Forum Budowlane  Strona Główna Forum Budowlane
Praca - Oferty Pracy

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload
Znalezionych wyników: 120
Forum Budowlane Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: biuro barka wadowice - opinie
kret

Odpowiedzi: 28
Wyświetleń: 24010

PostForum: Luźne gatki    Wysłany: 2010-12-20, 18:28   Temat: biuro barka wadowice - opinie
biuro barka Wadowice - opinie

cześć mam do was pytanie , korzystał może ktoś z usług Biura Turystycznego barka z Wadowic ? , mam zamiar z rodzeństwem zrobić małą niespodziankę i wysłać rodziców na Pielgrzymkę do Włoch , a z regionu Wadowic jestem to też myślałem o tym biurze , tylko że wiadomo jak to z tymi biurami jest dużo się można dowiedzieć jak działają i potem człowiek sam już nie wie co robić , a szkoda żeby wyszły jakieś problemy potem , korzystał może kto z usług tego biura tak żeby mógł potwierdzić czy ich oferta jest atrakcyjna i warta swojej ceny , no i co z solidnością ewentualnie :) do Włoch daleko a nie chce mi się potem rodziców z pod Rzymu ściągać

w każdym bodź razie doradźcie coś proszę !!


link do tej strony http://www.biuro-barka.com.pl
  Temat: Nowe mieszkania średnio o 22 m kw. większe od potrzeb
kret

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 5083

PostForum: Aktualności    Wysłany: 2010-06-08, 19:00   Temat: Nowe mieszkania średnio o 22 m kw. większe od potrzeb
Nowe mieszkania średnio o 22 m kw. większe od potrzeb

Kwiecień przyniósł niespodziewany wzrost średniej powierzchni mieszkań deweloperskich oddawanych do użytku. Wyniosła aż 74,1 m kw. To najwięcej od listopada 2007 r. i jednocześnie o ponad 22 metry więcej, niż chcą przeciętnie kupić nabywcy.

Kwietniowe dane GUS wskazują na ponowny i to znaczący wzrost przeciętnej powierzchni mieszkań oddawanych przez deweloperów. W stosunku do marca średni metraż podniósł się aż o 11,6 m kw. Jednocześnie dane pokazują, że odnotowany w marcu spadek do 62,5 m kw. nie był trwałym zjawiskiem wskazującym na dopasowywanie popytu i podaży na rynku.

Poszukiwany metraż – niespełna 52 m kw.

Z badań Home Broker wynika tymczasem, że w największych miastach Polski kupujący poszukują obecnie mieszkań o średniej powierzchni 51,7 m kw. (rynek pierwotny i wtórny). Niedopasowanie popytu i podaży przekracza więc 22 metry wobec 11,3 metra w marcu. Przeciętny poszukiwany metraż jest dosyć stabilny. W tym roku zwiększył się tylko minimalnie, z 50,4 m kw. na koniec grudnia.


Mniej mieszkań

Istotny wzrost przeciętnego metrażu nowych mieszkań deweloperskich to skutek zmiany struktury podaży. W kwietniu nastąpił wyraźny spadek liczby oddawanych mieszkań tego typu– do 3,6 tys. z 5,5 tys. w marcu. W mniejszej o ponad jedną trzecią puli oddanych lokali nastąpił wzrost odsetka większych mieszkań. Jest to prawdopodobnie efekt zakończenia inwestycji rozpoczętych w stosunkowo odległym okresie, bądź też kumulacji oddań projektów typowo apartamentowych, o dużych powierzchniach. Duża rozbieżność między wynikami marcowymi i kwietniowymi powoduje, że trzeba poczekać na kolejne dane, aby ocenić czy oferta deweloperów dostosowuje się do popytu, czy też coraz bardziej od niego odbiega. Średnia z czterech pierwszych miesięcy tego roku w stosunku do danych z całego 2009 roku wskazuje na tę drugą tendencję.

Mniejsze lokale spółdzielcze

Bardziej klarowną sytuację mamy w przypadku mieszkań spółdzielczych. W kwietniu średni metraż wyniósł 59,5 m kw. i spadał trzeci miesiąc z rzędu. Problem jednak w tym, że mieszkań spółdzielczych oddawanych jest bardzo niewiele (w kwietniu 185 wobec 3,6 tys. deweloperskich).
  Temat: Szybsza sprzedaż mieszkania
kret

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 5509

PostForum: Aktualności    Wysłany: 2010-06-08, 18:59   Temat: Szybsza sprzedaż mieszkania
Szybsza sprzedaż mieszkania


W maju średni czas sprzedaży nieruchomości mieszkaniowych spadł poniżej 100 dni. Proces sprzedaży wyraźnie skrócił się w tym roku – wskazują dane Home Broker. Zarówno kupujący, jak i sprzedający szybciej podejmują decyzje. Za wcześniej jednak by mówić o przełomie.Proces sprzedaży nieruchomości, w przypadku których w maju zawarto umowę ostateczną, trwał średnio 96 dni, czyli trzy miesiące, licząc od momentu wprowadzenia oferty do sprzedaży. Taka jest też średnia z ostatnich trzech miesięcy. W najgorszych miesiącach, czyli w styczniu i lutym tego roku, przeciętny czas trwania procesu sprzedaży przekraczał 130 dni, czyli był o ponad miesiąc dłuższy. Krótszy proces sprzedaży może być jednym z sygnałów ożywienia na rynku nieruchomości mieszkaniowych. Na razie jednak trudno mówić tu o przełomie. Obecny wynik jest bowiem zbliżony do początku ub. r.Szybsze decyzjeWyraźne skrócenie czasu sprzedaży widać na etapie od wprowadzenia oferty do sprzedaży do umowy przedwstępnej. Obecnie średnia wynosi 53 dni wobec ok. 90 dni w okresie grudzień-luty br. Różnica wynosi więc prawie półtora miesiąca. Doświadczenia doradców Home Broker wskazują, że wynika ona z kilku czynników. Po pierwsze jest to większa świadomość sprzedających odnośnie aktualnego poziomu cen i konieczności dostosowania oferty do warunków rynkowych. Po drugie, na rynku widać większą liczbę ofert sprzedaży, co pozwala kupującym szybciej znaleźć nieruchomość odpowiadającą oczekiwaniom. Po trzecie, sami kupujący, nieco łatwiej podejmują decyzję, gdyż nie oczekują już dalszego spadku cen.W jednym banku lepiej, w innym gorzejIstotnej zmiany nie widać natomiast w okresie, jaki upływa pomiędzy zwarciem umowy przedwstępnej na finalnej. Ten etap trwa obecnie średnio 42 dni, podobnie jak na przełomie roku. To czas przeznaczony m.in. na zdobycie finansowania transakcji, czyli zawarcie umowy kredytu mieszkaniowego, upłynnienie oszczędności czy sprzedaż innego lokalu w przypadku transakcji wiązanych. Z obserwacji Home Broker wynika, że w tym roku nie nastąpiła znacząca zmiana w zakresie przeciętnego czasu udzielania kredytów mieszkaniowych (od złożenia kompletnego wniosku kredytowego do wypłaty środków). Nie oznacza to jednak, że sytuacja w poszczególnych bankach jest stabilna. Są takie, które wyraźnie podstawiły w tym roku na usprawnienie procesu, ale są też takie, w których proces się wydłużył (np. większa liczba wniosków z powodu promocji przy niezmienionych zasobach kadrowych w działach hipotecznych). Czas udzielenia kredytów skrócił się jednak w stosunku do bardzo trudnego pod tym względem I kwartału 2009 r.
  Temat: Ogranicz ryzyko przy zamianie starego mieszkania na nowe
kret

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 5623

PostForum: Aktualności    Wysłany: 2010-06-08, 18:58   Temat: Ogranicz ryzyko przy zamianie starego mieszkania na nowe
Ogranicz ryzyko przy zamianie starego mieszkania na nowe

Zamiana jednego mieszkania na drugie, na przykład mniejszego na większe, nie jest łatwym zadaniem. Obie transakcje trzeba zgrać w czasie, chociaż trwają zwykle kilka miesięcy. Na dodatek może pojawić się problem z finansowaniem, zwłaszcza gdy w obu przypadkach posiłkujemy się kredytem.

Właściciel mieszkania, który myśli o przeprowadzce do innego lokalu, ma do wyboru dwie drogi: zamianę mieszkania na inne, bądź sprzedaż starego i zakup nowego. Pierwsza opcja wykorzystywana jest stosunkowo rzadko, gdyż wymaga „zgrania” oczekiwań obu stron, co jest dosyć trudne. Zamiana niesie jednak ze sobą różne korzyści, np. uproszczenie procesu i finansowania czy obniżenie podatku od czynności cywilnoprawnych (jedynie od różnicy wartości zamienianych mieszkań). Zwykle dużo łatwiej – choć jednocześnie trudniej z powodów technicznych – sprzedać jedno mieszkanie i kupić drugie. Home Broker podpowiada, jak zrobić to sprawnie.

1. 1. Zacznij poszukiwania nowego M, gdy swoje wystawisz na sprzedaż

W pierwszym kroku należy ogłosić chęć sprzedaży nieruchomości. Trzeba liczyć się z tym, że zajmie to dobrych kilka miesięcy. Zgodnie z danymi Home Broker, do podpisania umowy przedwstępnej dochodzi średnio po blisko 2,5 miesiąca od wystawienia oferty do sprzedaż, a do podpisania umowy finalnej – po 4 miesiącach. Dlatego już w momencie wystawienia na sprzedaż własnego lokalu warto rozpocząć poszukiwania nowego. Jeśli to drugie mieszkanie ma pochodzić z rynku wtórnego sprzedający też może być w podobnej sytuacji, tzn. przeprowadzać transakcję wiązaną. W takim przypadku jest szansa na zgranie obu procesów w czasie. Jeżeli natomiast sprzedającemu mieszkanie, które chcemy kupić będzie zależało na szybkiej finalizacji transakcji, raczej nie uda się dopasować oczekiwań i możliwości czasowych obu stron.

Teoretycznie łatwiejsze powinno być przeprowadzenie transakcji sprzedaży starego i zakupu nowego lokalu, jeżeli to drugie pochodzi z rynku pierwotnego. Jeżeli jest oddane do użytkowania można od razu zacząć je wykańczać, problem jednak jest to, że trzeba od razu opłacić całą sumę. Z kolei, gdy mieszkanie jest dopiero w budowie, mniejszy będzie problem z finansowaniem (zapłata w transzach), ale z kolei ograniczeniem będzie odległy termin do przeprowadzki.

2. 2. Ustal sposób finansowania

Kluczową sprawą przy zakupie nowej nieruchomości jest określenie źródła finansowania. Najprościej jest przypadku, gdy mamy gotówkę na zakup nowego, bez konieczności odzyskania jej ze sprzedaży starego. Częściej jednak środki ze sprzedaży obecnie zajmowanego mieszkania służą do sfinansowania zakupu nowego. Sytuacja jeszcze bardziej się komplikuje, gdy stare mieszkanie obciążone jest hipoteką i nowe też chcemy kupić na kredyt. Gdy chcemy możliwie skrócić cały proces, aby uniknąć konieczności wynajmowania mieszkania „po drodze”, musimy ubiegać się o nowy kredyt w momencie, gdy stary nie jest jeszcze spłacony. W takiej sytuacji może pojawić się problem ze zdolnością kredytową. Przykładowo, gdy sprzedajemy mieszkanie warte 400 tys. zł (do spłaty mamy kredyt o wartości 300 tys. zł) i chcemy kupić nowe za 600 tys. zł. 100 tys. zł (uzyskane ze sprzedaży starego) wnosimy jako wkład własny i zaciągamy nowy kredyt na 500 tys. zł. Jeżeli o nowym kredyt ubiegamy się, gdy stary nie jest jeszcze spłacony teoretycznie powinniśmy mieć zdolność na 800 tys. zł.

3. 3. Negocjuj z bankiem

W takiej sytuacji trzeba ustalić, jakie są możliwości, aby ustalając zdolność bank wziął pod uwagę tylko nowy kredyt. Rozwiązaniem może być oświadczenie klienta, że w momencie zaciągania nowego kredytu stary będzie już spłacony czy też przedstawienie umowy przedwstępnej sprzedaży obecnie zajmowanego mieszkania. Trzeba jednak zaznaczyć, że nie każdy bank musi uwzględnić te okoliczności, zwłaszcza jeśli ma bardzo konserwatywne podejście.

4. 4. Zażądaj możliwie dużego zadatku od kupującego

Aby zapewnić sobie większe bezpieczeństwo przy transakcji sprzedaży warto zaproponować nabywcy wniesienie zadatku w jak najwyższej wysokości. W odróżnieniu od zaliczki będzie to kwota, której nie będziemy musieli zwracać jeśli do transakcji nie dojdzie z winy nabywcy. W obecnych realiach rynkowych możliwe jest osiągnięcie zadatku w wysokości 10% wartości nieruchomości. Im większy zadatek, tym mniejsze szanse na to, że kupujący zrezygnuje. Poza tym, otrzymany zadatek możemy przeznaczyć na zadatkowanie zakupu nowej nieruchomości. W przypadku, gdy obecnie zajmowana nieruchomość nie jest obciążona hipoteką, a jednocześnie nie dysponujemy wystarczającą kwotą na zadatkowanie zakupu nowej (lub opłacenie pierwszej transzy na rynku pierwotnym) rozwiązaniem może być przejściowe zadłużenie się z zabezpieczeniem na starym mieszkaniu.

5. 5. Umowę przedwstępną zakupu nowego M podpisz w formie aktu notarialnego

Umowa przedwstępna w formie aktu notarialnego to co prawda nieco większy koszt, ale też mniejsze ryzyko dla kupującego. Chodzi z jednej strony o sprawdzenie stanu prawnego nieruchomości, a z drugiej uproszczoną egzekucję praw przez kupującego w razie gdyby sprzedający chciał odstąpić od transakcji.

6. 6. Pamiętaj, że musisz gdzieś mieszkać

W przypadku transakcji wiązanych problem może okazać się to, że sprzedawane mieszkanie trzeba opuścić zanim nowe zostanie zwolnione przez obecnych właścicieli czy wykończone w przypadku rynku pierwotnego. Jak wybrnąć z takiej sytuacji? Oczywiście najlepiej jest zgrać w czasie obie transakcje. Gdy nie jest to możliwe trzeba ustalić w umowie ostatecznej możliwe odległy termin wydania obecnego lokum, na przykład kilka miesięcy. W takim przypadku kupujący może domagać się rekompensaty, chociażby pokrycia kosztów najmu mieszkania. Poniesienie takiego kosztu może być jednak korzystniejsze niż przeprowadzka do przejściowego mieszkania na kilka miesięcy.

7. 7. Ustal bezpieczną datę ostatecznej umowy zakupu

Kolejnym krokiem będzie podpisanie umowy finalnej sprzedaży pierwotnej nieruchomości i zakupu nowej. Powinny one następować po sobie w takim czasie, aby do nowego kredytu można było dostarczyć zaświadczenie o spłacie poprzedniego, czyli np. po dwóch tygodniach, ale może być konieczny dłuższy okres, zwłaszcza gdy kupujący nasze mieszkanie też posiłkuje się kredytem. Wtedy trzeba ustalić, w jakim czasie od podpisania umowy bank kredytujący kupującego przeleje środki na rachunek banku, w którym my mamy kredyt. Inaczej pojawia się problem z koniecznością spłaty rat z tytułu dwóch kredytów i ewentualnie ze zdolnością kredytową, chociaż ta druga kwestia musi być wcześniej rozwiązana, bo inaczej nie będziemy mogli podpisać nowej umowy kredytowej.
  Temat: Brakuje chętnych na kredyty mieszkaniowe w USA
kret

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 37141

PostForum: Zagraniczny rynek nieruchomości    Wysłany: 2010-06-08, 18:57   Temat: Brakuje chętnych na kredyty mieszkaniowe w USA
Brakuje chętnych na kredyty mieszkaniowe w USA

„Informacje o liczbie podpisanych przez Amerykanów w kwietniu umów kupna domów były ostatnimi danymi obrazującymi sytuację na rynku nieruchomości w USA w miesiącu, w którym wygasało wsparcie rządowe dla nabywców domów. W skali miesiąca liczba podpisanych umów zwiększyła się o 6%, a w porównaniu z tym samym miesiącem 2009 r. była wyższa od 22,4%. Szacuje się, że dzięki programowi stymulacyjnemu dla rynku nieruchomości udało się przyciągnąć 1 mln kupujących. Wiadomości z rynku kredytów hipotecznych w dalszym ciągu nie są jednak zachęcające. W poprzednim tygodniu nastąpił kolejny spadek indeksu obrazującego zainteresowanie kredytami na kupno domów. Obniżył się o 4,1% i osiągnął najniższy poziom od 13 lat.”
  Temat: Mieszkasz we Włoszczowie? Dostaniesz największy kredyt
kret

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 5299

PostForum: Aktualności    Wysłany: 2010-06-08, 18:56   Temat: Mieszkasz we Włoszczowie? Dostaniesz największy kredyt
Wobec warszawiaków banki stosują najbardziej restrykcyjne metody wyliczania zdolności kredytowej. Przyjmują bowiem, że koszty utrzymania w stolicy są wyższe niż w innych miastach, nawet stolicach województw. Największy kredyt dostanie mieszkaniec Włoszczowy – wynika z analizy Home Broker Doradcy Finansowi.

Aby porównać zdolność kredytową mieszkańców różnych części Polski sprawdziliśmy, jakiego kredytu mieszkaniowego w złotych udzielą rodzinie o określonych dochodach poszczególne banki. Przyjęliśmy, że w każdym mieście dochód jest taki sam (w rzeczywistości w dużych miastach, zwłaszcza w Warszawie zarabia się więcej). Zbadaliśmy zdolność w miastach o różnym położeniu (samodzielne, przy aglomeracji, północ, południe kraju), różnym profilu (przemysłowe, turystyczne, itp.) i różnej wielkości. Wzięliśmy pod uwagę Warszawę, Poznań, Białystok, Bytom, Rzeszów, Jelenią Górę, Sopot, Zakopane, Wieliczkę i Włoszczowę. Przyjęliśmy, że o kredyt ubiega się małżeństwo z jednym dzieckiem, zarabiające 5 tys. zł netto, które nie spłaca obecnie żadnych kredytów.

Od 260 do 400 tysięcy

Jeśli chodzi o przeciętną zdolność kredytową, to największą kwotę mają szansę pożyczyć mieszkańcy Włoszczowy, najmniejszą – Warszawy. W poszczególnych bankach sytuacja wygląda jednak różnie. Na 20 banków ujętych w zestawieniu, większość – 15 – nie różnicuje zdolności względem miejsca zamieszkania. Najbardziej liberalne w tej grupie, czyli Polbank, Raiffeisen, BGŻ czy Gospodarczy Bank Wielkopolski, gotowe są pożyczyć ponad 400 tys. zł. Najmniejsza kwota w tej grupie banków (niespełna 260 tys. zł) przypada na BPH.

O 100 tys. zł mniej w Warszawie

Najbardziej zróżnicowane modele wyliczania zdolności, uwzględniające miejsce zamieszkania, stosują trzy banki: Kredyt Bank, Pekao SA i Bank Pocztowy. Nieznaczne różnice są też widoczne w przypadku PKO BP. Przykładowo w Kredyt Banku, rodzina z Włoszczowy może liczyć na ponad 482 tys. zł kredytu, a rodzina z Warszawy na niespełna 374 tys. zł. Różnica wynosi więc ponad 100 tysięcy. Dwa banki, Deutsche Bank i Millennium, obliczają tak samo zdolność dla wszystkich miast ujętych w zestawieniu, z wyjątkiem Warszawy, dla której jest inny model. W Deutsche Banku rodzina ze stolicy może dostać 170 tys. zł, a z pozostałych miast 280 tysięcy. W Millennium różnica jest mniejsza (388 tys. zł Warszawa i 415 tys. zł inne miasta).
  Temat: Rośnie wybór niezbudowanych jeszcze mieszkań
kret

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 6604

PostForum: Aktualności    Wysłany: 2010-05-28, 21:15   Temat: Rośnie wybór niezbudowanych jeszcze mieszkań
Polityka deweloperów nie powinna zaszkodzić poszukującym wymarzonego „M”. Deweloperzy oddają o wiele mniej mieszkań niż przed rokiem, ale rozpoczynają coraz więcej nowych inwestycji. Dane GUS na temat budownictwa mieszkaniowego potwierdziły w kwietniu wcześniej już zaobserwowaną tendencję. Na dodatek powoli poprawiają się statystyki wydanych pozwoleń na budowę.

Klienci szukający mieszkania nie mają powodów do obaw – uważa Marcin Gołębiowski, wiceprezes redNet Consulting, firmy monitorującej rynek nieruchomości. Lokale oddane, czyli gotowe, w zdecydowanej większości zostały sprzedane. Warto więc zwracać uwagę na rozpoczynane budowy, a tych przybywa – dodaje Gołębiowski.
Od stycznia do kwietnia rozpoczęto w Polsce budowę 47 646 mieszkań. To o blisko 23 proc. więcej niż przed rokiem. W tym czasie do użytku oddano 43 703 mieszkania, czyli o blisko jedną piątą mniej niż w analogicznym okresie zeszłego roku – wynika z danych GUS. Jak na tym tle wypadli deweloperzy? Rozpoczęli budowę niemal 18,9 tys. mieszkań, czyli aż o 67 proc. więcej niż rok temu, a do użytku oddali tylko 17,3 tys. mieszkań, o prawie jedną trzecią mniej niż w 2009 r.

Choć wydawałoby się, że koniunktura sprzyja staraniom o pozwolenia na budowę, tych wciąż jest mniej niż w trudnym 2009 r. Na całym rynku w ciągu czterech miesięcy inwestorzy wystarali się o pozwolenia na 51,6 tys. mieszkań. To o 12 proc. mniej niż przed rokiem. W gronie deweloperów liczba ta spadła w ciągu roku o ponad 13 proc. do 19,1 tys. Widać jednak pewną poprawę w stosunku do sytuacji z I kwartału, gdy spadek na rynku przekraczał 19 proc., a w gronie deweloperów wynosił ponad 30 proc. Należy pamiętać, że deweloperzy w czasie kryzysu wstrzymali wiele inwestycji. Dziś nie muszą zabiegać o nowe pozwolenia, wystarczy, że „wyjmą z zamrażarki” gotowe projekty – mówi wiceprezes redNet Consulting. Większość inwestorów nie rozpoczyna jednak projektów w oryginalnej wersji. Zazwyczaj decydują się na obniżenie ceny i standardu. Poniżej przykłady atrakcyjnych cenowo i niedawno rozpoczętych projektów oraz możliwych do uruchomienia w niedalekiej przyszłości:

Warszawa:
- Wilanów – inwestycja firmy Robyg, mieszkania sprzedawane w cenie poniżej 7 tys. zł za m. kw. (wcześniej rzadko oferowanej w tej okolicy)
- Wola - Bouygues Immobilier Polska sprzedaje mieszkania w inwestycji Villa Arte, przy ul. Jana Kazimierza. Większość mieszkań w ofercie to lokale o małych metrażach. Ich cena oscyluje ok. 7 300 zł za mkw.
- Żyrardów – Lofty Stara Przędzalnia. Wysoki standard, oryginalna inwestycja, z ceną od 5500 zł za m. kw.

Kraków:
- Zakrzówek – Krakoin, III etap (budynek 5 i 6). Mieszkania w cenie 6 tys. – 6,5 tys. zł brutto
W II etapie tej inwestycji oferowano ceny powyżej 7 000 zł brutto, zostały obniżone po wprowadzeniu III etapu.Wrocław:
- Odra Tower Wrocław. Gant przejął projekt od spółki Odra Tower. Obecnie zmieniana jest koncepcja na obiekt niższy ze 140 na 55 m. Także standard będzie niższy od planowanego przez poprzedniego właściciela.
- Kompleks Ovo Apartments – jak podaje biuro sprzedaży, jest w trakcie przeprojektowywania na tańszy obiekt. Wróci do oferty w przyszłym roku lub dopiero po Euro 2012.

Katowice:
Rynek mieszkaniowy niestety nadal wygląda tam jak w kryzysie. Dużo inwestycji jest opóźnionych i wstrzymanych Jak np.:
- Willa nad Potokiem, której inwestorem jest Modus II sp. z o.o. (spółka zależna Energomontażu Południe) jest wstrzymana i zapewne wróci w tańszej wersji.
- Dom w Dolinie Trzech Stawów Grupy Bryksy – inwestycję wstrzymano, ma wrócić w formie tańszej i w niższym standardzie.
- Złota Brama firmy Holdimex, miała reprezentować standard podwyższony, projekt wstrzymany, pewnie wróci, ale w wersji popularnej.
- Apartamenty Moderna GTC, miały być ofertą w segmencie podwyższonym. Jeżeli zostaną wybudowane, to raczej w segmencie popularnym.
- Inwestycje KCB Residential czy Wieża Roździeńskiego mogą wejść do oferty, ale na pewno przeprojektowane i tańsze.

Gdańsk, Trójmiasto
- Cztery Oceany. Deweloper BPI przeprojektował je na mniejsze i raczej w niższym standardzie. Takie też trafiły do sprzedaży.
W całym 2009 r. w Trójmieście wchodziły projekty planowane i realizowane według standardu popularnego. Obecnie deweloperzy wprowadzają do sprzedaży nowe etapy tych istniejących już osiedli.
  Temat: Gorsze wyniki i niższe marże deweloperów
kret

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 5158

PostForum: Aktualności    Wysłany: 2010-05-28, 21:12   Temat: Gorsze wyniki i niższe marże deweloperów
Gorsze wyniki i niższe marże deweloperów

Mimo generalnie poprawiającej się koniunktury na rynku nieruchomości w naszym kraju rezultaty finansowe największych deweloperów notowanych na warszawskiej giełdzie w I kwartale tego roku nie mogły zadowalać. Wciąż widzimy konsekwencje trudnych warunków działania w minionym roku oraz wpływ ciężkiej zimy. Przychody spadły o 22% rok do roku, a zyski netto o 58% - wynika z analizy Home Broker.

Łączne przychody ze sprzedaży 8 wziętych pod uwagę spółek spadły w trzech pierwszych miesiącach tego roku do 703 mln zł z 902 mln zł rok wcześniej. Zysk brutto ze sprzedaży obniżył się do 274 mln zł z 349 mln zł w analogicznym okresie 2009 r., a zysk netto wyniósł 96,5 mln zł (blisko 152 mln zł w I kwartale ubiegłego roku). Łączna marża brutto ze sprzedaży, obrazująca relację zysku brutto ze sprzedaży do przychodów, będąca jednym z ważniejszych mierników sytuacji na rynku nieruchomości, wzrosła śladowo, do 39% z 38,7% rok wcześniej. Marże w największym stopniu poprawił GTC, który przy mniejszych przychodach wypracował większe zyski. Wzrost marzy zanotował jeszcze J.W. Construction. W jego przypadku widać konsekwentne realizowanie strategii polegającej na tym, by nie sprzedawać mieszkań za wszelką cenę.

Spadek marż

Znaczące spadki marży zanotowały Dom Development oraz Polnord. W pierwszym przypadku zmniejszyła się do 21,6% z 27,2% w IV kwartale 2009 r. i 36,9% w I kwartale 2009 r. W drugim – do 15,7% wobec 10,6% w IV kwartale minionego roku i 31,1% w trzech pierwszych miesiącach 2009 r. Warto zwrócić uwagę na Ronsona, któremu w ostatnich kwartałach udaje się utrzymywać marże na zbliżonym poziomie ok. 35% (przez 5 ostatnich kwartałów wahała się od 32,8% w IV kwartale 2009 r. do 37,9% w I kwartale 2009 r.).

Nieliczne spółki zanotowały wzrost zysków

Zysk brutto ze sprzedaży udało się poprawić w skali roku Ronsonowi oraz symbolicznie Polnordowi. Bardzo dobrze wypadł LC Corp, który jest obecny zarówno w segmencie komercyjnym, jak i mieszkaniowym. Nieznaczny progres odnotował również GTC. W przypadku zysku netto wzrost był udziałem jedynie Polnordu, GTC oraz LC Corp. Łączny zarobek zmniejszył się o 55 mln zł w skali roku. Zysk brutto ze sprzedaży spadł w sumie o prawie 75 mln zł, a przychody o blisko 199 mln zł.

Maleje zadłużenie

- Osłabienie aktywności biznesowej w minionym roku przekłada się na spadające zadłużenie deweloperów – podkreśla Rafał Liponoga, członek zarządu Home Broker, odpowiedzialny za współpracę z deweloperami. Stopa zadłużenia, odzwierciedlająca relację zobowiązań i rezerw na zobowiązania do aktywów, w przypadku Dom Development zmniejszyła się do 47,6% z 52,9% na koniec 2009 r. i 57,9% w I kwartale 2009 r. W J.W. Construction nastąpiła obniżka do 70,1% z 72,7% kwartał wcześniej i 82,6% rok wcześniej. Stopa zadłużenia Ganta zmniejszyła się do 42,8% z 50,3% kwartał wcześniej i 59% rok wcześniej, a Polnordu do 44% z 44,3% kwartał wcześniej i 50,4% rok wcześniej. Podobne tendencje występują w przypadku LC Corp, Ronsona i Echo. Wyjątkiem jest natomiast GTC.
  Temat: Mieszane dane z amerykańskiego rynku nieruchomości
kret

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 5170

PostForum: Aktualności    Wysłany: 2010-05-28, 21:11   Temat: Mieszane dane z amerykańskiego rynku nieruchomości
Mieszane dane z amerykańskiego rynku nieruchomości

„Ten tydzień stoi pod znakiem publikacji sporej liczby danych dotyczącej kondycji amerykańskiego rynku nieruchomości. Mają mieszany wydźwięk. Po tym, jak pozytywnie wypadły wiadomości o liczbie rozpoczętych budów i pozwoleń na budowę, pojawiły się niekorzystne informacje o zainteresowaniu kredytami hipotecznymi oraz ich spłacalności.”
  Temat: W kwietniu rozpoczęto budowę ponad 20 tys. mieszkań
kret

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 4984

PostForum: Aktualności    Wysłany: 2010-05-28, 21:09   Temat: W kwietniu rozpoczęto budowę ponad 20 tys. mieszkań
W kwietniu rozpoczęto budowę ponad 20 tys. mieszkań

Kwietniowe dane dotyczące budownictwa mieszkaniowego potwierdziły ożywienie w nowych inwestycjach. Deweloperzy podwoili liczbę nowych projektów. Ponownie dały jednak o sobie znać problemy z podażą gotowych mieszkań.

W kwietniu rozpoczęto budowę 20,4 tys. nowych mieszkań. To najlepszy wynik od kwietnia 2008 r. Warto podkreślić, że w żadnym miesiącu ani 2007, ani 2006 roku (szczyt boomu mieszkaniowego), nie rozpoczęto budowy aż tak dużej liczby lokali. W stosunku rocznym liczna nowych inwestycji zwiększyła się w kwietniu o 32,8%. Wynik ten wpisuje się w dobry klimat ostatnich miesięcy. Od początku roku, mimo mroźnej zimy, liczba nowych budów rośnie w każdym miesiącu średnio o 14,2% rok do roku. Wyjątkową aktywnością wykazali się w kwietniu deweloperzy, którzy prawie podwoili liczbę nowych inwestycji w stosunku rocznym. Z obserwacji Home Broker wynika, że projekty rozpoczynają nie tylko duzi deweloperzy. Coraz więcej mniejszych firm, które zawiesiły działalność na czas kryzysu, wznawia inwestycje.

Duża zmienność w pozwoleniach

W kwietniu wyraźnie poprawiła się też sytuacja w zakresie pozwoleń na budowę. Nadzór wydał pozwolenia na budowę 16,2 tys. mieszkań, najwięcej od lipca 2009 roku. W stosunku rocznym daje to co prawda wzrost o 6,7%, jednak sytuacja wciąż nie jest klarowna. W tym roku średnio co miesiąc wydawanych jest o 11,9% mniej pozwoleń niż przed rokiem. Liczba 16,2 tys. mieszkań nie wygląda też imponująco wobec 20-24 tys. mieszkań, na budowę których wydawano miesięcznie pozwolenia w szczycie boomu mieszkaniowego. Dane dotyczące pozwoleń są prognostykiem przyszłym inwestycji, jednak wykazują się dosyć dużą zmiennością.

Kurczy się oferta gotowych mieszkań

Wyraźny spadek miał miejsce w przypadku mieszkań oddanych do użytku. W kwietniu było to zaledwie 9,8 tys., co daje spadek o 24% rok do roku. W tym przypadku trudno jednak mówić o pogorszeniu tendencji, raczej dwa poprzednie miesiące, gdy rosła liczba oddanych mieszkań, trzeba traktować w kategoriach wyjątkowych. Od początku roku co miesiąc oddawanych jest średnio o 10,5% mniej mieszkań niż przed rokiem. Widać też pewne przesunięcie w statystykach w stosunku do ubiegłego roku, gdy wyjątkowo słabe pod względem liczby oddanych mieszkań były luty i marzec, a w kwietniu wynik poprawił się. W tym roku w kwietniu deweloperzy oddali o ponad połowę mniej mieszkań niż przed rokiem.

Lepsze dopasowanie popytu i podaży

Pozytywnym zjawiskiem na rynku budownictwa mieszkaniowego jest natomiast coraz lepsze dopasowanie podaży i popytu. W marcu (ostatnie dostępne dane) średnia powierzchnia mieszkania oddawanego przez deweloperów była najniższa od 7 miesięcy. Z analizy Home Broker wynika, że dysproporcja między wielkością nowych mieszkań a średnim metrażem preferowanym przez kupujących spadła z do 11,3 m kw. z 19,3 m kw. jeszcze w styczniu. Przeciętne mieszkanie deweloperskie oddane do użytku w marcu miało powierzchnię 62,5 m kw.
  Temat: Coraz więcej inwestycji mieszkaniowych
kret

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 5377

PostForum: Aktualności    Wysłany: 2010-05-28, 20:58   Temat: Coraz więcej inwestycji mieszkaniowych
Coraz więcej inwestycji mieszkaniowych o nietypowej architekturze

Mieszkanie w wyremontowanej kamienicy w Łodzi czy loft pod Warszawą – na mapie Polski przybywa inwestycji wyróżniających się ciekawą architekturą czy niecodzienną historią. Z obserwacji Home Broker wynika, że stopniowo przybywa amatorów takich projektów. Lokale w nietypowych budynkach są zwykle droższe od mieszkań wykonanych w przeciętnym standardzie, ale różnice nie muszą być znaczące.

Na rynku budownictwa mieszkaniowego, zdominowanym przez lokale o przeciętnym standardzie coraz częściej pojawiają się unikalne projekty, wyróżniające się nietypową architekturą czy bardzo wysoką jakością wykończenia. Ceny lokali w tego typu projektach są mocno zróżnicowane. Zdarzają się zarówno takie, na których zakup należy wydać bajońskie sumy, jak i takie, które znajdują się w zasięgu możliwości finansowych dużej grupy kupujących.

Loft pod Warszawą

Przykładem niecodziennej inwestycji, której cena może przyciągnąć mieszkańców stolicy jest kompleks loftów pod nazwą Lofty De Girarrda, wykonany przez Green Development. Na lokale mieszkalne adaptowana jest tu przędzalnia lnu z 1913, położona w Żyrardowie pod Warszawą. Żyrardów oddalony jest od granic Warszawy o około 50 minut jazdy samochodem i 25 minut pociągiem. Ma to odzwierciedlenie w cenie metra kwadratowego lokalu. Zawiera się ona w widełkach od 6400 do 6800 zł. Dla porównania średnia cena m kw. w stolicy wynosi około 9300 zł. Jednak w Żyrardowie nowe mieszkanie w budynku o przeciętnym standardzie można kupić za 5000-6000 zł za m kw. Z kolei w stolicy za cenę oferowaną w Loftach De Girarrda można kupić nowe mieszkanie na przykład na terenie Białołęki.

Sam projekt nie jest kameralny. Zmieściło się tu bowiem 200 mieszkań (o powierzchni od 35 do 100 m kw.) i 30 penthousów. Ponadto na parterze rozlokowane są powierzchnie handlowo – usługowe. Plusami mieszkań są: wysokość – aż 4,7m - dobre oświetlenie przez okna o wysokości 3,5m oraz bliskość terenów zielonych i rekreacyjnych. Według inwestora, sam budynek zaadoptowany pod okiem konserwatora zabytków i utrzymał swój industrialny charakter.

Zabytkowa kamienica w Łodzi

Chcąc zamieszkać w równie klasycznej bryle, ale zdecydowanie bliżej centrum dużego miasta można pomyśleć o inwestycji Kamienica przy teatrze w Łodzi. Jest ona zlokalizowana w okolicach Piotrkowskiej w kamienicy świeżo wyremontowanej pod okiem konserwatora zabytków przez firmę River. Oferuje wysoki standard mieszkań w połączeniu z secesyjną architekturą za 6500 zł za m kw., czyli 30% więcej niż wynosi średnia cena metra kwadratowego na rynku wtórnym w Śródmieściu Łodzi. W tej cenie otrzymać można mieszkanie z drewnianymi oknami, wyciszonymi drzwiami antywłamaniowymi oraz piwnicą. Posadzki wewnątrz budynku wykonane są z kamienia naturalnego, odrestaurowano stare balustrady. W budynku są dwie windy. Inwestycja jest znacznie bardziej kameralna niż ta Żyrardowie. W jej skład wchodzą 52 mieszkania o metrażach od 29 do 116 m kw, oddane już do użytkowania.

Futurystyczne mieszkanie blisko centrum Poznania

Przykładem budynku mieszkalnego o futurystycznej architekturze jest Green Point wzniesiony przez firmę POZ BRUK w Poznaniu. Najtańsze mieszkania w tej inwestycji kosztują 6600 zł za m kw. Średnia cena to 7600 zł, o 7% więcej niż wynosi średnia cena m kw. na rynku pierwotnym w Poznaniu.

Budynek Green Point wykończony jest w wysokim standardzie, mieszkania mają panoramiczne okna, a niektóre także ogrody zimowe. Inwestycja jest kameralna - mieści 71 mieszkań o metrażach od 28 do 131 m kw. W bliskim sąsiedztwie znajduje się nieduża galeria usługowo-handlowa.

Kamienny budynek we wrocławskim parku

We Wrocławiu natomiast bardzo charakterystyczną inwestycję odnaleźć można na ulicy Chopina. Jest to prestiżowy, kameralny kompleks niskich apartamentów wybudowanych przez Verona Building. Sześć budynków zastało obłożonych marmurem. Mieszkania mają drewniane okna i własne kominki.

W całym kompleksie znajduje się 30 mieszkań. Niestety w tej chwili w ofercie zostały już tylko lokale o powierzchni ponad 100 m kw., które ferowane są w cenach od 9300 do 11900 zł. Dla porównania we Wrocławiu średnia cena na rynku pierwotnym wynosi 7700 zł za m kw. W przypadku opisywanej inwestycji relatywnie wysoka cena jest uzasadniona ponadprzeciętnym standardem i atrakcyjną lokalizacją, blisko centrum i w otoczeniu terenów zielonych.

Z obserwacji Home Broker wynika, że na rynku jest coraz więcej kupujących, którzy poszukują niestandardowych mieszkań czy osiedli. – Popyt na takie inwestycje nie ma charakteru masowego. Widać jednak, że stopniowo powiększa się grupa klientów, którzy chcą mieszkać w budynkach o wyjątkowej architekturze, położeniu czy historii. To kwestia smaku i prestiżu – ocenia Michał Abramczyk, doradca Home Broker z Warszawy. Dodaje, że takie inwestycje nie zawsze są dużo droższe od mieszkań w przeciętnym standardzie, a w cenie można otrzymać dodatkowe walory.
  Temat: Serwisy ogłoszeniowe
kret

Odpowiedzi: 14
Wyświetleń: 15373

PostForum: Ogłoszenia   Wysłany: 2010-02-24, 11:55   Temat: Serwisy ogłoszeniowe
Z tego co widzę to serwis http://e-gratka.info uruchomił ciekawą opcje

na stronie czytam :
Zrejestruj się - będziesz miał pełną kontrolę ! - nowe funkcja w serwisie e-Gratka.info
Od dziś w serwisie e-Gratka.info dostępna jest opcja logowania.
Jest to wyjście naprzeciw tym którzy mają coś więcej do dodania.
Panel ułatwia zarządzanie treścią publikowaną na łamach witryny , co jest dość istotnym ułatwieniem .

co daje ci logowanie ??

- po zalogowaniu otrzymujesz możliwość pełnej edycji treści dodanej prze siebie tz.
- wpisy w serwisie ogłoszeniowym
- wpisy w bazie firm
- wpisy w katalog stron
- informacje prasowe

Dodatkowo otrzymujesz możliwość kreacji własnej strony www. wedle indywidualnych potrzeb na adresie http://twoja.strona.e-gratka.info

- Serwis e-Gratka.info dla świeżo zarejestrowanych użytkowników przygotowuje ciekawe bonusy !!


czyli , dostaje się możliwość pełnej edycji dodanych przez siebie treści oraz stronę wizytówkę która jest indywidualnie przypisana do danego użytkownika
jak się wam podoba ten pomysł ??
  Temat: projektowanie mieszkania
kret

Odpowiedzi: 58
Wyświetleń: 56512

PostForum: Firmy architektoniczne    Wysłany: 2010-02-20, 20:44   Temat: projektowanie mieszkania
Kod:
Zadziwiające, prawda? :D


już to nie raz było mówione na tym forum , znają się na rzeczy zdumiewające metamorfozy
  Temat: zbiornik na deszczówkę
kret

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 23161

PostForum: Instalacje w DOMU   Wysłany: 2010-02-20, 20:38   Temat: zbiornik na deszczówkę
jak dla mnie jest to zbędny wydatek , takie zbiorniki są stosunkowo drogie z tego co pamiętam , jak dla mnie lepiej jest kupić tz binsa czy jakoś tak się to nazywało 1000 litrowego lub dwa , to wydatek rzędu 200 zł a masz 2000 litrów wody to dla domowych potrzeb w zupełności wystarczy
  Temat: panele podłogowe czy podłogi z desek?
kret

Odpowiedzi: 118
Wyświetleń: 76558

PostForum:  Materiały Budowlane - Wykończeniowe   Wysłany: 2010-02-16, 20:40   Temat: panele podłogowe czy podłogi z desek?
wiesz dla mnie na przykład deska jest bezkonkurencyjna , a im bardziej ciosana tym bardziej mi się podoba , za panelami przemawia tylko jedne aspekt aczkolwiek bardzo istotny a mianowicie cena :) , ale tak jak mówię deska bez porównania lepsza jest
 
Strona 1 z 8
Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

| | Darmowe fora | Reklama
Next-ImmoProjektowanie wnętrz bielsko białaOgłoszenia e-gratka.infoStellenangebote - StellenanzeigeNext-Cars24.com
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 16