Forum Budowlane  Strona Główna Forum Budowlane
Praca - Oferty Pracy

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy okap jest niezbędny?
Autor Wiadomość
aca
Nowicjusz

Dołączył: 09 Paź 2012
Posty: 38
Wysłany: 2013-06-13, 09:53   Czy okap jest niezbędny?

Słyszałem wiele różnych opinii na temat przydatności okapów, inni mówią, że są niezbędne inni jeszcze, że bezużyteczne. Jak to jest, montować okap w kuchni czy nie? Jakie są tego plusy a jakie minusy?
 
     
REKLAMA

Dołączył: 23 Sty 2013
Posty: 69
Wysłany: 2013-06-17, 09:47   

 
     
scyzoryk
Młodszy budowlaniec

Dołączył: 23 Sty 2013
Posty: 69
Wysłany: 2013-06-17, 09:47   

Jak dla mnie okapy są bardzo potrzebne. Przecież opary i zapachy z gotowanych potraw osadzają się na ścianach, meblach, idą na salon jak mamy otwartą kuchnię i tak naprawdę zabrudzają nam pomieszczenia w mieszkaniu czy w domu. Dzięki pracy okapów gotowanie może stać się przyjemne w pozbawionym duszności pomieszczeniu i mieszkanie pozostaje zawsze świeże. Okapy mają wprawdzie bardzo prostą zasadę działania, ale to jest naprawdę skuteczne i w obecnych czasach stanowią niezbędny element wyposażenia kuchni.
 
     
aca
Nowicjusz

Dołączył: 09 Paź 2012
Posty: 38
Wysłany: 2013-06-24, 11:03   

Skoro jest niezbędny to montujemy ale mam bardzo ciasną kuchnię, przeglądałem okapy ale wszystkie są duże, bo przecież muszą być zamontowane nad całą powierzchnią kuchenki, aby pochłaniać dobrze zapachy a w mojej kuchni to jest problem gabarytowy bo znacznie wystawałby poza linię szafek. Może macie jakieś propozycje jak sobie z tym poradzić?
 
     
wezrob
Budowlaniec

Dołączył: 25 Maj 2012
Posty: 102
Wysłany: 2013-06-24, 12:10   

Nie jest to aż taki duży problem są przecież okapy teleskopowe, które wyciągasz tylko podczas gotowania. Po za tym nie musisz podłączać do wentylacji ponieważ te z filtrem pochłaniają właśnie zapachy i nie muszą odprowadzać powietrza na zewnątrz. Choć lepiej by było ze względu na wilgoć aby wpiąć się do wentylacji
 
     
kronos
Młodszy budowlaniec

Dołączył: 26 Wrz 2013
Posty: 53
Wysłany: 2013-11-29, 14:57   

Czy ktoś ma funkcję dimm w okapie jak to działa tak prostym językiem dobra to funkcja czy tylko bajer.
 
     
Victori_pl
Starszy budowlaniec

Dołączył: 30 Wrz 2013
Posty: 231
Wysłany: 2013-12-04, 16:21   

Moim zdaniem okap jest nie tyle niezbędny,co bardzo pożyteczny w każdej kuchni i spełnia w niej ważna funkcję,co do tego chyba nikt nie ma wątpliwości.
_________________
http://www.przewozyprzybyl.pl/
 
     
swagmaster
Nowicjusz

Dołączył: 16 Kwi 2015
Posty: 5
Wysłany: 2015-04-16, 15:04   

wg mnie niezbedny inaczej wszystko bedzie sie lac po scianach i zaparujesz cale mieszkanie
 
     
jerryy 
Budowlaniec


Dołączył: 13 Lis 2013
Posty: 168
Wysłany: 2015-08-27, 14:29   

Jeżeli chcesz czyścić całą kuchnie co kilka dni z uciążliwego tłuszczu to można próbować bez okapu. Okap często jest traktowany jako dodatek do kuchni, a powinien być właśnie traktowany priorytetowo. Najpopularniejsze są chyba okapy podszafkowe. Ja zdecydowałem się na okap wyspowy firmy Kernau. Bardzo wydajny i cichy, a to jest najistotniejsze w wyborze właściwego okapu. Z tego co wiem to dobre są również okapy Ciarko.
 
     
CzesciAGD.pl 
Nowicjusz

Dołączył: 15 Paź 2015
Posty: 35
Wysłany: 2015-10-15, 10:00   

Okap na celu walkę z nadmierną wilgocią i faktycznie jest bardzo przydatny w każdej kuchni,możemy też zamontować specjalne nawiewniki w oknach,dzięki którym wilgoć będzie systematycznie usuwana usuwana.
_________________
www.CzesciAGD.pl
 
     
marcelina
Prawie ekspert

Dołączył: 06 Sie 2012
Posty: 318
Wysłany: 2016-01-19, 08:18   

Nie wyobrażam sobie szczerze powiedziawszy kuchni bez okapu. Już raz wynajmowałam mieszkanie gdzie nie bylo tego sprzętu oraz nie byłam zadowolona. W domu pachniało jedzeniem na wszystkie pokoje oraz zbierała się wilgoć. Jeśli często gotujecie nie ma sensu oszczędzać oraz kombinować z pochłaniaczami....

Wybraliśmy ten model marki Candy
http://www.candy.pl/pl/pr...531017/cmgl972x

Okap dekoracyjny z wyglądu ale jednocześnie o dużej mocy. Pochłania praktycznie wszystko tak więc jestem w stanie stwierdzić,ze był to bardzo dobry wybór.
 
     
1001narzedzi_pl
Budowlaniec

Dołączył: 15 Mar 2012
Posty: 142
Wysłany: 2016-01-22, 13:34   

Ja podobnie,kuchnia bez okapu byłaby niekompletna i moim zdaniem wilgoć czy wszystkie zapachy rozeszłyby się zdecydowanie szybciej po całym mieszkaniu,warto zadbać o dobry i sprawny system wentylacji.
_________________
zobacz: https://pl.next-jobs24.com/oferty-pracy-w-knurow-slaskie
 
     
jerryy 
Budowlaniec


Dołączył: 13 Lis 2013
Posty: 168
Wysłany: 2016-02-09, 16:01   

Zależy oczywiście co i jak dużo gotujesz, ale jestem zdania, że bezwględnie na wszystko okap jest niezbędny :)
 
     
Foxy_fox 
Nowicjusz

Dołączyła: 19 Lut 2016
Posty: 4
Wysłany: 2016-02-19, 11:54   

Moim zdaniem nie jest aż tak niezbędny. Żyjemy piąty rok w domu z kuchnią bez okapu, gotujemy całkiem często (właściwie codziennie) i wszystko jest ok. Ale też fakt, że sporo wietrzymy.
 
     
Romat.pl 
Budowlaniec

Dołączył: 17 Lut 2016
Posty: 168
Wysłany: 2016-02-23, 12:37   

A wg mnie jak najbardziej warto zainwestować w dobry okap,który pomoże na co dzień w w walce z wilgocią czy zapachami jakie często możemy spotkać w kuchni. To kwestia nie tyle stylu ile w pewnym stopniu bezpieczeństwa. Zadbajmy także o sprawną wentylację.
_________________
http://www.przewozyprzybyl.pl/
 
     
feliks44
Nowicjusz

Dołączył: 24 Lut 2016
Posty: 4
Wysłany: 2016-02-24, 12:39   

Jak dla mnie okap jest niezbędny. Bez niego widać potem brudne ściany i sufit, a także tłuste plamy na meblach.

exclusivedecking.com.pl deski tarasowe
Ostatnio zmieniony przez feliks44 2016-07-26, 10:39, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

| | Darmowe fora | Reklama
Next-ImmoProjektowanie wnętrz bielsko białaStellenangebote - StellenanzeigeNext-Cars24.com
Strona wygenerowana w 0,14 sekundy. Zapytań do SQL: 13