Forum Budowlane  Strona Główna Forum Budowlane
Forum Budowlane

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload
Znalezionych wyników: 76
Forum Budowlane Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Czym ogrzewać
OnlineExpert

Odpowiedzi: 223
Wyświetleń: 35617

PostForum:  Instalacje grzewcze   Wysłany: 2018-01-17, 11:07   Temat: Czym ogrzewać
biguś napisał/a:
a co z wilgocią w powietrzu przy rekuperacji??
Wiadomo na zewnątrz chłodno w domu ciepło i na oknach troszkę się wilgoci zbiera.


Witam,

Przy pracy wentylacji mechanicznej z rekuperatorem w wymienniku, skroplenie wilgoci pojawia się głównie przy kontakcie powietrza wywiewanego ze świeżym powietrzem zewnętrznym. Kondensat jest wtedy odprowadzany poprzez specjalny odpływ z syfonem. Istnieje również możliwość regulacji wilgotności w budynku za pomocą odpowiednich ustawień wydajności powietrza nawiewanego przez centralę wentylacyjną. Do rekuperatora można również dokupić czujnik wilgotności umożliwiający automatyczną pracę wentylacji.
W razie pytań, pozostaję do dyspozycji.
Pozdrawiam,
________________________________
Konsultant marki Buderus
  Temat: Rekuperator - którego producenta wybrać?
OnlineExpert

Odpowiedzi: 33
Wyświetleń: 6166

PostForum: Wentylacja i klimatyzacja   Wysłany: 2018-01-17, 11:01   Temat: Rekuperator - którego producenta wybrać?
Witam,

Chłodzenie za pomocą pompy ciepła i instalacji ogrzewania podłogowego jest skuteczne, jednak posiada swoje ograniczenia. W zależności od rodzaju podłogi oraz rozmieszczenia rur wydajność chłodnicza podłogi może wynosić 20-40 W/m2. Należy jednak pamiętać o zastosowaniu systemu regulacji zabezpieczającego przed obniżeniem się temperatury rur poniżej temperatury punktu rosy, ponieważ będzie wtedy zachodziło zjawisko wykraplania się pary wodnej z powietrza. W przypadku powietrznych systemów chłodzenia możemy uzyskać znacznie wyższą wydajność chłodniczą.
Chętnie odpowiem na ewentualne pytania.
Pozdrawiam,
________________________________
Konsultant marki Buderus
  Temat: Co sądzicie o ogrzewaniu pasywnym?
OnlineExpert

Odpowiedzi: 46
Wyświetleń: 9640

PostForum:  Instalacje grzewcze   Wysłany: 2018-01-17, 10:51   Temat: Co sądzicie o ogrzewaniu pasywnym?
Witam,

Gruntowa pompa ciepła cechuje się bardziej stabilną pracą w porównaniu do powietrznej pompy ciepła. Dodatkowo pozwala na chłodzenie pasywne budynku w okresie letnim oraz może pracować przy znacznie niższej temperaturze zewnętrznej w porównaniu do powietrznej pompy ciepła, której limitem jest - 20oC. Poniżej tej temperatury ogrzewanie realizowane jest za pomocą dogrzewacza. Istotną zaletą powietrznej pompy ciepła są natomiast znacznie niższe koszty inwestycyjne, ponieważ w tym przypadku nie jest wymagana budowa kolektorów gruntowych.
Przy okazji polecam pompy ciepła marki Buderus z rodziny Logatherm. Bardziej szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej: http://www.buderus.pl/pro...w/pompy-ciepla/
Chętnie odpowiem na ewentualne pytania.
Pozdrawiam,
________________________________
Konsultant marki Buderus
  Temat: Ciepło od podłogi
OnlineExpert

Odpowiedzi: 41
Wyświetleń: 11554

PostForum: Aktualności    Wysłany: 2018-01-12, 10:50   Temat: Ciepło od podłogi
Designer.ski napisał/a:
Jak widać opinie są bardzo pozytywne i nie ma się czemu dziwić, ponieważ moim zdaniem ogrzewanie podłogowe to nie tylko ekonomia, ale i optymalny komfort termiczny w naszym domu, pamiętajmy o tym.


Witam,

Ogrzewanie podłogowe sprawdza się praktycznie we wszystkich pomieszczeniach budynku mieszkalnego. Jedynie w przypadku pomieszczeń o większym zapotrzebowaniu na moc cieplną lub o niewielkiej powierzchni podłogi może być wymagane zastosowanie ogrzewania ściennego, grzejników lub systemu mieszanego. Taki typ ogrzewania jest korzystny dla alergików. W ogrzewaniu grzejnikowym podgrzane powietrze może unosić kurz, co nie ma miejsca przy ogrzewaniu podłogowym. Pod kątem ekonomicznym ogrzewanie podłogowe pozwala znacząco ograniczyć temperaturę zasilania instalacji, więc doskonale współpracuje z gazowym kotłem kondensacyjnym lub pompą ciepła. Obniżenie temperatury zasilania powoduje obniżenie temperatury powrotu czynnika roboczego z instalacji centralnego ogrzewania, co ma wpływ na temperaturę spalin. To z kolei powoduje zwiększenie sprawności kotła kondensacyjnego poprzez odzysk ciepła ze skroplin.
Zachęcam również do odwiedzenia strony internetowej, na której znajdują się szczegółowe informacje odnośnie kotłów kondensacyjnych z rodziny Cerapur oraz pomp ciepła Supraeco : http://www.junkers.pl/produkty/
Pozdrawiam,
________________________________
Konsultant marki Junkers-Bosch
  Temat: Czym ogrzewać
OnlineExpert

Odpowiedzi: 223
Wyświetleń: 35617

PostForum:  Instalacje grzewcze   Wysłany: 2017-12-18, 18:35   Temat: Czym ogrzewać
biguś napisał/a:
dwa rodzaje ogrzewania to podwójne koszta budowy takiej instalacji. A przy budowie domu każdy chce aby ograniczyć koszty.


Witam,

Dokładnie. Zamiast zastosowania dodatkowego źródła ciepła w budynku warto zastanowić się nad montażem wentylacji mechanicznej z rekuperatorem. Takie rozwiązanie dzięki odzyskowi ciepła w rekuperatorze pozwoli na oszczędności poprzez ograniczenie wentylacyjnej straty ciepła budynku. Dodatkowo do budynku będzie zawsze dostarczana odpowiednia ilość świeżego powietrza.
Po zainstalowaniu wentylacji mechanicznej nie będzie potrzeby otwierania okien przy komfortowym dostarczaniu świeżego powietrza, co jest doskonałym rozwiązaniem dla alergików. Rekuperator AerastarCompact marki Junkers posiada w standardowym wykonaniu wbudowany filtr klasy F4, istnieje również możliwość jego zamiany na wyższą klasę F7. Więcej informacji o produkcie można znaleźć na stronie internetowej: http://www.junkers.pl/pro...arcomfort.html.
W razie pytań, pozostaję do dyspozycji.
Pozdrawiam,
________________________________
Konsultant marki Junkers
  Temat: Co sądzicie o ogrzewaniu pasywnym?
OnlineExpert

Odpowiedzi: 46
Wyświetleń: 9640

PostForum:  Instalacje grzewcze   Wysłany: 2017-12-07, 12:34   Temat: Co sądzicie o ogrzewaniu pasywnym?
Outletbud_pl napisał/a:
Trzeba przede wszystkim przekalkulować koszty takiej inwestycji dopiero wtedy podjąć decyzję co w naszym przypadku sprawdzi się najlepiej, jaki typ ogrzewania. Bez poznania kilku szczegółów ciężko jednoznacznie doradzić.


Witam,

Przed wyborem każdego rodzaju ogrzewania budynku warto zastanowić się nad wadami oraz zaletami poszczególnych rozwiązań. Parametry, na które musimy zwrócić uwagę to praca wymagana przy eksploatacji, roczne koszty ogrzewania, aspekty ekologiczne oraz koszty inwestycyjne. Kotły węglowe cechują się niskimi kosztami inwestycyjnymi oraz eksploatacyjnymi, lecz wymagają bardzo znacznych nakładów pracy związanej z eksploatacją kotła. Gazowy kocioł kondensacyjny pozwala na całkowicie bezobsługową oraz ekologiczną pracę. Roczne koszty ogrzewania są wtedy na wyższym poziomie, niż w przypadku kotłów węglowych. Natomiast pompy ciepła cechują się najniższym rocznym kosztem ogrzewania, jednocześnie przy bezobsługowej pracy oraz braku emisji zanieczyszczeń do atmosfery. Jednak takie rozwiązanie wiąże się z wyższymi kosztami inwestycyjnymi, szczególnie przy zastosowaniu pompy gruntowej.
W sprawie pomocy w doborze odpowiedniego rozwiązania, wyceny oraz montażu zachęcam do kontaktu z jednym z autoryzowanych instalatorów naszej marki. Ich wyszukiwarkę w zależności od regionu można znaleźć na stronie www.buderus.pl. Możliwy jest również kontakt telefoniczny z autoryzowanym serwisem marki pod numerem infolinii: 801 777 008.
Chętnie odpowiem na ewentualne pytania.
Pozdrawiam,
________________________________
Konsultant marki Buderus
  Temat: Rekuperator - którego producenta wybrać?
OnlineExpert

Odpowiedzi: 33
Wyświetleń: 6166

PostForum: Wentylacja i klimatyzacja   Wysłany: 2017-12-07, 12:32   Temat: Rekuperator - którego producenta wybrać?
biguś napisał/a:
pompa może działać prawie jak "klimatyzacja" więc kolejne udogodnienie dla użytkowników i właścicieli pompy.


Witam,

Zarówno gruntowe, jak i powietrzne pompy ciepła mogą być wykorzystywane do chłodzenia budynku. Zaletą takiego rozwiązania jest brak dodatkowych kosztów (oprócz systemu regulacji zabezpieczającego przed obniżeniem się temperatury w instalacji poniżej temperatury punktu rosy). Jest to znacznie tańsze rozwiązanie od montażu klimakonwektorów. Sam koszt chłodzenia budynku za pomocą pompy ciepła jest porównywalny z kosztem chłodzenia budynku klimatyzatorem ściennym. Natomiast w przypadku gruntowych pomp ciepła istnieje dodatkowo możliwość chłodzenia pasywnego, gdy nie pracuje sprężarka.
Chętnie odpowiem na ewentualne pytania.
Pozdrawiam,
________________________________
Konsultant marki Buderus
  Temat: Czym ogrzewać
OnlineExpert

Odpowiedzi: 223
Wyświetleń: 35617

PostForum:  Instalacje grzewcze   Wysłany: 2017-12-07, 12:31   Temat: Czym ogrzewać
Wronka52 napisał/a:
Ja w domu chce zamontować pompę ciepła, a jako drugie źródło ciepła, te bardziej wspomagające myślałam nad zamontowaniem kominka. Na https://kratki.com/pl/ogrzewanie-kominkowe-w-systemie-dgp/ czytałam, że jest to dobre źródło ciepła. A do końca nie ufam pompie, że da radę ogrzać całe mieszkanie. Poi za tym kominek pełniłby tez rolę dekoracyjną w domu. W artykule wszystko na temat ogrzewania kominkiem jest napisane od zasady działania po eksploatację kominka. Wydaje mi się, że połączenie tych dwóch rodzajów ogrzewania się opłaca. A wy jak myślicie?


Witam,

Prawidłowo dobrana gruntowa pompa ciepła w zupełności wystarczy do ogrzewania całego budynku bez konieczności stosowania dodatkowego źródła ciepła. Oczywiście nic nie stoi na drodze, aby zastosować kominek w formie dekoracyjnej lub użytkowej podczas jesiennych lub wiosennych wieczorów.
W celu uzyskania bardziej szczegółowych informacji o naszych pompach ciepła zachęcam do odwiedzenia strony internetowej: http://www.buderus.pl/pro.../pompy-ciepla/.
Pozdrawiam,
________________________________
Konsultant marki Buderus
  Temat: Czym ogrzewać
OnlineExpert

Odpowiedzi: 223
Wyświetleń: 35617

PostForum:  Instalacje grzewcze   Wysłany: 2017-11-28, 15:29   Temat: Czym ogrzewać
marek_buduje napisał/a:
tego typu pompy ciepła muszą być zawsze stosowane z dodatkowym źródłem ciepła! Najczęściej jest to po prostu grzałka elektryczna, ale nie można powiedzieć, że powietrzna pompa ciepła jest samodzielnym źródłem. co innego gruntowa, ta nie ma problemów z długotrwałym działaniem w temperaturach -20.


Witam,

Miałem na myśli, że przy wyborze pompy ciepła nie potrzeba stosować dodatkowego kotła gazowego lub kotła na paliwo stałe. Pompa ciepła zasilana jest energią elektryczną, więc większość pomp ciepła (zarówno gruntowych lub powietrznych) posiada wbudowany dogrzewacz elektryczny. W pompach powietrznych dogrzewacz elektryczny stosowany jest do pracy urządzenia w temperaturze poniżej -20oC. Należy jednak wspomnieć, że występowanie takiej temperatury w zależności od regionu wynosi statystycznie od kilku godzin do kilkunastu dni. Koszty ogrzewania prądem będą wtedy na bardzo niskim poziomie, więc nie jest opłacalny zakup dodatkowego kotła na inne paliwo.
Chętnie odpowiem na ewentualne pytania.
Pozdrawiam,
________________________________
Konsultant marki Junkers
  Temat: DOM BUDOWA
OnlineExpert

Odpowiedzi: 26
Wyświetleń: 7465

PostForum: Aktualności    Wysłany: 2017-11-28, 15:25   Temat: DOM BUDOWA
biguś napisał/a:
każda rzecz jest ważna podczas budowy domu. Np ekologiczne ogrzewanie pompą ciepła.


Witam,

Dokładnie. Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań ogrzewania budynku pod kątem rocznych kosztów ogrzewania jest wybór pompy ciepła. Dzięki poborowi darmowego ciepła niskotemperaturowego, koszty ogrzewania są na niższym poziomie w porównaniu do ogrzewania węglem, gazem i ekogroszkiem. Wybór pompy ciepła przed rozpoczęciem budowy pozwoli również na dodatkowe oszczędności, ponieważ nie będzie wymagana budowa kominów spalinowych oraz oddzielnego pomieszczenia kotłowni. Zaletą pompy ciepła jest brak jakichkolwiek czynności związanych z eksploatacją ogrzewania. Jest to ważny aspekt, ponieważ wybór ogrzewania jest wieloletnią inwestycją.
Przy okazji zachęcam do zapoznania się z ofertą pomp ciepła marki Buderus z rodziny Logatherm, która znajduje się na stronie internetowej: http://www.buderus.pl/pro.../pompy-ciepla/.
Chętnie odpowiem na ewentualne dalsze pytania.
Pozdrawiam,
________________________________
Konsultant marki Buderus
  Temat: tanie ogrzewanie kotłem gazowym
OnlineExpert

Odpowiedzi: 34
Wyświetleń: 10309

PostForum: Instalacje w DOMU   Wysłany: 2017-11-15, 09:19   Temat: tanie ogrzewanie kotłem gazowym
Meisen.pl napisał/a:
Ogrzewanie gazowe tak czy inaczej będzie tańszą alternatywą w porównaniu do elektrycznego czy olejowego i musimy mieć ten fakt na uwadze, poza tym jest to również estetyczne i wygodne, w przypadku wyboru kotła kondensacyjnego również prawie bezobsługowe. To tylko kwestia możliwości oraz ewentualnych kosztów.


Witam,

Dokładnie. Należy również wspomnieć, że ogrzewanie gazowe jest najbardziej opłacalne, gdy do budynku podłączona jest sieć gazowa. Roczne koszty ogrzewania gazem ziemnym są na znacznie niższym poziomie w porównaniu do gazu LPG. W przypadku braku gazu ziemnego w otoczeniu budynku warto zastanowić się nad zastosowaniem pompy ciepła. Mimo wyższych kosztów inwestycyjnych uzyskujemy bardzo niskie koszty ogrzewania. Są on na niższym poziomie, niż ogrzewanie paliwem węglowym. Jednocześnie pompy ciepła są całkowicie bezobsługowe oraz ekologiczne.
Zachęcam również do odwiedzenia strony internetowej, na której znajdują się wszystkie informacje odnośnie pomp ciepła z rodziny Supraeco: http://www.junkers.pl/produkty/pompy-ciepla/
Pozdrawiam,
________________________________
Konsultant marki Junkers
  Temat: instalacja gazowa w domu
OnlineExpert

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 313

PostForum: Nowe technologie   Wysłany: 2017-11-02, 10:46   Temat: instalacja gazowa w domu
Witam,

Ogrzewanie za pomocą gazu jest bardzo komfortowym rozwiązaniem, ponieważ nie wymaga wykonywania żadnej pracy eksploatacyjnej w porównaniu do kotłów na paliwa stałe. Przy okazji zachęcam do wyboru sprawdzonego kotła kondensacyjnego z rodziny Cerapur, który będzie odpowiedni dla każdej instalacji gazowej w budynku.
W celu pomocy przy doborze kotła o odpowiedniej mocy polecam kontakt z jednym z autoryzowanych instalatorów marki Junkers, których wyszukiwarkę można znaleźć na stronie www.junkers.pl. Możliwy jest również kontakt telefoniczny z autoryzowanym serwisem pod numerem infolinii: 801 900 810.
Zachęcam również do odwiedzenia strony internetowej, na której znajdują się szczegółowe informacje odnośnie kotłów kondensacyjnych z rodziny Cerapur: http://www.junkers.pl/pro...-kondensacyjne/
Pozdrawiam,
________________________________
Konsultant marki Junkers
  Temat: tanie ogrzewanie kotłem gazowym
OnlineExpert

Odpowiedzi: 34
Wyświetleń: 10309

PostForum: Instalacje w DOMU   Wysłany: 2017-11-02, 10:46   Temat: tanie ogrzewanie kotłem gazowym
aronH napisał/a:
Jak zostało wcześniej powiedziane, na jakość ogrzewania ma wpływ wiele czynników. Podstawowym czynnikiem jest odpowiedni montaż instalacji, który zagwarantuje nam, że wszystko będzie szczelne. U mojej cioci panowie z Ined http://www.ined.com.pl/ montowali instalację gazową i działa ona doskonale już kilka lat.


Witam,

Również ważnym aspektem jest wybór sprawdzonego gazowego kotła kondensacyjnego, który dzięki wysokiej sprawności pozwoli na oszczędność kosztów zakupu gazu. W tym celu zachęcam do zapoznania się z ofertą produktową marki Junkers. Nasze kotły cechują się solidnym wykonaniem, co gwarantuje pewną i wydajną pracę. Posiadamy również fachowy i rozbudowany serwis.
W celu pomocy przy doborze kotła o odpowiedniej mocy polecam kontakt z jednym z autoryzowanych instalatorów marki Junkers, których wyszukiwarkę można znaleźć na stronie www.junkers.pl. Możliwy jest również kontakt telefoniczny z autoryzowanym serwisem pod numerem infolinii: 801 900 810.
Zachęcam również do odwiedzenia strony internetowej, na której znajdują się szczegółowe informacje odnośnie kotłów kondensacyjnych z rodziny Cerapur: http://www.junkers.pl/pro...-kondensacyjne/
Pozdrawiam,
________________________________
Konsultant marki Junkers
  Temat: Czym ogrzewać
OnlineExpert

Odpowiedzi: 223
Wyświetleń: 35617

PostForum:  Instalacje grzewcze   Wysłany: 2017-10-16, 12:00   Temat: Czym ogrzewać
Witam,

Pompa ciepła może być stosowana jako samodzielne źródło ciepła w budynku, więc nie wymaga stosowania dodatkowego pomocniczego źródła ciepła. Wspominał Pan o rozpoczynaniu budowy domu, więc warto już na tym etapie podjąć decyzję o wyborze pompy ciepła. Pozwoli to na dodatkowe oszczędności ze względu na brak budowy kominów spalinowych oraz oddzielnego pomieszczenia kotłowni. Jedynie gruntowe pompy ciepła wiążą się ze znacznymi kosztami inwestycyjnymi na wykonanie kolektorów gruntowych. Tańszą alternatywą jest zastosowanie powietrznej pompy ciepła, która pobiera energię cieplną bezpośrednio z otoczenia budynku.
Marka Junkers posiada w swojej ofercie zarówno gruntowe, jak i powietrzne pompy ciepła z rodziny Supraeco. W celu uzyskania bardziej szczegółowych informacji zachęcam do odwiedzenia strony internetowej: http://www.junkers.pl/produkty/pompy-ciepla/.
Pozdrawiam,
________________________________
Konsultant marki Junkers
  Temat: tanie ogrzewanie kotłem gazowym
OnlineExpert

Odpowiedzi: 34
Wyświetleń: 10309

PostForum: Instalacje w DOMU   Wysłany: 2017-10-16, 11:59   Temat: tanie ogrzewanie kotłem gazowym
Witam,

na koszty ogrzewania budynku wpływa również wentylacyjna strata ciepła przez wentylację grawitacyjną. Dlatego w celu zapewnienia dodatkowych oszczędności warto zastosować wentylację mechaniczną z rekuperatorem. Instalacja ta pozwoli na odzysk ciepła z powietrza wywiewanego i przekazanie go na cele podgrzania powietrza nawiewanego. Wpłynie to na znaczne oszczędności kosztów ogrzewania oraz pozwoli na dostarczenie świeżego powietrza w odpowiedniej ilości do budynku. Rekuperacja może współpracować z każdym rodzajem ogrzewania budynku.
Przy okazji zachęcam do zapoznania się z rekuperatorem AerastarComfort marki Junkers, który jest dostępny w trzech rozmiarach. Nominalne przepływy powietrza, wynoszą: 140 m3/h, 230 m3/h oraz 350 m3/h. Urządzenie cechuje wysoka efektywność odzysku ciepła, nawet do 90%. Więcej informacji o produkcie można znaleźć na stronie internetowej: http://www.junkers.pl/pro...arcomfort.html. Możliwy jest również kontakt telefoniczny pod numerem infolinii: 801 900 810.
W razie pytań, pozostaję do dyspozycji
Pozdrawiam,
________________________________
Konsultant marki Junkers
 
Strona 1 z 6
Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

| | | Darmowe fora | Reklama
Strony Partnerskie: • Next-ImmoNext-jobs24.comOgłoszenia e-gratka.infoMeega.plNeeon.plNext-Cars24.com
Strona wygenerowana w 0.05 sekundy. Zapytań do SQL: 16