Forum Budowlane  Strona Główna Forum Budowlane
Praca - Oferty Pracy

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
dlaczego EKO-GROSZEK
Autor Wiadomość
marek_buduje
Prawie ekspert

Dołączył: 23 Kwi 2014
Posty: 378
Wysłany: 2015-12-15, 12:19   

taniej niż pompa ciepła? nie wiem skąd bierzesz takie dane. poniżej zestawienie kosztów dla domu 200m2


 
     
REKLAMA 

Dołączył: 15 Paź 2015
Posty: 34
Wysłany: 2015-12-17, 11:07   

 
     
Elando.pl 
Nowicjusz

Dołączył: 15 Paź 2015
Posty: 34
Wysłany: 2015-12-17, 11:07   

Dolicz do pompy ciepła jeszcze koszt jej zakupu oraz instalacji,wtedy widać czarno na białym,że amortyzacja takiego rozwiązania trwa latami,inwestując w dobry kocioł na pewno się nie rozczarujesz jeżeli chodzi o koszty.
_________________
www.Elando.pl
 
     
Spednet.pl 
Nowicjusz

Dołączył: 19 Sie 2015
Posty: 25
Wysłany: 2016-01-15, 14:37   

Tak na dobrą sprawe to ekogroszek jest jednym z droższych paliw i na pewno decydując się na niego,nie zminimalizujesz kosztów. Koszt inwestycji w pompę ciepła bezie się amortyzował wraz z każdym sezonem grzewczym,o to możesz być spokojny.
_________________
www.Spednet.pl
 
     
marek_buduje
Prawie ekspert

Dołączył: 23 Kwi 2014
Posty: 378
Wysłany: 2016-04-06, 15:38   

dobrze, że do tego nawiązałeś. dorzucam wykres dla domu 150m2 odnośnie zwrotu takiej inwestycji

 
     
Spednet.pl 
Nowicjusz

Dołączył: 19 Sie 2015
Posty: 25
Wysłany: 2016-04-27, 11:10   

Powyższy wykres chyba mówi wszystko,fajnie że wstawiłeś i mam nadzieję,że każdy już wie co najbardziej sie opłaca jeżeli chodzi o wybór systemu ogrzewania do swojego domu.
_________________
www.Spednet.pl
 
     
marek_buduje
Prawie ekspert

Dołączył: 23 Kwi 2014
Posty: 378
Wysłany: 2016-05-18, 15:27   

ten akurat jest przy inwestycji poniżej 25tys, wiadomo, że są wyższe i czas ten może się wydłużyć, ale przy odpowiednim dofiansowaniu nie powinien nigdy przekroczyć 10 lat..
 
     
Spednet.pl 
Nowicjusz

Dołączył: 19 Sie 2015
Posty: 25
Wysłany: 2016-05-30, 08:21   

I właśnie w tym tkwi sens,że to się zwraca,nie jest to coś w co trzeba stale inwestować,a już na pewno nie można w żaden sposób porównać tego do tradycyjnego układu grzewczego,który jest z tamtej epoki. O szczegółach poczytacie również na naszej stronie Spednet.pl
_________________
www.Spednet.pl
 
     
marek_buduje
Prawie ekspert

Dołączył: 23 Kwi 2014
Posty: 378
Wysłany: 2016-07-15, 12:13   

co do zwrotu kosztów inwestycji, to kolejnym patentem jest instalacja w pakiecie paneli fotowoltaicznych, które będą generować energię do obsługi pompy ciepła.. pomyślcie, że w ten sposób cały układ działa praktycznie za free, a wszystko zwraca się w max 10 lat. sprawdźcie tutaj http://vikersonn.eu/
 
     
Kotly-Oksana.pl 
Nowicjusz

Dołączył: 28 Lip 2015
Posty: 37
Wysłany: 2016-09-06, 13:06   

A jak kupujesz i tym samym inwestujesz w dobry kocioł czy układ C. O też musisz dokładać? Oczywiście, że nie i sprawa ma się podobnie jak w przypadku pompy ciepłą, tyle że całość ogrzewania domu masz taniej. Mówię o dobrymi wydajnym piecu.
_________________
www.Kotly-Oksana.pl
 
     
Leśnik 
Budowlaniec
Akrobata


Wiek: 33
Dołączył: 22 Mar 2017
Posty: 170
Wysłany: 2017-04-05, 09:02   

Jak dla mnie, jednym z lepszych rozwiązań jeżeli chodzi o opał jest ekogroszek. W przypadku kotłów z automatycznym podajnikiem jest to niemal najwygodniejsze wyjście, szczególnie że w przypadku dostawcy Smart Trans (http://smarttrans.eu/ ), ekogroszek po spaleniu się nie pozostawia zbyt dużej ilości popiołu. Pompy ciepła może i są dobrym wyjściem, ale sporo zależy od miejsca w którym się mieszka oraz od wielkości domu.
_________________
"Some people are just born with tragedy in their blood."
 
     
Pierot-heating
Nowicjusz

Dołączył: 25 Sie 2017
Posty: 15
Wysłany: 2017-08-25, 09:25   

Ekogroszek to ciekawa opcja, jednak jeżeli przeanalizujesz wszystkie koszty to zdecydowanie lepszą sprawą jest wybór pompy ciepła, której zalet chyba nikomu nie trzeba przedstawiać.
_________________
http://allegro.pl/listing...Product&order=m
 
     
Wronka52
Młodszy budowlaniec

Dołączył: 09 Lis 2017
Posty: 60
Wysłany: 2017-11-22, 12:43   

Ja widzę, że pompa ciepła jest lepszą alternatywą ogrzewania. Ale słyszałam o tym, że niestety jeśli chodzi o stare budownictwo to zakładając taką pompę ciepła warto mieć jeszcze jakieś inne źródło. Wyczytałam to na jakimś blogu, nie wiem ile z tego prawdy, ale w takim razie boje się zaryzykować. Dlatego nadal mam piec na ekogroszek i kupuję go z https://www.wegielsztygar...8-26-MJ-kg.html . Do tego słyszałam, że taka pompa ciepła przy niższych temperaturach jej wydajność spada. Czy ktoś się może odnieść do tych pogłosek?
 
     
marek_buduje
Prawie ekspert

Dołączył: 23 Kwi 2014
Posty: 378
Wysłany: 2017-12-05, 10:01   

Wronka52 napisał/a:
Do tego słyszałam, że taka pompa ciepła przy niższych temperaturach jej wydajność spada. Czy ktoś się może odnieść do tych pogłosek?


rzeczywiście pogłoski, bo to tyczy się jedynie mało wydajnych pomp ciepła powietrze-woda. problem ten nie występuje jeśli zainwestujemy w pompę geotermalną, która ciepło czerpie z ziemi, która zimą jest cieplejsza niż powietrze
 
     
Rolos35 
Wszechwiedzący

Wiek: 37
Dołączył: 12 Paź 2014
Posty: 553
Wysłany: 2018-02-10, 12:01   

W zakresie ekogroszku polecam sprawdzić Hurtownię Opału KGM. Wspomniałem o nich ze względu na wysoką wartość opałową, który opiera się jedynie na węglu z naszych krajowych kopalń. W ich przypadku jest to opał oczywiście dobrze przygotowany, obrobiony i wysuszony. To wszystko składa się na niską ilość generowanego popiołu oraz kaloryczność, która w przypadku Ekogroszku Gold to aż ok. 29,8 MJ/kg
 
     
jan7ko
Nowicjusz

Dołączył: 08 Lip 2017
Posty: 26
Wysłany: 2018-03-10, 11:32   

Przed wyborem sprzedawcy lepiej sprawdzić parametry ekogroszku, a jak ocenić jakość, parametry znajdziemy w blogu http://norwida3.ayz.pl/ja...y-olej-opalowy/ bo to nie nazwa czy cena mówi o jakości.
Ostatnio zmieniony przez jan7ko 2022-01-28, 15:44, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

| | Darmowe fora | Reklama
Next-ImmoProjektowanie wnętrz bielsko białaStellenangebote - StellenanzeigeNext-Cars24.com
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 12