Forum Budowlane  Strona Główna Forum Budowlane
Praca - Oferty Pracy

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Rekuperator - którego producenta wybrać?
Autor Wiadomość
marek_buduje
Prawie ekspert

Dołączył: 23 Kwi 2014
Posty: 378
Wysłany: 2017-12-20, 14:13   

Opcja chłodzenia pasywnego jest możliwa przy gruntowych (solanka/woda) i wodnych (woda/woda) pompach ciepła. Najlepiej sprawdza się w przypadku sond pionowych, ponieważ jest to najbardziej stabilne źródło ciepła dla pompy. Aby korzystać z tej funkcji należy wyposażyć pompę w moduł chłodzenia pasywnego. Moduł może współpracować z ogrzewaniem ściennym lub klimakonwektorami. W wielu publikacjach na temat chłodzenia pasywnego można znaleźć informacje, że możemy również chłodzić przez podłogówkę, w praktyce jednak chłodzenie za pomocą ogrzewania podłogowego okazuje się nieskuteczne.
 
     
REKLAMA

Dołączył: 19 Paź 2016
Posty: 113
Wysłany: 2018-01-16, 11:00   

 
     
pudelniczka
Budowlaniec

Dołączył: 19 Paź 2016
Posty: 113
Wysłany: 2018-01-16, 11:00   

Zawsze zastanawiałam się jakie koszty takiej usługi. Obecnie zastanawiam się nad klimatyzacją bo jest potrzebna klimatyzacja i wentylacja katowice są zanieczyszczonym miastem, to chociaż powietrze w domu powinno być ok. A wiem że są klimatyzatory z oczyszczaczami powietrza.
 
     
marek_buduje
Prawie ekspert

Dołączył: 23 Kwi 2014
Posty: 378
Wysłany: 2018-01-16, 17:04   

Sama wentylacja mechaniczna z rekuperacją nie daje korzyści energetycznych wbrew powszechnie panującej opinii. Co prawda, takie rozwiązanie najlepiej sprawdza się w sytuacji, kiedy chcemy z jakiś względów uciec od warunków zewnętrznych i zamknąć się w szczelnym domu, ale wentylacja mechaniczne wymusza dużo większe straty energii niż klasyczna wentylacja grawitacyjna. Moduł rekuperacji stosuje się, aby pokryć straty wynikające z zastosowania bardzo energochłonnej wentylacji mechanicznej.
 
     
OnlineExpert
Budowlaniec

Dołączył: 05 Sty 2016
Posty: 156
Wysłany: 2018-01-17, 11:01   

Witam,

Chłodzenie za pomocą pompy ciepła i instalacji ogrzewania podłogowego jest skuteczne, jednak posiada swoje ograniczenia. W zależności od rodzaju podłogi oraz rozmieszczenia rur wydajność chłodnicza podłogi może wynosić 20-40 W/m2. Należy jednak pamiętać o zastosowaniu systemu regulacji zabezpieczającego przed obniżeniem się temperatury rur poniżej temperatury punktu rosy, ponieważ będzie wtedy zachodziło zjawisko wykraplania się pary wodnej z powietrza. W przypadku powietrznych systemów chłodzenia możemy uzyskać znacznie wyższą wydajność chłodniczą.
Chętnie odpowiem na ewentualne pytania.
Pozdrawiam,
________________________________
Konsultant marki Buderus
 
     
justys123
Wszechwiedzący

Dołączył: 14 Gru 2017
Posty: 636
Wysłany: 2018-01-23, 00:54   

Czy to prawda, że rekuperacja może obniżyć koszty ogrzewania nawet o 70%? Z taką opinią spotkałam się czytając blogi poświęcone budowie domu... Jeśli tak, to naprawdę opłaca się w nią zainwestować...
 
     
Makin
Młodszy budowlaniec

Dołączył: 31 Gru 2016
Posty: 55
Wysłany: 2018-01-25, 10:06   

Nie wiem czy aż tak znacznie rekuperacja może obniżysz koszty ogrzewania, ale to prawda iż koszty obniża. Wydaje mi się, że trzeba pamiętać aby dbać o system wentylacji w domu, budynku czy firmie. Wydaje mi się, że skorzystanie z pomocy specjalistów w postaci inspekcji wizyjnej to dobre rozwiązanie. Tutaj podsyłam linka na temat samej inspekcji wizyjnej: http://brawent.pl/inspekcja-wizyjna/ . Wydaje mi się, że jak ktoś już się decyduje na system wentylacji to raczej dba o jej systematyczne czyszczenie.
 
     
gabriell86 
Budowlaniec

Wiek: 37
Dołączył: 10 Lip 2015
Posty: 115
Wysłany: 2018-02-01, 14:34   

Wiele zależy od potrzeb, ale i możliwości finansowych. Dobre opinie mają m.in. rekuperatory marki Wanas, tu http://www.wanas.pl można o nich poczytać. To rekuperatory z górnej półki, ale w średniej, rynkowej cenie - są niezawodne, bardzo funkcjonalne, a koszty eksploatacji bardzo niskie.
 
     
OnlineExpert
Budowlaniec

Dołączył: 05 Sty 2016
Posty: 156
Wysłany: 2018-02-26, 21:51   

justys123 napisał/a:
Czy to prawda, że rekuperacja może obniżyć koszty ogrzewania nawet o 70%? Z taką opinią spotkałam się czytając blogi poświęcone budowie domu... Jeśli tak, to naprawdę opłaca się w nią zainwestować...


Witam,

Budynek posiadający mechaniczną wentylację z rekuperatorem pozwoli znacznie obniżyć koszty ogrzewania dzięki odzyskowi ciepła z powietrza wywiewanego. Sprawność dobrego rekuperatora wynosi nawet 90%. Oszczędność kosztów ogrzewania budynku powinna wynieść do 30%. Warto również zwrócić uwagę na pozostałe zalety zastosowania rekuperatora takie jak: poprawa jakości powietrza w pomieszczeniu oraz dostarczanie czystego powietrza w odpowiedniej ilości do każdego pomieszczenia. Zachęcam również do odwiedzenia strony internetowej z centralami wentylacyjnymi firmy Buderus: http://www.buderus.pl/pro...ow/rekuperacja/
Chętnie odpowiem na ewentualne dalsze pytania.
Pozdrawiam,
________________________________
Konsultant marki Buderus
 
     
ActiveClima_pl 
Nowicjusz

Dołączył: 14 Mar 2018
Posty: 13
Wysłany: 2018-03-14, 13:01   

A jaki budżet jesteś w stanie przeznaczyć na ten cel oraz montaż systemu? Pytam bo akurat tym zajmujemy się na co dzień i także będziemy mogli pomóc, doradzić w wielu kwestiach jak i zająć się montażem.
_________________
www.ActiveClima.pl
 
     
marek_buduje
Prawie ekspert

Dołączył: 23 Kwi 2014
Posty: 378
Wysłany: 2018-05-25, 11:18   

Wiecie, że sama wentylacja mechaniczna z rekuperacją nie daje korzyści energetycznych wbrew powszechnie panującej opinii. Wentylacja mechaniczne wymusza dużo większe straty energii niż klasyczna wentylacja grawitacyjna. Moduł rekuperacji stosuje się, aby pokryć straty wynikające z zastosowania bardzo energochłonnej wentylacji mechanicznej.
 
     
nowos
Młodszy budowlaniec

Dołączył: 23 Mar 2017
Posty: 97
Wysłany: 2018-05-28, 15:03   

Owszem zgadzam się, ale warto również zwrócić uwagę na kwestię konserwacji takiego systemu. Gdybyście nie czytali to wklejam link do ciekawego artykułu: http://bip-i.pl/czyszczen...-krok-po-kroku/ , który dość jasno omawia tą kwestię. Kiedyś wydawało mi się, że wentylacje można czyścić na własną rękę, a także, że nie wymaga ona tak częstej konserwacji. Zdecydowanie się myliłem, czyszczenie całego systemu pozwala na utrzymanie jakości powietrza na dobrym poziomie.
 
     
OnlineExpert
Budowlaniec

Dołączył: 05 Sty 2016
Posty: 156
Wysłany: 2018-06-14, 11:14   

marek_buduje napisał/a:
Wiecie, że sama wentylacja mechaniczna z rekuperacją nie daje korzyści energetycznych wbrew powszechnie panującej opinii. Wentylacja mechaniczne wymusza dużo większe straty energii niż klasyczna wentylacja grawitacyjna. Moduł rekuperacji stosuje się, aby pokryć straty wynikające z zastosowania bardzo energochłonnej wentylacji mechanicznej.


Witam,

Wentylacja mechaniczna w porównaniu do tradycyjnej wentylacji grawitacyjnej wymaga co prawda energii elektrycznej do zasilania wentylatorów nawiewnych oraz wywiewnych, lecz koszty te nie są wymierne do korzyści, jakie niesie za sobą wykorzystanie takiej instalacji. Podwyższy się komfort użytkowania budynku, ponieważ zawsze będzie dostarczane świeże powietrze o odpowiedniej temperaturze, bez potrzeby otwierania okien. Dzięki zastosowaniu filtrów na przewodzie nawiewnym, dostarczane będzie czyste powietrze. Dlatego takie rozwiązanie jest zalecane dla osób z alergią. Odzysk ciepła pozwoli na obniżenie kosztów ogrzewania budynku. Mając na uwadze wszystkie wyżej wymienione zalety, system wentylacji mechanicznej jest znacznie lepszym rozwiązaniem od wentylacji grawitacyjnej.
Chętnie odpowiem na ewentualne dalsze pytania.
Pozdrawiam,
________________________________
Konsultant marki Buderus
 
     
OnlineExpert
Budowlaniec

Dołączył: 05 Sty 2016
Posty: 156
Wysłany: 2018-06-21, 13:39   

nowos napisał/a:
Owszem zgadzam się, ale warto również zwrócić uwagę na kwestię konserwacji takiego systemu. Gdybyście nie czytali to wklejam link do ciekawego artykułu: http://bip-i.pl/czyszczen...-krok-po-kroku/ , który dość jasno omawia tą kwestię. Kiedyś wydawało mi się, że wentylacje można czyścić na własną rękę, a także, że nie wymaga ona tak częstej konserwacji. Zdecydowanie się myliłem, czyszczenie całego systemu pozwala na utrzymanie jakości powietrza na dobrym poziomie.


Witam,

dokładnie. Warto zadbać o czystość przewodów wentylacyjnych, ponieważ to przez nie dostarczane jest powietrze. W przypadku ich złego stanu przepływające powietrze będzie zabierać bakterie oraz zanieczyszczenia bezpośrednio do pomieszczenia, w którym przebywamy. Czyszczenie kanałów wentylacji mechanicznej warto zlecić fachowej firmie wykonującej takie usługi. Polega ona na wprowadzeniu do kanału specjalnej szczotki połączonej z wentylatorem wyciągowym, która poprzez obracanie się zbiera nieczystości zalegające na ściankach kanału. Są one następnie wysysane przez wentylator do worka na kurz. Taka metoda jest zalecana jedynie do przewodów stalowych, ponieważ w przypadku aluminiowych rur elastycznych istnieje możliwość uszkodzenia powierzchni rury poprzez wirującą szczotkę. Z tego powodu przewody tego rodzaju należy wymieniać na nowe raz na kilka lat. Czyszczenie kanałów pozwoli na polepszenie jakości nawiewanego powietrza do budynku.
Zachęcam również do odwiedzenia strony internetowej w której znajdują się wszystkie informacje odnośnie central wentylacyjnych z rekuperatorem firmy Buderus: https://www.buderus.com/p...-hrv2-746299-p/
Chętnie odpowiem na ewentualne dalsze pytania.
Pozdrawiam,
________________________________
Konsultant marki Buderus
 
     
prowhy 

Dołączył: 23 Lip 2018
Posty: 3
Skąd: Mielec
Wysłany: 2018-07-23, 11:00   

Osobiście posiadam centralę marki Wanas i jestem bardzo zadowolony. Wymiana filtrów jest świetnie rozwiązana bo wystarczy drzwi otworzyć, wysunąć stary i włożyć nowy. Poza tym sam rekuperator pracuje bardzo cicho, prądu pobiera bardzo mało.
 
     
ewelina546
Prawie ekspert

Dołączył: 24 Mar 2014
Posty: 309
Wysłany: 2018-07-23, 13:29   

Odpowiedź znajdziesz u nich na blogu https://www.mgprojekt.com.pl/blog/ . Najlepiej samemu się zorientować i dobrać odpowiedni, do własnych wymagań. Każdy zwraca uwagę na coś innego. Poczytaj na spokojnie i podejmij decyzje.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

| | Darmowe fora | Reklama
Next-ImmoProjektowanie wnętrz bielsko białaStellenangebote - StellenanzeigeNext-Cars24.com
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 12