Forum Budowlane  Strona Główna Forum Budowlane
Praca - Oferty Pracy

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
kolektory słoneczne Czy to się opłaca?
Autor Wiadomość
OnlineExpert
Budowlaniec

Dołączył: 05 Sty 2016
Posty: 156
Wysłany: 2016-01-05, 15:35   

Witam,

Jako reprezentant marki Junkers chciałbym włączyć się do dyskusji o kolektorach słonecznych. Polecam płaski kolektor FKT-2S marki Junkers, który posiada największą na rynku powierzchnię apertury wynoszącej aż 2,43 m2. Kolektor cechuję się solidnym wykonaniem miedziano-aluminiowego absorbera, pokrytego powłoką PVD oraz wężownicy ułożonej w kształcie podwójnego meandra. Na płaskie kolektory słoneczne udzielamy 10-letniej gwarancji zgodnie z warunkami zawartymi w książce gwarancyjnej. Dodatkowo wybór urządzenia pozwala na uzyskanie największego dofinansowania z NFOŚiGW. Więcej informacji można znaleźć na stronie: http://www.junkers.pl/pro...ory-sloneczne/.
Chętnie odpowiem na ewentualne dalsze pytania.
Pozdrawiam,

________________________________
Konsultant marki Junkers
 
     
REKLAMA

Dołączył: 23 Kwi 2014
Posty: 378
Wysłany: 2016-03-16, 18:55   

 
     
marek_buduje
Prawie ekspert

Dołączył: 23 Kwi 2014
Posty: 378
Wysłany: 2016-03-16, 18:55   

a jakie dofinasowanie z NFOŚiGW pod kątem fotowoltaiki jest najbardziej opłacalne?
 
     
Spednet.pl 
Nowicjusz

Dołączył: 19 Sie 2015
Posty: 25
Wysłany: 2016-04-27, 10:58   

Jak w chwili obecnej wygląda sytuacja z dofinansowaniem? Bo co do opłacalności kolektorów,to wszystko zostało powyżej napisane i w sumie opinie są podzielone.
_________________
www.Spednet.pl
 
     
marek_buduje
Prawie ekspert

Dołączył: 23 Kwi 2014
Posty: 378
Wysłany: 2016-06-14, 15:47   

jeszcze nie dawno był program BOCIAN i tam fotowoltaika była uwzględniona, ale skończył się ten program pod koniec maja. nie wiem czy i kiedy będzie wznowiony. generalnie sporo wskazówek wyczytałem tutaj ostatnio - http://vikersonn.eu/cenni...wanie-i-dotacje
 
     
marek_buduje
Prawie ekspert

Dołączył: 23 Kwi 2014
Posty: 378
Wysłany: 2016-08-10, 16:43   

co do dofinansowań to wspomniany vikersonn na fotowoltaikę obecnie daje -10%
 
     
bask
Budowlaniec

Dołączył: 17 Paź 2014
Posty: 100
Wysłany: 2016-08-26, 11:55   

z tymi dofinansowaniami bywa różnie. Dobre jest to, że niektóre firmy zajmujące się takimi instalacjami pomagają w uzyskaniu dofinansowania. Moi znajomi chwalili sobie firmę Biomar właśnie z tego względu. Proponuje się z nimi skontaktować jeżeli ktoś ma w planach założenie u siebie instalacji fotowoltaicznej, ponieważ jest to jedna z bardziej doświadczonych firm w tej branży a montują na terenie całego kraju. Podobno są bardzo pomocni i służą radą więc myślę, że jeden telefon do nich rozwiąże problematykę dofinansowania :)
 
     
marek_buduje
Prawie ekspert

Dołączył: 23 Kwi 2014
Posty: 378
Wysłany: 2016-10-13, 15:59   

W Warszawaie od 1.09 nabór wniosków o dotacje na kolektory, pompy ciepła i PV, także warto się zainteresować tematem. a co do opłacalności fotowoltaiki to temat tym bardziej opłacalny, po ostatnich zmianach w sposobie rozliczania
 
     
Hrabik11
Nowicjusz

Dołączył: 21 Paź 2013
Posty: 28
Wysłany: 2016-11-28, 14:36   

Poza tym, że w kolektory warto jest inwestować, warto też wspomnieć o panelach fotowoltaicznych, które dodatkowo pomogą zaoszczędzić na energii :) Mam i jest bardzo zadowolony :) Jeśli chcesz się dowiedzieć czegoś więcej w temacie, to zajrzyj tutaj http://strefaenergii.com/oferta/fotowoltaika.htmlhttp://strefaenergii.com/oferta/fotowoltaika.html :)
 
     
marek_buduje
Prawie ekspert

Dołączył: 23 Kwi 2014
Posty: 378
Wysłany: 2017-10-30, 22:58   

Teraz to działa torochę inaczej, po wejściu nowelizacji odnośnie rozliczenia opustem. Nowy system rozliczenia energii z fotowoltaiki zakłada że za każdą 1 kWh energii wprowadzoną do sieci będzie można odebrać 0,7 - 0,8 kWh energii.
 
     
Paweł21 
Wszechwiedzący

Dołączył: 01 Lip 2017
Posty: 884
Wysłany: 2017-12-22, 10:47   

Myślę, że powinieneś spotkać się z firmą zajmującą się na co dzień również wykonywaniem tego typu instalacji i dowiedzieć się czy w Twoim przypadku będzie to opłacalne rozwiązanie. U nas rzeczywiście kolektory sprawdzają się i mamy duże korzyści głównie jeżeli chodzi o ciepłą wodę użytkową. W naszym przypadku wykonywaniem instalacji zajęła się firma Ziterm (mieszkamy pod Katowicami). Mogę śmiało powiedzieć, że warto postawić na ich doświadczenie oraz umiejętności. Mieliśmy z nimi dobry kontakt, nie było problemów z przeciąganiem terminów oraz też cenniki są dość konkurencyjne jeżeli uwzględnimy jakość ich pracy. Otrzymaliśmy oczywiście gwarancję na jej wykonanie i zapewnili nam również, że w przyszłości zajmą się jej serwisowaniem.
 
     
marek_buduje
Prawie ekspert

Dołączył: 23 Kwi 2014
Posty: 378
Wysłany: 2018-01-08, 10:10   

a jak wyglądają przypadki w których takie rozwiązania nie okazują się efektywne? zalesione działki? kiepski układ stron (północ)?
 
     
Wronka52
Młodszy budowlaniec

Dołączył: 09 Lis 2017
Posty: 60
Wysłany: 2018-01-10, 13:51   

Myślę, że raczej będzie tu decydować zużycie zarówno energii elektrycznej w domu jak i ciepłej wody. Mi osobiście jak patrzyłam na znajomych, którzy zakładali kolektory to każdemu z nich się opłaca. I z tego co wiem oczywiście dobrze jest gdy nie ma cienia i słońce bezpośrednio pada na kolektory, ale kolektory mają też możliwość zbierania światła rozproszonego. Tak więc działają nawet wtedy kiedy słońca na niebie nie ma lub na nie nie pada. A polecam kolektory z https://www.hewalex.pl/fo...tne-instalacje/ każdy mój znajomy z nich korzystał i chwalą.
 
     
marek_buduje
Prawie ekspert

Dołączył: 23 Kwi 2014
Posty: 378
Wysłany: 2018-04-12, 15:52   

mimo wszystki należy pamiętać, że działanie kolektorów zależy przede wszystkim od ustawienia względem stron świata – największą wydajność mają urządzenia zwrócone w kierunku południowym.
 
     
EnergySolar 
Nowicjusz

Dołączył: 10 Maj 2018
Posty: 4
Wysłany: 2018-05-10, 09:25   

Zgadza się, ale myślę że akurat to nie powinno być problemem i w każdym przypadku można je odpowiednio ustawić aby były efektywne, to samo dotyczy zresztą paneli fotowoltaicznych.
_________________
www.EnergySolar.com.pl
 
     
marek_buduje
Prawie ekspert

Dołączył: 23 Kwi 2014
Posty: 378
Wysłany: 2018-07-25, 10:14   

ustawienie paneli fotowoltaicznych na wschód-zachód jest jeszcze okej, ale co jeśli nie ma innej opcji jak południe, bo np działka jest mocno zadrzewiona?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

| | Darmowe fora | Reklama
Next-ImmoProjektowanie wnętrz bielsko białaStellenangebote - StellenanzeigeNext-Cars24.com
Strona wygenerowana w 0,24 sekundy. Zapytań do SQL: 12