Forum Budowlane  Strona Główna Forum Budowlane
Praca - Oferty Pracy

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
instalacja
Autor Wiadomość
bejata 
Nowicjusz

Dołączyła: 15 Gru 2009
Posty: 7
Wysłany: 2009-12-15, 15:28   instalacja

jak pisałam w innym temacie mamy zamiar z mężem wybudować dom. Szukamy więc kogoś kto może do niego doprowadzić wodę. Zastanawiamy się tez czy instalacje gazowe są bardziej praktyczne niż takie standardowe centralne ogrzewanie. Gaz jest z pewnością wygodniejszy, ale pewnie droższy... Choć jakby policzyć ile trzeba wydać na opał do domu to może by i wyszło na to samo. Wiecie może ile kosztuje jeśli nie samo założenie instalacji, to opłaty miesięczne za ogrzewanie.
 
     
REKLAMA 

Dołączył: 21 Sty 2010
Posty: 1
Wysłany: 2010-01-21, 16:00   

 
     
lukil101 

Dołączył: 21 Sty 2010
Posty: 1
Wysłany: 2010-01-21, 16:00   

Sam nie mam instalacji gazowej w domu, ale słyszałem o firmie Was-Gaz z grodziska mazowieckiego. możesz u nich zapytać.
 
     
Kamil34
Gość
Wysłany: 2010-05-06, 15:29   gazownik

słuchaj tutaj jest dużo gazie http://www.dobryinstalato..._ekspertow.html
 
     
BudKa
Nowicjusz

Dołączył: 15 Cze 2010
Posty: 7
Wysłany: 2010-07-19, 10:23   

mieseićzne opłaty to zależą od tego jaka temperaturę lubia domownićy - bardzo wysoka czy średnią, od tego jak duży jest dom itd. trudno podac srednią kwotę. znam sporo ludzi którzy grzeja gazem, ale pilnuja się na każdym kroku, żeby oszczędzać, bo drogo. trochę to nie komfortowe na dłuższą metę, ale z drugiej strony rożnice w stosunku do innych metod chyba nie sa takie nzowu duże, a za to nei trzeba chodzić d pieca dokładac ;)
_________________
Portal budowlany Budujesz-Kupujesz.pl
 
     
Hydro-met.net
Młodszy budowlaniec

Dołączył: 25 Paź 2011
Posty: 80
Wysłany: 2012-03-03, 13:00   

Na przykładzie opału gaz według mnie lepiej się opłaca. Opał trzeba kupić (często w metrach), przygotować a jego cena też jest dość wysoka.
_________________
http://allegro.pl/uzytkownik/hydromarozo?order=m
 
     
MarkoPolo
Starszy budowlaniec

Dołączył: 18 Lis 2011
Posty: 258
Wysłany: 2012-07-03, 15:29   

Gaz to zdecydowanie lepsze rozwiązanie, choć może i jest o jakieś 15-20% droższy od ogrzewania standardowego centralnego. Polecam takie rozwiązanie z względu na niezmierną wygodę fizyczną i psychiczną. Wydaje się, ze czy jedno czy drugie ogrzewanie to tak właściwie zbyt dużej różnicy nie ma, lecz z własnego doświadczenia wiem co nie co o tym i naprawdę serdecznie polecam wariant z gazem.

Pozdrawiam.
_________________
Zobacz Malarnia Proszkowa Bielsko Biała
 
     
peleq 
Ekspert

Wiek: 37
Dołączył: 06 Cze 2013
Posty: 462
Skąd: Racibórz
Wysłany: 2013-09-16, 19:07   

Ja polecam profesjonalną firmę http://www.elektryk.i-katowice.pl/przeglady-gazowe która co roku wykonuje u mnie przegląd instalacji gazowej. [/i]
 
     
mar655 
Nowicjusz

Wiek: 38
Dołączył: 14 Paź 2013
Posty: 31
Skąd: Białystok
Wysłany: 2013-10-22, 11:05   

też się zastanawiam nad co a gazówką. ktoś ma jeszcze jakieś opinie na ten temat?
 
     
Kamaonline_pl
Budowlaniec

Dołączył: 08 Kwi 2013
Posty: 101
Wysłany: 2013-10-30, 10:45   

W sumie nie będzie to złym rozwiązaniem,jednak podaj wiecej szczegółów. Jaki metraż oraz powierzchnię grzewczą domu posiadasz,wtedy będziemy mogli doradzić czy się sprawdzi.
_________________
www.Kamaonline.pl
meega.us
meega uk
meega au
 
     
klara
Nowicjusz

Dołączył: 10 Gru 2013
Posty: 8
Wysłany: 2013-12-10, 18:42   

W takich instalacjach sprawdzą się kotły gazowe? Stosujecie je w swoich domach?
 
     
Kamaonline_pl
Budowlaniec

Dołączył: 08 Kwi 2013
Posty: 101
Wysłany: 2014-01-21, 12:38   

Kocioł jak i całe ogrzewanie gazowe będzie bardzo drogie,podobnie z olejowym. Naprawde doradzam inne rozwiązanie,które nie pochłonie aż tyle kosztów. Chyba że cena nie gra roli,wtedy oczywiście zmienia to całkowicie postać rzeczy.
_________________
www.Kamaonline.pl
meega.us
meega uk
meega au
 
     
dynamical
Młodszy budowlaniec

Dołączył: 21 Lip 2015
Posty: 63
Wysłany: 2015-10-09, 08:54   

Czy do podłączenie kotła gazowego potrzebne mi będą takie rury stalowe: http://www.euromixstal.pl...a/rury/bez-szwu czy wystarczą te ze szwem? Chodzi mi o instalacje zewnętrzna. Musze podpiąć urządzenie grzewcze ze skrzynka gazową.
 
     
PieceMans_pl
Budowlaniec

Dołączył: 05 Wrz 2013
Posty: 148
Wysłany: 2015-10-28, 12:38   

Zamiast gazu,proponuję skupić się na tradycyjnym układzie CO, plus do tego kocioł dobrej jakości na którym się nie zawiedziemy. Jeżeli nie wiecie na który się zdecydować, to zapraszam na www.PieceMans.pl
_________________
http://propertyforum.forumup.info
 
     
dynamical
Młodszy budowlaniec

Dołączył: 21 Lip 2015
Posty: 63
Wysłany: 2015-10-30, 15:01   

Jak się dobrze dobierze urządzenie grzewcze, to jest możliwość sporych oszczędności. Dużo też zależy od domu. W starej kamienicy z pewnością zużyje się mniej energii niż w domu pasywnym. Generalnie ogrzewanie gazem nie jest takie drogie...

______________________
Chcesz dobrze oświetlić dom? Dobre oprawy oświetleniowe powinny zdać egzamin;) http://www.egniazdka.pl/o...niowe-c-18.html
 
     
Ozebud.pl 
Nowicjusz

Dołączył: 17 Wrz 2015
Posty: 35
Wysłany: 2015-11-05, 13:48   

T o prawda,postawą bezie dobór odpowiedniej instalacji grzewczej i zawsze od tego należy zacząć. Gaz nie wszędzie ekonomicznym rozwiązaniem. Tutaj polecam panele fotowoltaiczne,więcej szczegółów na ich temat dowiecie się na naszej stronie Ozebud.pl
_________________
www.Ozebud.pl
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

| | Darmowe fora | Reklama
Next-ImmoProjektowanie wnętrz bielsko białaStellenangebote - StellenanzeigeNext-Cars24.com
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 12