Forum Budowlane  Strona Główna Forum Budowlane
Praca - Oferty Pracy

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
kolektory słoneczne vs panele fotowoltaiczne
Autor Wiadomość
bask
Budowlaniec

Dołączył: 17 Paź 2014
Posty: 100
Wysłany: 2016-09-21, 08:49   

To oczywiste, że solary i fotowoltaika to dwa inne bieguny :P Moim zdaniem jednak fotowoltaika jest lepsza ze względu na krótszy okres zwrotu inwestycji :) Montując takie coś najlepiej skontaktować się z firmą Biomar bo panowie posiadają certyfikat UDT w zakresie fotowoltaiki a to bardzo istotne jest :) U sąsiada robili taką instalację i teraz mi się codziennie chwali, że ma energię elektryczną za darmo :D
 
     
REKLAMA

Dołączył: 23 Kwi 2014
Posty: 378
Wysłany: 2017-02-20, 15:52   

 
     
marek_buduje
Prawie ekspert

Dołączył: 23 Kwi 2014
Posty: 378
Wysłany: 2017-02-20, 15:52   

bardzo dobra fotowoltaika w bardzo dobrej cenie obecnie u panów z vikersonn - http://vikersonn.eu/pompy-ciepla-14.html

do tego obecnie okres zwrotu znacznie się zmiejsza, dzięki korzystniejszym rozliczeniom opustem
 
     
nowos
Młodszy budowlaniec

Dołączył: 23 Mar 2017
Posty: 97
Wysłany: 2017-07-28, 19:34   

Ja od kilku ostatnich miesięcy korzystam z paneli fotowoltaicznych i mogę Wam je zdecydowanie polecić. Zamówiliśmy je ze strony http://www.fotowolt-insta...woltaiczne.html . Inwestycja w montaż zestawu fotowoltaicznego bardzo szybko się zwróciła i obecnie dużo oszczędzamy na prądzie.
 
     
malva
Prawie ekspert

Dołączył: 20 Cze 2017
Posty: 317
Wysłany: 2017-08-05, 19:10   

Jeśli już podjęliście decyzję, polecam przejrzeć ofertę firmy Immergas na stronie https://www.immergas.pl/P...1&category=7268. Znajdziecie w ich asortymencie panele solarne oraz fotowoltaiczne, pozwalające na stworzenie ekologicznego systemu ogrzewania. Ich produkty są innowacyjne i najwyższej jakości.
 
     
marek_buduje
Prawie ekspert

Dołączył: 23 Kwi 2014
Posty: 378
Wysłany: 2017-08-24, 16:08   

bask napisał/a:
To oczywiste, że solary i fotowoltaika to dwa inne bieguny :P Moim zdaniem jednak fotowoltaika jest lepsza ze względu na krótszy okres zwrotu inwestycji :)


zdecydowanie jest to też lepsze rozwiązanie ponieważ nadywżkę energii, którą odprowadzasz do sieci latem, możesz odebrać zimą, kiedy sprawność solarów jest niska i często nie jest w stanie ogrzać cwu. z fotowoltaiką nie ma tego problemu
 
     
feli
Nowicjusz

Dołączył: 15 Wrz 2016
Posty: 44
Wysłany: 2017-09-06, 14:45   

bask napisał/a:
To oczywiste, że solary i fotowoltaika to dwa inne bieguny :P Moim zdaniem jednak fotowoltaika jest lepsza ze względu na krótszy okres zwrotu inwestycji :) Montując takie coś najlepiej skontaktować się z firmą Biomar bo panowie posiadają certyfikat UDT w zakresie fotowoltaiki a to bardzo istotne jest :) U sąsiada robili taką instalację i teraz mi się codziennie chwali, że ma energię elektryczną za darmo :D


jest to bardzo opłacalne, też nad tym myślę, a biomar to podobno jedna z najlepszych firm jeśli chodzi o wiedzę w tej branży i też sprzęt. Z tego co patrzyłem współpracują z dobrymi firmami więc myślę, że jak się zdecyduje to będę się z nimi kontaktował raczej na pewno
 
     
marek_buduje
Prawie ekspert

Dołączył: 23 Kwi 2014
Posty: 378
Wysłany: 2017-11-09, 16:43   

zróćcie uwagę na to, żę sama fotwoltaika nie wiele daje. żeby być w pełni samowysatrczalnym pod kątem ogrzewania i obniżyć maksymalnie rachunki (za prąd tak na prawdę) to powinno inwestować się w układ: pompa ciepła (gruntowa) + fotowoltaika + rekuperacja (z wentylacją mechaniczną i chłodzeniem).
 
     
Wronka52
Młodszy budowlaniec

Dołączył: 09 Lis 2017
Posty: 60
Wysłany: 2017-12-13, 12:34   

Jeśli chodzi o maksymalne wykorzystanie dostępnej energii słonecznej trzeba dobrze dobrać całą instalację do naszego zapotrzebowania energetycznego. Na pewno w tym pomogą z https://www.hewalex.pl/fo...etne-instalacje . A odnosząc się do odpowiedzi marek_buduje propozycję jaką on daje są bardzo sensownie. Niestety inwestycja w to nie jest tania. Może to dużo wynieść i dużo osób woli miesięcznie za prąd płacić więcej niż jednorazowo aż tyle wydać. Niestety mało kto teraz patrzy perspektywicznie. I nie widzi tego, że za paręnaście lat inwestycję się zwrócą i od tego momentu będą płacić mniej.
 
     
marek_buduje
Prawie ekspert

Dołączył: 23 Kwi 2014
Posty: 378
Wysłany: 2018-03-19, 21:31   

ale taka inwestycje daje nam całkowitą niezależność, a przy dziesiejszych wahaniach cen paliw jest to bardzo istotne. do tego opust daje nam możliwość odebrania zimą nadwyżek z produkcji latem więc tutaj też nie trzeba się martwić o to, że zimą słońce nie poświeci i nie wyprodukujemy pradu do ogrzania domu
 
     
Leśnik 
Budowlaniec
Akrobata


Wiek: 33
Dołączył: 22 Mar 2017
Posty: 170
Wysłany: 2018-04-06, 11:58   

Ja w przypadku własnego domu wykorzystuję zestawy solarne właściwie wyłącznie do podgrzewania wody (choć rozważałem również samą produkcję energii) i jestem całkiem zadowolony. Nie byłem nigdy przekonany do takich rozwiązań, aż do momentu, w którym przekonałem się, jak wiele oszczędności z biegiem czasu są w stanie przynieść. W przypadku mojej instalacji znajdują się panele Solar-Tech (na http://solar-tech.pl/ jest więcej informacji), na które mam 16 lat gwarancji. Spisują się całkiem nieźle nawet w przypadku pochmurnych dni. :->
_________________
"Some people are just born with tragedy in their blood."
 
     
marek_buduje
Prawie ekspert

Dołączył: 23 Kwi 2014
Posty: 378
Wysłany: 2018-04-25, 21:26   

i jakie daje to oszczędności? bo sama cwu to nie jest jakiś duży wydatek, a z kolei kolektory kosztują. przy fotowoltaice masz więcej możliwości wykorzystania wyprodukowanego prądu, więc myślę, że jest to bardziej opłacalna decyzja
 
     
EnergySolar 
Nowicjusz

Dołączył: 10 Maj 2018
Posty: 4
Wysłany: 2018-05-10, 09:26   

Zgadza się, w tym przypadku panele fotowoltaiczne będą bardzo dobrym rozwiązaniem jeżeli chodzi o potencjał, zresztą zajmujemy się tym na co dzień i chętnie pomożemy,odpowiemy na każde pytanie.
_________________
www.EnergySolar.com.pl
 
     
marek_buduje
Prawie ekspert

Dołączył: 23 Kwi 2014
Posty: 378
Wysłany: 2018-09-24, 12:40   

zgadza się, a dodatkowo systemy fotowoltaiczne wykorzystują wszechobecne promieniowanie słoneczne, a na Ziemi występują praktycznie nieograniczone zasoby materiałów stosowanych w modułach.
 
     
Yremx
Budowlaniec

Dołączył: 14 Sty 2017
Posty: 184
Wysłany: 2018-11-08, 12:48   

Ja również postawiłabym na fotowoltaikę – sama posiadam na swoim domku i jestem niezwykle zadowolona. Ostatnio jeszcze bardziej niż do tej pory nawet, bo u Hewalexa zamówiliśmy sobie system OPTI-ENER, dzięki któremu zwiększyła się efektywność produkowania energii, co oczywiście jest czymś dobrym, bo jakże inaczej. Generalnie to polecam sobie dokładnie poczytać na temat fotowoltaiki tutaj: https://www.hewalex.pl/fotowoltaika/ , można znaleźć tutaj wszystkie ważniejsze informacje. Jak się do tego zabrać, co trzeba zakupić itd.
 
     
Słoneczko89 
Starszy budowlaniec

Dołączyła: 14 Sie 2018
Posty: 280
Wysłany: 2018-12-06, 18:25   

Znajomi, którzy jakiś już czas temu wybudowali swój hotel z tego co wiem korzystali z usług firmy http://www.sceko.pl/fotowoltaika/ . To oni im zamontowali niezawodne panele fotowoltaiczne, które są bardzo mocne i pozwalają sporo zyskać energii..
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

| | Darmowe fora | Reklama
Next-ImmoProjektowanie wnętrz bielsko białaStellenangebote - StellenanzeigeNext-Cars24.com
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 13