Forum Budowlane  Strona Główna Forum Budowlane
Praca - Oferty Pracy

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Unikać robót "po zdajomiści"
Autor Wiadomość
kron
Nowicjusz

Dołączył: 29 Lis 2010
Posty: 48
Wysłany: 2011-10-27, 10:38   Unikać robót "po zdajomiści"

Często zdarza się, że szukamy gdzie by tu taniej.... Szczególnie gdy robimy duży remont, każdy grosz się liczy. Warto wtedy na chłodno rozważyć wszystkie za i przeciw.
Każdy zna jakiegoś fachowca, nie ma siły :) Czasami jednak taka oszczędność okazuje się dość kosztowna. Z doświadczenia wiem, że czasami lepiej poszukać w śród "obcych".
_________________
www.nadobrysen.eu Wyposażenie sypialni!
www.forum.nadobrysen.eu - FORUM Dom i Ogród
 
 
     
REKLAMA

Dołączył: 25 Paź 2011
Posty: 80
Wysłany: 2011-12-04, 18:02   Re: Unikać robót "po zdajomiści"

 
 
     
Hydro-met.net
Młodszy budowlaniec

Dołączył: 25 Paź 2011
Posty: 80
Wysłany: 2011-12-04, 18:02   Re: Unikać robót "po zdajomiści"

kron napisał/a:
Często zdarza się, że szukamy gdzie by tu taniej.... Szczególnie gdy robimy duży remont, każdy grosz się liczy. Warto wtedy na chłodno rozważyć wszystkie za i przeciw.
Każdy zna jakiegoś fachowca, nie ma siły :) Czasami jednak taka oszczędność okazuje się dość kosztowna. Z doświadczenia wiem, że czasami lepiej poszukać w śród "obcych".


Zgadzam się w 100%. Nie raz spotkałem się, ze źle wykonanymi pracami. I to właśnie dlatego, że wykonywane były "po znajomości". A według mnie jeśli ktoś znajomy pomaga nam w remoncie to powinien to tym bardziej solidnie robić , a jest wręcz odwrotnie.
_________________
http://allegro.pl/uzytkownik/hydromarozo?order=m
 
     
admin
Administrator


Wiek: 42
Dołączył: 14 Maj 2009
Posty: 318
Wysłany: 2011-12-04, 19:39   

tak naprawdę to zależy do sumienności tego znajomego , ja korzystam z takiej formy często i zazwyczaj jestem zadowolony
_________________
Pozdrawiam wszystkich

>> klik klik << :)
 
     
Axa 
Nowicjusz
...

Dołączyła: 07 Maj 2011
Posty: 6
Skąd: wlkp
Wysłany: 2011-12-04, 22:50   

no jak masz harować u kogoś w domu, za pół darmo to nie chce się człowiekowi robić tego dobrze a szybko i po łepkach...mnie trochę dołuje jednak kwota jaką trzeba zapłacić "fachowcowi" ;/
_________________

 
 
     
die_is_way_to_drink 
Nowicjusz

Dołączył: 18 Maj 2011
Posty: 40
Wysłany: 2011-12-06, 13:20   

Każdy kij ma dwa końce.

Co nie zmienia faktu, że lepsza robota po dobrej znajomości niz opłacanie tzw fachowców.
 
     
admin
Administrator


Wiek: 42
Dołączył: 14 Maj 2009
Posty: 318
Wysłany: 2011-12-06, 14:26   

Cytat:

Co nie zmienia faktu, że lepsza robota po dobrej znajomości niz opłacanie tzw fachowców.


dokładnie :) , a teraz ich się narobiło że ho ho . co z tego że cię przeprosi jak ci np płytki za kilka tysięcy spieprzy , albo inne podobne akcje tego typu
_________________
Pozdrawiam wszystkich

>> klik klik << :)
 
     
Tanie-Grzanie
Nowicjusz

Dołączył: 14 Paź 2011
Posty: 47
Wysłany: 2012-01-17, 10:25   

To racja,z tymi robotami po znajomości różnie bywa. Ja także poważnie bym się zastanowił nad tym czy zlecać komuś taką pracę,wszystko zależy co dokładnie miałoby to być. teraz dużo jest takich pseudo-fachowców.
_________________
Tanie-Grzanie.net
 
     
Adrian1132
Nowicjusz

Dołączył: 06 Lut 2012
Posty: 48
Wysłany: 2012-02-06, 20:49   

LEpiej zapłacić więcej za profesjonalne wykonanie...
_________________
Profesjonalna Firma budowlana oraz Ekipa budowlana
 
     
maniek1
Młodszy budowlaniec

Dołączył: 21 Gru 2010
Posty: 60
Wysłany: 2012-02-13, 20:54   

Zależy też kto nam poleca :)
_________________
Najtańsze usługi geodezyjne łódzkie polecam !
 
     
Enero 

Wiek: 50
Dołączył: 13 Lut 2012
Posty: 1
Skąd: Płock, Słupno
Wysłany: 2012-02-13, 21:01   

To są dylematy, czy zrobić robotę taniej, a po znajomości, czy skorzystać z usług firmy, która wystawi gwarancję. Z doświadczenia wiem, że ludzie wolą zapłacić mniej, mieć robotę zrobioną "na odwal się", a potem żałują. Nie jest to reguła, bo znajomy może być świetnym fachowcem, ale każdy fachowiec się ceni z różnych powodów. Cena jest kształtowana poprzez wiele czynników, nie wnikając w to, zawsze dla moich klientów mam opcję tańszą, mianowicie bez gwarancji. Jeśli chcą taniej, nie daję gwarancji, ani pisemnej, ani ustnej. O dziwo, gdy tak przedstawię temat, to jeszcze nikt się nie zdecydował na tańszą opcję, ale zawsze wręczam druk gwarancji do poczytania. Klient ostatecznie woli zapłącić więcej i mieć na piśmie gwarancję, niż zapłacić mniej, ale szukać potem kogoś do poprawki.

Jeszcze jedna sprawa. Często jest tak, że klient ma np. płytki za 160 zł/m2, a za robotę chciałby zapłacić 15 zł/m2. To są przypadki szczególne. Najczęściej znajdujemy porozumienie odnośnie ceny i jakości wykonania, zadowolony jest klient i ja, jako wykonawca.

Pozdrawiam
_________________
Układanie kostki brukowej - Płock
 
     
Gość

Wysłany: 2012-02-24, 12:58   

Moim zdaniem jest dokładnie odwrotnie. Dużo jest na rynku partaczy, dlatego tylko zatrudniając osobę może nie "po znajomości ale "z polecenia" - wiadomo czego się spodziewać. Tak robiłem budując dom, czy przy późniejszych remontach. Taka osoba nie chce z ciebie przynajmniej zedrzeć - podpowiada gdzie tanio kupić materiały (www.hurtowniabudowlana24.pl), nie dolicza sobie do jakiegoś marketowego szajsu profitów i sprzedaje po cenach jak złoto, a przede wszystki bardziej się stara. A obcego to wiadomo, można trafić super, a może być zwykłym oszustem - nie sprawdzimy tego wcześniej.
 
     
JMD_com_pl
Nowicjusz

Dołączył: 31 Maj 2012
Posty: 42
Wysłany: 2012-06-28, 11:53   

Jeżeli nasz znajomy to naprawdę dobry fachowiec i mamy pewność,że wszystko zrobi jak należy nie zdzierając z nas ostatniego grosza, to moim zdaniem warto. Sam kiedyś prosiłem znajomego o pomoc i nie wyszedłem na tym źle.
_________________
www.jmd.com.pl - wkręty, śruby, kołki, zamocowania, elektronarzędzia.
 
     
fatima 
Starszy budowlaniec

Dołączyła: 01 Lut 2013
Posty: 257
Wysłany: 2013-03-14, 12:19   

U mnie takie roboty po znajomości przeważnie były wykonywane przez osoby z rodziny. W sumie solidnie i z dobrym efektem, ale jakim to obciążeniem psychicznym było naznaczone! Współpracując z obcymi ludźmi ograniczasz się jedynie do kontaktów zleceniodawca-pracodawca, nie ma się skrupułów,żeby powiedzieć co nam leży na sercu. Zamyka się za nimi drzwi skończeniu pracy i ma się spokój. Z rodziną jest zupełnie inaczej. A to ktoś będzie Cię przekonywał do swoich racji, a to trzeba się będzie dostosować do jego czasu, a to praca się przeciągnie bo w międzyczasie sie zagadamy itd, itd.
 
     
24bud_pl
Nowicjusz

Dołączył: 20 Gru 2012
Posty: 46
Wysłany: 2013-04-06, 12:10   

Co innego jeżeli są to osoby z rodziny,a co innego w przypadku kiedy będzie to ktoś z polecenia przez osoby 3. Z doświadczenia wiem,że często źle się to kończy i w efekcie nie jesteśmy zadowoleni z jego pracy.
_________________
www.24bud.pl
 
     
Emily
Nowicjusz

Dołączył: 03 Sie 2013
Posty: 15
Wysłany: 2013-08-05, 16:56   Re: Unikać robót "po zdajomiści"

W takich przypadkach to na dwoje babka wróżyła, jak fachowiec jest solidny to mało ważne wtedy czy znajomy czy nie, ten co nie odwala fuszerki zawsze ma jakąś robotę, tak to już jest
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

| | Darmowe fora | Reklama
Next-ImmoProjektowanie wnętrz bielsko białaStellenangebote - StellenanzeigeNext-Cars24.com
Strona wygenerowana w 0,22 sekundy. Zapytań do SQL: 13