Forum Budowlane  Strona Główna Forum Budowlane
Praca - Oferty Pracy

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Praca sezonowa
Autor Wiadomość
Kamienica
Starszy budowlaniec

Dołączył: 26 Kwi 2013
Posty: 295
Wysłany: 2013-06-19, 14:56   Praca sezonowa

Ktoś z Was zamierza podjąć jakąś pracę sezonową w tym roku, żeby dorobić trochę do domowego budżetu? Znalazłam anonse praca i powiem wam, że w niektórych regionach pracy jest sporo, w innych posucha totalna.
Może macie jakieś inne pomysły na podratowanie domowych finansów?
 
     
REKLAMA

Dołączył: 20 Lut 2013
Posty: 1272
Wysłany: 2013-06-25, 08:59   

 
     
balladyna
Wszechwiedzący

Dołączył: 20 Lut 2013
Posty: 1272
Wysłany: 2013-06-25, 08:59   

Na pracę sezonową nie mam raczej czasu, ale dorabiam sobie na inne sposoby. Daję korepetycje, sprzedaję zdjęcia na przeznaczonych do tego zagranicznych stronach i jakoś sobie radzę.
 
     
sevelle dio 
Wszechwiedzący

Dołączyła: 18 Gru 2012
Posty: 1135
Wysłany: 2013-06-25, 17:34   

Ja też już nie mam czasu na pracę sezonową, bo mam sporo zajęć, ale dla uczniów i studentów takie dorywcze zajęcie to dobre rozwiązanie, jak byłam młoda i miałam dużo czasu, to stałam na promocjach w hipermarketach ;-)
 
     
balladyna
Wszechwiedzący

Dołączył: 20 Lut 2013
Posty: 1272
Wysłany: 2013-08-28, 10:39   

Myślę, że warto wziąć sprawę w swoje ręce i korzystać z opcji typu "dodaj bezpłatnie ogłoszenie" tak, aby pracodawcy sami nas znaleźli, wiedzieli jakie mamy kwalifikacje i do czego się nadajemy. Gdybym mogła cofnąć się do czasu studiów i wolnych wakacji, na pewno bym tak zrobiła :)
 
     
jujka
Budowlaniec

Dołączył: 21 Lis 2013
Posty: 121
Wysłany: 2013-11-27, 09:22   

Fakt, że oferty pracy sezonowej nie zawsze są korzystne. No ale z drugiej strony lepsze to niż nic.
TYlko ważne, żeby później nie trzymać się kurczowo takiej pracy w obawie, że nie znajdziemy nic lepszego. Tak naprawdę pracę można zmienić zawsze przy dobrej strategii. Tu np. można o tym poczytać:http://www.praca.bielsko.pl/14_porada.html. Bardzo fajny artykuł :)
 
     
fatima 
Starszy budowlaniec

Dołączyła: 01 Lut 2013
Posty: 257
Wysłany: 2013-12-02, 09:16   

Mi zdecydowanie wystarczy moja normalna praca.
Za to jeżeli możemy pozwolić sobie na rzucenie obecnej lub dłuugi urlop to warto skorzystać z pracy sezonowej zagranicą, która pozwoli nam na przywiezienie dość sporej ilości pieniędzy :)
 
     
casto
Nowicjusz

Dołączył: 30 Maj 2014
Posty: 8
Wysłany: 2014-06-07, 10:31   

Witam szukam pracy dla swojej dziewczyny na wakacje, jak myślicie czy praca opiekunki byłaby odpowiednia? znalazłem taką stronkę zrzeszającą opiekunki http://www.emcare.pl/. Żeby pracować jako niania potrzeba jakiś papierów? Próbuję znaleźć jakieś informacje na ten temat za wszystkie podpowiedzi dziękuję z góry. A i jeszcze jedno lepiej taką pracę podjąć w polsce czy za granicą?
 
     
mareczek
Budowlaniec

Dołączył: 10 Wrz 2012
Posty: 193
Wysłany: 2014-06-16, 08:03   

Myślę, ze praca opiekunki jest dobra, oczywiście kwalifikacje się przydają (na przykład przeróżne uczelnie oferują zdobycie dyplomu technika w zakresie opieki nad starszymi ludźmi) ale nie jest to konieczny wymóg.
W województwie mazowieckim: http://www.gowork.pl/praca/mazowieckie;l znajduje się wiele takich propozycji. Społeczeństwo się starzeje tak więc zawód ten będzie na pewno coraz bardziej ceniony.
Pozdrawiam.
 
     
sevelle dio 
Wszechwiedzący

Dołączyła: 18 Gru 2012
Posty: 1135
Wysłany: 2014-06-17, 20:32   

Wiem, że na taką dodatkową robotę można się także załapać do firm, gdzie należy obsługiwać magiel elektryczny. Moja bratanica w ten sposób dorabiała w zeszłe wakacje - praca niezbyt ciężka, może monotonna, ale zarobek całkiem znośny a to było dla niej najważniejsze.
 
     
Fllor
Ekspert

Dołączył: 09 Lis 2013
Posty: 479
Wysłany: 2014-06-21, 12:34   

Próbowałem wszystkiego, nawet truskawek :) Najlepsza praca to gdzieś na ośrodku turystycznym.
 
     
Terssi
Budowlaniec

Dołączył: 14 Sty 2014
Posty: 194
Wysłany: 2015-04-04, 16:14   

Czasem taka sezonowa praca może być naprawdę fajna i można sobie całkiem nieźle dorobić. Ja pracowałem w firmie, której domeną była dostawa owoców Warszawa
 
     
gaja
Wszechwiedzący

Dołączył: 15 Sty 2015
Posty: 1015
Wysłany: 2015-05-28, 09:16   

Dla młodych ludzi to dobra opcja na dorobienie.
 
     
aronH 
Wszechwiedzący
aronH

Dołączył: 23 Lut 2016
Posty: 597
Wysłany: 2016-07-26, 22:03   

Co sądzicie o pracy za granicą? Zastanawiam sie czy nie zacząć pracować w Anglii udało mi sie też znaleźć tutaj http://www.irkl.org/praca...cji-i-irlandii/ bardzo fajne oferty pracy. Wiem że tam oferty są sprawdzone, bo każdy z pracowników jest weryfikowany i dobrze sprawdzany. Chciałabym tylko wiedzieć jak praca wygląda gdy jest się już tam na miejscu.
 
     
lipeczka 
Nowicjusz

Wiek: 33
Dołączyła: 02 Sie 2016
Posty: 7
Skąd: Warszawa/Toruń
Wysłany: 2016-08-02, 08:58   

W gimnazjum jeździłam na truskawki, a w liceum i na początku studiów dorabiałam jako hostessa w marketach i na festynach. Nie było łatwo, nigdy bym nie chciała do tego wrócić. No ale miałam swoje pieniądze. Nieduże bo nieduże, ale zawsze. Teraz nie mam czasu ani chęci na takie prace, ale myślę, że to całkiem fajna sprawa dla uczniów, studentów, osób, które chcą dorobić trochę kasy :)
_________________
Życie jest zmianą. Jeśli przes­ta­niesz się zmieniać, przes­ta­niesz żyć.
 
     
Iskierka
Wszechwiedzący

Dołączył: 27 Sty 2016
Posty: 845
Wysłany: 2017-01-18, 09:46   

W takiej pracy nie ma niczego złego bo to zawsze jakiś dodatkowy grosz i doświadczenie życiowe. Trzeba tylko zwracać uwagę na formę zatrudnienia, proponowaną przez pracodawcę. Zwykle są to umowy o dzieło lub zlecenie i na chwilę obecną, bardziej korzystna jest tzw. zleceniówka. Zaszły w niej duże zmiany, o których można przeczytać na http://taxexpert.com.pl/s...ie-w-2017-roku/ i poznać prawa i korzyści, jakie przysługują teraz pracownikom.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

| | Darmowe fora | Reklama
Next-ImmoProjektowanie wnętrz bielsko białaStellenangebote - StellenanzeigeNext-Cars24.com
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 12