Forum Budowlane  Strona Główna Forum Budowlane
Praca - Oferty Pracy

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Pokrycie dachowe
Autor Wiadomość
Rolos35 
Wszechwiedzący

Wiek: 37
Dołączył: 12 Paź 2014
Posty: 553
Wysłany: 2015-02-06, 18:29   

Widziałem ten dach z eko wióru i nie wiem czy bym na niego postawił na pewno zależy to od gustu, ale i jakoś mam takie przekonanie, że nie jest aż tak bezpieczny jak dachówka i jak zachowuje się przy silnym i porywsitym wietrze ? Bo akurat dachówke ceramiczną na pewno o wiele trudniej zerwać. Ja sam postawiłem na dachówke betonową Romańską w kolorze graifotwym od Braas i na prawdę mogę polecić szczególnie, że teraz jest na promocj w zimowym Dachobraniu :)
 
     
REKLAMA

Dołączył: 25 Sty 2015
Posty: 10
Wysłany: 2015-02-07, 09:19   

 
     
dortasa
Nowicjusz

Dołączył: 25 Sty 2015
Posty: 10
Wysłany: 2015-02-07, 09:19   

z eko wióru właśnie oglądam w google i powiem, że dość ciekawe, choć nie w moim style, ja na wiosnę wymianiam dach i zastanawiam się nad titania Creatona, kojarzy mi się z dużo nowocześniejszym stylem, choć jak ktoś umie to wszystko ładnie połączyć, to eko wiór też może dać ciekawą całość:)
 
     
januszg
Nowicjusz
januszg

Dołączył: 25 Sty 2015
Posty: 10
Wysłany: 2015-02-07, 13:23   

ja bardzo lubię dachówkę ceramiczną Creatona, ponieważ jest to dobra dachówka, a to że jest produkowana w polsce zachęca do szybszego zakupu :) u mnie 3 osoby mają w rodzinie i są bardzo zadowolone
 
     
marszalekkoronny
Nowicjusz

Dołączył: 12 Cze 2014
Posty: 45
Wysłany: 2015-02-11, 00:06   

Nowoczesne style możesz teraz znaleźć w każdej firmie. Myślę, że Creaton stoi na tej samej wysokości co braas, ale co kto woli.
 
     
Rolos35 
Wszechwiedzący

Wiek: 37
Dołączył: 12 Paź 2014
Posty: 553
Wysłany: 2015-02-15, 16:34   

No właśnie dodatkowo, że obie mają produkcje w Polsce. Ja natomiast wolałem zakupić dachówkę od Braas jakoś wolałem im bardziej zaufać i się nie myliłem. Jak na razie z dachówką jest wszystko w porządku nie widze żadnych usterek i problemów i oby tak dalej jeszcze z 90 lat :)
 
     
marszalekkoronny
Nowicjusz

Dołączył: 12 Cze 2014
Posty: 45
Wysłany: 2015-02-20, 23:56   

No jeżeli ceramiczna to według szacunków powinna wytrzymać koło 100
 
     
Rolos35 
Wszechwiedzący

Wiek: 37
Dołączył: 12 Paź 2014
Posty: 553
Wysłany: 2015-02-21, 18:21   

No mam nadzieję, że tyle lat i mi posłuży :), w sumie patrząc na dachówke Rubin 13v od Braas sąsiada który ma ją już dobre 8-9 lat i brak jakichkolwiek problemów to spokojnie takich pięknych lat dożyje :)
 
     
kalamir
Wszechwiedzący

Dołączył: 10 Lip 2014
Posty: 900
Wysłany: 2015-02-23, 12:42   

kto wie, może tak będzie rzeczywiście:)
 
     
marek_buduje
Prawie ekspert

Dołączył: 23 Kwi 2014
Posty: 378
Wysłany: 2015-02-26, 11:41   

po 8-9 latach ciezko dopatrzec się przy dachówkach uszkodzen wynikających ze złej produkcji. takie dachowki przecież mają zazwyczaj gwarancje na przynajmniej 30 lat, a czasem i 50 jak creaton
 
     
marszalekkoronny
Nowicjusz

Dołączył: 12 Cze 2014
Posty: 45
Wysłany: 2015-03-26, 20:40   

Można tak sobie mówić, ale i tak pewnie nawet po 5 latach będzie problem z gwarancją.
 
     
bugi
Ekspert

Dołączył: 22 Wrz 2014
Posty: 424
Wysłany: 2015-06-30, 23:02   

A z oferty firmy RBT oferującej blachy trapezowe ktoś korzystał i może napisać plusy i minusy? Czy w ogóle warto, jak działają, jak jest z dostawą i jakością?
 
     
jerryy 
Budowlaniec


Dołączył: 13 Lis 2013
Posty: 168
Wysłany: 2015-07-30, 11:22   

Zupełnie się z tym zgodzę, że dach to kwestia gustu. Znam wiele osób, dla których najładniejszą formą pokrycia jest blachodachówka i takiego też wyboru dokonują. Ja uważam, że całkiem fajnie prezentują się blachy trapezowe, dokładnie: http://www.bratex.pl/trapez/trapez/ i jakością nie odbiegają wiele od dachówki o ile są kupione u dobrego i sprawdzonego producenta. Oczywiście dobór dachu, uzależniony jest od wielu czynników, m.in koloru elewacji czy ogólnego kształtu domu. Dachem można zarówno upiększyć dom jak i oszpecić, tego drugiego nie życzę nikomu.
 
     
marszalekkoronny
Nowicjusz

Dołączył: 12 Cze 2014
Posty: 45
Wysłany: 2015-09-27, 19:53   

No tak, wybór to indywidualna kwestia każdego kupującego, ale przecież po coś się wchodzi na fora i sprawdza opinie dotyczące różnych producentów. Ja całkowicie jestem przeciwny blachodachówkom lub różnym innym wytworom z blachy. Za duże koszty użytkowania jak dla mnie- malowanie co ileś lat i ewentualna wymiana jak zajdzie rdzą.
 
     
dynamical
Młodszy budowlaniec

Dołączył: 21 Lip 2015
Posty: 63
Wysłany: 2015-11-02, 15:05   Lepsza blachodachówka

Ja uważam, że nei warto wdawać się w dodatkowe koszty z dachówką, skoro blachodachówki są teraz bardzo dobrej jakości, a nadal tańsze. Co więcej, znalazłem bardzo fajną firmę http://www.budmax-metal.c...odachowka.html, dzięki której dobrałem sobie idealnie kolor. Ich blachodachówka jest pokryta środkami przeciwko korozji więc nie trzeba nie wiadomo jak konserwować
 
     
Rolos35 
Wszechwiedzący

Wiek: 37
Dołączył: 12 Paź 2014
Posty: 553
Wysłany: 2015-11-28, 15:58   

Hhahahah Dodatkowe koszta z dachówka, czyli jakie ?? To blachodachówka generuje koszty posrednie jak zdrapanie starej farby po kilkunastu latach, odmalowanie całej powierzchni oraz zabezpieczenia przed korodowaniem. Izolacja tez musi byc odpowiednio wykonana, bo temepratura na poddaszu latem jest tragiczna. Dachówka ceramiczna od Braas np. Opal, czy Reviva sa pokryte angoba bądź glazurą, któe zapewniaja brak porastania dachówki, są barwione w masie, więc równiez nie wyblakna. Sam rozważ co jest lepszym wyborem :)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

| | Darmowe fora | Reklama
Next-ImmoProjektowanie wnętrz bielsko białaStellenangebote - StellenanzeigeNext-Cars24.com
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 12