Forum Budowlane  Strona Główna Forum Budowlane
Forum Budowlane

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload
Znalezionych wyników: 87
Forum Budowlane Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: ogrzewanie gazem płynnym
OnlineExpert

Odpowiedzi: 27
Wyświetleń: 2614

PostForum:  Instalacje grzewcze   Wysłany: 2018-03-28, 14:06   Temat: ogrzewanie gazem płynnym
Witam,

Przy wyborze ogrzewania opartego o spalanie gazu warto zastanowić się nad wyborem sprawdzonego kotła kondensacyjnego. W ofercie marki Junkers-Bosch znajduje się bogaty wybór kotłów kondensacyjnych jednofunkcyjnych oraz dwufunkcyjnych o szerokiej modulacji mocy palnika z rodziny Cerapur. Będą one doskonale współpracować z instalacją zasilaną gazem LPG. Kotły cechują się solidnym wykonaniem oraz wysoką sprawnością pracy. W celu doboru kotła o odpowiedniej wielkości, zachęcam do kontaktu z Autoryzowanym Instalatorem marki Junkers. Na stronie internetowej www.junkers.pl znajduje się wyszukiwarka instalatorów w zależności od miejsca zamieszkania. Można również skorzystać z całodobowej infolinii pod numerem telefonu: 801 900 810. Zachęcam również do odwiedzenia strony internetowej, na której znajdują się szczegółowe informacje odnośnie kotłów kondensacyjnych z rodziny Cerapur: http://www.junkers.pl/pro...-kondensacyjne/
Pozdrawiam,
________________________________
Konsultant marki Junkers -Bosch
  Temat: Nowe pompy ciepła Junkers o
OnlineExpert

Odpowiedzi: 64
Wyświetleń: 17230

PostForum:  Instalacje grzewcze   Wysłany: 2018-03-13, 13:09   Temat: Nowe pompy ciepła Junkers o
Witam,

W ofercie marki Junkers-Bosch pojawiły się nowe powietrzne pompy ciepła Bosch Compress CS7000i AW ORE typu monoblok, które są optymalnym rozwiązaniem do ogrzewania budynku, przygotowania ciepłej wody użytkowej oraz chłodzenia budynku w sezonie letnim. Pompa składa się z jednostki zewnętrznej oraz wewnętrznej połączonej ze sobą za pomocą rurociągu wodnego. Pompa ciepła Bosch Compress CS7000i AW ORE występuje w mocach grzewczych od 6 do 14 kW oraz posiada wysoki współczynnik COP wynoszący 4,9. Dzięki zastosowaniu inwertera, praca pompy ciepła automatycznie dostosowuje się do aktualnych potrzeb energetycznych budynku.
Więcej informacji o produkcie można znaleźć na stronie internetowej: https://www.junkers.pl/pr...000iaw-ore.html Możliwy jest również kontakt telefoniczny pod numerem infolinii: 801 900 810.
W razie pytań, pozostaję do dyspozycji

Pozdrawiam,
________________________________
Konsultant marki Junkers-Bosch
  Temat: Jakie tanie ogrzewanie
OnlineExpert

Odpowiedzi: 34
Wyświetleń: 3385

PostForum: Instalacje w DOMU   Wysłany: 2018-03-13, 13:09   Temat: Jakie tanie ogrzewanie
justys123 napisał/a:
Chcesz zmniejszyć rachunki za ogrzewanie? Zdecyduj się na montaż rekuperatora, który odzyska znaczą część ciepła, które znajduje się w powietrzu Twojego mieszkania. Jego montażu może dokonać dla Ciebie http://www.bartoszwentylacja.com.pl/


Witam,

Zastosowanie systemu wentylacji mechanicznej z rekuperatorem jest dobrym rozwiązaniem wpływającym na obniżenie rocznych kosztów ogrzewania budynku. Dzięki zastosowaniu odzysku ciepła w rekuperatorze istnieje możliwość obniżenia zużycia energii nawet o 30%. Kolejną ważną zaletą jest poprawa komfortu cieplnego oraz doprowadzanie czystego powietrza do budynku bez potrzeby otwierania okna. Poprzez zastosowanie filtrów w centrali wentylacyjnej do budynku nie będą dostawały się pyłki oraz owady.
Przy tej okazji chciałbym polecić rekuperator AerastarComfort marki Junkers-Bosch, który jest dostępny w trzech rozmiarach przystosowanych do nominalnych przepływów powietrza wynoszących: 140 m3/h, 230 m3/h oraz 350 m3/h. Urządzenie cechuje wysoka efektywność odzysku ciepła, nawet do 90%, co pozwala na duże oszczędności kosztów ogrzewania i jednocześnie zapewnia zawsze świeże i czyste powietrze w pomieszczeniach. Więcej informacji o produkcie można znaleźć na stronie internetowej: http://www.junkers.pl/pro...arcomfort.html. Możliwy jest również kontakt telefoniczny pod numerem infolinii: 801 900 810.
W razie pytań, pozostaję do dyspozycji

Pozdrawiam,
________________________________
Konsultant marki Junkers-Bosch
  Temat: Piec gazowy zamiast węglowego?
OnlineExpert

Odpowiedzi: 23
Wyświetleń: 3112

PostForum:  Instalacje gazowe   Wysłany: 2018-03-05, 14:30   Temat: Piec gazowy zamiast węglowego?
biguś napisał/a:
pompa wydaje się droga ale trzeba sobie odliczyć podczas budowy domu komina i kotłowni (nie potrzebne są do pompy ciepła) w lato może chłodzić pomieszczenia (nie trzeba "klimatyzacji" montować)


Witam,

Kolejnym argumentem przemawiającym za wyborem pompy ciepła, oprócz najniższych kosztów ogrzewania budynku, jest jej całkowita bezobsługowość pracy oraz brak emisji zanieczyszczeń do atmosfery. W porównaniu do kotła węglowego, pompa ciepła nie wymaga praktycznie żadnej obsługi. Eksploatacja kotła węglowego wymaga z kolei czynności związanych z jego czyszczeniem oraz napełnianiem zbiornika zasypowego. Konieczne jest także przeznaczenie dodatkowego pomieszczenia na cele przechowywania paliwa węglowego, którego koszty wybudowania również powinniśmy uwzględnić przy porównywaniu kosztów inwestycji. Z tego powodu należy zwrócić również uwagę na czasochłonność pracy przy kotle na węgiel w ciągu całego sezonu grzewczego.
Pozdrawiam,
________________________________
Konsultant marki Junkers - Bosch
  Temat: Czym ogrzewać
OnlineExpert

Odpowiedzi: 243
Wyświetleń: 38269

PostForum:  Instalacje grzewcze   Wysłany: 2018-03-05, 14:26   Temat: Czym ogrzewać
jorgin napisał/a:
A co sądzicie o ogrzewaniu gazowym ? Czytałem sporo na ten temat, robiłem wyliczenia i okazuje się, że to chyba najlepsza pod kątem ekonomicznym forma. Czy ktoś z Was miał już okazję korzystać z oferty firmy Onico-Energia http://onico-energia.pl/pl/ ? Czytałem sporo pozytywnych opinii na temat ich produktów i dobrych cen. Co sądzicie ?


Witam,

Ogrzewanie gazowe jest również bardzo dobrym rozwiązaniem ogrzewania budynku, które gwarantuje niskie koszty eksploatacyjne jednocześnie przy bezobsługowej pracy. Jest to dobra alternatywa dla pomp ciepła, zwłaszcza gdy w pobliżu budynku znajduje się sieć gazowa. Gazowe kotły kondensacyjne mogą współpracować zarówno z ogrzewaniem podłogowym, jak również z ogrzewaniem grzejnikowym. Poprzez obniżenie temperatury pracy instalacji oraz odzysk energii cieplnej ze skroplin możemy uzyskać wyższą sprawność układu, zwłaszcza przy współpracy z instalacją ogrzewania podłogowego.
Zachęcam również do odwiedzenia strony internetowej, na której znajdują się szczegółowe informacje odnośnie gazowych kotłów kondensacyjnych z rodziny Cerapur: http://www.junkers.pl/pro...-kondensacyjne/
Pozdrawiam,
________________________________
Konsultant marki Junkers-Bosch
  Temat: Czym ogrzewać
OnlineExpert

Odpowiedzi: 243
Wyświetleń: 38269

PostForum:  Instalacje grzewcze   Wysłany: 2018-03-05, 13:53   Temat: Czym ogrzewać
Witam,

Decydując się na wybór kotła zasilanego ekogroszkiem, należy liczyć się z czynnościami związanymi z jego czyszczeniem, magazynowaniem paliwa oraz napełnianiem zbiornika zasypowego. Konieczne jest także przeznaczenie dodatkowego pomieszczenia na cele przechowywania paliwa węglowego, którego koszty wybudowania należy również uwzględnić w obliczaniach całkowitych kosztów inwestycji. Przy wyborze rodzaju ogrzewania należy pamiętać również, że jest to inwestycja na wiele lat. Bezobsługowość rozwiązania w tym przypadku ma kluczowe znaczenie. W tym aspekcie znacznie lepiej sprawdzają się kotły gazowe lub pompy ciepła.
W ofercie marki Buderus znajdują się zarówno kotły gazowe, pompy ciepła jak również kotły na paliwo stałe. Więcej szczegółowych informacji o tych produktach można znaleźć na stronie internetowej: http://www.buderus.pl/pro...rie-produktow/.
Chętnie odpowiem na ewentualne pytania.
Pozdrawiam,
________________________________
Konsultant marki Buderus
  Temat: Jakie tanie ogrzewanie
OnlineExpert

Odpowiedzi: 34
Wyświetleń: 3385

PostForum: Instalacje w DOMU   Wysłany: 2018-03-05, 13:52   Temat: Jakie tanie ogrzewanie
aronH napisał/a:
nie od dziś wiadomo, ze w sezonie grzewczym ceny opału będą wzrastać.Ważne moim zdaniem jest to jakiej jakosci uda nam się ten opła kupic. Mnie interesował teraz ekogroszek, dlatego bardzo skupiłam się na takich ofertach jak ta https://dobry-ekogroszek.pl/ . Dobrze, że są w mojej okolicy to szybko będę miała dostawę do domu.


Witam,

Koszty inwestycyjne przy wyborze pompy są co prawda wyższe w porównaniu do tradycyjnych rozwiązań, jednak przy wyborze tego typu rozwiązania na początku budowy, można uzyskać dodatkowe oszczędności wynikające z braku potrzeby budowy kominów spalinowych, oddzielnego pomieszczenia kotłowni oraz ewentualnego wykonania przyłącza gazowego lub zakupu zbiornika LPG. Po przeanalizowaniu tych kosztów wraz z niskimi kosztami eksploatacji, może się okazać, że zastosowanie pompy ciepła jest znacznie bardziej opłacalnym rozwiązaniem. Również warto zwrócić uwagę na całkowitą bezobsługowość pracy pompy ciepła. Jest to ważny argument w porównaniu do wymaganych czynności eksploatacyjnych przy kotłach stałopalnych.
Chętnie odpowiem na ewentualne dalsze pytania.
Pozdrawiam,
________________________________
Konsultant marki Buderus
  Temat: Rekuperator - którego producenta wybrać?
OnlineExpert

Odpowiedzi: 39
Wyświetleń: 7999

PostForum: Wentylacja i klimatyzacja   Wysłany: 2018-02-26, 21:51   Temat: Rekuperator - którego producenta wybrać?
justys123 napisał/a:
Czy to prawda, że rekuperacja może obniżyć koszty ogrzewania nawet o 70%? Z taką opinią spotkałam się czytając blogi poświęcone budowie domu... Jeśli tak, to naprawdę opłaca się w nią zainwestować...


Witam,

Budynek posiadający mechaniczną wentylację z rekuperatorem pozwoli znacznie obniżyć koszty ogrzewania dzięki odzyskowi ciepła z powietrza wywiewanego. Sprawność dobrego rekuperatora wynosi nawet 90%. Oszczędność kosztów ogrzewania budynku powinna wynieść do 30%. Warto również zwrócić uwagę na pozostałe zalety zastosowania rekuperatora takie jak: poprawa jakości powietrza w pomieszczeniu oraz dostarczanie czystego powietrza w odpowiedniej ilości do każdego pomieszczenia. Zachęcam również do odwiedzenia strony internetowej z centralami wentylacyjnymi firmy Buderus: http://www.buderus.pl/pro...ow/rekuperacja/
Chętnie odpowiem na ewentualne dalsze pytania.
Pozdrawiam,
________________________________
Konsultant marki Buderus
  Temat: Nowe pompy ciepła Junkers o
OnlineExpert

Odpowiedzi: 64
Wyświetleń: 17230

PostForum:  Instalacje grzewcze   Wysłany: 2018-02-06, 15:13   Temat: Nowe pompy ciepła Junkers o
marek_buduje napisał/a:
biguś napisał/a:
w tym roku mieliśmy zimną zimę. A poprzednie lata to przecież było ciepło w zimę i pewnie taki dogrzewacz prawie wogole się nie włączał. Pompa to jednak urządzenie z przyszłością.


wystarczy zainwestować w pompę gruntowa i nie trzeba się martwić o zbyt mroźne zimy i dogrzewacze. takie pompa ciepła bez problemy pracują przy długoutrzymujących się temperaturach -20 stopni, bo energię biorą z ziemi, gdzie temperatura jest dodatnia


Witam,

Praca gruntowej pompy ciepła w porównaniu do powietrznej jest bardziej stabilna przy niższej temperaturze zewnętrznej. Temperatura gruntu praktycznie przez cały rok jest dodatnia i wynosi w przybliżeniu +8 stopni. Pozwoli to na uzyskiwanie wyższej sprawności COP w całym sezonie grzewczym. Należy pamiętać, że gruntowa pompa ciepła wymaga znacznie wyższych nakładów finansowych oraz wymagane jest posiadanie na posesji odpowiedniej ilości miejsca na wykonanie gruntowego kolektora poziomego. Przy wyborze odwiertów pionowych wymagana jest znacznie mniejsza powierzchnia działki. Ważne są również parametry gruntu w otoczeniu budynku. Bardziej wilgotne typy gruntu pozwolą na uzyskiwanie większej ilości energii cieplnej.
Chętnie odpowiem na ewentualne dalsze pytania.
Pozdrawiam,
________________________________
Konsultant marki Junkers-Bosch
  Temat: Energia odawialna
OnlineExpert

Odpowiedzi: 21
Wyświetleń: 9490

PostForum: Nowe technologie   Wysłany: 2018-02-06, 15:12   Temat: Energia odawialna
Witam,

Trafna uwaga. Wybór pompy ciepła już na etapie projektu lub początku budowy pozwoli na znacznie oszczędności kosztów inwestycyjnych, wynikających z:
- braku potrzeby budowy kominów spalinowych,
- braku potrzeby wykonywania przyłącza gazu ziemnego/zakupu zbiornika LPG,
- Braku potrzeby budowy oddzielnego pomieszczenia kotłowni oraz ewentualnie pomieszczenia do magazynowania paliwa.
Wszystkie te aspekty wpływają na dodatkowe oszczędności, które powinny być również uwzględnione przy wykonywaniu obliczeń opłacalności wyboru danego rozwiązania.
Zachęcam Państwa do odwiedzenia strony internetowej, na której znajdują się wszystkie informacje odnośnie pomp ciepła marki Junkers-Bosch z rodziny Supraeco oraz Bosch Compress: http://www.junkers.pl/pro...e-pompy-ciepla/
Pozdrawiam,
________________________________
Konsultant marki Junkers-Bosch
  Temat: Rekuperacja czy to skuteczny system wymiany powietrza?
OnlineExpert

Odpowiedzi: 34
Wyświetleń: 6046

PostForum: Wentylacja i klimatyzacja   Wysłany: 2018-01-31, 13:41   Temat: Rekuperacja czy to skuteczny system wymiany powietrza?
Witam,

Czyszczenie kanałów wentylacji mechanicznej warto zlecić fachowej firmie wykonującej takie usługi. Polega ona na wprowadzeniu do kanału specjalnej szczotki połączonej z wentylatorem wyciągowym, która poprzez obracanie się zbiera nieczystości zalegające na ściankach kanału. Są one następnie wysysane przez wentylator do worka na kurz. Taka metoda jest zalecana jedynie do przewodów stalowych, ponieważ w przypadku aluminiowych rur elastycznych istnieje możliwość uszkodzenia powierzchni rury poprzez wirującą szczotkę. Z tego powodu przewody tego rodzaju należy wymieniać na nowe raz na kilka lat. Czyszczenie kanałów pozwoli na polepszenie jakości nawiewanego powietrza do budynku.
Chętnie odpowiem na ewentualne pytania.
Pozdrawiam,
________________________________
Konsultant marki Junkers-Bosch
  Temat: Czym ogrzewać
OnlineExpert

Odpowiedzi: 243
Wyświetleń: 38269

PostForum:  Instalacje grzewcze   Wysłany: 2018-01-17, 11:07   Temat: Czym ogrzewać
biguś napisał/a:
a co z wilgocią w powietrzu przy rekuperacji??
Wiadomo na zewnątrz chłodno w domu ciepło i na oknach troszkę się wilgoci zbiera.


Witam,

Przy pracy wentylacji mechanicznej z rekuperatorem w wymienniku, skroplenie wilgoci pojawia się głównie przy kontakcie powietrza wywiewanego ze świeżym powietrzem zewnętrznym. Kondensat jest wtedy odprowadzany poprzez specjalny odpływ z syfonem. Istnieje również możliwość regulacji wilgotności w budynku za pomocą odpowiednich ustawień wydajności powietrza nawiewanego przez centralę wentylacyjną. Do rekuperatora można również dokupić czujnik wilgotności umożliwiający automatyczną pracę wentylacji.
W razie pytań, pozostaję do dyspozycji.
Pozdrawiam,
________________________________
Konsultant marki Buderus
  Temat: Rekuperator - którego producenta wybrać?
OnlineExpert

Odpowiedzi: 39
Wyświetleń: 7999

PostForum: Wentylacja i klimatyzacja   Wysłany: 2018-01-17, 11:01   Temat: Rekuperator - którego producenta wybrać?
Witam,

Chłodzenie za pomocą pompy ciepła i instalacji ogrzewania podłogowego jest skuteczne, jednak posiada swoje ograniczenia. W zależności od rodzaju podłogi oraz rozmieszczenia rur wydajność chłodnicza podłogi może wynosić 20-40 W/m2. Należy jednak pamiętać o zastosowaniu systemu regulacji zabezpieczającego przed obniżeniem się temperatury rur poniżej temperatury punktu rosy, ponieważ będzie wtedy zachodziło zjawisko wykraplania się pary wodnej z powietrza. W przypadku powietrznych systemów chłodzenia możemy uzyskać znacznie wyższą wydajność chłodniczą.
Chętnie odpowiem na ewentualne pytania.
Pozdrawiam,
________________________________
Konsultant marki Buderus
  Temat: Co sądzicie o ogrzewaniu pasywnym?
OnlineExpert

Odpowiedzi: 47
Wyświetleń: 10237

PostForum:  Instalacje grzewcze   Wysłany: 2018-01-17, 10:51   Temat: Co sądzicie o ogrzewaniu pasywnym?
Witam,

Gruntowa pompa ciepła cechuje się bardziej stabilną pracą w porównaniu do powietrznej pompy ciepła. Dodatkowo pozwala na chłodzenie pasywne budynku w okresie letnim oraz może pracować przy znacznie niższej temperaturze zewnętrznej w porównaniu do powietrznej pompy ciepła, której limitem jest - 20oC. Poniżej tej temperatury ogrzewanie realizowane jest za pomocą dogrzewacza. Istotną zaletą powietrznej pompy ciepła są natomiast znacznie niższe koszty inwestycyjne, ponieważ w tym przypadku nie jest wymagana budowa kolektorów gruntowych.
Przy okazji polecam pompy ciepła marki Buderus z rodziny Logatherm. Bardziej szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej: http://www.buderus.pl/pro...w/pompy-ciepla/
Chętnie odpowiem na ewentualne pytania.
Pozdrawiam,
________________________________
Konsultant marki Buderus
  Temat: Ciepło od podłogi
OnlineExpert

Odpowiedzi: 41
Wyświetleń: 11872

PostForum: Aktualności    Wysłany: 2018-01-12, 10:50   Temat: Ciepło od podłogi
Designer.ski napisał/a:
Jak widać opinie są bardzo pozytywne i nie ma się czemu dziwić, ponieważ moim zdaniem ogrzewanie podłogowe to nie tylko ekonomia, ale i optymalny komfort termiczny w naszym domu, pamiętajmy o tym.


Witam,

Ogrzewanie podłogowe sprawdza się praktycznie we wszystkich pomieszczeniach budynku mieszkalnego. Jedynie w przypadku pomieszczeń o większym zapotrzebowaniu na moc cieplną lub o niewielkiej powierzchni podłogi może być wymagane zastosowanie ogrzewania ściennego, grzejników lub systemu mieszanego. Taki typ ogrzewania jest korzystny dla alergików. W ogrzewaniu grzejnikowym podgrzane powietrze może unosić kurz, co nie ma miejsca przy ogrzewaniu podłogowym. Pod kątem ekonomicznym ogrzewanie podłogowe pozwala znacząco ograniczyć temperaturę zasilania instalacji, więc doskonale współpracuje z gazowym kotłem kondensacyjnym lub pompą ciepła. Obniżenie temperatury zasilania powoduje obniżenie temperatury powrotu czynnika roboczego z instalacji centralnego ogrzewania, co ma wpływ na temperaturę spalin. To z kolei powoduje zwiększenie sprawności kotła kondensacyjnego poprzez odzysk ciepła ze skroplin.
Zachęcam również do odwiedzenia strony internetowej, na której znajdują się szczegółowe informacje odnośnie kotłów kondensacyjnych z rodziny Cerapur oraz pomp ciepła Supraeco : http://www.junkers.pl/produkty/
Pozdrawiam,
________________________________
Konsultant marki Junkers-Bosch
 
Strona 1 z 6
Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

| | Darmowe fora | Reklama
Strony Partnerskie: • Next-ImmoNext-jobs24.comOgłoszenia e-gratka.infoMeega.plNeeon.plNext-Cars24.com
Strona wygenerowana w 0.07 sekundy. Zapytań do SQL: 17