Forum Budowlane  Strona Główna Forum Budowlane
Forum Budowlane

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Czym ogrzewać
Autor Wiadomość
aronH 
Ekspert
aronH

Wysłany: 2018-09-13, 12:15   

Zainteresował mnie niedawno temat ogrzewania nadmuchowego. W sumie w wielu nowoczesnych domach własnie taki system ogrzewania jest montowany. To bardzo duża wygoda i oszczędność. Orientowałem się, ze ta firma http://problast.com.pl/ , zajmuje się montażem takiego ogrzewania. Warto rozważyć taką opcję.

REKLAMA

Wysłany: 2018-09-18, 09:49   

Yremx
Młodszy budowlaniec

Wysłany: 2018-09-18, 09:49   

marek_buduje napisał/a:
Kominek z płaszczem wodnym będzie bardzo dobrą inwestycją tylko w przypadku codziennego użytkowania go do ogrzewania budynku. Jeżeli w Twoim domu kominek będzie użytkowany średnio raz w tygodniu, to płaszcz wodny okaże się tylko problematycznym kaprysem, który nigdy się nie zwróci.

Choć ja sama jestem entuzjastką wkładów z płaszczem wodnym, to warto jest tutaj zwrócić uwagę na jeszcze jedną kwestię – kwestie komina. Murowany komin raczej nie nada się w tym przypadku. W takim kominku wytwarzać się będą skropliny, które prowadzić będą do niszczenia się zaprawy i cegły. Murowany kominy niestety nadają się tylko do kominków otwartych. W przypadku tych z komorami zamkniętymi trzeba bardzo zadbać o to, by skutecznie były odprowadzane spaliny i doprowadzane świeże powietrze do pomieszczenia. Coś z odpływami kondensatu. Trochę więcej na ten temat poczytać można tutaj: http://www.systemykominow...c-pnews-55.html . Polecam poczytać zanim zdecydujecie się na kominek z płaszczem wodnym. Choć, powtórzę to – sama bardzo lubię to rozwiązanie : ).

Odpowiedz do tematu