Forum Budowlane  Strona Główna Forum Budowlane
Praca - Oferty Pracy

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
DOM BUDOWA
Autor Wiadomość
gaja
Wszechwiedzący

Dołączył: 15 Sty 2015
Posty: 1015
Wysłany: 2017-10-05, 20:16   

A skąd czerpiecie wiedzę na temat potrzebnych do budowy materiałów? Z Internetu? Ja znalazłam rzeczowy artykuł dotyczący zamocowań na https://eu-eu.eu/co-wiesz-o-zamocowaniach-jakie-znasz-zamocowania/ . Myślę, że warto go przeczytać i sprawdzić zastosowanie tych zamocowań.
 
     
REKLAMA 

Dołączył: 25 Paź 2017
Posty: 4
Wysłany: 2017-10-25, 13:08   

 
     
Warserwis_com 
Nowicjusz

Dołączył: 25 Paź 2017
Posty: 4
Wysłany: 2017-10-25, 13:08   

Wiedzę warto czerpać z for oraz portali internetowych z tematyką budownictwa. Akurat na naszej stronie możecie liczyć na porady związane z elewacjami oraz systemami dociepleń, właśnie tym się zajmujemy :)
_________________
www.Warserwis.com
 
     
Paweł21 
Wszechwiedzący

Dołączył: 01 Lip 2017
Posty: 884
Wysłany: 2017-11-01, 12:27   

Warto również zadbać o odpowiednią wieźbę i pokrycie dachowe ponieważ jeżeli budujemy dom w którym chcemy mieszkać do końca życia to moim zdaniem warto pójśc w stronę dachówki i jednocześnie wybierając porządnych producentów jak Braas. Ze względu na profesjonalne podejście obsługi, świetna jakość oraz 30 letnia gwarancję.
 
     
biguś 
Budowlaniec

Dołączył: 20 Sty 2016
Posty: 140
Wysłany: 2017-11-08, 22:29   

każda rzecz jest ważna podczas budowy domu. Np ekologiczne ogrzewanie pompą ciepła.
 
     
jorgin 
Ekspert

Dołączył: 19 Maj 2017
Posty: 424
Wysłany: 2017-11-15, 14:15   

Nasza wiedza brała się nie tylko z sieci ale także od znajomych i z doświadczenia. Znalazłem hurtownie https://onninen.pl/ . Zakupiłem w niej wszystko co potrzebne , czyli gniazdka, rury , kable. Jednym słowem wszystko co jest potrzebne do wybudowania domu.
 
     
sevelle dio 
Wszechwiedzący

Dołączyła: 18 Gru 2012
Posty: 1135
Wysłany: 2017-11-16, 07:07   

Mnie ostatnio zainteresowały to, w jaki sposób buduje się domy modułowe jednorodzinne i całoroczne. Z tego co wiem, jest to o wiele tańsze rozwiązanie, niż budynek murowany, szybciej też powstaje. Tylko zastanawia mnie, jak w praktyce jest z jego wytrzymałością - to obecnie zbyt nowe rozwiązanie, by móc to obiektywnie ocenić.
 
     
Wronka52
Młodszy budowlaniec

Dołączył: 09 Lis 2017
Posty: 60
Wysłany: 2017-11-16, 16:10   

W sumie to musi być ciekawe, jakie są te domy modułowe. Mnie ostatnio zaciekawiły systemy kominowe. Z tego co widziałam na http://www.systemykominow...-gaz-turbo.html ich budowa jest bardzo łatwa. Do tego z tego co czytałam na ich stronie ma kilka plusów w stosunku do tradycyjnych kominów murowanych. Między innymi takie jak to, że montaż takiego komina jest niezwykle prosty i skraca czas budowy. Warto tu jeszcze wspomnieć, że ta firma dostarcza kominy w ciągu dwóch dni i to z dostawą gratis. Do tego robocizna i materiały w przypadku komina murowanego są dużo droższe, co samo przed się mówi, że systemy kominowe są tańsze. Nie można też nie wspomnieć o tym, że systemy kominowe posiadają certyfikaty jakości CE i gwarancję nawet do 30 lat. Więc podczas budowy można wziąć taki system kominowy w alternatywie za tradycyjne kominy murowane, bo jak ktoś już napisał, podczas budowy domu wszystko jest ważne. A jak można jeszcze na tym zaoszczędzić to wgl jest super i warte rozpatrzenia.
 
     
OnlineExpert
Budowlaniec

Dołączył: 05 Sty 2016
Posty: 156
Wysłany: 2017-11-28, 15:25   

biguś napisał/a:
każda rzecz jest ważna podczas budowy domu. Np ekologiczne ogrzewanie pompą ciepła.


Witam,

Dokładnie. Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań ogrzewania budynku pod kątem rocznych kosztów ogrzewania jest wybór pompy ciepła. Dzięki poborowi darmowego ciepła niskotemperaturowego, koszty ogrzewania są na niższym poziomie w porównaniu do ogrzewania węglem, gazem i ekogroszkiem. Wybór pompy ciepła przed rozpoczęciem budowy pozwoli również na dodatkowe oszczędności, ponieważ nie będzie wymagana budowa kominów spalinowych oraz oddzielnego pomieszczenia kotłowni. Zaletą pompy ciepła jest brak jakichkolwiek czynności związanych z eksploatacją ogrzewania. Jest to ważny aspekt, ponieważ wybór ogrzewania jest wieloletnią inwestycją.
Przy okazji zachęcam do zapoznania się z ofertą pomp ciepła marki Buderus z rodziny Logatherm, która znajduje się na stronie internetowej: http://www.buderus.pl/pro.../pompy-ciepla/.
Chętnie odpowiem na ewentualne dalsze pytania.
Pozdrawiam,
________________________________
Konsultant marki Buderus
 
     
lilla09
Nowicjusz

Dołączył: 23 Gru 2016
Posty: 4
Wysłany: 2017-11-30, 20:25   

Tak w skrócie to lekkie hydroizolacje można wykonywać na gruntach łatwo przepuszczalnych, a średnie na trudno przepuszczalnych. Typ ciężki stosuje się wtedy, gdy poziom wód gruntowych jest powyżej poziomu podłogi. Ale nie zgodzę się, że eksperci nie lubią takich pytań zależy po prostu na kogo trafisz. Mój znajomy nadzorujący roboty przy budowie autostrady chwalił sobie współprace z Budmech Korzystają z nowoczesnej technologii i są profesjonalni, dlatego ich prace nie pozostawiają nic do życzenia.
 
     
Lusbet_pl 
Nowicjusz

Dołączył: 17 Lis 2017
Posty: 17
Wysłany: 2017-12-04, 10:56   

Jeżeli chodzi generalnie o obudowę domów to moim zdaniem nie powinniśmy się z tym śpieszyć i lepiej postawić na ich wysoka jakość wykonania oraz solidność, to ma największe znaczenie. Druga kwestia to samo wykończenie domu, wszystko powinno być zgodne ze stylem oraz naszym gustem :)
_________________
www.Lusbet.pl
 
     
KarolinaM56 

Dołączyła: 10 Gru 2017
Posty: 1
Wysłany: 2017-12-10, 15:14   

Macie naprawdę ciekawe pomysły :)
 
     
KamilManek 
Wszechwiedzący

Dołączył: 22 Cze 2017
Posty: 736
Wysłany: 2018-07-09, 21:35   

Jeżeli jeszcze nie wybraliście pokrycia dachowego to polecam zwrócić uwagę na propozycje od Braas w zakresie dachówek betonowych, ponieważ do 31 sierpnia trwa "Gorąca Promocja" i obejmuje takie modele jak: Teviva Cisar, Bałtycka Cisar, Celtycka Cisar oraz Tegalit Protegon :)
 
     
szymekD 
Prawie ekspert

Dołączył: 07 Cze 2018
Posty: 372
Wysłany: 2018-09-05, 22:16   

Ja materiały budowlane brałem z Mrówki z Nasielska. https://www.mrowkanasielsk.pl/ Mają wszystko co trzeba, zaopatrzeni są świetnie a do tego nie przesadzają z cenami. Kupicie tam też zasłony, lustra czy dywany.
 
     
Rolos35 
Wszechwiedzący

Wiek: 37
Dołączył: 12 Paź 2014
Posty: 553
Wysłany: 2019-03-05, 17:56   

Warto także zwrócić uwagę na wykonanie dobrej jakości dachu i tutaj jestem zdania, że trzeba wybierać sprawdzonych producentów. Teraz do oferty Braas dołączyły również blachodachówki panelowe w tym Quadro, która jest jedynym modelem płaskim na rynku i pod względem estetyki, ale również trwałości koloru i zastosowanych zabezpieczeń naprawdę robi świetną robotę.
 
     
Inwekos.pl 
Nowicjusz

Dołączył: 20 Lis 2018
Posty: 38
Wysłany: 2019-03-11, 18:43   

Akurat tutaj jestem dania, że nie warto oszczędzać na żadnym aspekcie ponieważ potem ma to swój przekład na jakość oraz wytrzymałość. W im lepsze materiały zainwestujemy tym większa szansa na trwałość i solidność przez lata.
_________________
www.Inwekos.pl
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

| | Darmowe fora | Reklama
Next-ImmoProjektowanie wnętrz bielsko białaStellenangebote - StellenanzeigeNext-Cars24.com
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 12