Forum Budowlane  Strona Główna Forum Budowlane
Praca - Oferty Pracy

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Czym ogrzewać
Autor Wiadomość
Lusbet_pl 
Nowicjusz

Dołączył: 17 Lis 2017
Posty: 17
Wysłany: 2017-12-04, 11:03   

W takim razie lepiej wybrać jeden który będzie się sprawdzał przez lata, jeżeli mamy możliwość podłączenia się do ogrzewania gazowego, to moim zdaniem warto to zrobić, opinie mówią same za siebie, podobnie jak koszty.
_________________
www.Lusbet.pl
 
     
REKLAMA

Dołączył: 23 Gru 2016
Posty: 4
Wysłany: 2017-12-06, 13:58   

 
     
lilla09
Nowicjusz

Dołączył: 23 Gru 2016
Posty: 4
Wysłany: 2017-12-06, 13:58   

Niezawodny kocioł na drewno producenta atmos to pewność, bezpieczeństwo i bezproblemowe użytkowanie nawet przez wiele lat. Inwestując w dobrej jakości kocioł zadbasz o to, by Twoim domownikom było ciepło i komfortowo nawet w trakcie srogiej zimy.
 
     
Rolos35 
Wszechwiedzący

Wiek: 37
Dołączył: 12 Paź 2014
Posty: 553
Wysłany: 2017-12-07, 10:17   

Moim zdaniem powinieneś zastanowić się nad wyborem kotła na ekogroszek, szczególnie że stawiając na dobrego dostawcę można naprawdę sporo zaoszczędzić na opale. Ja się o tym przekonałem po sprawdzeniu
opalu od Hurtowni KGM. Mają dobrej jakości ekogroszek o wysokiej kaloryczności, który generuje niewielkie ilości popiołu, dzięki czemu nie niszczymy tak kotła i posiada minimalne zawartości popiołu i siarki. Jest on tworzony z węgla pochodzącego z polskich kopalń. Najlepiej jak doczytasz parametry jakościowe już na ich stronie internetowej. Jestem przekonany, że Cię miło zaskoczą :)
 
     
OnlineExpert
Budowlaniec

Dołączył: 05 Sty 2016
Posty: 156
Wysłany: 2017-12-07, 12:31   

Wronka52 napisał/a:
Ja w domu chce zamontować pompę ciepła, a jako drugie źródło ciepła, te bardziej wspomagające myślałam nad zamontowaniem kominka. Na https://kratki.com/pl/ogrzewanie-kominkowe-w-systemie-dgp/ czytałam, że jest to dobre źródło ciepła. A do końca nie ufam pompie, że da radę ogrzać całe mieszkanie. Poi za tym kominek pełniłby tez rolę dekoracyjną w domu. W artykule wszystko na temat ogrzewania kominkiem jest napisane od zasady działania po eksploatację kominka. Wydaje mi się, że połączenie tych dwóch rodzajów ogrzewania się opłaca. A wy jak myślicie?


Witam,

Prawidłowo dobrana gruntowa pompa ciepła w zupełności wystarczy do ogrzewania całego budynku bez konieczności stosowania dodatkowego źródła ciepła. Oczywiście nic nie stoi na drodze, aby zastosować kominek w formie dekoracyjnej lub użytkowej podczas jesiennych lub wiosennych wieczorów.
W celu uzyskania bardziej szczegółowych informacji o naszych pompach ciepła zachęcam do odwiedzenia strony internetowej: http://www.buderus.pl/pro.../pompy-ciepla/.
Pozdrawiam,
________________________________
Konsultant marki Buderus
 
     
aronH 
Wszechwiedzący
aronH

Dołączył: 23 Lut 2016
Posty: 597
Wysłany: 2017-12-12, 17:05   

Moim zdaniem wybór ogrzewania nigdy nie jest łatwy dlatego też tak cięzko nam idzie zakup pieca. No chyba, ze mamy w tym jakieś spore doświadczenie. Dla mnie bardzo wazny był tani opał, dobrze że udało nam sie trafić na taki artykuł https://dobry-ekogroszek.pl/tani-opal/ . W końcu każdy z nas cieszy się z zaoszczędzonych pieniedzy.
 
     
jorgin 
Ekspert

Dołączył: 19 Maj 2017
Posty: 424
Wysłany: 2017-12-15, 10:12   

Widzę, że macie spore doświadczenie w temacie ogrzewania więc podpytam Was o ogrzewanie wody. Co sądzicie o tego typu ogrzewaczach wody https://www.wasserman.eu/...Ogrzewacze_wody ? Jesteśmy w trakcie budowy domu i zastanawiamy się właśnie nad najlepszą opcją na ogrzewanie wody. Z góry dzięki za opinie :)
 
     
malva
Prawie ekspert

Dołączył: 20 Cze 2017
Posty: 317
Wysłany: 2017-12-18, 09:24   

Jorgin zerknij sobie też do hurtowni hydrauliczno - elektrycznej Onninen https://onninen.pl/pl-PL/ogrzewanie,c1886 . Mają spory wybór produktów związanych z ogrzewaniem, dobre ceny i wysoka jakość. Myślę, że tam też spokojnie znajdziesz to, czego szukasz :)
 
     
OnlineExpert
Budowlaniec

Dołączył: 05 Sty 2016
Posty: 156
Wysłany: 2017-12-18, 18:35   

biguś napisał/a:
dwa rodzaje ogrzewania to podwójne koszta budowy takiej instalacji. A przy budowie domu każdy chce aby ograniczyć koszty.


Witam,

Dokładnie. Zamiast zastosowania dodatkowego źródła ciepła w budynku warto zastanowić się nad montażem wentylacji mechanicznej z rekuperatorem. Takie rozwiązanie dzięki odzyskowi ciepła w rekuperatorze pozwoli na oszczędności poprzez ograniczenie wentylacyjnej straty ciepła budynku. Dodatkowo do budynku będzie zawsze dostarczana odpowiednia ilość świeżego powietrza.
Po zainstalowaniu wentylacji mechanicznej nie będzie potrzeby otwierania okien przy komfortowym dostarczaniu świeżego powietrza, co jest doskonałym rozwiązaniem dla alergików. Rekuperator AerastarCompact marki Junkers posiada w standardowym wykonaniu wbudowany filtr klasy F4, istnieje również możliwość jego zamiany na wyższą klasę F7. Więcej informacji o produkcie można znaleźć na stronie internetowej: http://www.junkers.pl/pro...arcomfort.html.
W razie pytań, pozostaję do dyspozycji.
Pozdrawiam,
________________________________
Konsultant marki Junkers
 
     
biguś 
Budowlaniec

Dołączył: 20 Sty 2016
Posty: 140
Wysłany: 2017-12-18, 20:14   

a co z wilgocią w powietrzu przy rekuperacji??
Wiadomo na zewnątrz chłodno w domu ciepło i na oknach troszkę się wilgoci zbiera.
 
     
Wronka52
Młodszy budowlaniec

Dołączył: 09 Lis 2017
Posty: 60
Wysłany: 2017-12-27, 08:59   

Niestety nie wiem co z wilgocią przy rekuperacji. Ale chciałabym się was o coś zapytać. Bardzo często w rożnych programach typu "Nasz nowy dom" widuje, że w domach mają tzw kozę. Jak ktoś nie wie jak to wygląda to może zobaczyć je na https://kratki.com/sklep/pl/produkt/1516/koza-ab , bo tam takie rzeczy sprzedają. W każdym razie takie rozwiązanie grzewcze w domach maja osobę nie za bogate. Tak więc mój wniosek jest taki iż jest to tani sposób ogrzewania w domu. A piece są bardzo wydajne i długo trzymają ciepło. Czy ktoś może mi powiedzieć czy dobrze myślę i to jest dobry sposób ogrzewania.
 
     
marek_buduje
Prawie ekspert

Dołączył: 23 Kwi 2014
Posty: 378
Wysłany: 2018-01-08, 10:08   

jeśli masz inne możliwości ogrzewania domu, to taka koza na pewno nie jest dobrym rozwiązaniem. jeśli nie masz dostępu do gazociągu, to warto pomyśleć o takim rozwiązaniu jak pompa ciepła
 
     
Aliena
Starszy budowlaniec

Dołączył: 27 Cze 2017
Posty: 277
Wysłany: 2018-01-12, 20:59   

Moim zdaniem dobrze sprawdza się olej opałowy. Na rynku dostępny jest olek EKOTERM http://pader.pl/ekoterm.html . Olej ten ma bardzo dobre parametry, dzięki czemu spala się ekonomicznie i jest bezpieczny dla systemów grzewczych.
 
     
kamilw

Dołączył: 16 Sty 2018
Posty: 3
Wysłany: 2018-01-16, 10:49   

Jak waszym zdaniem sprawdzi sie ogrzewanie gazowe jesli chodzi o nowe budownictwo. Wiadomo teraz wszyskie nowe domy musze spelniac jakies tam normy cieplne, jednak czy tak jest w rzeczywistosci? Najbardziej wygodnym sposobem z jakim sie do tej pory spotkalem jest chyba gaz .. z drugiej strony nie nalezy do najtanszych rozwiazan .. jednak cos za cos. Wracajac do tematu ocieplania .. te 15 cm welny od wewntrz masz na mysli zamontowanie jej pod sufitem czy tez na stropie? Z tym pierwszym rozwiazaniem to sie jeszcze nie spotkalem. Wracajac jeszcze do kwesti technicznej zwiazanej bardziej z doborem materialow na budowe domu, z czego zbudowac sciany aby najlepiej kumulowaly cieplo? Czytalem o kilku rozwiazaniach na tym blogu http://betonnadom.pl/zani...ie-budownictwie przy okazji szukania informacji o zaprawach murarskich. Podobno porotherm zdaje sie tutaj dosc dobrze .. moze ktos potwierdzi lub zaprzeczy. Pozdrawiam
 
     
OnlineExpert
Budowlaniec

Dołączył: 05 Sty 2016
Posty: 156
Wysłany: 2018-01-17, 11:07   

biguś napisał/a:
a co z wilgocią w powietrzu przy rekuperacji??
Wiadomo na zewnątrz chłodno w domu ciepło i na oknach troszkę się wilgoci zbiera.


Witam,

Przy pracy wentylacji mechanicznej z rekuperatorem w wymienniku, skroplenie wilgoci pojawia się głównie przy kontakcie powietrza wywiewanego ze świeżym powietrzem zewnętrznym. Kondensat jest wtedy odprowadzany poprzez specjalny odpływ z syfonem. Istnieje również możliwość regulacji wilgotności w budynku za pomocą odpowiednich ustawień wydajności powietrza nawiewanego przez centralę wentylacyjną. Do rekuperatora można również dokupić czujnik wilgotności umożliwiający automatyczną pracę wentylacji.
W razie pytań, pozostaję do dyspozycji.
Pozdrawiam,
________________________________
Konsultant marki Buderus
 
     
biguś 
Budowlaniec

Dołączył: 20 Sty 2016
Posty: 140
Wysłany: 2018-01-21, 22:11   

dzięki za wyjaśnienia. Dobra sprawa z takimi rozwiązaniami.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

| | Darmowe fora | Reklama
Next-ImmoProjektowanie wnętrz bielsko białaStellenangebote - StellenanzeigeNext-Cars24.com
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 12