Forum Budowlane  Strona Główna Forum Budowlane
Praca - Oferty Pracy

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Zbyt cienka szlichta
Autor Wiadomość
Zbigniew Kowalc

Dołączył: 07 Kwi 2018
Posty: 1
  Wysłany: 2018-04-07, 16:58   Zbyt cienka szlichta

Witam, to mój pierwszy post, więc od razu chcę się przywitać! No dobrze, a teraz do sedna sprawy.
W listopadzie ubiegłego roku odebrałem od dewelopera 2 pokojowe mieszkanie. W obu pokojach pojawiły się problemy ze szlichtą. W sypialni jeszcze w czasie dnia przedodbiorowego w sierpniu zauważyłem że szlichta jest pęknięta w rogu sypialni (tutaj zdjęcie po naprawie )


i po jakichś 2 tygodniach od odbioru w listopadzie w salonie zaczęła pękać szlichta na środku pokoju zmierzyłem pęknięcie i miało ono około 85cm.




Na tym zdjęciu jest pokazane co pozostało z pęknięcia gdy panowie od wykonawcy przyszli zrobić odkrywkę szlichty w celu sprawdzenia jej grubości w miejscu pęknięcia


Oba pokoje mają około 12 m2 jakieś 3x4 m. Po wywierceniu paru otworów okazało się że szlichta ma 4 cm na środku obu pomieszczeń w rogach schodząc do grubości około 3 cm w jednym z miejsc znalazłem 2,9 cm (może mniej bo to jest najmniejsza grubość którą znalazłem). Natomiast styropian na podłodze ma 4 cm. Zgodnie z dokumentacją powykonawczą powinno tam być 5 cm grubości szlichty, 2cm styroflex 22/20 oraz 4 cm styropianu FS20-EPS 100, czyli różnice pomiędzy dokumentacją a tym co deweloper zrobił dla szlichty wynoszą od 1 cm do 2,1 cm oraz styropian jest cieńszy o 2 cm. Z tego co mi wiadomo normy ITB dla parkietu 7x40 cm to jest co najmniej 4 cm grubości szlichty.
I tu jest moje pytanie czy mogę tam bezpiecznie położyć parkiet jesionowy 7x40 cm? Czy w przyszłości szlichta pod parkietem mi nie popęka?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

| | Darmowe fora | Reklama
Next-ImmoProjektowanie wnętrz bielsko białaStellenangebote - StellenanzeigeNext-Cars24.com
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 12