Forum Budowlane  Strona Główna Forum Budowlane
Forum Budowlane

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
DOM BUDOWA
Autor Wiadomość
ddk14 

Wysłany: 2012-03-23, 14:21   DOM BUDOWA

WITAM Chciałbym wybudować dom mam własną działkę wszystkie media. Jakie mogą być koszty budowy domu do 130m2. Dom z zewnątrz wykończony. Jak temat wygląda z domami kanadyjskimi, tradycyjnymi a drewnianymi. Proszę o pomoc nie mam zielonego pojęcia co do kosztów przeglądałem różne oferty ale nigdzie nie ma konkretów BARDZO PROSZĘ O POMOC !!!!
Jestem z okolic Lublina ewentualnie proszę o polecenie jakichś firm z góry dziękuję,

REKLAMA 

Wysłany: 2012-03-23, 14:24   

ddk14 

Wysłany: 2012-03-23, 14:24   

Dodatkowo chciałbym się dowiedzieć czy jest możliwość zmieszczenia się w kwocie 150-170 tyś

Donicestalowe
Młodszy budowlaniec

Wysłany: 2012-03-24, 11:44   

Naprawdę ciężko szacować takie kwoty,bo oprócz ceny za materiały budowlane,musisz doliczyć również usługi firmy wykonawczej,a te są różne w zależności od stawki. Dlatego najpierw dowiedz się ile wzięliby za wykończenie domu o takiej powierzchni.

bloon

Wysłany: 2013-08-19, 20:04   

Nie da się przekalkulować tak w ciemno kosztów, wszystko już zacznie sie na projekcie bo można go kupić tanio i drogo a potem kubatura wybranego projektu tworzy koszty materiałów i robocizny, zbyt wiele niewiadomych.
Rada moja jest taka by przesadnie nie oszczędzać bo na pewnych materiałach jak ściany, dach i ekipa odpowiadająca za ich zbudowanie nie może być przypadkowa.

1001narzedzi_pl
Budowlaniec

Wysłany: 2013-10-01, 11:52   

W ciemno przy oszczędnym gospodarowaniu finansami,myślę że jak najbardziej możesz zmieścić się w kwocie 170 tyś zł, tym bardziej jeżeli dom jest wykończony z zewnątrz. To moje zdanie w tej kwestii.

Fllor
Prawie ekspert

Wysłany: 2014-01-24, 19:10   

Zmniejszenie nakładów poprzez rozsądne zakupy www.superbudowlani.pl tworzy katalog takich usług. W moim przypadku zakład 10% powyżej tego co wyliczyli przy kredycie.

jarole
Nowicjusz

Wysłany: 2015-02-23, 00:15   

Odradzam te szybkie lekkie tanie domy, przestają być one opłacalne gdy się w nich zamieszka, a także nie są przystosowane do naszych warunków. W naszym klimacie domy powinno stawiać się z materiałów, które gwarantują niski wsp przenikania ciepła, obecnie najkorzystniejszy jest beton komórkowy. Muruje się z tego materiału równie sprawnie a oszczędności w okresie eksploatacji są bardzo znaczące. Bloczki od Termalici dają U ściany 0,173 W/m2K.

marek_buduje
Prawie ekspert

Wysłany: 2015-02-26, 12:05   

jarole a dachówka ma jakieś znaczenie przy przenikaniu ciepła i odpowiedniej izolacji? jest jakaś różnica między ceramiczną a betonową? rozważam te 2 opcje, bo wiadomo, że blachy brac pod uwage nawet nie wypada

ilonakaminska80
Nowicjusz

Wysłany: 2016-12-14, 08:42   

zainwestuj w dobre materiały i sprawdzonych fachowców, np którzy pracowali u kogoś na Twoim osiedlu. Sąsiedzi to najlepsze źródło informacji

NaturalLogHomes 
Nowicjusz

Wysłany: 2017-06-02, 07:32   

To oczywiście racja, podstawą zawsze są dobre i solidne materiały, a także prawidłowy montaż czy też solidność podczas budowy, tak abyś nie musiał się obawiać o fundamenty domu. Co sądzisz o domach z drewna, a konkretnie z bali? Przykładowe zdjęcia znajdziesz na naszej stronie.

Tofik25 
Młodszy budowlaniec

Wysłany: 2017-06-15, 15:59   

Zgadzam się, że koszt zalezy od materiałów ale też od firmy, która wykonuje budowę. Ja decydując się na budowę domu zrobiłam research po róznych firmach i w ten sposób szukałam oszczędności. Np konstrukcję dachu wykonywała u mnie firma WPW Invest . Projektują, wykonuja i montują wiązary w technologii płytek kolczastych http://wpwinvest.pl/ofert...tek-kolczastych . Takie wiązary sa dużo tańsze niż tradycyjne gdyz nie wymagają betonowego stropu. Dodatkowo mozna zyskać poddasze, gdyż nie jest konieczne stosowanie podpór czy ścian nośnych.

Gree_pl 
Nowicjusz

Wysłany: Wczoraj 7:16   

Warto tak czy inaczej oprócz dobrego projektu domu, wybrać odpowiednie i solidne materiały, tak aby ich jakość była na wysokim poziomie. Poza tym już na etapie budowy zastanówmy się nad klimatyzacją w domu, to bardzo ważny element który zapewni optymalny komfort. Akurat tym zajmujemy się na co dzień i możemy pomóc.

Odpowiedz do tematu