Forum Budowlane  Strona Główna Forum Budowlane
Praca - Oferty Pracy

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Pleśń na suficie
Autor Wiadomość
junak
Starszy budowlaniec

Dołączył: 21 Paź 2011
Posty: 242
Wysłany: 2015-11-02, 14:20   Pleśń na suficie

Ratunku!:( pojawiła mi się pleśń na suficie w łazience! Jakim specyfikiem mogę to usunąć? I tak planowałem remont wiec sciany i tak odmaluje ale teraz pytanie czego uzyc?
 
     
REKLAMA

Dołączył: 30 Lis 2011
Posty: 55
Wysłany: 2015-11-03, 20:49   

 
     
Janka
Młodszy budowlaniec

Dołączył: 30 Lis 2011
Posty: 55
Wysłany: 2015-11-03, 20:49   

Powinniście w takiej sytuacji zetrzeć to wszystko przy pomocy papieru ściernego, a następnie całe to miejsce pomalować/psikać specjalnym środkiem na pleśń. W ten sposób macie się zabezpieczyć przed podobnymi problemami w przyszłości.
 
     
Elando.pl 
Nowicjusz

Dołączył: 15 Paź 2015
Posty: 34
Wysłany: 2015-11-06, 10:44   

Sam specyfik to za mało,dzięki jego użyciu tylko na chwile pozbędziesz się problemu pleśni wilgoci,problem leży gdzie indziej i moze być to niesprawna wentylacja w łazience,lub tez zbyt słabe dogrzanie pomieszczenia. Nad tym warto się zastanowić,bo po krótki czasie pleśń znowu powróci.
_________________
www.Elando.pl
 
     
junak
Starszy budowlaniec

Dołączył: 21 Paź 2011
Posty: 242
Wysłany: 2015-11-20, 14:12   

Hmmm... ale w jaki sposób zapewnić dodatkowe ocieplenie? Kaloryfer jest, pomieszczenie małe, więc co tam dodać? Nawet nie mam ku temu sensownego pomysłu, a Wy?
_________________
http://mmforum.xobor.de
 
     
Rolos35 
Wszechwiedzący

Wiek: 37
Dołączył: 12 Paź 2014
Posty: 553
Wysłany: 2015-11-27, 19:28   

Oczywiście zdzieraj to szybko, bo tego nie udał Ci się raczej wysuszyć
 
     
HurtOkien.pl 
Młodszy budowlaniec

Dołączył: 02 Gru 2015
Posty: 56
Wysłany: 2015-12-21, 08:59   

Kwestia tego czy dach jest ocieplony,np wełną- to powinno pomóc,a kolejna rzecz to wentylacja,musicie sprawdzić czy jest drożna czy też całkowicie zapchana i wymaga czyszczenia. Dzięki niej także pozbędziecie się nadmiernej wilgoci i poleśni.
_________________
www.HurtOkien.pl
 
     
Wywerna
Nowicjusz

Wiek: 41
Dołączył: 10 Lis 2015
Posty: 26
Skąd: Łódź
Wysłany: 2016-02-22, 15:11   

Jeśli problem powraca, powiększ otwór wentylacyjny w drzwiach, zostawiaj na noc otwarte drzwi i nie susz prania w łazience.
 
     
kamiloski
Nowicjusz


Dołączył: 02 Mar 2016
Posty: 5
Wysłany: 2016-03-02, 21:25   

Przerabiałam to samo - grzyb w okolicy okien. Przyczyną była zła izolacja i wilgoć która dostawała się do muru. Przeszło po skuciu kafelków na balkonach naszych i sąsiadów na górze, poprawieniu ocieplenia, izolacji i ponownym położeniu kafelków, porządnym otynkowaniu. Usunięto przyczynę i grzyb nie wrócił.
Pryskanie środkami nic nie da - grzyb zawsze wróci jeśli nie usuniesz przyczyny. Według mnie, najpierw i pierwszorzędnie wentylacja - albo jest zapchana, albo źle zrobiona. Ta druga sytucja może narobić trochę kłopotu.
 
     
orka98
Nowicjusz

Dołączył: 27 Lut 2016
Posty: 4
Wysłany: 2016-03-06, 19:00   

kamiloski napisał/a:
Przerabiałam to samo - grzyb w okolicy okien. Przyczyną była zła izolacja i wilgoć która dostawała się do muru. Przeszło po skuciu kafelków na balkonach naszych i sąsiadów na górze, poprawieniu ocieplenia, izolacji i ponownym położeniu kafelków, porządnym otynkowaniu. Usunięto przyczynę i grzyb nie wrócił.
Pryskanie środkami nic nie da - grzyb zawsze wróci jeśli nie usuniesz przyczyny. Według mnie, najpierw i pierwszorzędnie wentylacja - albo jest zapchana, albo źle zrobiona. Ta druga sytucja może narobić trochę kłopotu.


I tak właśnie powinno się działać. Śmiać mi się, jak ludzie chcą kupować środki usuwające grzyb:) no chyba że dla chwilowego efektu wizualnego przed remontem, ale bez tego ani rusz.
 
     
jerryy 
Budowlaniec


Dołączył: 13 Lis 2013
Posty: 168
Wysłany: 2016-03-09, 11:11   

Albo zbiera ci się gdzieś woda nad sufitem albo nie masz dobrego odprowadzanie pary wodnej. Tą pleśń trzeba będzie usnąć i zamontować odpowiednią wentylacje na przykład http://salda.centrumklima...cje-ogolne.html mało inwazyjny wentylator a bardzo wydajny.
 
     
Quadre.pl 
Prawie ekspert

Dołączyła: 05 Mar 2015
Posty: 300
Wysłany: 2016-09-10, 08:45   

To też kwestia odpowiedniej wentylacji w domu, może jest niesprawna i stąd wilgoć nadmiernie się gromadzi, prowadząc w efekcie do pleśni, takie rozwiązanie też wchodzi w grę. Poza tym jak słusznie mowa powyżej: samo ocieplenie budynku, sufitu, od tego trzeba zacząć.
_________________
https://www.alugrip.pl/
 
     
jorgin 
Ekspert

Dołączył: 19 Maj 2017
Posty: 424
Wysłany: 2017-07-11, 14:50   

Jeśli domowe sposoby Ci nie pomogą , może być konieczna pomoc profesjonalna. Dlatego jeśli nie będziesz sobie sama radzić , to nie czekaj . Możesz skorzystać z usług http://www.i-k.pl/izolacja-fundamentow/, pomagają pozbyć się wilgoci za pomocą iniekcji krystalicznej. Dzięki temu twój dom będzie suchy i zdrowy.
 
     
Metal-komplex 
Nowicjusz

Dołączył: 21 Wrz 2017
Posty: 12
Wysłany: 2017-09-21, 07:45   

Zgadza się, pod warunkiem iż nie jest to problem z izolacją i dociepleniem łazienki bo właśnie od tego należy moim zdaniem zacząć. Druga kwestia to wspomniany system wentylacji który powinien być zawsze drożny.
_________________
www.Metal-komplex.pl
 
     
kansy

Dołączył: 03 Paź 2017
Posty: 3
Wysłany: 2017-10-03, 23:12   

Jak się tego pozbędziesz dbaj o wentylację łazienki
 
     
DachyZapolski
Nowicjusz

Dołączył: 09 Paź 2017
Posty: 10
Wysłany: 2017-10-09, 11:22   

Sprawna wentylacja w łazience to tylko jeden z elementów tego ani nie doszło do powstania leśni nadmiernej wilgoci. Kolejna kwestia to wspomniana izolacja zewnętrzna jak i wewnętrzna całego budynku.
_________________
www.DachyZapolski.com
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

| | Darmowe fora | Reklama
Next-ImmoProjektowanie wnętrz bielsko białaStellenangebote - StellenanzeigeNext-Cars24.com
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 13