Forum Budowlane  Strona Główna Forum Budowlane
Forum Budowlane

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload
Znalezionych wyników: 119
Forum Budowlane Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Jaga - grzejniki do pomp ciepła
OnlineExpert

Odpowiedzi: 45
Wyświetleń: 14668

PostForum:  Instalacje grzewcze   Wysłany: Dzisiaj 14:40   Temat: Jaga - grzejniki do pomp ciepła
Witam,

Jeżeli już zdecydujemy się na ogrzewanie grzejnikowe, może być ono zaprojektowane do pracy przy niższej temperaturze zasilania. Będzie to wymagało zastosowania grzejników o większej powierzchni lub większej ilości żeberek. Uzyskane wtedy ogrzewanie niskotemperaturowe będzie równie wydajne co ogrzewanie podłogowe. Jest to też dobra alternatywa, gdy zmienimy ogrzewanie po termomodernizacji budynku, bez wymiany istniejącej grzejnikowej instalacji CO.
Przy okazji zachęcam Państwa do zapoznania się z ofertą pomp ciepła marki Buderus z rodziny Logatherm, która znajduje się na stronie internetowej: http://www.buderus.pl/pro.../pompy-ciepla/.
Chętnie odpowiem na ewentualne dalsze pytania
Pozdrawiam,
________________________________
Konsultant marki Buderus
  Temat: Jakie tanie ogrzewanie
OnlineExpert

Odpowiedzi: 40
Wyświetleń: 5425

PostForum: Instalacje w DOMU   Wysłany: 2018-08-30, 13:40   Temat: Jakie tanie ogrzewanie
mazi88 napisał/a:
to masz ogrzewanie z którego tak na prawdę nie korzystasz bo jak zimno to dogrzewasz się elektrycznym grzejnikiem. To chyba tym gazem tak najtaniej nie wychodzi, bo jak by wychodziło to byś z niego w pełni korzystał.


Witam,

Trafna uwaga. Przy prawidłowo dobranym kotle gazowym nie ma potrzeby dogrzewania budynku za pomocą grzejnika elektrycznego. Ogrzewanie budynku za pomocą czystej energii elektrycznej jest obecnie jednym z najdroższych rozwiązań. Samo ogrzewanie gazowe jest bardzo dobrym oraz komfortowym rozwiązaniem, zwłaszcza gdy do budynku podłączona jest sieć gazowa. Jest to dobra alternatywa dla pomp ciepła, która cechuje się wyższymi kosztami inwestycyjnymi. Istotną zaletą ogrzewania gazowego jest czyste spalanie oraz bezobsługowa praca.
W ofercie marki Junkers-Bosch znajduje się bogaty wybór kotłów o szerokiej modulacji mocy palnika z rodziny Cerapur oraz Bosch Condens. Kotły cechują się solidnym wykonaniem, co znacząco wpływa na wysoką sprawność wytwarzania ciepła oraz na bezawaryjność pracy. W celu doboru kotła o odpowiedniej wielkości, zachęcam do kontaktu z Autoryzowanym Instalatorem marki Junkers. Na stronie internetowej www.junkers.pl znajduje się wyszukiwarka instalatorów w zależności od miejsca zamieszkania. Można również skorzystać z całodobowej infolinii pod numerem telefonu: 801 900 810. Zachęcam również do odwiedzenia strony internetowej, na której znajdują się szczegółowe informacje odnośnie kotłów kondensacyjnych: http://www.junkers.pl/pro...-kondensacyjne/
Pozdrawiam,
________________________________
Konsultant marki Junkers-Bosch
  Temat: Co sądzicie o ogrzewaniu pasywnym?
OnlineExpert

Odpowiedzi: 50
Wyświetleń: 11131

PostForum:  Instalacje grzewcze   Wysłany: 2018-08-30, 13:37   Temat: Co sądzicie o ogrzewaniu pasywnym?
Witam,

Trafna uwaga. Zamiast pompy ciepła jedynie do podgrzewania ciepłej wody użytkowej warto zastanowić się nad pompą ciepła również do ogrzewania budynku. Jest to jedno z najbardziej opłacalnych rozwiązań ogrzewania budynku pod kątem rocznych kosztów ogrzewania, które jest jednocześnie ekologiczne oraz bezobsługowe. Kolejną zaletą zastosowania montażu pompy ciepła jest możliwość chłodzenia budynku w sezonie letnim. Przy okazji zachęcam do zapoznania się z ofertą pomp ciepła marki Buderus z rodziny Logatherm, która znajduje się na stronie internetowej: http://www.buderus.pl/pro.../pompy-ciepla/.
Chętnie odpowiem na ewentualne dalsze pytania.
Pozdrawiam,
________________________________
Konsultant marki Buderus
  Temat: Czym ogrzewać
OnlineExpert

Odpowiedzi: 272
Wyświetleń: 41776

PostForum:  Instalacje grzewcze   Wysłany: 2018-08-30, 13:31   Temat: Czym ogrzewać
mazi88 napisał/a:
jak ktoś buduje nowy dom to lepiej niech rozgląda się za ekologicznymi rozwiązaniami takimi jak np pompa ciepła lub gaz a nie ekogroszek który eko tak do końca nie jest i pewnie prędzej niż później również będzie zakazywany.


Witam,

Przy okazji budowy nowego domu warto zastanowić się nad najbardziej ekonomicznym oraz komfortowym rozwiązaniem ogrzewania budynku. Niektóre rozwiązania jak pompy ciepła, mimo wyższych początkowych kosztów ogrzewania, pozwolą na znaczne oszczędności w każdym kolejnym sezonie grzewczym. Wraz z wyborem pompy ciepła warto zastanowić się również nad zastosowaniem ogrzewania podłogowego. Rekomendujemy to rozwiązanie, ponieważ pompa ciepła pracuje znacznie wydajniej przy niższych parametrach pracy instalacji CO. Warto zastanowić się także nad zastosowaniem wentylacji mechanicznej z rekuperatorem, dzięki której w budynku będzie zawsze świeże powietrze oraz dzięki odzyskowi ciepła obniżą się koszty ogrzewania budynku.
W ofercie marki Buderus znajdują się sprawdzone pompy ciepła z rodziny Logatherm oraz centrale wentylacyjne Logavent. W celu uzyskania bardziej szczegółowych informacji o naszych produktach zachęcam do odwiedzenia strony internetowej: http://www.buderus.pl/produkty/
Pozdrawiam,
________________________________
Konsultant marki Buderus
  Temat: Czym ogrzewać
OnlineExpert

Odpowiedzi: 272
Wyświetleń: 41776

PostForum:  Instalacje grzewcze   Wysłany: 2018-08-20, 13:57   Temat: Czym ogrzewać
rejtan napisał/a:
Czy ktoś z Was ma ogrzewanie podłogowe? Czy sprawdza się w domu?


Witam,

Praktycznie w każdym przypadku warto zastosować ogrzewanie podłogowe. Takie rozwiązanie pozwoli na obniżenie kosztów ogrzewania, zwłaszcza przy współpracy z gazowymi kotłami kondensacyjnymi oraz pompami ciepła. Ogrzewanie podłogowe cechuje się również lepszym rozkładem temperatury w pomieszczeniu. W odróżnieniu od ogrzewania grzejnikowego opartego na zjawisku konwekcji, ogrzewanie podłogowe jest bardziej komfortowe dla człowieka, ponieważ wyższa temperatura jest przy podłodze, a niższa jest na poziomie głowy. Jest to także dobre rozwiązanie dla osób posiadających alergię. W tradycyjnym ogrzewaniu grzejnikowym powietrze porusza się wymuszonym ruchem poprzez konwekcję, co może powodować unoszenie się kurzu oraz mikroelementów. Ogrzewanie podłogowe emituje ciepło za pomocą promieniowania.
Jeżeli są Państwo zainteresowani tematem pomp ciepła lub kotłów kondensacyjnych, zachęcam do odwiedzenia strony internetowej: http://www.buderus.pl/pro...orie-produktow/
W razie pytań lub wątpliwości, pozostaję do dyspozycji.
Pozdrawiam,
________________________________
Konsultant marki Buderus
  Temat: Jaga - grzejniki do pomp ciepła
OnlineExpert

Odpowiedzi: 45
Wyświetleń: 14668

PostForum:  Instalacje grzewcze   Wysłany: 2018-07-27, 12:55   Temat: Jaga - grzejniki do pomp ciepła
Witam,

Pompa ciepła znacznie wydajniej współpracuje z ogrzewaniem podłogowym. Dzięki obniżonym parametrom zasilania, pompa ciepła pracuje z wyższą sprawnością. Szacunkowe koszty ogrzewania przy zastosowaniu ogrzewania podłogowego, powinny być niższe od 10 do 30% w skali roku (z uwzględnieniem wyższej sprawności samego źródła ciepła). Dodatkową zaletą ogrzewania podłogowego jest bardziej korzystny rozkład temperatury dla człowieka oraz brak unoszenia się kurzu w budynku.
W razie pytań, pozostaję do dyspozycji.

Pozdrawiam,
________________________________
Konsultant marki Junkers - Bosch
  Temat: Czym ogrzewać
OnlineExpert

Odpowiedzi: 272
Wyświetleń: 41776

PostForum:  Instalacje grzewcze   Wysłany: 2018-07-20, 13:00   Temat: Czym ogrzewać
marek_buduje napisał/a:
Solnijeszjak napisał/a:
Czytałam,że najbardziej opłacalne jest ogrzewanie gazowe i że jest ekologiczne.


w takim razie niestety trafiłeś na nieprawdziwą informację. gaz nie jest w żadnym stopniu ekologiczny, przecież to jest paliwo, które się spala i które emituje dwutlenek węgla. nie wspomnę już o samym procesie wydobywania i transportu gazu, które również jest bardzo szkodliwe dla środowiska. jedyną alternatywą którą obecnie widzę to w pełni ekologiczna pompa ciepła


Witam,

Oczywiście, że podczas spalania gazu wydziela się dwutlenek węgla, lecz w znacznie mniejszej ilości, niż przy spalaniu paliw stałych. Występuje również znacznie niższa emisja tlenku węgla, związków siarki i azotu, oraz praktycznie nie występuje emisja pyłu do atmosfery. Jak już Pan wspomniał jedynym w pełni ekologicznym rozwiązaniem ogrzewania budynku jest pompa ciepła, lecz gazowe kotły kondensacyjne można również uznać za bardziej ekologiczną alternatywę dla wszelkiego rodzaju kotłów na paliwa stałe. Gazowe kotły kondensacyjne pracują przy niższych parametrach pracy z wyższą sprawnością, więc dzięki temu emitowana jest mniejsza ilość zanieczyszczeń do atmosfery.
Przy okazji chciałbym polecić pompy ciepła z rodziny Bosch Compress oraz gazowe kotły kondensacyjne Cerapur. W celu uzyskania bardziej szczegółowych informacji o naszych produktach, zachęcam do odwiedzenia strony internetowej: https://www.junkers.pl/produkty/.
Chętnie odpowiem na ewentualne pytania.
Pozdrawiam,
________________________________
Konsultant marki Junkers-Bosch
  Temat: Ogrzewanie podłogowe
OnlineExpert

Odpowiedzi: 83
Wyświetleń: 19870

PostForum:  Instalacje grzewcze   Wysłany: 2018-07-20, 12:39   Temat: Ogrzewanie podłogowe
marek_buduje napisał/a:
Meisen.pl napisał/a:
Jedno nie wyklucza drugiego, szczególnie jeżeli całość jest podłączona do układu CO. Tak czy inaczej niewątpliwie ogrzewanie podłogowe zapewni nam duży komfort użytkowy na co dzień i zużyjemy mniej opału, będziemy mogli zaoszczędzić.


podłogówka pozwoli zaoszczędzić, to fakt, ale w momencie gdy będzie współpracować z pompa ciepła, gdyż są to systemy niskotemperaturowe


Witam,

Ogrzewanie podłogowe pozwoli na oszczędności kosztów ogrzewania przy współpracy z praktycznie każdym rodzajem ogrzewania budynku. Przy współpracy z kotłami stałopalnymi, pozwoli to na obniżenie parametrów zasilania na kotle, poprzez co zostanie zużyta mniejsza ilość paliwa. Ogrzewanie podłogowe najlepiej współpracuje z gazowymi kotłami kondensacyjnymi. Dzięki obniżeniu temperatury zasilania, obniżona zostaje temperatura powrotu czynnika roboczego z instalacji centralnego ogrzewania. W związku z tym zwiększa się sprawność kotła kondensacyjnego poprzez odzysk ciepła podczas wkroplenia się pary wodnej znajdującej się w spalinach.
W celu uzyskania bardziej szczegółowych informacji o kotłach kondensacyjnych marki Junkers-Bosch z rodziny Cerapur oraz Bosch Condens zachęcam do odwiedzenia strony internetowej: www.junkers.pl/produkty/k...kondensacyjne/.
Chętnie odpowiem na ewentualne pytania.
Pozdrawiam,
________________________________
Konsultant marki Junkers-Bosch
  Temat: Problem z ogrzewaniem
OnlineExpert

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 4033

PostForum: Wentylacja i klimatyzacja   Wysłany: 2018-07-18, 14:03   Temat: Problem z ogrzewaniem
lena77 napisał/a:
Może warto pomyśleć poważnie o zmianie sposobu ogrzewania domu? Ogrzewanie gazowe będzie zawsze na czasie bo raz, że jest bardzo ekologiczne, a dwa, że koszty gazu nie są wysokie. Na pewno wychodzi to korzystniej niż na przykład węgiel. Polecam zapoznać się ze stroną LPG Direct: http://lpgdirect.pl/, tam znajdziecie mnóstwo ciekawych informacji na temat gazu.


Witam,

Zmiana urządzenia grzewczego na bardziej nowoczesne zawsze pozwoli na wytwarzanie energii cieplnej z wyższą sprawnością co zagwarantuje niższe koszty ogrzewania. Należy jednak wybrać ogrzewanie, które zagwarantuje najniższe koszty ogrzewania. Takim rozwiązaniem na pewno nie jest gaz LPG, który cechuje się wysoką ceną zakupu samego paliwa oraz potrzeby dzierżawy lub zakupu zbiornika. W tym przypadku znacznie korzystniejszym rozwiązaniem jest wybór powietrznej pompy ciepła. Koszty inwestycyjne są na wyższym poziomie, jednak dzięki zastosowaniu darmowego ciepła niskotemperaturowego do ogrzewania, roczne koszty ogrzewania są na bardzo niskim poziomie. Dodatkowo pompa ciepła jest całkowicie bezobsługowa oraz ekologiczna, ponieważ wytwarzanie ciepła nie zachodzi na drodze spalania.
W ofercie marki Buderus znajdują się zarówno powietrzne, jak i gruntowe pompy ciepła z rodziny Logatherm, które posiadają jeden z najwyższych współczynników COP na rynku. W celu uzyskania bardziej szczegółowych informacji o pompach ciepła zachęcam do odwiedzenia strony internetowej produktu: http://www.buderus.pl/pro...w/pompy-ciepla/
Chętnie odpowiem na ewentualne pytania.
Pozdrawiam,
________________________________
Konsultant marki Buderus
  Temat: Problem z ogrzewaniem
OnlineExpert

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 4033

PostForum: Wentylacja i klimatyzacja   Wysłany: 2018-07-11, 14:34   Temat: Problem z ogrzewaniem
Victori_pl napisał/a:
Ja z doświadczenia mogę polecić układ Co plus ogrzewanie podłogowe bo w zasadzie niezależnie od metrażu spokojnie sie to sprawdzi. Co o tym sądzisz?


Witam,

Ogrzewanie podłogowe jest bardzo dobrym rozwiązaniem, które sprawdza się praktycznie we wszystkich pomieszczeniach budynku mieszkalnego. Jedynie w przypadku pomieszczeń o większym zapotrzebowaniu na moc cieplną lub o niewielkiej powierzchni podłogi może być wymagane zastosowanie grzejników lub ułożenia wężownicy na ścianie. Wyróżniamy trzy strefy ogrzewania podłogowego w budynku: strefa brzegowa znajdująca się od 60cm do 1m od przegrody zewnętrznej o dopuszczalnej temperaturze 35°C, strefa bytowa o temperaturze do 29°C oraz strefa łazienkowa o maksymalnej temperaturze do 33°C. Aby dodatkowo obniżyć rachunki za ogrzewanie budynku warto wybrać rozwiązanie, które idealnie współpracuje z tego typu ogrzewaniem. Mogą to być pompy ciepła lub gazowe kotły kondensacyjne. Więcej informacji o wyżej wymienionych produktach można znaleźć na stronie internetowej: http://www.junkers.pl/produkty/. Możliwy jest również kontakt telefoniczny pod numerem infolinii: 801 900 810.
W razie pytań, pozostaję do dyspozycji.

Pozdrawiam,
________________________________
Konsultant marki Junkers-Bosch
  Temat: Nowe pompy ciepła Junkers o
OnlineExpert

Odpowiedzi: 71
Wyświetleń: 18544

PostForum:  Instalacje grzewcze   Wysłany: 2018-07-05, 12:26   Temat: Nowe pompy ciepła Junkers o
Witam,

Dla osób zainteresowanych kompleksowym wykonaniem instalacji grzewczej z pompą ciepła, polecam skontaktować się z jednym z Autoryzowanych Instalatorów marki Junkers-Bosch. W swojej ofercie posiadamy zarówno gruntowe, jak i powietrzne pompy ciepła Bosch Compress. Nasze pompy cechują się solidnym wykonaniem, posiadają wysokiej klasy sprężarkę i wymiennik ciepła. Gwarantuje to długą żywotność i wysoką sprawność wytwarzania energii cieplnej. Marka Junkers-Bosch oferuje gwarancje na swoje pompy ciepła do 5 lat.
Na stronie internetowej www.junkers.pl znajduje się wyszukiwarka instalatorów wraz z ich miejscem zamieszkania, którzy pomogą z doborem odpowiedniego urządzenia oraz wykonają instalację. Można również skorzystać z całodobowej infolinii pod numerem telefonu: 801 900 801.
Zachęcam również do odwiedzenia strony internetowej, na której znajdują się wszystkie informacje odnośnie pomp ciepła: http://www.junkers.pl/produkty/pompy-ciepla/
Pozdrawiam,
________________________________
Konsultant marki Junkers-Bosch
  Temat: dlaczego EKO-GROSZEK
OnlineExpert

Odpowiedzi: 47
Wyświetleń: 17674

PostForum:  Instalacje grzewcze   Wysłany: 2018-06-21, 14:40   Temat: dlaczego EKO-GROSZEK
Witam,

A nie zastanawiali się Państwo nad zastosowaniem bardziej komfortowego i ekologicznego rodzaju ogrzewania jak pompa ciepła lub gazowy kocioł kondensacyjny?
Pompa ciepła to jedno z najbardziej opłacalnych rozwiązań ogrzewania budynku pod kątem rocznych kosztów ogrzewania, które jest jednocześnie ekologiczne oraz bezobsługowe. W porównaniu do obsługi kotła na paliwa stałe, nie będzie wymagana praca przy dostarczaniu paliwa do kotła oraz przy jego czyszczeniu. Kotły kondensacyjne cechują się również bezobsługową pracą oraz niską emisją zanieczyszczeń do atmosfery w porównaniu ze spalaniem paliw stałych.
Przy okazji zachęcam do zapoznania się z ofertą pomp ciepła marki Buderus z rodziny Logatherm oraz kotłów Logatherm, która znajduje się na stronie internetowej: http://www.buderus.pl/produkty/
Chętnie odpowiem na ewentualne dalsze pytania.
Pozdrawiam,
________________________________
Konsultant marki Buderus
  Temat: Rekuperator - którego producenta wybrać?
OnlineExpert

Odpowiedzi: 46
Wyświetleń: 14371

PostForum: Wentylacja i klimatyzacja   Wysłany: 2018-06-21, 14:39   Temat: Rekuperator - którego producenta wybrać?
nowos napisał/a:
Owszem zgadzam się, ale warto również zwrócić uwagę na kwestię konserwacji takiego systemu. Gdybyście nie czytali to wklejam link do ciekawego artykułu: http://bip-i.pl/czyszczen...-krok-po-kroku/ , który dość jasno omawia tą kwestię. Kiedyś wydawało mi się, że wentylacje można czyścić na własną rękę, a także, że nie wymaga ona tak częstej konserwacji. Zdecydowanie się myliłem, czyszczenie całego systemu pozwala na utrzymanie jakości powietrza na dobrym poziomie.


Witam,

dokładnie. Warto zadbać o czystość przewodów wentylacyjnych, ponieważ to przez nie dostarczane jest powietrze. W przypadku ich złego stanu przepływające powietrze będzie zabierać bakterie oraz zanieczyszczenia bezpośrednio do pomieszczenia, w którym przebywamy. Czyszczenie kanałów wentylacji mechanicznej warto zlecić fachowej firmie wykonującej takie usługi. Polega ona na wprowadzeniu do kanału specjalnej szczotki połączonej z wentylatorem wyciągowym, która poprzez obracanie się zbiera nieczystości zalegające na ściankach kanału. Są one następnie wysysane przez wentylator do worka na kurz. Taka metoda jest zalecana jedynie do przewodów stalowych, ponieważ w przypadku aluminiowych rur elastycznych istnieje możliwość uszkodzenia powierzchni rury poprzez wirującą szczotkę. Z tego powodu przewody tego rodzaju należy wymieniać na nowe raz na kilka lat. Czyszczenie kanałów pozwoli na polepszenie jakości nawiewanego powietrza do budynku.
Zachęcam również do odwiedzenia strony internetowej w której znajdują się wszystkie informacje odnośnie central wentylacyjnych z rekuperatorem firmy Buderus: https://www.buderus.com/p...-hrv2-746299-p/
Chętnie odpowiem na ewentualne dalsze pytania.
Pozdrawiam,
________________________________
Konsultant marki Buderus
  Temat: Piec gazowy zamiast węglowego?
OnlineExpert

Odpowiedzi: 32
Wyświetleń: 4453

PostForum:  Instalacje gazowe   Wysłany: 2018-06-18, 09:21   Temat: Piec gazowy zamiast węglowego?
Witam,

Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem niż wybór kotła na paliwo stałe jest ogrzewanie gazowe. Jest ono znacznie bardziej komfortowe, ponieważ nie wymagana jest żadna praca przy eksploatacji kotła. Nie będzie potrzeby podkładania paliwa oraz czyszczenia kotła i pomieszczenia kotłowni. Ogrzewanie gazowe cechuje się nieznacznie wyższymi kosztami ogrzewania w porównaniu do kotła stałopalnego, lecz otrzymujemy wysoki komfort użytkowania oraz znaczne polepszenie jakości powietrza w otoczeniu budynku.
W sprawie doboru odpowiedniego kotła zachęcam do kontaktu z Autoryzowanym Instalatorem marki Junkers. Nasi specjaliści pomogą w doborze, jak również wykonają montaż. Na stronie internetowej www.junkers.pl znajduje się wyszukiwarka instalatorów w zależności od miejsca zamieszkania. Można również skorzystać z całodobowej infolinii pod numerem telefonu: 801 900 810.
Więcej informacji o naszych kotłach można znaleźć na stronie internetowej: http://www.junkers.pl/pro...kondensacyjne/.
Chętnie odpowiem na ewentualne pytania.

Pozdrawiam,
________________________________
Konsultant marki Junkers - Bosch
  Temat: Czym ogrzewać
OnlineExpert

Odpowiedzi: 272
Wyświetleń: 41776

PostForum:  Instalacje grzewcze   Wysłany: 2018-06-18, 09:20   Temat: Czym ogrzewać
biguś napisał/a:
węgiel nie jest ekologicznym rozwiązaniem. pellet już szybciej. Jakby szukać ekologicznych rozwiązań to lepiej patrzeć na pompę ciepła lub ogrzewanie gazowe.


Witam,

Spalanie pelletu nie jest całkowicie ekologicznym rozwiązaniem w kontekście emisji zanieczyszczeń w obrębie budynku. Podczas spalania każdego rodzaju biomasy wydzielają się do otoczenia trujące spaliny nieraz porównywalne do spalania konwencjonalnych paliw węglowych. Biomasa uznawana jest za ekologiczne paliwo, ponieważ przyjmuje się, że do jej wytworzenia wykorzystywana jest taka sama ilość dwutlenku węgla, jaka powstaje przy jej spalaniu. Kotły na pellet nie są bezobsługowe. Pellet należy magazynować, zasypywać kocioł oraz czyścić kocioł z popiołu.
Z obecnie wykorzystywanych rozwiązań ogrzewania najbardziej ekologicznym oraz całkowicie bezobsługowym rozwiązaniem ogrzewania budynku są pompy ciepła, w których nie występuje zjawisko spalania oraz kotły na gaz ziemny lub LPG. Emisja spalin z gazu w porównaniu do paliw stałych zawiera znacznie mniej dwutlenku węgla oraz nie posiada pyłów i sadzy. Więcej informacji o wyżej wymienionych produktach można znaleźć na stronie internetowej: http://www.junkers.pl/produkty/. Możliwy jest również kontakt telefoniczny pod numerem infolinii: 801 900 810.
W razie pytań, pozostaję do dyspozycji

Pozdrawiam,
________________________________
Konsultant marki Junkers-Bosch
 
Strona 1 z 8
Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

| | Darmowe fora | Reklama
Next-ImmoNext-jobs24.comOgłoszenia e-gratka.infoNeeon.plNext-Cars24.com
Strona wygenerowana w 0.05 sekundy. Zapytań do SQL: 15