Forum Budowlane  Strona Główna Forum Budowlane
Forum Budowlane

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload
Znalezionych wyników: 140
Forum Budowlane Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Jakie tanie ogrzewanie
OnlineExpert

Odpowiedzi: 57
Wyświetleń: 8182

PostForum: Instalacje w DOMU   Wysłany: 2019-02-05, 10:11   Temat: Jakie tanie ogrzewanie
Witam,

Ekologiczne rozwiązania ogrzewania są coraz częściej wykorzystywane w przypadku budowy nowych budynków oraz przy wymianie starego typu źródeł ciepła. Najbardziej komfortowym oraz ekologicznym rozwiązaniem ogrzewania budynku jest zastosowanie powietrznej lub gruntowej pompy ciepła. Takie rozwiązanie jest całkowicie bezobsługowe oraz nie emituje żadnych zanieczyszczeń do atmosfery w otoczeniu budynku. Dzięki poborowi darmowego ciepła niskotemperaturowego z gruntu lub powietrza, koszty eksploatacyjne są na bardzo niskim poziomie. Warto również wspomnieć o programie „Czyste Powietrze”, który jest oferowany przez NFOŚiGW. Dzięki niemu można uzyskać dofinansowanie lub niskooprocentowaną pożyczkę na zakup ekologicznego źródła ciepła w postaci pompy ciepła.
Przy okazji polecam sprawdzić ofertę pomp ciepła Logatherm marki Buderus. Nasze urządzenia cechują się solidnym wykonaniem, posiadają wysokiej klasy sprężarkę i wymiennik ciepła. Gwarantuje to długą żywotność i wysoką sprawność wytwarzania energii cieplnej. Bardziej szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej: http://www.buderus.pl/pro.../pompy-ciepla/. W sprawie doboru, wyceny oraz montażu zachęcam do kontaktu z jednym z Autoryzowanych Instalatorów naszej marki. Ich wyszukiwarkę w zależności od regionu można znaleźć na stronie www.buderus.pl. Możliwy jest również kontakt telefoniczny z Biurem Obsługi Klienta (BOK) tel. 801 777 801.
Chętnie odpowiem na ewentualne pytania.
Pozdrawiam,
________________________________
Konsultant Buderus
  Temat: Czym ogrzewać
OnlineExpert

Odpowiedzi: 301
Wyświetleń: 48802

PostForum:  Instalacje grzewcze   Wysłany: 2019-02-05, 09:13   Temat: Czym ogrzewać
Witam,

Z wykorzystywanych obecnie rodzajów ogrzewania budynku, najbardziej ekonomicznym i ekologicznym rozwiązaniem jest zastosowanie pompy ciepła. Mimo wyższych kosztów inwestycyjnych w porównaniu do tradycyjnego ogrzewania węglowego, roczne koszty ogrzewania są na niższym poziomie. Dodatkowo jest to w pełni bezobsługowe oraz ekologiczne rozwiązanie. Podczas jej pracy nie zachodzi zjawisko spalania, a energia cieplna transportowana jest z źródła niskotemperaturowego (darmowe ciepło z otoczenia budynku lub z gruntu) za pomocą układu termodynamicznego wyposażonego w sprężarkę do instalacji ogrzewania budynku. Sama sprężarka wykorzystuje energię elektryczną, która końcowo również zamieniana jest na energie cieplną, którą zasilany jest system ogrzewania budynku. Marka Buderus posiada w swojej ofercie zarówno gruntowe, jak i powietrzne pompy ciepła z rodziny Logatherm. W celu uzyskania bardziej szczegółowych informacji zachęcam do odwiedzenia strony internetowej: http://www.buderus.pl/pro.../pompy-ciepla/.
Chętnie pomogę w razie pytań.
Pozdrawiam,
________________________________
Konsultant Buderus
  Temat: tanie ogrzewanie kotłem gazowym
OnlineExpert

Odpowiedzi: 52
Wyświetleń: 15670

PostForum: Instalacje w DOMU   Wysłany: 2019-02-05, 09:00   Temat: tanie ogrzewanie kotłem gazowym
Sklep.NeronPila napisał/a:
Myślę, że to na jaki ty ogrzewania się zdecydujemy to złożona kwestia i zależy od wielu czynników w tym naszego budżetu Równie dobrą opcja jest pellet czy ekogroszek, w porównaniu do gazu cenowo wychodzi to podobnie.


Witam,

Ogrzewanie gazowe jest znacznie bardziej komfortowe w porównaniu do kotła na ekogroszek lub pellet. Jego istotną zaletą jest czyste spalanie oraz całkowicie bezobsługowa praca. W przypadku kotłów na paliwo stałe, wymagana jest ciągła praca związana z podkładaniem paliwa, czyszczeniem kotłowni oraz wynoszeniem popiołu. Gaz spala się czysto i nie wymagana jest żadna praca związana z obsługą kotła, dzięki temu pomieszczenie kotłowni może być wykorzystane również jako spiżarnia lub pralnia.
W ofercie marki Junkers znajduje się bogaty wybór kotłów o szerokiej modulacji mocy palnika z rodziny Cerapur oraz Bosch Condens. Kotły cechują się solidnym wykonaniem, co znacząco wpływa na wysoką sprawność wytwarzania ciepła oraz na bezawaryjność pracy. W celu doboru kotła o odpowiedniej wielkości, zachęcam do kontaktu z Autoryzowanym Instalatorem marki Junkers - Bosch. Na stronie internetowej www.junkers.pl znajduje się wyszukiwarka instalatorów w zależności od miejsca zamieszkania. Można również skorzystać z całodobowej infolinii pod numerem telefonu: 801 900 810. Zachęcam również do odwiedzenia strony internetowej, na której znajdują się szczegółowe informacje odnośnie kotłów kondensacyjnych z rodziny Cerapur oraz Bosch Condens: http://www.junkers.pl/pro...-kondensacyjne/
Pozdrawiam,
________________________________
Konsultant Junkers-Bosch
  Temat: tanie ogrzewanie kotłem gazowym
OnlineExpert

Odpowiedzi: 52
Wyświetleń: 15670

PostForum: Instalacje w DOMU   Wysłany: 2019-02-05, 08:55   Temat: tanie ogrzewanie kotłem gazowym
Witam,

trafna uwaga. Wybór pompy ciepła przed rozpoczęciem budowy domu pozwala również na dodatkowe oszczędności wynikające z możliwości pominięcia budowy komina spalinowego oraz oddzielnego pomieszczenia kotłowni. Nie będzie wymagane również przeznaczenie dodatkowego pomieszczenia na przechowywanie paliwa węglowego, nie będzie potrzeby wykonania przyłącza gazowego lub zakupu zbiornika na gaz LPG. Podsumowując wszystkie wyżej wymienione możliwości oszczędności kosztów wraz z bardzo niskimi kosztami ogrzewania, zobaczyć możemy, że zastosowanie powietrznej pompy ciepła jest bardzo korzystną i przyszłościową inwestycją. Pompa ciepła jest rozwiązaniem ekologicznym, na który można dodatkowo uzyskać dofinansowanie z programu "Czyste Powietrze".
W celu doboru pompy ciepła zachęcam do kontaktu z jednym z autoryzowanych instalatorów, których wyszukiwarkę można znaleźć na stronie www.buderus.pl. Bardziej szczegółowe informacje o samym produkcie dostępne są na stronie internetowej: http://www.buderus.pl/pro...w/pompy-ciepla/
Chętnie odpowiem na ewentualne pytania.
Pozdrawiam,
________________________________
Konsultant marki Buderus
  Temat: instalacja
OnlineExpert

Odpowiedzi: 34
Wyświetleń: 20227

PostForum:  Instalacje gazowe   Wysłany: 2019-01-04, 14:37   Temat: instalacja
Witam,

W wyborze odpowiedniego gazowego kotła kondensacyjnego pomoże Panu jeden z Autoryzowanych Instalatorów marki Buderus. W swojej ofercie posiadamy sprawdzone kotły kondensacyjne z rodziny Logamax, które posiadają szeroki zakres modulacji mocy palnika w zakresie 12-100% oraz łatwy w obsłudze zintegrowany panel sterowania z ekranem LCD. Przy wyborze producenta kotła kondensacyjnego należy również mieć na uwadze jego renomę oraz sprawdzić, czy posiada fachowy i rozbudowany serwis. Bez projektu instalacji oraz doboru kotła nie ma możliwości dokładnego określenia kosztów inwestycyjnych. Dlatego warto skontaktować się z jednymm z naszych Autoryzowanych Instalatorów, którzy wykonają dobór, wycenę oraz ewentualny montaż montaż kotła wraz z przeprowadzeniem pierwszego uruchomienia. Wyszukiwarkę instalatorów możne Pan znaleźć na stronie www.buderus.pl. Możliwy jest również kontakt telefoniczny z autoryzowanym serwisem marki pod numerem infolinii: 801 777 008.
W celu uzyskania bardziej szczegółowych informacji o naszych kotłach gazowych zachęcam również do odwiedzenia strony internetowej: http://www.buderus.pl/pro...w/kotly-gazowe/
Pozdrawiam,
________________________________
Konsultant marki Buderus
  Temat: tanie ogrzewanie kotłem gazowym
OnlineExpert

Odpowiedzi: 52
Wyświetleń: 15670

PostForum: Instalacje w DOMU   Wysłany: 2018-12-04, 12:44   Temat: tanie ogrzewanie kotłem gazowym
Witam,

Trafna uwaga. Dodatkowo nie należy porównywać ogrzewania budynku jedynie na podstawie samych kosztów ogrzewania. Przy wyborze rodzaju ogrzewania należy zwrócić również uwagę na aspekty związanie z wymaganą pracą do obsługi urządzenia grzewczego. W przypadku kotłów na paliwa stałe musimy wykonywać czynności związane z transportem i składowaniem paliwa, dostarczaniem paliwa do kotła oraz czyszczeniem kotłowni. Czynności te wymagają dużego nakładu pracy oraz są czasochłonne. Dlatego warto zastanowić się nad wyborem całkowicie bezobsługowego rozwiązania ogrzewania jak pompa ciepła oraz gazowy kocioł kondensacyjny, których praca jest znacznie bardziej komfortowa.
Bardziej szczegółowe informacje o naszych gazowych kotłach kondensacyjnych z rodziny Logamax oraz pomp ciepła Logatherm dostępne są na stronie internetowej: http://www.buderus.pl
Chętnie odpowiem na ewentualne pytania.
Pozdrawiam,
________________________________
Konsultant marki Buderus
  Temat: Opinie o pellecie
OnlineExpert

Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 1735

PostForum:  Instalacje grzewcze   Wysłany: 2018-12-03, 11:59   Temat: Opinie o pellecie
Witam,

Zastosowanie pompy ciepła do ogrzewania budynku nie musi wiązać się z bardzo wysokimi kosztami inwestycyjnymi, jeżeli wybierzemy powietrzną pompę ciepła oraz skorzystamy z dofinansowania. Pompa ciepła, porównując ją na przykład z kotłem na paliwo stałe, jest urządzeniem całkowicie bezobsługowym i ekologicznym. Brak spalin wpływa korzystnie na środowisko naturalne czy ograniczanie częstotliwości występowania smogu. Dotację na zakup pompy ciepła można uzyskać dzięki programowi wsparcia "Czyste Powietrze", który jest oferowany przez NFOŚiGW. Dzięki niemu możemy uzyskać dofinansowanie lub pożyczkę na działania pozwalające na obniżenie emisji zanieczyszczeń do atmosfery. Może to być wymiana kotła na paliwa stałe na ekologiczne pompy ciepła lub gazowe kotły kondensacyjne oraz termomodernizację budynku. Korzystając z programu, możemy liczyć na zwrot części kosztów poniesionych na wymianę źródła ciepła lub uzyskanie pożyczki na preferencyjnych warunkach. Więcej informacji o programie znajduje się na stronie: http://nfosigw.gov.pl/czyste-powietrze/.
Dlatego warto już teraz zastanowić się nad zastosowaniem pompy ciepła. Przy okazji zachęcam Państwa do sprawdzenia oferty pomp ciepła marki Junkers-Bosch z rodziny Bosch Compress. W celu doboru oraz montażu odpowiedniego typy pompy ciepła polecam skontaktować się z jednym z Autoryzowanych Instalatorów, których wyszukiwarkę można znaleźć na stronie www.junkers.pl. Możliwy jest również kontakt telefoniczny pod infolinią o numerze: 801 900 810. Wybrany instalator doradzi wybór najbardziej korzystnego rozwiązania. Więcej informacji o naszych pompach ciepła znajduje się na stronie http://www.junkers.pl/produkty/.
Pozdrawiam,
________________________________
Konsultant marki Junkers-Bosch
  Temat: Jakie tanie ogrzewanie
OnlineExpert

Odpowiedzi: 57
Wyświetleń: 8182

PostForum: Instalacje w DOMU   Wysłany: 2018-11-28, 12:29   Temat: Jakie tanie ogrzewanie
biguś napisał/a:
a pompa ciepła powietrzna może w lato również chłodzić??


Witam,

Oczywiście. Powietrzna pompa ciepła może być również wykorzystana do chłodzenia budynku w sezonie letnim, lecz w odróżnieniu do gruntowej pompy ciepła, chłodzenie będzie zachodziło w sposób aktywny z wykorzystaniem pracy sprężarki.
Dzięki rewersyjnej pracy sprężarki pompa będzie aktywnie chłodziła instalację ogrzewania podłogowego w budynku. W zależności od rodzaju podłogi oraz rozmieszczenia rur wydajność chłodnicza podłogi może wynosić 20-40 W/m2. Należy jednak pamiętać o zastosowaniu systemu regulacji zabezpieczającego przed obniżeniem się temperatury rur poniżej temperatury punktu rosy, ponieważ będzie wtedy zachodziło zjawisko wykraplania się pary wodnej z powietrza. Można również chłodzić pompą ciepła z wykorzystaniem klimakonwektorów.
Chętnie odpowiem na ewentualne pytania.
Pozdrawiam,
________________________________
Konsultant marki Buderus
  Temat: System wentylacji
OnlineExpert

Odpowiedzi: 41
Wyświetleń: 13693

PostForum: Wentylacja i klimatyzacja   Wysłany: 2018-11-28, 12:25   Temat: System wentylacji
ActiveClima_pl napisał/a:
Wszystko o czym piszesz to prawda i rekuperator na pewno się sprawdzi, ale też warto wybrać godną zaufania firmę która zajmie się montażem, tutaj zapraszamy do nas :)


Witam,

Trafna uwaga. Przy wyborze producenta rekuperatora warto sprawdzić, czy posiada on sprawny i rozbudowany serwis. Sam rekuperator powinien posiadać wentylator z silnikiem regulowanym elektronicznie, który cechuje się niższym zużyciem energii oraz cichszą pracą. Dodatkowo rekuperator powinien posiadać w pełni zaizolowaną obudowę, dzięki której nie będzie problemu z hałasem przenoszonym do budynku. Bardzo cichą pracą cechuje się rekuperator Logavent HRV2, który posiada dodatkowo wysoką efektywnością odzysku ciepła wynosząca nawet do 90%. Najważniejszy element rekuperatora, czyli wymiennik ciepła, wykonany jest w całości z aluminium. Centrala wentylacyjna dostępna jest w trzech wielkościach o nominalnych przepływach powietrza: 140 m3/h, 230 m3/h oraz 350 m3/h. W sprawie doboru zachęcam do kontaktu z jednym z naszych Autoryzowanych Instalatorów. Ich wyszukiwarkę można znaleźć na stronie www.buderus.pl. Możliwy jest również kontakt telefoniczny z Biurem Obsługi Klienta (BOK) pod numerem telefonu 801 777 801 lub też poprzez formularz kontaktowy: http://www.buderus.pl/kon...kontaktowy.html
Zachęcam również do odwiedzenia strony internetowej produktu: http://www.buderus.pl/pro...ow/rekuperacja/
Chętnie odpowiem na ewentualne dalsze pytania.
Pozdrawiam,
________________________________
Konsultant marki Buderus
  Temat: Problem z wentylacją
OnlineExpert

Odpowiedzi: 21
Wyświetleń: 5839

PostForum: Wentylacja i klimatyzacja   Wysłany: 2018-11-28, 12:23   Temat: Problem z wentylacją
Witam,

Jeżeli ma Pan problemy z wentylacją grawitacyjną w domu, warto zastanowić się nad zastosowaniem systemu wentylacji mechanicznej z rekuperatorem. Taki system pozwoli na oszczędności kosztów ogrzewania budynku, znacząco poprawi komfort w budynku oraz zapewni dostarczenie odpowiedniej ilości świeżego powietrza do budynku. Wykonanie instalacji warto zlecić sprawdzonej firmie, która współpracuje z producentem urządzenia. Wyszukiwarkę naszych Autoryzowanych Instalatorów można znaleźć na stronie www.buderus.pl. Możliwy jest również kontakt telefoniczny z Biurem Obsługi Klienta (BOK) pod numerem telefonu 801 777 801 lub też poprzez formularz kontaktowy: http://www.buderus.pl/kon...kontaktowy.html
Zachęcam również do odwiedzenia strony internetowej produktu: http://www.buderus.pl/pro...ow/rekuperacja/
W naszej ofercie znajduje się centrala wentylacyjna z odzyskiem ciepła Logavent HRV2, która posiada wysoką efektywnością odzysku ciepła wynosząca nawet do 90% oraz bardzo cichą pracą. Najważniejszy element rekuperatora, czyli wymiennik ciepła, wykonany jest w całości z aluminium. Centrala wentylacyjna dostępna jest w trzech wielkościach o nominalnych przepływach powietrza: 140 m3/h, 230 m3/h oraz 350 m3/h.
W razie pytań chętnie pomogę.
Pozdrawiam,
________________________________
Konsultant marki Buderus
  Temat: Czym ogrzewać
OnlineExpert

Odpowiedzi: 301
Wyświetleń: 48802

PostForum:  Instalacje grzewcze   Wysłany: 2018-11-22, 10:05   Temat: Czym ogrzewać
Witam,

Instalacja z zastosowaniem pompy ciepła nie musi wiązać się z bardzo wysokimi kosztami inwestycyjnymi, jeżeli wybierzemy powietrzną pompę ciepła oraz skorzystamy z dofinansowania. Dotację na zakup pompy ciepła można uzyskać dzięki programowi wsparcia "Czyste Powietrze", który jest oferowany przez NFOŚiGW. Dzięki niemu możemy uzyskać dofinansowanie lub pożyczkę na działania pozwalające na obniżenie emisji zanieczyszczeń do atmosfery. Może to być wymiana kotła na paliwa stałe na ekologiczne pompy ciepła lub gazowe kotły kondensacyjne oraz termomodernizację budynku. Korzystając z programu, możemy liczyć na zwrot części kosztów poniesionych na wymianę źródła ciepła lub uzyskanie pożyczki na preferencyjnych warunkach. Więcej informacji o programie znajduje się na stronie: http://nfosigw.gov.pl/czyste-powietrze/. Planowanie inwestycji z wykorzystaniem pompy ciepła już na etapie projektu pozwala na obniżenie kosztów budowy poprzez rezygnację z pewnych elementów budynku, które nie będą potrzebne, np. specjalne pomieszczenie kotłowni i magazynu opału, komina dla kotła gazowego czy stałopalnego. Wówczas w całym rozliczeniu koszty inwestycyjne są zdecydowanie niższe. Dlatego warto już teraz zastanowić się nad zastosowaniem pompy ciepła. Przy okazji zachęcam Państwa do sprawdzenia oferty pomp ciepła marki Junkers-Bosch z rodziny Bosch Compress. W celu doboru oraz montażu odpowiedniego typy pompy ciepła polecam skontaktować się z jednym z Autoryzowanych Instalatorów, których wyszukiwarkę można znaleźć na stronie www.junkers.pl. Możliwy jest również kontakt telefoniczny pod infolinią o numerze: 801 900 810. Wybrany instalator doradzi wybór najbardziej korzystnego rozwiązania. Więcej informacji o naszych pompach ciepła znajduje się na stronie http://www.junkers.pl/produkty/.
Pozdrawiam,
________________________________
Konsultant marki Junkers-Bosch
  Temat: Domy energooszczędne - przyszłość?
OnlineExpert

Odpowiedzi: 25
Wyświetleń: 1450

PostForum: Nowe technologie   Wysłany: 2018-11-14, 14:27   Temat: Domy energooszczędne - przyszłość?
justys123 napisał/a:
Każdemu z nas powinno zależeć na tym, aby oszczędzać energię, dlatego tak - myślę, że domy energooszczędne są przyszłością! Sam chcę nieco zmniejszyć rachunki za ogrzewanie, dlatego postanowiłam skorzystać z oferty firmy https://www.bartoszwentylacja.com.pl/pobierz i zdecydować się na montaż wentylacji z rekuperacją. Czy czyni to mój dom energooszczędnym? Zapewne poniekąd tak.


Witam,

Dla nowoczesnych oraz energooszczędnych budynków, zastosowanie wentylacji mechanicznej z rekuperatorem jest obecnie standardem. W odróżnieniu do tradycyjnej wentylacji grawitacyjnej, uzyskujemy nowoczesną instalację, która zapewnia dostarczanie odpowiedniej ilości świeżego powietrza do budynku jednocześnie przy odzysku ciepła z powietrza wywiewanego w rekuperatorze. Jeżeli są Państwo zainteresowani zastosowaniem wentylacji mechanicznej, zachęcam do sprawdzenia oferty marki Buderus. Znajduje się w niej centrala wentylacyjna z odzyskiem ciepła Logavent HRV2, która posiada wysoką efektywnością odzysku ciepła wynosząca nawet do 90% oraz bardzo cichą pracą. Najważniejszy element rekuperatora, czyli wymiennik ciepła, wykonany jest w całości z aluminium. Centrala wentylacyjna dostępna jest w trzech wielkościach o nominalnych przepływach powietrza: 140 m3/h, 230 m3/h oraz 350 m3/h.
Więcej informacji technicznych o centrali wentylacyjnej z rekuperatorem można znaleźć na stronie internetowej: http://www.buderus.pl/pro...ow/rekuperacja/
W razie pytań chętnie pomogę.
Pozdrawiam,
________________________________
Konsultant marki Buderus
  Temat: tanie ogrzewanie kotłem gazowym
OnlineExpert

Odpowiedzi: 52
Wyświetleń: 15670

PostForum: Instalacje w DOMU   Wysłany: 2018-10-30, 13:14   Temat: tanie ogrzewanie kotłem gazowym
Yremx napisał/a:
W przypadku mojego domu natomiast zdecydowałem się zastosować, piec kondensacyjny z zamkniętą komorą spalania podłączony pod tzw. system kominowy. W trakcie kupowania kotła kondensacyjnego warto mieć jednakże kilka rzeczy na uwadze. Przy kotłach kondensacyjnych trzeba uważać, jeżeli chodzi o komin. Stary, dobry murowany komin zwyczajnie nie zda egzaminu niestety. Skropliny wytwarzane w zamkniętych komorach mogą prowadzić do niszczenia cegły i zaprawy. Odpowiednie systemy kominowe wykonane muszą więc być bądź to z odpowiedniego gatunku stali kwasoodpornej, bądź to z ceramiki. Dla zainteresowanych więcej informacji na ten temat można znaleźć w poradniku dostępnym na stronie: http://www.systemykominow...o-pnews-38.html. Warto jest po prostu mieć taką wiedzę przed podjęciem decyzji, bo może ona nas uchronić od późniejszych problemów.


Witam,

W przypadku kotłów kondensacyjnych z zamkniętą komorą spalania istnieje również możliwość poprowadzenia przewodu spalinowego w postaci rury koncentrycznej wyprowadzonej poprzez elewację budynku. Takie rozwiązanie pozwoli na zaoszczędzenie kosztów zakupu oraz montażu wkładu kominowego ze stali kwasoodpornej. Wyrzut przez ścianę boczną budynku (elewację) możemy stosować dla budynków jednorodzinnych wolnostojących, moc kotła do 21 kW. (zgodnie z Dziennikiem Ustaw nr 75). Dla kotłów o wyższych mocach wykorzystany musi być komin spalinowy.
Zachęcam przy okazji do zapoznania się z ofertą kotłów kondensacyjnych marki Junkers-Bosch z rodziny Cerapur oraz Bosch Condens. Więcej szczegółowych informacji można znaleźć na stronie internetowej produktu: http://www.junkers.pl/pro...-kondensacyjne/
Chętnie odpowiem na ewentualne dalsze pytania.
Pozdrawiam,
________________________________
Konsultant marki Junkers-Bosch
  Temat: Domy energooszczędne - przyszłość?
OnlineExpert

Odpowiedzi: 25
Wyświetleń: 1450

PostForum: Nowe technologie   Wysłany: 2018-10-25, 14:29   Temat: Domy energooszczędne - przyszłość?
Witam,

Dzięki programowi wsparcia "Czyste Powietrze", który jest oferowany przez NFOŚiGW możemy uzyskać dofinansowanie lub pożyczkę na działania pozwalające na obniżenie emisji zanieczyszczeń do atmosfery. Może to być wymiana kotła na paliwa stałe na ekologiczne pompy ciepła lub gazowe kotły kondensacyjne oraz termomodernizację budynku. Korzystając z programu, możemy liczyć na zwrot części kosztów poniesionych na wymianę źródła ciepła lub uzyskanie pożyczki na preferencyjnych warunkach. Więcej informacji o programie znajduje się na stronie: http://nfosigw.gov.pl/czyste-powietrze/. Dlatego warto już teraz pomyśleć o wymianie kotła zasilanego paliwem stałym na bardziej ekologiczne źródło ciepła.
Przy okazji zachęcam Państwa do sprawdzenia oferty kotłów kondensacyjnych marki Junkers-Bosch z rodziny Cerapur lub Bosch Condens oraz pomp ciepła Bosch Compress. Posiadamy bogatą ofertę kotłów dwufunkcyjnych o szerokiej modulacji mocy palnika, dzięki czemu będą one odpowiednie dla każdej instalacji. W celu doboru oraz montażu odpowiedniego typu kotła polecam skontaktować się z jednym z Autoryzowanych Instalatorów, których wyszukiwarkę można znaleźć na stronie www.junkers.pl. Możliwy jest również kontakt telefoniczny pod infolinią o numerze: 801 900 810. Wybrany instalator doradzi wybór najbardziej korzystnego rozwiązania. Więcej informacji o naszych kotłach gazowych znajduje się na stronie http://www.junkers.pl/pro...kondensacyjne/.
Pozdrawiam,
________________________________
Konsultant marki Junkers-Bosch
  Temat: Jakie tanie ogrzewanie
OnlineExpert

Odpowiedzi: 57
Wyświetleń: 8182

PostForum: Instalacje w DOMU   Wysłany: 2018-10-23, 19:31   Temat: Jakie tanie ogrzewanie
Witam,

Gruntowa pompa ciepła cechuje się bardziej stabilną pracą w porównaniu do powietrznej pompy ciepła, zwłaszcza przy pracy w niższych parametrach. Dodatkowo pozwala na chłodzenie pasywne budynku w okresie letnim oraz może pracować przy znacznie niższej temperaturze zewnętrznej. Powietrzne pompy ciepła gwarantują natomiast znacznie niższe koszty inwestycyjne, ponieważ w tym przypadku nie jest wymagana budowa kolektorów gruntowych.
Więc przed wyborem typu pompy ciepła warto przeanalizować wszystkie wady i zalety danego typu oraz przeanalizować koszty inwestycyjne.
Przy okazji polecam pompy ciepła marki Buderus z rodziny Logatherm. Bardziej szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej: http://www.buderus.pl/pro...w/pompy-ciepla/
Chętnie odpowiem na ewentualne pytania.
Pozdrawiam,
________________________________
Konsultant marki Buderus
 
Strona 1 z 10
Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

| | Darmowe fora | Reklama
Next-ImmoNext-jobs24.comOgłoszenia e-gratka.infoNext-JobsNext-Cars24.com
Strona wygenerowana w 0.07 sekundy. Zapytań do SQL: 15