Forum Budowlane  Strona Główna Forum Budowlane
Praca - Oferty Pracy

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Wentylacja w łazience
Autor Wiadomość
Cegielniczka 
Budowlaniec
Ja tu rządzę:)

Dołączyła: 09 Sie 2012
Posty: 115
Wysłany: 2013-01-20, 12:28   Wentylacja w łazience

Planujemy urządzanie łazienki , ale zanim w ogóle wejde tam z kaflami itd,
to chciałabym wiedzieć jak wygląda kwestii wentylowania łazienki -
jak już jest po poprzednich właścicielach kratka wentylacyjna, to to wystarczy, czy coś jeszcze powinnam kombinować?
Nie pomyslalam wczesniej
 
     
REKLAMA

Dołączył: 22 Mar 2013
Posty: 49
Wysłany: 2013-03-26, 18:40   

 
     
AutomatykaBramy_pl
Nowicjusz

Dołączył: 22 Mar 2013
Posty: 49
Wysłany: 2013-03-26, 18:40   

Myślę,że sama kratka wystarczy,jednak ciąg powietrza musi być prawidłowy,czyli warto skorzystać tutaj z porady kominiarza który sprawdzi czy wszystko jest w porządku. Druga sprawa to szczelność okien- w przypadku łazienki w domu,w bloku sprawa wygląda jeszcze inaczej.
_________________
www.AutomatykaBramy.pl
 
     
mista
Nowicjusz

Dołączył: 31 Sie 2012
Posty: 22
Wysłany: 2013-09-22, 18:53   

kratka wystarczy tylko jeśli będzie dobry obieg powietrza. w przeciwnym wypadku będzie utrzymywać się wilgoć. możesz zamontować kratę z dodatkowym wiatrakiem - może pomóc.
_________________
Materiały izolacyjne Vitcas - do domu i dla przemysłu.
 
     
WkladyKominkowe 
Budowlaniec

Dołączył: 12 Sie 2013
Posty: 137
Skąd: Cesinów-Las 2
Wysłany: 2013-09-30, 10:00   

Zgadzam się,jeżeli ciąg powietrza będzie odpowiedni to jak najbardziej sama kratka wentylacyjna wystarczy. Trzeba ją tylko systematycznie kontrolować,sprawdzać i czyścić.
_________________
http://realestateforum.forumup.co.uk
 
     
Gerwazy
Nowicjusz

Dołączył: 23 Wrz 2013
Posty: 6
Wysłany: 2013-12-20, 09:45   

Kratka wentylacyjna powinna wystarczyć
 
     
WkladyKominkowe 
Budowlaniec

Dołączył: 12 Sie 2013
Posty: 137
Skąd: Cesinów-Las 2
Wysłany: 2014-01-20, 10:39   

Minęło już trochę czasu,więc może napiszesz czy udało Wam się w końcu zamontować kratkę wentylacyjną i jeżeli tak to jakie są efekty? Czekamy na twoją odpowiedź.
_________________
http://realestateforum.forumup.co.uk
 
     
jerryy 
Budowlaniec


Dołączył: 13 Lis 2013
Posty: 168
Wysłany: 2014-07-25, 10:44   

A moglibyście polecić jakiegoś fachowca, który zajmuje się wentylatorami? Planuję zainwestować w wentylatory kanałowe i potrzebuje zaufanej firmy.
 
     
Archi 55 
Nowicjusz

Dołączył: 01 Paź 2014
Posty: 21
Skąd: Kraków
Wysłany: 2015-01-22, 21:36   

Kratka wywiewna to dopiero połowa sukcesu. Konieczne jest doprowadzenie powietrza do łazienki. W dolnej części drzwi łazienkowych należy zlokalizować kratkę a okna w mieszkaniu wyposażyć w nawiewniki. W przeciwnym razie nie będzie co wywiewać...
pozdrawiam i zapraszam do lektury poradnika w którym omówiono szereg zagadnień związanych z budową domu lub na stronę na Facebooku
 
     
Sebastian1578
Młodszy budowlaniec

Dołączył: 29 Sty 2015
Posty: 63
Wysłany: 2015-03-03, 14:18   

Miałem z łazienką taki problem, że powietrze zaciągało do środka (wsteczny ciąg). Dopiero zamontowanie wentylatora dachowego pomogło. Zaczęło wyciągać na zewnątrz. Zamówiłem wentylator ze strony http://www.wentylatoryskl...dachowe,27.html. Jak na razie wszystko działa. :)
 
     
kalamir
Wszechwiedzący

Dołączył: 10 Lip 2014
Posty: 900
Wysłany: 2015-03-14, 17:02   

Bardzo się przydaje. Nie można dopuścić do tego, żeby powstawał nam w łazience nieprzyjemny zapach i grzyb.
 
     
Krystian7
Nowicjusz

Dołączył: 11 Gru 2014
Posty: 9
Wysłany: 2015-04-28, 14:21   

Również jestem zdania, że dobra wentylacja to podstawa. U mnie obieg powietrza był w porządku (wszystko zostało sprawdzone) - wymieniliśmy tylko kratkę wentylacyjną na Spiro - http://www.centrumklima.p...typu-spiro.html i wilgoć się nie utrzymuje.
 
     
Re-mal.com 
Nowicjusz

Dołączył: 16 Maj 2015
Posty: 20
Wysłany: 2015-05-16, 10:50   

Wystarczy zamontować też specjalne nawiewniki okienne i problem wilgoci powinien zniknąć,tak aby jednak ten przepływ powietrza był cały czas.
_________________
www.Re-mal.com
 
     
fart5
Wszechwiedzący

Dołączył: 23 Sty 2017
Posty: 601
Wysłany: 2017-04-24, 21:53   

Ja chciałabym kupić wentylatory airnaturel do mieszkania. Czasami jest zbyt duszno, lub za mała jest cyrkulacja powietrza i trzeba to w jakiś sposób nadrobić. W sklepie airnaturel moja koleżanka kupowałam nawilżać powietrza dla syna, myślę że mój zakup będzie równie udany.
 
     
Gree_pl 
Nowicjusz

Dołączył: 23 Cze 2017
Posty: 15
Wysłany: 2017-06-23, 06:27   

Przede wszystkim należy sprawdzić czy kanał wentylacyjny w łazience jest drożny i jeżeli tak to moim zdaniem póki co nie trzeb ago ruszać, można ewentualnie pokusić się o jego wyczyszczenie w ramach czystej profilaktyki.
_________________
www.Gree.pl
 
     
Rolos35 
Wszechwiedzący

Wiek: 37
Dołączył: 12 Paź 2014
Posty: 553
Wysłany: 2018-02-12, 03:31   

Nam wentylację w całym domu wykonywała firma Ziterm i jeżeli ktoś przy budowie bądź remoncie domu będzie szukał sprawdzonej ekipy to jak najbardziej polecam. Jako jedni z nielicznych skończyli swoją pracę terminowo, do tego mogłem liczyć na pomoc w wyborze elementów oraz racjonalną cenę za wykonanie. Jak widać warto czasami poszukać firmy dłużej, na którą można śmiało postawić :)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

| | Darmowe fora | Reklama
Next-ImmoProjektowanie wnętrz bielsko białaStellenangebote - StellenanzeigeNext-Cars24.com
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 12