Forum Budowlane  Strona Główna Forum Budowlane
Praca - Oferty Pracy

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
parapety wewnętrzne
Autor Wiadomość
marcelina
Prawie ekspert

Dołączył: 06 Sie 2012
Posty: 318
Wysłany: 2015-01-07, 14:20   Re: parapety wewnętrzne

allan napisał/a:
Hej! Mam w planach wymianę parapetów i w związku z tym zastanawiam się nad materiałem. Podobają mi się drewniane, ale czy są równie trwałe, co kamienne?

Kamienne właśnie moim zdaniem są o wiele ładniejsze !
Drewniane parapety były modne jakieś 15 lat temu. Od tego czasu bardzo wiele się zmieniło i powiem Ci,że kto ma pieniądze to inwestuje właśnie w kamienny parapet.
Sama mam w całym mieszkaniu parapety z jasnego marmuru. Prezentują się naprawdę luksusowo, są jednocześnie wytrzymałe. Jeden kosztował sporo ale jeśli zależy Ci na wysokim standardzie mieszkania to jest to totalne Must Have.
Zamawiałam parapet u tego kamieniarza:
http://www.granmal.eu/o-nas
Ma swoją siedzibę pod Kielcami. Ma dobre ceny porównując do innych producentów tego rodzaju dodatków do mieszkania tak więc możesz sobie obejrzeć galerię.
 
     
REKLAMA

Dołączył: 14 Lis 2014
Posty: 86
Wysłany: 2015-01-15, 07:46   

 
     
jelenaa
Młodszy budowlaniec

Dołączył: 14 Lis 2014
Posty: 86
Wysłany: 2015-01-15, 07:46   

A czy we wnętrzu też opłaca się instalować jakąś sztukaterię coś jak http://prestigedecoration.pl/oferta czy to jednak typowo elewacyjna ozdoba?ktoś może korzystał z takiego rozwiązania?
_________________
http://blog.doctissimo.fr/magdaorkisch
 
     
Lila 
Budowlaniec

Dołączyła: 02 Lip 2015
Posty: 130
Wysłany: 2015-07-02, 09:53   

Które parapety wytrzymają największe obciążanie? chodzi mi o to aby postawić na nich metalowe doniczki , razem z kwiatami trochę ważą
 
     
libi
Starszy budowlaniec

Dołączył: 22 Paź 2013
Posty: 259
Wysłany: 2015-08-24, 16:04   

Lila napisał/a:
Które parapety wytrzymają największe obciążanie? chodzi mi o to aby postawić na nich metalowe doniczki , razem z kwiatami trochę ważą


A czy parapety będą wymieniane wraz z oknami? To ważne pytanie, bo zwykle monterzy okien zwracają uwagę na przenikanie ciepła przez okno, w tym przez miejsce gdzie jest umieszczony parapet. Jeśli zmieniasz same parapety to polecam zainteresować się dobrym montażem tego parapetu wespół z oknem, by nie okazało się, że ucieka więcej ciepła niż przed wymianą.
 
     
Lila 
Budowlaniec

Dołączyła: 02 Lip 2015
Posty: 130
Wysłany: 2015-08-30, 15:39   

Tak z oknami, już wymienione.
 
     
HurtOkien.pl 
Młodszy budowlaniec

Dołączył: 02 Gru 2015
Posty: 56
Wysłany: 2015-12-02, 09:10   

W takim razie pochwal się na jakie parapety oraz okna ostatecznie się zdecydowaliście,bo akurat tym zajmujemy się na co dzień i chętnie pomożemy,doradzimy i ocenimy:)
_________________
www.HurtOkien.pl
 
     
libi
Starszy budowlaniec

Dołączył: 22 Paź 2013
Posty: 259
Wysłany: 2015-12-27, 22:03   

Parapety ciężko zamontować organizując wszystko tak, aby nie naruszyć izolacyjności okien. Mam nadzieję, że zostało to zrobione prawidłowo, dobry montaż pozwala naprawdę na oszczędności w ogrzewaniu. :)
 
     
jelenaa
Młodszy budowlaniec

Dołączył: 14 Lis 2014
Posty: 86
Wysłany: 2016-01-15, 06:26   

Dobrze a jakie okna do tych parapetów? Ktoś może instalował u siebie takie okna opole? pcv faktycznie teraz są najbardziej polecane?
 
     
mareczek
Budowlaniec

Dołączył: 10 Wrz 2012
Posty: 193
Wysłany: 2016-02-17, 09:52   

Również jakis czas temu przeprowadaliśmy remont mieszkania. Wymienialiśmy okna i przy okazji postanowiliśmy wymienić parapety. Mielismy jeszcze stare betonowe maźnięte farbą. Totalnie nie komponowały sie z nowoczesnym stylem wnętrza. Na początku bralismy pod uwagę marmur ale ostatecznie zdecydowaliśmy się na granit z uwagi na to,że był bardziej wytrzymały.
Efekt jak na tym zdjęciu:


Zamawiałem w warszawskiej firmie, tutaj: http://www.extremestone.pl/produkty/parapety - na stronie jest spora galeria tak więc możecie sobie przejrzeć.
 
     
HurtOkien.pl 
Młodszy budowlaniec

Dołączył: 02 Gru 2015
Posty: 56
Wysłany: 2016-06-06, 07:57   

W tym przypadku efekt jest bardzo ładny o czym świadczą powyższe zdjęcia. Poza tym marmur też jest bardzo ciekawym rozwiązaniem,szczególnie jeżeli całość wnętrza mamy urządzone w stylu nowoczesnym. Zaglądaliście może na nasza stronę? Akurat parapetami również się zajmujemy i chętnie doradzimy.
_________________
www.HurtOkien.pl
 
     
Paweł21 
Wszechwiedzący

Dołączył: 01 Lip 2017
Posty: 884
Wysłany: 2018-03-18, 22:36   

W zakresie doboru parapetów wewnętrznych na pewno pomoże Ci firma Anex Okna w Warszawie. Mają w ofercie kilka naprawdę ciekawych propozycji, także na pewno pozytywnie Was zaskoczą. Do tego co do samego terminu realizacji zlecenia oraz montażu to nie ma najmniejszych problemów.
 
     
arekCo 
Starszy budowlaniec

Dołączył: 01 Cze 2018
Posty: 228
Wysłany: 2018-12-13, 20:28   

Solidne i estetycznie wykonane końcówki do parapetów wewnętrznych i zewnętrznych dostaniecie w firmie Maja http://zakonczeniadoparapetow.pl/ z Częstochowy. Kupicie tam również różnego rodzaju łączniki oraz zaślepki. Firma bardzo w porządku, jakość produktów wysoka.
 
     
betina
Starszy budowlaniec

Dołączył: 09 Sty 2017
Posty: 295
Wysłany: 2019-07-28, 21:28   

mi się podobają te kamienne
 
     
alexx
Starszy budowlaniec

Dołączył: 10 Lis 2017
Posty: 231
Wysłany: 2019-07-29, 11:14   

Tak, mi też, tym bardziej że parapety z kamienia czyli piaskowca Długopole charakteryzują się niespotykaną wytrzymałością dzięki czemu mogą być stosowane wewnątrz i na zewnątrz budynków. Tu http://piasmar.com/parapety-z-piaskowca można o nich coś więcej poczytać a warto bo to materiał idealny.
 
     
reling 
Prawie ekspert

Dołączył: 07 Lut 2018
Posty: 333
Wysłany: 2019-08-07, 07:41   

Miałem drewniane parapety jakieś 10 lat. Powiem szczerze, że uważać trzeba było bardzo, szczególnie, że żona kwiaty na nich trzymała. Po czasie zaczęły się rozklejać, robiły się przebarwienia na drewnie. Przy remoncie zdecydowaliśmy się na zmianę. Zdecydowanie kamień braliśmy pod uwagę, z polecenia znajomego z tej firmy https://www.marmur-dulemba.pl/. Wybór mają spory, wahaliśmy się między marmurem a trawertynem. Myślę, że oba te kamienie we wnętrzach wyglądają idealnie. Mamy marmur jednak i polecam zdecydowanie. I jeśli chodzi o utrzymanie czystości, trwałość i walory estetyczne. Dodatkowo mamy zrobione frezy na obrzeżach, dzięki temu wyglądają myślę bardziej elegancko ale ten wykonawca jest w stanie zrobić wszystko co klient sobie zażyczy. Mogą być też całkiem na płasko zrobione.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

| | Darmowe fora | Reklama
Next-ImmoProjektowanie wnętrz bielsko białaStellenangebote - StellenanzeigeNext-Cars24.com
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 12