Forum Budowlane  Strona Główna Forum Budowlane
Praca - Oferty Pracy

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Jakiego dostawcę węgla wybrać?
Autor Wiadomość
KamilManek 
Wszechwiedzący

Dołączył: 22 Cze 2017
Posty: 736
Wysłany: 2017-12-06, 00:19   Jakiego dostawcę węgla wybrać?

Witam,
Szukam sprawdzonego dostawcy węgla. Zależy mi jednak na wysokiej kaloryczność, żeby nie niszczyć nowego kotła i też zaoszczędzić. Liczę na Waszą pomoc, pozdrawiam :)
 
     
REKLAMA 

Dołączył: 01 Lip 2017
Posty: 884
Wysłany: 2017-12-07, 00:43   

 
     
Paweł21 
Wszechwiedzący

Dołączył: 01 Lip 2017
Posty: 884
Wysłany: 2017-12-07, 00:43   

Ostatnio tez miałem problem ze znalezieniem dobrej hurtowni. Przed sezonem grzewczym połasiłem się na tani ekogroszek i to był zły wybór .... dużo popiołu i kamieni, niska kaloryczność oraz spore ilości miału. Nigdy więcej, bo to żadna oszczędność niestety
 
     
Rolos35 
Wszechwiedzący

Wiek: 37
Dołączył: 12 Paź 2014
Posty: 553
Wysłany: 2017-12-08, 15:43   

Dobrze, że zauważasz nie tylko najniższą cenę ale również inne ważne czynniki, bo tanio wcale nie musi oznaczać oszczędnie. Dlatego teraz zaopatruję się w hurtowni KGM pod względem przygotowania opału moim zdaniem na ten moment są w ścisłej czołówce na rynku. Wysoka wartość opałowa, nie posiada zdolności do koksowania oraz zawiera małe ilości popiołu (3-4%). Do tego nie pojawiły się żadne problemy przy dostawie a ilość zgodnie z zamówieniem workowana po 25kg :)
 
     
EdwinMAk
Prawie ekspert

Dołączył: 08 Cze 2017
Posty: 329
Wysłany: 2017-12-18, 10:09   

Zaopatrywałem się jakiś czas temu w ekogroszek od KGM. Znajomy mi polecił, poczytałem też opinie o nich, które były naprawdę obiecujące. I rzeczywiście jakość opału jest nienaganna. Świetnie się pali, jest suchy i wysokokaloryczny. A do tego dobry kontakt z Hurtownią
 
     
KamilManek 
Wszechwiedzący

Dołączył: 22 Cze 2017
Posty: 736
Wysłany: 2017-12-29, 11:29   

Widzę, że jesteście zgodni co do dostawcy, ale już sprawdziłem inne opinie o KGM i rzeczywiście mają duże grono zwolenników. Chyba złożę zamówienie i zobaczymy czy również dołączę do tej grupy :)
 
     
Jacek432 

Dołączył: 11 Sty 2018
Posty: 1
Wysłany: 2018-01-11, 13:12   

No ja właśnie KamilManek też szukam i w takim razie jak już będziesz przyjdzie do Ciebie dostawa to dasz znać? Byłbym mega wdzięczny, bo wtedy tez wiedziałbym czy wybrać tego dostawcę.
 
     
Paweł21 
Wszechwiedzący

Dołączył: 01 Lip 2017
Posty: 884
Wysłany: 2018-02-03, 23:52   

Ja równiez zdecydowałem się na zamowienie opału od KGM po pozytywnych opiniach jakie zobaczyłem tutaj i od moich znajomych którzy palą ekogroszkiem Gold postanowiłem sam sie co do nich przekonać i mam nadzieję, że słusznie :)
 
     
Kacpi89 
Nowicjusz

Dołączył: 10 Lip 2017
Posty: 9
Wysłany: 2018-02-04, 00:12   

Jest to jak najbardziej dobry wybór szczególnie gdy ktoś posiada nowszy kocioł na ekogroszek bądź węgiel i zależy mu na wysokiej wartości opałowej oraz niewielkich ilościach generowanego popiołu. W naszym przypadku KGM jest jednym z nielicznych dobrych wyborów pod tym względem i jak widać nie tylko ja mam takie zdanie :)
 
     
KamilManek 
Wszechwiedzący

Dołączył: 22 Cze 2017
Posty: 736
Wysłany: 2018-02-14, 11:09   

Już węgiel jest u nas. Dostawa od KGM przyszła zgodnie z umówionym terminem, dziś poukładam go w kotłowni i będziemy sprawdzali, czy jednak jest różnica po miesiącu używania :)
 
     
Wronka52
Młodszy budowlaniec

Dołączył: 09 Lis 2017
Posty: 60
Wysłany: 2018-02-19, 13:42   

Ja długo nie wiedziałam czym dokładnie jest ekogroszek. Dużo o nim słyszałam. Szczególnie tego, że jest lepszy od węgla i naprawdę warto w niego zainwestować. Ale jak zobaczyłam ekogroszekl to w wyglądzie nie widziałam różnicy między nim a węglem. I dopiero po lekturze https://www.wegielsztygar...roszek-133.html dowiedziałam się czym on jest i czym się on dokładnie różni od węgla. Teraz to wiem i uważam, że jak już ma się wybór pomiędzy węglem, a ekogroszkiem to lepiej wybrać ekogroszek. I nie tylko z powodu tego, że schodzi go mniej a, daje taką samą ilość ciepła jak większa ilość węgla
 
     
Tosik232 
Nowicjusz

Wiek: 28
Dołączył: 26 Lut 2018
Posty: 6
Wysłany: 2018-02-26, 15:08   

wybór węgla jest dobry gdy jest on z polecenia, np od siadow, bo oni juz sprawdzili węgiel, to i wy możecie się pokusić :)https://nowapoczta.wp.pl/d/#/mails/?label=1
 
     
l56
Wszechwiedzący

Dołączył: 23 Mar 2014
Posty: 1120
Wysłany: 2018-03-24, 00:03   

A tutaj https://kuppanwyngiel.eu/ już sprawdzaliście? Mają tam tani opał . Dla mnie naprawdę ok. Zależało mi na jakości i wreszcie znalazłem odpowiednie rozwiązanie. Cenowo też jest ok. Póki co nie znalazłem żadnej lepszej oferty.
 
     
arlek
Starszy budowlaniec

Dołączył: 17 Mar 2019
Posty: 240
Wysłany: 2019-03-24, 19:00   

Jak szukacie dobrej jakości węgla to zobaczcie sobie węgiel kolumbijski. W Multiwęglu http://www.multiwegiel.pl/ nie dacie za niego dużo a mi bardzo on odpowiada bo jest kaloryczny, pozbawiony kamieni i miału. Firma zawozi na miejsce, więc to duża wygoda.
 
     
biguś 
Budowlaniec

Dołączył: 20 Sty 2016
Posty: 140
Wysłany: 2019-03-25, 22:43   

W dzisiejszych czasach i przy walce ze smogiem nie warto zawracać sobie głowy węglem. Trzeba wybierać ekologiczne rozwiązania np pompa ciepła.
 
     
OnlineExpert
Budowlaniec

Dołączył: 05 Sty 2016
Posty: 156
Wysłany: 2019-04-08, 11:18   

Witam,

Aby poprawić jakość powietrza warto przede wszystkim zainteresować się wymianą ogrzewania opartego o spalanie paliw stałych na bardziej ekologiczne jak pompy ciepła lub gazowe kotły kondensacyjne. Podczas spalania węgla wydzielane są znaczne ilości dwutlenku węgla, pyłu oraz sadzy, które są jedną ze składowych smogu.
Obecnie najbardziej opłacanym rozwiązaniem ogrzewania budynku, które może być uznawane za alternatywę dla węgla, są pompy ciepła oraz gazowe kotły kondensacyjne. Obydwa rozwiązania są dedykowane do współpracy z ogrzewaniem podłogowym oraz są w pełni bezobsługowe. W przypadku kotłów gazowych obniżona temperatura pracy instalacji pozwala na dodatkowy odzysk energii cieplnej ze skroplin występujących w spalinach, przez co możemy uzyskać wyższą sprawność urządzenia. Natomiast pompy ciepła gwarantują wtedy najniższe koszty eksploatacyjne. Więcej informacji o produktach marki Buderus znajduje się na stronie www.buderus.pl/produkty/kategorie-produktow/
Chętnie odpowiem na ewentualne pytania.
Pozdrawiam,
________________________________
Konsultant Buderus
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

| | Darmowe fora | Reklama
Next-ImmoProjektowanie wnętrz bielsko białaStellenangebote - StellenanzeigeNext-Cars24.com
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 12