Forum Budowlane  Strona Główna Forum Budowlane
Praca - Oferty Pracy

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Testy na alergię
Autor Wiadomość
danko12
Wszechwiedzący

Dołączył: 09 Sty 2018
Posty: 995
Wysłany: 2018-01-22, 17:37   Testy na alergię

Czy ktoś z was już wykonywał testy na alergię? Szukałam ostatnio miejsca gdzie wykonam testy alergiczne lublin i muszę przyznać, że dzięki portalowi alergiczne.info znalazłam świetne laboratorium. Ponadto dzięki informacjom zawartym na stronie, znacznie poszerzyłam swoją wiedzę w temacie alergii.
 
     
REKLAMA

Dołączył: 20 Gru 2018
Posty: 16
Wysłany: 2019-02-06, 12:11   

 
     
klara435
Nowicjusz

Dołączył: 20 Gru 2018
Posty: 16
Wysłany: 2019-02-06, 12:11   

Ja miałam robione testy na alergię. Warto sobie je zrobić bo przynajmniej nie musimy snuć domysłów a wiemy na co jesteśmy uczuleni.
 
     
jestemgeniuszem
Starszy budowlaniec

Dołączył: 08 Lut 2017
Posty: 280
Wysłany: 2019-02-11, 16:23   

Ja robiłem na fundusz podskórne.
 
     
szymekD 
Prawie ekspert

Dołączył: 07 Cze 2018
Posty: 372
Wysłany: 2019-02-19, 22:38   

Bardzo dużo ludzi choruje teraz na alergie, ja sam też. Zacząłem chorować jako dorosły człowiek, niedawno. Jesienią robiłem testy w http://www.novamedis.pl/ w Szczecinie. Powychodziły mi różne rzeczy, mam na co uważać. Jeszcze mam zamiar zrobić u nich testy na nietolerancje pokarmowe bo to też ważna sprawa.
 
     
marak
Nowicjusz

Dołączył: 12 Mar 2019
Posty: 18
Wysłany: 2019-03-21, 13:05   

Mojej córce robiliśmy nie dawno testy, sporo tego wyszło na plus,między innymi roztocza i pyłki traw. Rzeczywiście problem pojawiał się najbardziej jak zaczynało się pylenie albo zaczynała zabawę pluszakami z szafy (tam najwięcej kurzu zawsze). Z porad w necie dowiedziałem się że dobrze sprawdza się oczyszczacz powietrza a alergia wziewna, czytałem tutaj https://wybierzoczyszczacz.pl/poradniki/oczyszczacz-powietrza-dla-alergikow/?fbclid=IwAR0IGExXcMpL0A_sbxnMffjveC-Dqp_GFK2iwgPV8T7eH3xPpiFjtm-xQs8 jak wybrać najlepszy. Jest różnica ogromna w jakości życia córki od kiedy taki posiadamy.
 
     
Iziej

Dołączył: 28 Mar 2019
Posty: 1
Wysłany: 2019-03-28, 21:44   

Teraz alergie to codzienność... Też ostatnio robiłam testy, bo ciągle kicham!
_________________
http://www.biorezonanswroclaw.pl/
 
     
MaryAnn84
Młodszy budowlaniec

Dołączył: 11 Sie 2017
Posty: 86
Wysłany: 2019-05-20, 20:49   

Zgadzam się z poprzednikiem, że przy alergiach wziewnych na pyłki, roztocza czy kurz bardzo pomocny może okazać się oczyszczacz powietrza. Dzięki temu, że filtruje on powierze i usuwa z niego alergeny staje sie ono znacznie czyściejsze, a objawy alergii zminimalizowane. Dlatego w tego typy przypadkach zawsze warto sprawdzić czy właśnie to urządzenie nie pomoże Wam w pozbyciu się problematycznych i uciążliwych dolegliwości.
 
     
hubert79
Budowlaniec

Dołączył: 23 Maj 2018
Posty: 148
Wysłany: 2019-05-23, 12:25   

Czy te testy pomogły dojść do przyczyny wysypek?
 
     
aronH 
Wszechwiedzący
aronH

Dołączył: 23 Lut 2016
Posty: 597
Wysłany: 2019-05-24, 13:19   

na chwile obecną mamy taką jakość naszego powietrza, że nie ma co sie dziwić że jesteś na cos uczulony. Najlepiej bedzie jak kupisz sobie oczyszczacz powietrza Ballu , pozbędziesz się ze swojego powietrza roztoczy i alergenów. Zobaczysz, ze znacznie lepiej bedziesz się czuć. nasze powietrze ma na nasz batrdzo duży wpływ.
 
     
MarcinDor
Wszechwiedzący

Dołączył: 13 Maj 2019
Posty: 598
Wysłany: 2019-12-02, 10:59   

W walce z alergenami może pomóc Wam również dobry oczyszczacz powietrza, dlatego odwiedźcie w wolnej chwili https://oxyshop.pl/ i przekonajcie się, że z taką pomocą nie tylko pozbędziecie się smogu, ale też praktycznie wszystkich alergenów.
 
     
reling 
Prawie ekspert

Dołączył: 07 Lut 2018
Posty: 333
Wysłany: 2019-12-20, 12:01   

Mam alergię na kurz i przyznaję, że oczyszczacz powietrza bardzo pomaga w łagodzeniu dolegliwości. Samo sprzątanie nie wystarcza aby pozbyć się kurzu całkowicie, ten który znajduje się w powietrzu i tak wdychamy. A z pomocą oczyszczacza można go szybko i łatwo wyłapać. Szybko zauważalna jest też różnica w osadzaniu się tego na meblach, firanach, zasłonach. Polecam z oczyszczaczy ten model z nawilżaczem i jonizatorem https://mediamarkt.pl/dla-dzieci/oczyszczacz-z-nawilzaczem-powietrza-sharp-ua-hg50e-l . Ma naprawdę w zestawie wszystko co jest potrzebne do walki z kurzem, smogiem, bakteriami i wirusami. Poprawia jakość życia, komfort snu.
 
     
malva
Prawie ekspert

Dołączył: 20 Cze 2017
Posty: 317
Wysłany: 2020-02-28, 12:06   

nie zliczę już nawet ile testów różnego typu zrobiłam w ostatnich kilku latach - skórne, dotykowe, z kwi. Ale zdecydowanie najbardziej wiarygodne wyniki dała dopiero diagnostyka molekularna i test Faber. Wykazuje te najbardziej istotne klinicznie alergeny, jest bezpieczny dla każdego ( także dla dzieci) i by go zrobić nie trzeba nawet odstawiać przyjmowanych na stałe leków antyhistaminowych.
 
     
jorgin 
Ekspert

Dołączył: 19 Maj 2017
Posty: 424
Wysłany: 2020-03-04, 11:43   

malva nam też ostatnio alergolog mówił o tych testach faber, ze ponoć bardzo skuteczne i warto je zrobić u naszego rocznego syna. i tak chyba zrobimy bo nie mam zamiaru czekać aż skończy 5 czy 6 lat ( tak z kolei radził inny pediatra...).
 
     
jack90 
Młodszy budowlaniec

Dołączył: 05 Kwi 2018
Posty: 69
Wysłany: 2020-03-24, 18:42   

Lepszym rozwiązaniem od Fabera jest test Alex. W wyniku masz więcej alergenów pokazanych, szersze i bardziej dokładne wyniki. Do tego szczegółowy opis wraz z uwzględnieniem możliwych reakcji krzyżowych. Samych alergenów w teście jest ponad 290.
 
     
Karolski
Prawie ekspert

Dołączył: 22 Cze 2018
Posty: 354
Wysłany: 2020-05-24, 23:00   

Testy trzeba robić, tylko dzięki temu będziecie wiedzieć co dokładnie was uczula. Mi testy wykonała doktor z Lublina Teresa Stelmasiak http://www.alergolog.lublin.pl/ i dobrała też dobre leczenie, bo oprócz uczulenia na nikiel czy niektóre pokarmy uczula mnie sporo pyłków roślin. Planuję zrobić odczulanie, to podobno często przynosi dobre skutki i potrafi w dużej mierze ograniczyć reakcje alergiczne.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

| | Darmowe fora | Reklama
Next-ImmoProjektowanie wnętrz bielsko białaStellenangebote - StellenanzeigeNext-Cars24.com
Strona wygenerowana w 0,12 sekundy. Zapytań do SQL: 13