie temperatury zasilania instalacji powoduje obniżenie temperatury powrotu czynnika roboczego z instalacji centralnego ogrzewania, co ma wpływ na temperaturę spalin. To z kolei powoduje zwiększenie sprawności kotła kondensacyjnego poprzez odzysk ciepła podczas wkroplenia się pary wodnej znajdującej się w spalinach. Kocioł będzie pracował z wyższą sprawnością, dzięki czemu zużyje mniejszą ilość paliwa gazowego w sezonie grzewczym.
W celu uzyskania bardziej szczegółowych informacji o kotłach kondensacyjnych marki Junkers-Bosch z rodziny Cerapur oraz Bosch Condens zachęcam do odwiedzenia strony internetowej: www.junkers.pl/produkty/k...kondensacyjne/.
Pozdrawiam,
_______________________________
Konsultant marki Junkers-Bosch
  Temat: Opinie o pellecie
OnlineExpert

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 688

PostForum:  Instalacje grzewcze   Wysłany: 2018-05-08, 10:40   Temat: Opinie o pellecie
Witam,

Zamiast kotła na pellet warto zastanowić się również nad bardziej przyszłościowym, a zarazem ekologicznym rozwiązaniem ogrzewania budynku. Takim rozwiązaniem są powietrzne lub gruntowe pompy ciepła, których wybór pozwoli na obniżenie rocznych kosztów ogrzewania. Pompa ciepła nie emituje żadnych zanieczyszczeń do atmosfery. Jest również całkowicie bezobsługowym rozwiązaniem, więc nie wymaga żadnych czynności eksploatacyjnych, jak jest w przypadku kotłów na paliwa stałe. Przy wyborze pompy ciepła nie ma potrzeby zakupu i magazynowania pelletu oraz możemy wykorzystać pomieszczenie kotłowni również na inny cel, jak na przykład spiżarnię lub pralnię.
Zachęcam Państwa do zainteresowania się pompami ciepła z rodziny Logatherm marki Buderus. Nasze pompy cechują się solidnym wykonaniem, posiadają wysokiej klasy sprężarkę i wymiennik ciepła. Gwarantuje to długą żywotność i wysoką sprawność wytwarzania energii cieplnej. Bardziej szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej: http://www.buderus.pl/pro.../pompy-ciepla/. W sprawie doboru, wyceny oraz montażu zachęcam do kontaktu z jednym z Autoryzowanych Instalatorów naszej marki. Ich wyszukiwarkę w zależności od regionu można znaleźć na stronie www.buderus.pl. Możliwy jest również kontakt telefoniczny z autoryzowanym serwisem marki pod numerem infolinii: 801 777 008.
Chętnie odpowiem na ewentualne pytania.
Pozdrawiam,
________________________________
Konsultant marki Buderus
 
Strona 1 z 8
Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

| | Darmowe fora | Reklama
Next-ImmoNext-jobs24.comOgłoszenia e-gratka.infoNeeon.plNext-Cars24.com
Strona wygenerowana w 0.07 sekundy. Zapytań do SQL: 15