Forum Budowlane  Strona Główna Forum Budowlane
Forum Budowlane

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
kosztorysy - skad brac?
Autor Wiadomość
feli
Nowicjusz

Wysłany: 2016-12-11, 21:50   kosztorysy - skad brac?

Hej. Mam moze banalne pytanie, ale skad bierzecie kosztorysy? Wykonujecie je sami czy korzystacie z firm co sie tym zajmuja? Zostala mi polecona firma Spec Kosztorys, bo wykonuja kosztorysy szybko i dokladnie. Warto wspolpracowac z taka firma czy lepiej samej cos kombinowac?

REKLAMA

Wysłany: 2016-12-12, 11:27   

gaja
Wszechwiedzący

Wysłany: 2016-12-12, 11:27   

Ja sama robiłam kosztorysy.

Wronka52
Młodszy budowlaniec

Wysłany: 2018-01-18, 11:50   

Jeśli chodzi o kosztorys to ja też go robiłam sama. Jeśli chodzi o jego tworzenie to aby go stworzyć wzięłam i uwzględniłam pięć kategorii wydatków. Pierwszym z nich był zakup projektu budowlanego i formalności. I aby to zrobić wszystko dokładnie sprawdziłam co i ile kosztuje. Następną kategorią były koszty budowy konstrukcji budynku. I aby je wyliczyć korzystałam z taki narzędzi jak http://www.systemykominowe.pl/kalkulator.html . Do tego sprawdziłam także ceny w różnych sklepach ceny produktów budowlanych. Kolejna kategorią były koszty wykonania dachu i tu też skorzystałam z kalkulatora w internecie. Czwartą kategorią była stolarka zewnętrzna. A ostatnia koszty związane z wykończeniem wnętrza. I w sumie suma tych kosztów powiększona o jakieś 10 %, które jest marginesem błędów, stało się moim kosztorysem. Ważne jest w nim to aby zawsze założyć więcej niż potem w razie co gdyby ceny się zmieniły czy doszły dodatkowe wydatki to aby mieć za co kupić.

bolek248 

Wysłany: 2018-02-06, 17:26   

Wow, tak dobrze sie na wszystkim znacie.. pozazdroscic. Kiedy ja sam robilem ostatni raz kosztorys to wszystko wzielo w leb i musialem dobrac kredytu na skonczenie, bo za malo wyliczylem.

Odpowiedz do tematu