Forum Budowlane  Strona Główna Forum Budowlane
Praca - Oferty Pracy

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Fundament dla garażu-pomieszczenia gospodarczego
Autor Wiadomość
karen21

Dołączył: 20 Lut 2012
Posty: 1
Wysłany: 2012-02-20, 17:54   Fundament dla garażu-pomieszczenia gospodarczego

Witam jest to mój pierwszy temat na forum więc postanawiam, się przywitać i pozdrowić wszystkich Very Happy
Mam w planach na wiosnę postawić budynek parterowy - murowany bez piwnicy o wymiarach ok 25-35 m2, budynek nie będzie za wysoki 2,30 m z zadaszeniem lekko spadzistym w jedną stronę, czyli w najniższym punkcie może mieć oscylować w granicy 2 m.

Budynek będzie po prostu służył jako garaż lub pomieszczenie gospodarcze murowane, będzie to prostokąt o wymiarach 5x6 m, czy 6x4 - max 35 m2 ,

proszę o sugestię jaki fundament pod taką budowle, chodzi o głębokość czy musi być bardzo głęboki czy wystarczy ok. 50 cm, czy można mniej, czy trzeba więcej, teren jest stabilny zwykła ziemia nie ma ryzyka dużej podmokłości raczej umiarkowany.

Proszę bardzo o jakieś wskazówki i pomysły jak taki fundament przygotować pod taki nie za duży budyneczek i na co zwrócić uwagę w kwestii fundamentu, Pozdrawiam
 
     
REKLAMA 

Dołączył: 28 Cze 2015
Posty: 1
Wysłany: 2015-06-28, 01:16   

 
     
staskowalski 

Wiek: 35
Dołączył: 28 Cze 2015
Posty: 1
Wysłany: 2015-06-28, 01:16   

Za to powinien odpowiadać projektant wszystko powinieneś mieć w planach, ewentualnie później możesz dopytać ludzi, którzy obsługują pozowolę sobie przytoczyć jeśli nie masz koparki o ewentualnie różnice w milimetrach.
 
     
FilipOn
Budowlaniec

Dołączył: 05 Cze 2020
Posty: 107
Wysłany: 2020-06-19, 11:27   

Pamiętaj również o wykonaniu hydroizolacji, jeśli chcesz mieć trwały i porządny fundament na lata. My postawiliśmy na WaterBlock WB Duo Flex który okazał się najlepszą opcją w naszym budżecie. Pełne wsparcie obsługi, sprawna realizacja i podczas prac nie było najmniejszych problemów z przygotowaniem (jednocześnie bardzo elastyczny). Pozdrawiam!
 
     
Tumis
Wszechwiedzący

Dołączył: 25 Mar 2020
Posty: 919
Wysłany: 2020-11-15, 23:00   

Trudny temat i na pewno warto sobie wszystko wcześniej rozplanować przed rozpoczęciem prac. My właśnie tak zrobiliśmy i też pracami typu fundamenty i stan surowy kupiliśmy cały potrzebny sprzęt i akcesoria, bo zdecydowaliśmy się wykonać go samodzielnie. Jeżeli przed Wami stoją również prace w zakresie wykonania szelunków to polecam zwrócić uwagę na ofertę https://sklep.abcszalunki.pl/ gdzie znajdziecie wszystko co potrzebne, żeby zrobić je profesjonalnie i bez żadnych braków. Mam nadzieję, że prace pójdą po Waszej myśli i podzielicie się swoimi efektami. Pozdrawiam serdecznie!
 
     
KamilManek 
Wszechwiedzący

Dołączył: 22 Cze 2017
Posty: 742
Wysłany: 2021-02-19, 14:14   

W mojej ocenie akurat jeżeli chodzi o wybór skutecznych rozwiązań do stworzenia porządnych fundamentów domu to warto pamiętać o tym, aby skutecznie go zabezpieczyć przed wilgocią. Dlatego my zdecydowaliśmy się postawić na skuteczny system hydroizolacji od Icopal w wersji
Papy w Technologii Szybki Profil® SBS którzy co również ważne udzielają długoletnich Imiennych Gwarancji Jakości Icopal do 45 lat, co świadczy o ich skuteczności.
 
     
misza
Wszechwiedzący

Dołączył: 06 Mar 2019
Posty: 695
Wysłany: 2022-07-14, 07:27   

Słuchajcie, a jaki styropian na fundamenty jesteście w stanie mi polecić? W sieci udało mi się znaleźć namiar na https://styro24.pl/styropian-na-fundamenty-c-4/ ale chętnie poznam i waszą opinię, z jakiego styropianu korzystaliście?
 
     
bobek09
Budowlaniec

Dołączył: 03 Lut 2020
Posty: 184
Wysłany: 2023-12-22, 09:47   

Na budowę fundamentów dla garażu czy pomieszczenia gospodarczego warto zwrócić uwagę na systemy szalunkowe, które są nie tylko wytrzymałe, ale i elastyczne. Z tego, co mi wiadomo, na https://deskaszalunkowa.pl/ mają właśnie takie produkty. Ich system szalunkowy jest łatwy w montażu i umożliwia tworzenie różnych kształtów, co jest super przy bardziej skomplikowanych projektach.
_________________
Holo
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

| | Darmowe fora | Reklama
Next-ImmoProjektowanie wnętrz bielsko białaStellenangebote - StellenanzeigeNext-Cars24.com
Strona wygenerowana w 0,13 sekundy. Zapytań do SQL: 12