Forum Budowlane  Strona Główna Forum Budowlane
Praca - Oferty Pracy

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
projekt kominka
Autor Wiadomość
Wronka52
Młodszy budowlaniec

Dołączył: 09 Lis 2017
Posty: 60
Wysłany: 2017-11-23, 09:26   

Też jestem ciekaw ile wyszła cię ta inwestycja. Szczególnie, że trzeba pomyśleć o wielu innych sprawach niż sam wkład kominkowy i jego obudowa. Przynajmniej do takich doszłam wniosków po przeczytaniu https://kratki.com/pl/funkcje-i-rodzaje-kratek-kominkowych/ . Sama też jestem zainteresowana przy okazji budowy domu zamontować taki kominek. Bo chyba jest to zrobić o wiele łatwiej gdy robi się w czasie budowy niż potem przez przebudowie. Przynajmniej tak sądzę. , znaczy dla mnie brzmi to logicznie
 
     
REKLAMA

Dołączył: 30 Cze 2017
Posty: 391
Wysłany: 2018-07-31, 09:53   

 
     
Werka32
Prawie ekspert

Dołączył: 30 Cze 2017
Posty: 391
Wysłany: 2018-07-31, 09:53   

Oczywiście, że te elementy także są ważne. Ale zazwyczaj jak firma projektuje kominek i wycenia, to te "drobiazgi" też bierze pod uwagę. A przynajmniej tak pracują np. w kominki Słoninka https://sloninka.pl/ . Robią nie tylko tradycyjne obudowy, ale także właśnie na indywidualne zamówienia. Także warto się skontaktować.
 
     
Yremx
Budowlaniec

Dołączył: 14 Sty 2017
Posty: 184
Wysłany: 2018-09-14, 09:00   

Myśląc o projekcie kominka zadbajmy od razu też o wszelkie detale oraz też jego „peryferia” – takie, jak przykładowo stojak na drewno. Nie wiem, czy będą pasować do Waszych wnętrz, ale mi strasznie podobają się te, które można nabyć tutaj: https://kratki.com/sklep/pl/category/13/akcesoria . Są oparte na bardzo prostych bryłach geometrycznych, które są obecnie niezwykle modne, tak w stylu skandynawskim, jak i industrialnym. No i najbardziej oczywiście w minimalizmie, który coraz bardziej podbija też i Polskę z tego, co widzę. Z innych rzeczy warto na zaś zaopatrzyć się także w środki czyszczące – w celu wiadomym – oraz w olejki zapachowe – jako świetna alternatywa dla odświeżaczy powietrza. Te ostatnie naprawdę potrafią znacząco poprawić atmosferę w pomieszczeniu : ). No i pod podanym linkiem znajdziecie też dużo „bezpośrednio praktycznych” rzeczy: przyłącza, przewody izolowane, przejścia z redukcją ip. Więc wszystko, co może sobie wymarzyć kominkowy entuzjasta : ).
 
     
l56
Wszechwiedzący

Dołączył: 23 Mar 2014
Posty: 1120
Wysłany: 2020-08-23, 21:59   

Ciekawym rozwiązaniem są na pewno kominki gazowe Pszczyna. Wiele osób obecnie decyduje się na tego typu rozwiązanie. Pomyślcie o tym. Warto zawsze stawiać na takie kominki, które spełnią nasze oczekiwania, będą mieściły się w naszym budżecie i przede wszystkim były niedrogie w utrzymaniu.
 
     
batutek
Młodszy budowlaniec

Dołączył: 29 Lip 2018
Posty: 84
Wysłany: 2020-10-17, 23:09   

U mnie mam kominek z wkładem od Defro Home https://www.defrohome.pl/ , model Intra LA T G, który ma przeszklenie na wylot. To coś niespotykanego, co dało mi możliwość wkomponowania kominka w ściankę dzieląca salon na część z telewizorem oraz cześć z przeszkleniem na salon i małą biblioteka. Teraz mam ogień widoczny z obu stron, co każdego gościa wprawia w zachwyt jak i mnie ilekroć na to patrzę.
 
     
zamik1 
Budowlaniec

Dołączyła: 15 Paź 2018
Posty: 126
Wysłany: 2020-12-21, 14:37   

W kwestii wyboru kominka warto polegać na sprawdzonych i profesjonalnych firmach, których usług i produktów można być pewnym. Jeśli chodzi o wkłady kominkowe to takie stalowe korpusy można bez problemu zamówić na wymiar i polegać na wysokiej klasy fachowcach, którzy doradzą pod każdym względem uwzględniając oczekiwania klienta.
 
     
Magdzia 
Młodszy budowlaniec

Dołączyła: 24 Lip 2020
Posty: 61
Wysłany: 2021-03-04, 11:50   

Jeśli decydujecie na kominek, musicie też zadbać o odpowiedni do niego komin. Najwygodniej skorzystać z oferty firmy Cermas - https://www.cermaspolska.pl/, która oferuje wysokiej jakości systemy kominowe, wkłady kominowe i masy uszczelniające. Na ich stronie znajdziecie też ciekawy artykuł na temat doboru odpowiedniego systemy kominowego do danego rodzaju ogrzewania. Na pewno warto przeczytać i zastosować sie przedstawionych porad.
 
     
TomaszEls
Prawie ekspert

Dołączył: 24 Kwi 2020
Posty: 399
Wysłany: 2021-03-29, 13:31   

W takim razie chętnie zobaczę realizację, może wtedy podjęcie decyzji co do kominka będzie po prostu łatwiejsze. pozdrawam!
 
     
myjka
Nowicjusz

Dołączył: 17 Cze 2020
Posty: 28
Wysłany: 2021-04-20, 08:20   

Bardzo ważnym elementem sa wkłady kominowe . Wkład kominowy to element, który montuje się w murowanym kominie. Odprowadza spaliny z kotła i ma z nimi bezpośredni kontakt, dlatego ważne, aby był dopasowany do całego systemu ogrzewania budynku. Musi też zapewniać szczelność i być prawidłowo zamontowany.
 
     
TomaszEls
Prawie ekspert

Dołączył: 24 Kwi 2020
Posty: 399
Wysłany: 2021-06-22, 20:41   

I jak macie może jakieś zdjęcia bądź grafiki którymi chcielibyście się z nami podzielić, chętnie sprawdzę!
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

| | Darmowe fora | Reklama
Next-ImmoProjektowanie wnętrz bielsko białaStellenangebote - StellenanzeigeNext-Cars24.com
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 12