Forum Budowlane  Strona Główna Forum Budowlane
Praca - Oferty Pracy

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Problem z otworami w stopie
Autor Wiadomość
ZuuMsk 

Dołączył: 06 Gru 2011
Posty: 1
Skąd: Białystok
Wysłany: 2011-12-06, 11:36   Problem z otworami w stopie

Witam, mam problem odnośnie wielkości otworów wykonywanych w stopie stalowej łuku drogowego. Blachę stopy mam grubości 100mm oraz średnicę kotwy M64 (w sumie 76 szt kotew w tym 20 szt wewnątrz łuku pozostałe są rozmieszczone po obwodzie). Wg normy maszynowej PN-75/M-02046 otwory wykonywane są w klasie średnio-dokładnych, czyli fi 70. Do tej pory zmontowałem już jeden łuków i kilka konstrukcji tego typu. Wiem, że po wbetonowaniu kotew (jedna kotwa ma około 3,5m długości) mogą powstać pewne odchyłki co uniemożliwi nałożenie segmentu łuku na blok kotwiący (zaklinuje się na kotwach). Moje pytanie jest takie. Czy zna ktoś normę, w której jest jakiś zapis mówiący o możliwości zmiany otworu z średnio-dokładnego na otwory zgrubne (otwór zgrubny w tym przypadku ma fi 75). PS. z Projektantem rozmawiałem na ten temat i dał jasno do zrozumienia, że bez podkładki w postaci wytycznych z normy lub innych obowiązujących dokumentów nie zmieni swojego stanowiska.
Pozdrawiam
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

| | Darmowe fora | Reklama
Next-ImmoProjektowanie wnętrz bielsko białaStellenangebote - StellenanzeigeNext-Cars24.com
Strona wygenerowana w 0,14 sekundy. Zapytań do SQL: 13