Forum Budowlane  Strona Główna Forum Budowlane
Praca - Oferty Pracy

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
ogrzewanie gazem płynnym
Autor Wiadomość
gabi 
Nowicjusz

Dołączyła: 29 Gru 2016
Posty: 37
Skąd: Polska
Wysłany: 2017-01-03, 14:33   ogrzewanie gazem płynnym

Ogrzewa ktoś z was dom gazem LPG? Rozważamy taką opcję i szukam wszelkich informacji :) Jak to cenowo wychodzi? Możecie polecić sprawdzonego dostawcę gazu?
 
     
REKLAMA 

Dołączyła: 09 Sty 2017
Posty: 116
Wysłany: 2017-01-09, 12:27   

 
     
Izabella33 
Budowlaniec

Wiek: 37
Dołączyła: 09 Sty 2017
Posty: 116
Wysłany: 2017-01-09, 12:27   

Tak na dobrą sprawę koszty ogrzewania domu gazem zależy od tego, na jaką opcję się zdecydujesz- zbiornik LPG, czy też butlę. Przy czym najlepszym dostawcą na naszym rynku jest obecnie AmeriGas. Sama od dłuższego już czasu korzystam z ich oferty i muszę przyznać, że warunki są w tym przypadku bardzo atrakcyjne. Tak sobie myślę, że najlepiej będzie zadzwonić do nich i bezpośrednio u konsultanta uzyskać informacje na temat poszczególnych rozwiązań.
 
     
gabi 
Nowicjusz

Dołączyła: 29 Gru 2016
Posty: 37
Skąd: Polska
Wysłany: 2017-01-11, 10:36   

Dzięki za odpowiedź. Właśnie słyszałam dobre opinie o AmeriGas i też się nad tą firmą zastanawiamy. Skłaniamy się raczej ku zbiornikowi. A ty ogrzewasz gazem z butli czy może dzierżawisz zbiornik?
 
     
Izabella33 
Budowlaniec

Wiek: 37
Dołączyła: 09 Sty 2017
Posty: 116
Wysłany: 2017-01-17, 22:40   

Ja zdecydowałam się na dzierżawę, bo jednak przy końcówce budowy domu takie rozwiązanie było dla mnie bardziej atrakcyjne cenowo. Nie mniej jednak butla też jest bardzo fajną opcją:) Generalnie na pewno warto porozmawiać z doradcą i wówczas okaże się, jakie rozwiązanie w Twoim przypadku będzie lepsze.
 
     
OnlineExpert
Budowlaniec

Dołączył: 05 Sty 2016
Posty: 156
Wysłany: 2017-01-18, 14:31   

Witam,

Wybór dostawcy gazu LPG jest oczywiście ważnym aspektem, lecz należy zastanowić się również nad wyborem sprawdzonego i wydajnego kotła. W celu dodatkowej oszczędności warto, aby współpracował on z ogrzewaniem podłogowym lub grzejnikowym. Obniżenie temperatury zasilania powoduje obniżenie temperatury powrotu czynnika roboczego z instalacji centralnego ogrzewania. W związku z tym zwiększa się sprawność kotła kondensacyjnego poprzez odzysk ciepła podczas wkroplenia się pary wodnej znajdującej się w spalinach. Innym rozwiązaniem godnym polecenia może być pompa ciepła. To drugie rozwiązanie zapewnia zdecydowanie niższe koszty eksploatacyjne.
W celu uzyskania bardziej szczegółowych informacji o kotłach kondensacyjnych marki Junkers z rodziny Cerapur i pompach ciepła Supreaeco zachęcam do odwiedzenia strony internetowej: www.junkers.pl/produkty/k...kondensacyjne/.
Chętnie odpowiem na ewentualne pytania.
Pozdrawiam,
________________________________
Konsultant marki Junkers
 
     
BestKomin.pl 
Nowicjusz

Dołączył: 20 Sty 2017
Posty: 25
Wysłany: 2017-01-20, 10:37   

Może w takim razie najpierw warto przedstawić jak kształtują się przykładowe koszty takiego ogrzewania i dopiero wtedy będzie można stwierdzić czy jest to w naszym przypadku opłacalne czy też raczej nie i lepiej zdecydować się na alternatywne paliw typu węgiel, pellet, ekogroszek.
_________________
www.BestKomin.pl
 
     
fart5
Wszechwiedzący

Dołączył: 23 Sty 2017
Posty: 601
Wysłany: 2017-01-30, 17:23   

Masz dom, czy mieszkanie? Warto zainteresować się amerigas. To dobry serwisowany dystrybutor gazu.Codziennie pracownicy dbają o kontakt z klientem. Firma posiada z tego tytułu wszelkie certyfikaty. Możesz do nich sobie zadzwonić i zapytać jak to wszystko wygląda.
 
     
Rival 
Nowicjusz


Wiek: 48
Dołączył: 12 Paź 2016
Posty: 8
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-02-07, 11:24   

Ogrzewanie przy użyciu gazu na pewno nie jest opłacalne na dłuższą metę. Może sobie na to pozwolić stosunkowo niewielka liczba osób, ponieważ koszta są dość wysokie. Wielu osobom nadaj bardziej opłaca się ogrzewać domy przy wykorzystaniu węgla. Węgiel orzech od firmy SmartTrans jest jednym z lepszych wyborów, ponieważ jest wysokokaloryczny, a jego cena jest naprawdę konkurencyjna.
 
     
fart5
Wszechwiedzący

Dołączył: 23 Sty 2017
Posty: 601
Wysłany: 2017-02-08, 19:03   

Jeżeli posiadasz dom, to najlepszy będzie jeżeli założyć zbiornik ponieważ wychodzi to taniej i korzystniej. Podpisujesz umowę na rok ale płacić możesz w odstępie równych miesięcy. Można zbiornik kupić lub wydzierżawić, oczywiście druga opcja wychodzi o wiele taniej. W twojej gestii należy załatwić mapę geodezyjną to jedyna rzecz jaką dostawca gazu nie może zrobić za Ciebie.
 
     
pudelniczka
Budowlaniec

Dołączył: 19 Paź 2016
Posty: 113
Wysłany: 2017-02-09, 20:29   

ja jestem użytkownikiem ogrzewania gazowego i takie też polecam.Zbierałam chyba wszystkie możliwe za i przeciw, więcej za przeciw nic, no może jedynie cena kupna zbiornika i sporo papierologii jeżeli ktoś chce to robić na własną rękę. Ja dzierżawie zbiornik od amerigas i nie interesowało mnie praktycznie nic. Wszelkie pozwolenia, teren pod zbiornik, serwisy,kompletnie wszystko załatwili mi oni. No i taniej wychodzi, niż kupno zbiornika na własność.
 
     
OnlineExpert
Budowlaniec

Dołączył: 05 Sty 2016
Posty: 156
Wysłany: 2017-04-11, 14:36   

Witam,

Instalacje grzewcze zasilane gazem LPG należą do jednych z droższych rozwiązań. Zupełnie inna sytuacja jest z kotłami gazowymi zasilanymi z sieci gazowej, gdzie cena jednostkowa paliwa jest znacznie niższa. Jeżeli nie mają Państwo podłączenia do sieci gazowej, polecam zastanowić się nad wykorzystaniem gruntowej lub powietrznej pompy ciepła. Mimo wyższego kosztu inwestycyjnego, właściciel budynku uzyska znacznie niższe koszty rocznego ogrzewania, które na przestrzeni kilkunastu lat eksploatacji pozwolą na zwrot inwestycji. Dodatkowo jest to rozwiązanie całkowicie bezobsługowe oraz ekologiczne, ponieważ podczas jego eksploatacji nie są emitowane żadne zanieczyszczenia do otoczenia budynku. Roczne koszty ogrzewania za pomocą pompy ciepła są na niższym poziomie, niż w przypadku kotłów węglowych.
Jeżeli mają Państwo pytania postaram się na nie odpowiedzieć.
Pozdrawiam,
________________________________
Konsultant marki Junkers
 
     
Salus-expo.pl
Nowicjusz

Dołączył: 29 Maj 2017
Posty: 34
Wysłany: 2017-06-27, 05:34   

Niestety, ale muszę się zgodzić, bo zawsze powinniśmy brać pod uwagę również opinie osób które mają określony typ ogrzewania w swoim domu, a więc również doświadczenie właśnie w tym zakresie. LPG należy do droższych opcji i polecam interesować się alternatywnymi źródłami ogrzewania, plus pomyśleć o odpowiedniej izolacji budynku, która jest podstawą.
_________________
www.Salus-expo.pl
 
     
MaryAnn84
Młodszy budowlaniec

Dołączył: 11 Sie 2017
Posty: 86
Wysłany: 2017-08-11, 19:34   

Jeśli chodzi o gaz to używam go głównie do podgrzewania wody w domu: https://remont.biz.pl/sklep/sga/17060-sga-80-pl-pojemnociowy-podgrzewacz-gazowy.html. Dzięki temu można bardzo zaoszczędzić na podgrzewaniu wody np. poprzez prąd elektryczny. Jest to tanie i ekonomiczne rozwiązanie, które polecam każdemu.
 
     
Pierot-heating
Nowicjusz

Dołączył: 25 Sie 2017
Posty: 15
Wysłany: 2017-08-25, 09:23   

w kwestii ogrzewania domu, to wiadomo ze wszystko zależy od naszych możliwości finansowych oraz alternatyw jakie mamy gaz płynny itd, aczkolwiek moim zdaniem najlepszą z opcji instalacji grzewczej jest wybór pompy ciepła, co o tym sądzicie?
_________________
http://allegro.pl/listing...Product&order=m
 
     
tamaryszek
Nowicjusz

Dołączył: 25 Sie 2017
Posty: 25
Wysłany: 2017-08-25, 11:31   

U nas bedzie ogrzewanie gazem płynnym ze zbiornika. Nie uważam, żeby to była jedna z droższych opcji, póki co przeliczyliśmy i koszty może o 100 zł wyższe niż w przypadku ekogroszku. Jak będze w praktyce to się okaże, bo jeszcze nie mieszkamy, ale sąsiedzi są bardzo zadowoleni.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

| | Darmowe fora | Reklama
Next-ImmoProjektowanie wnętrz bielsko białaStellenangebote - StellenanzeigeNext-Cars24.com
Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 13