Forum Budowlane  Strona Główna Forum Budowlane
Praca - Oferty Pracy

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Niecka basenowa
Autor Wiadomość
moli 

Dołączył: 05 Lis 2011
Posty: 1
Wysłany: 2011-11-05, 17:28   Niecka basenowa

Witam!
Jestem studentem Budownictwa na Politechnice Śląskiej. Zarejestrowałem się na tym forum aby uzyskać pomoc w projekcie. Mianowicie muszę przygotować projekt technologii wykonania niecki basenowej o wymiarach ok. 25x13m. Niestety literatura bardzo skąpo porusza temat niecek basenowych dlatego pomyślałem, że może mi pomóc ktoś z doświadczeniem w branży.
Mój problem polega na tym iż muszę zapobiec skutkom skurczu betonu. Nie chciałbym zagłębiać się w skład chemiczny mieszanki betonowej oraz wszelkiego rodzaju zbrojenia zapobiegające skurczowi. Problem ten chcę rozwiązać za pomocą dylatacji, niestety nie wiem w jaki sposób można je wykonać.
Znalazłem rozwiązanie dla zbiorników wodnych sugerujące, że płytę denną zbiornika należy podzielić na mniejsze płyty (np 5x5m) całkowicie od siebie oddylatowane, jednak czy jest to możliwe kiedy płyta denna wykonana jest na podbetonie w spadku?
A może wykonać nacięcia płyty wylanej w całości za pomocą specjalnych pił w kilka godzin po uformowaniu mieszanki? Jak to się jednak ma do otuliny prętów i w ogóle prętów jeżeli znajdują się ona 4cm niżej?
Inne rozwiązanie nie przychodzą mi do głowy oraz nie potrafię takowych znaleźć. Wydaje się że pierwsza opcja jest najlepszym rozwiązaniem, ale po jej wyborze pojawiają się kolejne problemy. Nie mogę zrobić dylatacji przy ścianach niecki ponieważ są one połączone z płytą denną (nie posiadają własnego fundamentu) dlatego konieczne jest oddalenie dylatacji podłużnej płyty dennej od ściany. I jeszcze ważna kwestia dylatacji pionowej ścianek niecki... w jakich miejscach ją dać? czy naroża basenu powinny być oddylatowane? Chyba nie skoro przewiduje się tam zbrojenie narożne...
Najbardziej banalne pytanie, jednak trudne dla kogoś kto nigdy nie był na budowie... W jaki sposób wykonuje się taki dylatacje? Przypuszczam że w trakcie lub przed betonowaniem umieszcza się w miejscach przeznaczonych na dylatację np, płytę pilśniową a następnie wyciąga po związaniu mieszanki?

Może trochę namieszałem... Ogólnie rzecz biorąc, muszę zrobić coś aby zapobiec pękaniu betonu. Prowadzący zasugerował żebym nie zagłębiał się w dobór mieszanek betonowych, które mają ograniczony skurcz do minimum oraz w sposób pielęgnacji, tylko skupił się na dylatacjach. Problem w tym że kompletnie nie mam pojęcia czy to jak ja sobie to wyobrażam faktycznie się tak wykonuje.
Mam nadzieję, że ktoś z forumowiczów miał z tym styczność i zechce się podzielić swoimi doświadczeniami.
Będę bardzo wdzięczny jeśli ktoś odpisze. Pozdrawiam
 
     
REKLAMA

Dołączył: 29 Lis 2010
Posty: 48
Wysłany: 2011-11-07, 07:41   

 
     
kron
Nowicjusz

Dołączył: 29 Lis 2010
Posty: 48
Wysłany: 2011-11-07, 07:41   

To pytanie raczej do inżyniera, niż do wykonawcy.
_________________
www.nadobrysen.eu Wyposażenie sypialni!
www.forum.nadobrysen.eu - FORUM Dom i Ogród
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

| | Darmowe fora | Reklama
Next-ImmoProjektowanie wnętrz bielsko białaStellenangebote - StellenanzeigeNext-Cars24.com
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 13