Forum Budowlane  Strona Główna Forum Budowlane
Praca - Oferty Pracy

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Dobieranie kolorów
Autor Wiadomość
Quadre.pl 
Prawie ekspert

Dołączyła: 05 Mar 2015
Posty: 300
Wysłany: 2016-05-16, 12:42   

W dalszym ciągu czekamy na końcowy efekt aranżacji,podaj szczegóły i wstaw zdjęcie. Poza tym jak słusznie mowa powyżej,na forach internetowych z meblami lub aranżacją wnętrz- znajdziesz wiele ciekawych pomysłów na wykończenie własnego mieszkania.
_________________
https://www.alugrip.pl/
 
     
REKLAMA 

Dołączyła: 22 Lip 2014
Posty: 838
Wysłany: 2016-07-14, 08:27   

 
     
budwoman 
Wszechwiedzący

Dołączyła: 22 Lip 2014
Posty: 838
Wysłany: 2016-07-14, 08:27   

Jeśli chodzi o dobór kolorów, to wielu producentów farb daje takie próbniki, by móc to ocenić. Pamiętajcie też o spasowaniu faktur drewna. Podłoga i meble powinny być podobne.
 
     
Romat.pl 
Budowlaniec

Dołączył: 17 Lut 2016
Posty: 168
Wysłany: 2016-07-26, 09:58   

Tego typu próbniki to dobra opcja aby przynajmniej mieć pojęcie i pogląd na to jak może wyglądać dany kolor na meblach czy na ścianach,a co do konkretnej firmy to nie mam tej jednej ulubionej. Śnieżka ma dosyć ciekawą paletę i do tego nie jest droga.
_________________
http://www.przewozyprzybyl.pl/
 
     
cadygnacja 
Nowicjusz

Wiek: 36
Dołączył: 10 Sie 2016
Posty: 8
Wysłany: 2016-08-11, 08:58   

Ja właśnie skorzystałem z tych próbek od wielu producentów farb, oczywiście nie wszystkich, bo też trochę kosztują, jak się ich uzbiera, ale tych, które podobały mi się na zdjęciach. Zamówiłem je poprzez sklepy internetowe i byłem zaskoczony, że po nałożeniu na ściany było tyle farby w jednej próbce, że spokojnie połowę ściany bym machnął :D
Ale dzięki temu mogłem stwierdzić, które odcienie dobrze się prezentują, a które sobie darować i przy okazji dało się sprawdzić fakturę farby, jak dobrze kryje itd. To bardzo fajne rozwiązanie i myślę, że warto poświęcić jedną ścianę na nałożenie próbek, żeby dokładnie potem wiedzieć, co kupić. W końcu i tak się ją później zamaluje.
 
     
libi
Starszy budowlaniec

Dołączył: 22 Paź 2013
Posty: 259
Wysłany: 2016-08-16, 21:20   

Romat.pl napisał/a:
Tego typu próbniki to dobra opcja aby przynajmniej mieć pojęcie i pogląd na to jak może wyglądać dany kolor na meblach czy na ścianach,a co do konkretnej firmy to nie mam tej jednej ulubionej. Śnieżka ma dosyć ciekawą paletę i do tego nie jest droga.



Śnieżka to farba idealna. Ja nie mam potrzeby szukania czegoś lepszego. Zresztą Śnieżka ma najlepszy stosunek jakość/cena.
 
     
Quadre.pl 
Prawie ekspert

Dołączyła: 05 Mar 2015
Posty: 300
Wysłany: 2016-09-10, 09:14   

Mogę się zgodzić, zresztą na forum są już wątki dotyczące kolorystyki farb danych producentów, można poszukać i poczytać aby wiedzieć więcej. Śnieżka jest tańsza przy czym jakość kolorów jest na bardzo wysokim poziomie.
_________________
https://www.alugrip.pl/
 
     
aronH 
Wszechwiedzący
aronH

Dołączył: 23 Lut 2016
Posty: 597
Wysłany: 2016-11-02, 12:35   

Podobają mi się bardzo domy czy mieszkania, które są zrobione bardzo stylowo. Myslałam że inni mają takie ciekawe pomysły a tylko mi mało przychodzi do głowy. Wtedy też dowiedziałam sie , ze większość z nich zatrudnia projektanta wnętrz. Poszukałam kogoś odpowiedniego i udało mi się znaleźć tą firmę http://www.ideaspace.pl/category/przewodnik/ . Mają interesujące pomysły.
 
     
Quadre.pl 
Prawie ekspert

Dołączyła: 05 Mar 2015
Posty: 300
Wysłany: 2016-11-14, 12:46   

Projektant wnętrz to też dosyć ciekawa opcja, natomiast proponuję przynajmniej spróbować samodzielnie zaaranżować wnętrze, oczywiście inspiracji szukając na forach czy w sklepach internetowych. My chętnie pomożemy i doradzimy na www.Quadre.pl
_________________
https://www.alugrip.pl/
 
     
mikadam 
Nowicjusz

Dołączył: 07 Gru 2016
Posty: 29
Skąd: Kalembina
Wysłany: 2016-12-12, 09:09   

cadygnacja napisał/a:
Ja właśnie skorzystałem z tych próbek od wielu producentów farb, oczywiście nie wszystkich, bo też trochę kosztują, jak się ich uzbiera, ale tych, które podobały mi się na zdjęciach. Zamówiłem je poprzez sklepy internetowe i byłem zaskoczony, że po nałożeniu na ściany było tyle farby w jednej próbce, że spokojnie połowę ściany bym machnął :D
Ale dzięki temu mogłem stwierdzić, które odcienie dobrze się prezentują, a które sobie darować i przy okazji dało się sprawdzić fakturę farby, jak dobrze kryje itd. To bardzo fajne rozwiązanie i myślę, że warto poświęcić jedną ścianę na nałożenie próbek, żeby dokładnie potem wiedzieć, co kupić. W końcu i tak się ją później zamaluje.


Próbniki do bardzo fajne rozwiązanie, jeśli ma się dylemat czy dany kolor będzie nam pasował do wnętrza. Chyba wszystkie firmy mają takie próbniczki w swojej ofercie i jeśli poprosimy sprzedawcę, to dostaniemy może nawet kilka za darmo. Mi sie tak udało swego czasu :) ale wiem, że zazwyczaj trzeba za nie zapłacić
_________________

 
     
libi
Starszy budowlaniec

Dołączył: 22 Paź 2013
Posty: 259
Wysłany: 2016-12-14, 11:45   

Śnieżka ma za 2 zł swoje próbniki, niczym się nie ryzykuje, nawet jeśli jesteśmy bardzo oszczędnym inwestorem. :)
 
     
agrest2104

Dołączył: 17 Gru 2016
Posty: 3
Wysłany: 2016-12-17, 11:43   

Nie ukrywam, że ja staram się przed malowaniem korzystać z kreatorów na stronie producentów. To bardzo ułatwia zadanie z doborem odcieni. Ostatnio korzystałem z tego na stronie Śnieżki.
Ostatnio zmieniony przez agrest2104 2017-05-13, 22:27, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
libi
Starszy budowlaniec

Dołączył: 22 Paź 2013
Posty: 259
Wysłany: 2016-12-20, 12:47   

Najbezpieczniej najpierw kreator, a potem próbka. Są jednak ludzie, którym intuicja tak dobrze wszystko podpowiada, że obejdą się bez dodatkowych narzędzi. :)
 
     
tomciom_1987 
Nowicjusz

Wiek: 38
Dołączył: 12 Gru 2016
Posty: 18
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2016-12-27, 09:57   

Zdecyduj się na jeden kolor dominujący i jeden bazowy. Te barwy, które chcesz połączyć jakoś mi się gryzą ze sobą... Teraz bardzo modne są szarości. Robiąc miesiąc temu remont łazienki rzuciłem na ścianę szare płytki i do tego szare meble w połysku http://www.mirjan24.pl/33-lozka-sypialniane (szafki wiszące, półka, lustro), reszta w bieli. Jasno i przyjemnie. :) :mrgreen:
 
     
mareczek12 

Wiek: 39
Dołączył: 30 Gru 2016
Posty: 2
Wysłany: 2016-12-30, 11:16   

Wyobraziłem sobie to połączenie i mnie ono w ogóle nie przekonuje. Jakieś takie mdłe i bez polotu to będzie. Ja bym spróbował jakiś większy kontrast zrobić.
_________________
Remonty mieszkań w Warszawie
 
     
Supair-lux_pl 
Nowicjusz

Dołączył: 08 Gru 2016
Posty: 24
Wysłany: 2017-02-10, 09:21   

Szary kolor który będzie dominujący to fajna opcja, pod warunkiem iż nie przesadzimy i warto dla kontrastu dać również biel, czy to w łazience czy innym pokoju, tak aby nie popaść w monotonię.
_________________
www.Supair-lux.pl
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

| | Darmowe fora | Reklama
Next-ImmoProjektowanie wnętrz bielsko białaStellenangebote - StellenanzeigeNext-Cars24.com
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 13