Forum Budowlane  Strona Główna Forum Budowlane
Forum Budowlane

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload
Znalezionych wyników: 135
Forum Budowlane Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: tanie ogrzewanie kotłem gazowym
OnlineExpert

Odpowiedzi: 44
Wyświetleń: 14554

PostForum: Instalacje w DOMU   Wysłany: 2018-12-04, 12:44   Temat: tanie ogrzewanie kotłem gazowym
Witam,

Trafna uwaga. Dodatkowo nie należy porównywać ogrzewania budynku jedynie na podstawie samych kosztów ogrzewania. Przy wyborze rodzaju ogrzewania należy zwrócić również uwagę na aspekty związanie z wymaganą pracą do obsługi urządzenia grzewczego. W przypadku kotłów na paliwa stałe musimy wykonywać czynności związane z transportem i składowaniem paliwa, dostarczaniem paliwa do kotła oraz czyszczeniem kotłowni. Czynności te wymagają dużego nakładu pracy oraz są czasochłonne. Dlatego warto zastanowić się nad wyborem całkowicie bezobsługowego rozwiązania ogrzewania jak pompa ciepła oraz gazowy kocioł kondensacyjny, których praca jest znacznie bardziej komfortowa.
Bardziej szczegółowe informacje o naszych gazowych kotłach kondensacyjnych z rodziny Logamax oraz pomp ciepła Logatherm dostępne są na stronie internetowej: http://www.buderus.pl
Chętnie odpowiem na ewentualne pytania.
Pozdrawiam,
________________________________
Konsultant marki Buderus
  Temat: Opinie o pellecie
OnlineExpert

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 1315

PostForum:  Instalacje grzewcze   Wysłany: 2018-12-03, 11:59   Temat: Opinie o pellecie
Witam,

Zastosowanie pompy ciepła do ogrzewania budynku nie musi wiązać się z bardzo wysokimi kosztami inwestycyjnymi, jeżeli wybierzemy powietrzną pompę ciepła oraz skorzystamy z dofinansowania. Pompa ciepła, porównując ją na przykład z kotłem na paliwo stałe, jest urządzeniem całkowicie bezobsługowym i ekologicznym. Brak spalin wpływa korzystnie na środowisko naturalne czy ograniczanie częstotliwości występowania smogu. Dotację na zakup pompy ciepła można uzyskać dzięki programowi wsparcia "Czyste Powietrze", który jest oferowany przez NFOŚiGW. Dzięki niemu możemy uzyskać dofinansowanie lub pożyczkę na działania pozwalające na obniżenie emisji zanieczyszczeń do atmosfery. Może to być wymiana kotła na paliwa stałe na ekologiczne pompy ciepła lub gazowe kotły kondensacyjne oraz termomodernizację budynku. Korzystając z programu, możemy liczyć na zwrot części kosztów poniesionych na wymianę źródła ciepła lub uzyskanie pożyczki na preferencyjnych warunkach. Więcej informacji o programie znajduje się na stronie: http://nfosigw.gov.pl/czyste-powietrze/.
Dlatego warto już teraz zastanowić się nad zastosowaniem pompy ciepła. Przy okazji zachęcam Państwa do sprawdzenia oferty pomp ciepła marki Junkers-Bosch z rodziny Bosch Compress. W celu doboru oraz montażu odpowiedniego typy pompy ciepła polecam skontaktować się z jednym z Autoryzowanych Instalatorów, których wyszukiwarkę można znaleźć na stronie www.junkers.pl. Możliwy jest również kontakt telefoniczny pod infolinią o numerze: 801 900 810. Wybrany instalator doradzi wybór najbardziej korzystnego rozwiązania. Więcej informacji o naszych pompach ciepła znajduje się na stronie http://www.junkers.pl/produkty/.
Pozdrawiam,
________________________________
Konsultant marki Junkers-Bosch
  Temat: Jakie tanie ogrzewanie
OnlineExpert

Odpowiedzi: 46
Wyświetleń: 6868

PostForum: Instalacje w DOMU   Wysłany: 2018-11-28, 12:29   Temat: Jakie tanie ogrzewanie
biguś napisał/a:
a pompa ciepła powietrzna może w lato również chłodzić??


Witam,

Oczywiście. Powietrzna pompa ciepła może być również wykorzystana do chłodzenia budynku w sezonie letnim, lecz w odróżnieniu do gruntowej pompy ciepła, chłodzenie będzie zachodziło w sposób aktywny z wykorzystaniem pracy sprężarki.
Dzięki rewersyjnej pracy sprężarki pompa będzie aktywnie chłodziła instalację ogrzewania podłogowego w budynku. W zależności od rodzaju podłogi oraz rozmieszczenia rur wydajność chłodnicza podłogi może wynosić 20-40 W/m2. Należy jednak pamiętać o zastosowaniu systemu regulacji zabezpieczającego przed obniżeniem się temperatury rur poniżej temperatury punktu rosy, ponieważ będzie wtedy zachodziło zjawisko wykraplania się pary wodnej z powietrza. Można również chłodzić pompą ciepła z wykorzystaniem klimakonwektorów.
Chętnie odpowiem na ewentualne pytania.
Pozdrawiam,
________________________________
Konsultant marki Buderus
  Temat: System wentylacji
OnlineExpert

Odpowiedzi: 38
Wyświetleń: 12667

PostForum: Wentylacja i klimatyzacja   Wysłany: 2018-11-28, 12:25   Temat: System wentylacji
ActiveClima_pl napisał/a:
Wszystko o czym piszesz to prawda i rekuperator na pewno się sprawdzi, ale też warto wybrać godną zaufania firmę która zajmie się montażem, tutaj zapraszamy do nas :)


Witam,

Trafna uwaga. Przy wyborze producenta rekuperatora warto sprawdzić, czy posiada on sprawny i rozbudowany serwis. Sam rekuperator powinien posiadać wentylator z silnikiem regulowanym elektronicznie, który cechuje się niższym zużyciem energii oraz cichszą pracą. Dodatkowo rekuperator powinien posiadać w pełni zaizolowaną obudowę, dzięki której nie będzie problemu z hałasem przenoszonym do budynku. Bardzo cichą pracą cechuje się rekuperator Logavent HRV2, który posiada dodatkowo wysoką efektywnością odzysku ciepła wynosząca nawet do 90%. Najważniejszy element rekuperatora, czyli wymiennik ciepła, wykonany jest w całości z aluminium. Centrala wentylacyjna dostępna jest w trzech wielkościach o nominalnych przepływach powietrza: 140 m3/h, 230 m3/h oraz 350 m3/h. W sprawie doboru zachęcam do kontaktu z jednym z naszych Autoryzowanych Instalatorów. Ich wyszukiwarkę można znaleźć na stronie www.buderus.pl. Możliwy jest również kontakt telefoniczny z Biurem Obsługi Klienta (BOK) pod numerem telefonu 801 777 801 lub też poprzez formularz kontaktowy: http://www.buderus.pl/kon...kontaktowy.html
Zachęcam również do odwiedzenia strony internetowej produktu: http://www.buderus.pl/pro...ow/rekuperacja/
Chętnie odpowiem na ewentualne dalsze pytania.
Pozdrawiam,
________________________________
Konsultant marki Buderus
  Temat: Problem z wentylacją
OnlineExpert

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 5071

PostForum: Wentylacja i klimatyzacja   Wysłany: 2018-11-28, 12:23   Temat: Problem z wentylacją
Witam,

Jeżeli ma Pan problemy z wentylacją grawitacyjną w domu, warto zastanowić się nad zastosowaniem systemu wentylacji mechanicznej z rekuperatorem. Taki system pozwoli na oszczędności kosztów ogrzewania budynku, znacząco poprawi komfort w budynku oraz zapewni dostarczenie odpowiedniej ilości świeżego powietrza do budynku. Wykonanie instalacji warto zlecić sprawdzonej firmie, która współpracuje z producentem urządzenia. Wyszukiwarkę naszych Autoryzowanych Instalatorów można znaleźć na stronie www.buderus.pl. Możliwy jest również kontakt telefoniczny z Biurem Obsługi Klienta (BOK) pod numerem telefonu 801 777 801 lub też poprzez formularz kontaktowy: http://www.buderus.pl/kon...kontaktowy.html
Zachęcam również do odwiedzenia strony internetowej produktu: http://www.buderus.pl/pro...ow/rekuperacja/
W naszej ofercie znajduje się centrala wentylacyjna z odzyskiem ciepła Logavent HRV2, która posiada wysoką efektywnością odzysku ciepła wynosząca nawet do 90% oraz bardzo cichą pracą. Najważniejszy element rekuperatora, czyli wymiennik ciepła, wykonany jest w całości z aluminium. Centrala wentylacyjna dostępna jest w trzech wielkościach o nominalnych przepływach powietrza: 140 m3/h, 230 m3/h oraz 350 m3/h.
W razie pytań chętnie pomogę.
Pozdrawiam,
________________________________
Konsultant marki Buderus
  Temat: Czym ogrzewać
OnlineExpert

Odpowiedzi: 286
Wyświetleń: 44311

PostForum:  Instalacje grzewcze   Wysłany: 2018-11-22, 10:05   Temat: Czym ogrzewać
Witam,

Instalacja z zastosowaniem pompy ciepła nie musi wiązać się z bardzo wysokimi kosztami inwestycyjnymi, jeżeli wybierzemy powietrzną pompę ciepła oraz skorzystamy z dofinansowania. Dotację na zakup pompy ciepła można uzyskać dzięki programowi wsparcia "Czyste Powietrze", który jest oferowany przez NFOŚiGW. Dzięki niemu możemy uzyskać dofinansowanie lub pożyczkę na działania pozwalające na obniżenie emisji zanieczyszczeń do atmosfery. Może to być wymiana kotła na paliwa stałe na ekologiczne pompy ciepła lub gazowe kotły kondensacyjne oraz termomodernizację budynku. Korzystając z programu, możemy liczyć na zwrot części kosztów poniesionych na wymianę źródła ciepła lub uzyskanie pożyczki na preferencyjnych warunkach. Więcej informacji o programie znajduje się na stronie: http://nfosigw.gov.pl/czyste-powietrze/. Planowanie inwestycji z wykorzystaniem pompy ciepła już na etapie projektu pozwala na obniżenie kosztów budowy poprzez rezygnację z pewnych elementów budynku, które nie będą potrzebne, np. specjalne pomieszczenie kotłowni i magazynu opału, komina dla kotła gazowego czy stałopalnego. Wówczas w całym rozliczeniu koszty inwestycyjne są zdecydowanie niższe. Dlatego warto już teraz zastanowić się nad zastosowaniem pompy ciepła. Przy okazji zachęcam Państwa do sprawdzenia oferty pomp ciepła marki Junkers-Bosch z rodziny Bosch Compress. W celu doboru oraz montażu odpowiedniego typy pompy ciepła polecam skontaktować się z jednym z Autoryzowanych Instalatorów, których wyszukiwarkę można znaleźć na stronie www.junkers.pl. Możliwy jest również kontakt telefoniczny pod infolinią o numerze: 801 900 810. Wybrany instalator doradzi wybór najbardziej korzystnego rozwiązania. Więcej informacji o naszych pompach ciepła znajduje się na stronie http://www.junkers.pl/produkty/.
Pozdrawiam,
________________________________
Konsultant marki Junkers-Bosch
  Temat: Domy energooszczędne - przyszłość?
OnlineExpert

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 712

PostForum: Nowe technologie   Wysłany: 2018-11-14, 14:27   Temat: Domy energooszczędne - przyszłość?
justys123 napisał/a:
Każdemu z nas powinno zależeć na tym, aby oszczędzać energię, dlatego tak - myślę, że domy energooszczędne są przyszłością! Sam chcę nieco zmniejszyć rachunki za ogrzewanie, dlatego postanowiłam skorzystać z oferty firmy https://www.bartoszwentylacja.com.pl/pobierz i zdecydować się na montaż wentylacji z rekuperacją. Czy czyni to mój dom energooszczędnym? Zapewne poniekąd tak.


Witam,

Dla nowoczesnych oraz energooszczędnych budynków, zastosowanie wentylacji mechanicznej z rekuperatorem jest obecnie standardem. W odróżnieniu do tradycyjnej wentylacji grawitacyjnej, uzyskujemy nowoczesną instalację, która zapewnia dostarczanie odpowiedniej ilości świeżego powietrza do budynku jednocześnie przy odzysku ciepła z powietrza wywiewanego w rekuperatorze. Jeżeli są Państwo zainteresowani zastosowaniem wentylacji mechanicznej, zachęcam do sprawdzenia oferty marki Buderus. Znajduje się w niej centrala wentylacyjna z odzyskiem ciepła Logavent HRV2, która posiada wysoką efektywnością odzysku ciepła wynosząca nawet do 90% oraz bardzo cichą pracą. Najważniejszy element rekuperatora, czyli wymiennik ciepła, wykonany jest w całości z aluminium. Centrala wentylacyjna dostępna jest w trzech wielkościach o nominalnych przepływach powietrza: 140 m3/h, 230 m3/h oraz 350 m3/h.
Więcej informacji technicznych o centrali wentylacyjnej z rekuperatorem można znaleźć na stronie internetowej: http://www.buderus.pl/pro...ow/rekuperacja/
W razie pytań chętnie pomogę.
Pozdrawiam,
________________________________
Konsultant marki Buderus
  Temat: tanie ogrzewanie kotłem gazowym
OnlineExpert

Odpowiedzi: 44
Wyświetleń: 14554

PostForum: Instalacje w DOMU   Wysłany: 2018-10-30, 13:14   Temat: tanie ogrzewanie kotłem gazowym
Yremx napisał/a:
W przypadku mojego domu natomiast zdecydowałem się zastosować, piec kondensacyjny z zamkniętą komorą spalania podłączony pod tzw. system kominowy. W trakcie kupowania kotła kondensacyjnego warto mieć jednakże kilka rzeczy na uwadze. Przy kotłach kondensacyjnych trzeba uważać, jeżeli chodzi o komin. Stary, dobry murowany komin zwyczajnie nie zda egzaminu niestety. Skropliny wytwarzane w zamkniętych komorach mogą prowadzić do niszczenia cegły i zaprawy. Odpowiednie systemy kominowe wykonane muszą więc być bądź to z odpowiedniego gatunku stali kwasoodpornej, bądź to z ceramiki. Dla zainteresowanych więcej informacji na ten temat można znaleźć w poradniku dostępnym na stronie: http://www.systemykominow...o-pnews-38.html. Warto jest po prostu mieć taką wiedzę przed podjęciem decyzji, bo może ona nas uchronić od późniejszych problemów.


Witam,

W przypadku kotłów kondensacyjnych z zamkniętą komorą spalania istnieje również możliwość poprowadzenia przewodu spalinowego w postaci rury koncentrycznej wyprowadzonej poprzez elewację budynku. Takie rozwiązanie pozwoli na zaoszczędzenie kosztów zakupu oraz montażu wkładu kominowego ze stali kwasoodpornej. Wyrzut przez ścianę boczną budynku (elewację) możemy stosować dla budynków jednorodzinnych wolnostojących, moc kotła do 21 kW. (zgodnie z Dziennikiem Ustaw nr 75). Dla kotłów o wyższych mocach wykorzystany musi być komin spalinowy.
Zachęcam przy okazji do zapoznania się z ofertą kotłów kondensacyjnych marki Junkers-Bosch z rodziny Cerapur oraz Bosch Condens. Więcej szczegółowych informacji można znaleźć na stronie internetowej produktu: http://www.junkers.pl/pro...-kondensacyjne/
Chętnie odpowiem na ewentualne dalsze pytania.
Pozdrawiam,
________________________________
Konsultant marki Junkers-Bosch
  Temat: Domy energooszczędne - przyszłość?
OnlineExpert

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 712

PostForum: Nowe technologie   Wysłany: 2018-10-25, 14:29   Temat: Domy energooszczędne - przyszłość?
Witam,

Dzięki programowi wsparcia "Czyste Powietrze", który jest oferowany przez NFOŚiGW możemy uzyskać dofinansowanie lub pożyczkę na działania pozwalające na obniżenie emisji zanieczyszczeń do atmosfery. Może to być wymiana kotła na paliwa stałe na ekologiczne pompy ciepła lub gazowe kotły kondensacyjne oraz termomodernizację budynku. Korzystając z programu, możemy liczyć na zwrot części kosztów poniesionych na wymianę źródła ciepła lub uzyskanie pożyczki na preferencyjnych warunkach. Więcej informacji o programie znajduje się na stronie: http://nfosigw.gov.pl/czyste-powietrze/. Dlatego warto już teraz pomyśleć o wymianie kotła zasilanego paliwem stałym na bardziej ekologiczne źródło ciepła.
Przy okazji zachęcam Państwa do sprawdzenia oferty kotłów kondensacyjnych marki Junkers-Bosch z rodziny Cerapur lub Bosch Condens oraz pomp ciepła Bosch Compress. Posiadamy bogatą ofertę kotłów dwufunkcyjnych o szerokiej modulacji mocy palnika, dzięki czemu będą one odpowiednie dla każdej instalacji. W celu doboru oraz montażu odpowiedniego typu kotła polecam skontaktować się z jednym z Autoryzowanych Instalatorów, których wyszukiwarkę można znaleźć na stronie www.junkers.pl. Możliwy jest również kontakt telefoniczny pod infolinią o numerze: 801 900 810. Wybrany instalator doradzi wybór najbardziej korzystnego rozwiązania. Więcej informacji o naszych kotłach gazowych znajduje się na stronie http://www.junkers.pl/pro...kondensacyjne/.
Pozdrawiam,
________________________________
Konsultant marki Junkers-Bosch
  Temat: Jakie tanie ogrzewanie
OnlineExpert

Odpowiedzi: 46
Wyświetleń: 6868

PostForum: Instalacje w DOMU   Wysłany: 2018-10-23, 19:31   Temat: Jakie tanie ogrzewanie
Witam,

Gruntowa pompa ciepła cechuje się bardziej stabilną pracą w porównaniu do powietrznej pompy ciepła, zwłaszcza przy pracy w niższych parametrach. Dodatkowo pozwala na chłodzenie pasywne budynku w okresie letnim oraz może pracować przy znacznie niższej temperaturze zewnętrznej. Powietrzne pompy ciepła gwarantują natomiast znacznie niższe koszty inwestycyjne, ponieważ w tym przypadku nie jest wymagana budowa kolektorów gruntowych.
Więc przed wyborem typu pompy ciepła warto przeanalizować wszystkie wady i zalety danego typu oraz przeanalizować koszty inwestycyjne.
Przy okazji polecam pompy ciepła marki Buderus z rodziny Logatherm. Bardziej szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej: http://www.buderus.pl/pro...w/pompy-ciepla/
Chętnie odpowiem na ewentualne pytania.
Pozdrawiam,
________________________________
Konsultant marki Buderus
  Temat: dlaczego EKO-GROSZEK
OnlineExpert

Odpowiedzi: 50
Wyświetleń: 18430

PostForum:  Instalacje grzewcze   Wysłany: 2018-10-23, 19:29   Temat: dlaczego EKO-GROSZEK
Witam,

Trafna uwaga. Ogrzewanie budynku za pomocą oleju opałowego jest jednym z najdroższych rozwiązań ze względu na wysoką cenę zakupu samego paliwa, na które nałożona jest akcyza. Znacznie lepiej zastanowić się nad zastosowaniem pompy ciepła, która gwarantuje najniższe koszty ogrzewania oraz w pełni ekologiczną i bezosługową pracę. Jeżeli zastanawiają się Państwo nad wyborem sprawdzonej pompy ciepła proponuję zapoznać się z ofertą marki Buderus, w której znajdują się zarówno gruntowe, jak i powietrzne pompy ciepła z rodziny Logatherm. Ceny katalogowe wszystkich produktów marki dostępne są na stronie internetowej: https://www.buderus.com/p...i/nowy-cennik/. W celu doboru pompy ciepła zachęcam do kontaktu z jednym z Autoryzowanych Instalatorów, których wyszukiwarkę można znaleźć na stronie www.buderus.pl. Bardziej szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej: http://www.buderus.pl/pro...w/pompy-ciepla/
Chętnie odpowiem na ewentualne pytania.
Pozdrawiam,
________________________________
Konsultant marki Buderus
  Temat: Czym ogrzewać
OnlineExpert

Odpowiedzi: 286
Wyświetleń: 44311

PostForum:  Instalacje grzewcze   Wysłany: 2018-10-05, 08:02   Temat: Czym ogrzewać
Witam,

Pompa ciepła najlepiej współpracuje z ogrzewaniem niskotemperaturowym w postaci ogrzewania podłogowego lub grzejnikowego zaprojektowanego na parametry niskotemperaturowe. Warto również wspomnieć, że przy projektowaniu ogrzewania podłogowego zaleca się, aby różnica temperatur na zasilaniu i powrocie wynosiła 7K. Praca pompy ciepła przy tych parametrach pozwoli na uzyskanie najniższych rocznych kosztów eksploatacyjnych budynku.
Przy okazji zachęcam do sprawdzenia oferty pomp ciepła marki Junkers-Bosch. Znajdują się w niej zarówno powietrzne, jak i gruntowe pompy ciepła z rodziny Bosch Compress, które posiadają jeden z wyższych współczynników COP na rynku. W celu uzyskania bardziej szczegółowych informacji o pompach ciepła zachęcam do odwiedzenia strony internetowej produktu: https://www.junkers.pl/produkty/pompy-ciepla/.
Chętnie odpowiem na ewentualne pytania.
Pozdrawiam,
________________________________
Konsultant marki Junkers-Bosch
  Temat: pompy gazowe
OnlineExpert

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 160

PostForum:  Instalacje grzewcze   Wysłany: 2018-10-05, 08:02   Temat: pompy gazowe
Witam,

Zastosowanie gazowej pompy ciepła w porównaniu do tradycyjnej pompy ciepła zasilanej energią elektryczną ma również swoje wady. Po pierwsze do budynku musi być podłączona sieć gazowa. Wytwarzanie ciepła odbywa się poprzez pracę gazowego silnika spalinowego, co oznacza emisję zanieczyszczeń do atmosfery (co nie występuje w elektrycznej pompie ciepła) oraz wyższy poziom hałasu. Takie rozwiązanie nie może także współpracować z kolektorami słonecznymi oraz panelami FV.
Przy okazji zachęcam do sprawdzenia oferty pomp ciepła marki Junkers-Bosch. Znajdują się w niej zarówno powietrzne, jak i gruntowe pompy ciepła z rodziny Bosch Compress, które posiadają jeden z wyższych współczynników COP na rynku. W celu uzyskania bardziej szczegółowych informacji o pompach ciepła zachęcam do odwiedzenia strony internetowej produktu: https://www.junkers.pl/produkty/pompy-ciepla/.
Chętnie odpowiem na ewentualne pytania.
Pozdrawiam,
________________________________
Konsultant marki Junkers-Bosch
  Temat: instalacja gazowa w domu
OnlineExpert

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 922

PostForum: Nowe technologie   Wysłany: 2018-09-27, 13:42   Temat: instalacja gazowa w domu
Witam,

Dokładnie. Przy wyborze ogrzewania budynku warto się kierować także aspektami ekologicznymi, które bezpośrednio pozwolą na polepszenie jakości powietrza w okolicy budynku. Takimi rozwiązaniami mogą być pompy ciepła oraz gazowe kotły kondensacyjne. Pompa ciepła do wytwarzania energii nie wykorzystuje zjawiska spalania, więc nie występuje emisja zanieczyszczeń do atmosfery. Natomiast spalanie gazu jest znacznie bardzie ekologiczne w porównaniu do spalania paliw stałych. Spaliny z gazu nie zawierają pyłów PM10 oraz PM2,5 oraz zawierają mniejszą ilość dwutlenku węgla. Wpływa to na polepszenie jakości powietrza w otoczeniu budynku oraz jest to jedna z metod ograniczenia występowania smogu.
Więcej informacji o naszych kotłach oraz pompach ciepła można znaleźć na stronie internetowej: http://www.junkers.pl/produkty/
Chętnie odpowiem na ewentualne pytania.

Pozdrawiam,
________________________________
Konsultant marki Junkers-Bosch
  Temat: Domy energooszczędne - przyszłość?
OnlineExpert

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 712

PostForum: Nowe technologie   Wysłany: 2018-09-27, 10:51   Temat: Domy energooszczędne - przyszłość?
Witam,

Do ogrzewania budynku energooszczędnego dobrym rozwiązaniem jest wykorzystanie gruntowej lub powietrznej pompy ciepła współpracującej z ogrzewaniem podłogowym. Jest to rozwiązanie całkowicie bezobsługowe oraz ekologiczne, gdyż do wytworzenia ciepła nie zachodzi proces spalania. Dodatkowo nie wymagana będzie budowa kominów spalinowych co wpisuje się w architekturę budynków pasywnych lub niskoenergetycznych. Pompy ciepła pozwolą również na podgrzanie ciepłej wody użytkowej.
Kolejnym elementem, na który warto zwrócić uwagę to instalacja wentylacji mechanicznej z rekuperatorem. Budynek o niższym zapotrzebowaniu na energię powinien cechować się szczelną konstrukcją oraz posiadać dobrą izolację przegród zewnętrznych. Dlatego świeże powietrze powinno być dostarczane poprzez wentylację mechaniczną wyposażoną w odzysk ciepła.
Marka Buderus posiada w swojej ofercie wszystkie wyżej wymienione produkty.
W celu uzyskania bardziej szczegółowych informacji zachęcam do odwiedzenia strony internetowej: http://www.buderus.pl/pro...rie-produktow/.
Pozdrawiam,
________________________________
Konsultant marki Buderus
 
Strona 1 z 9
Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

| | Darmowe fora | Reklama
Next-ImmoNext-jobs24.comOgłoszenia e-gratka.infoNeeon.plNext-Cars24.com
Strona wygenerowana w 0.07 sekundy. Zapytań do SQL: 15