Forum Budowlane  Strona Główna Forum Budowlane
Praca - Oferty Pracy

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Jakie tanie ogrzewanie
Autor Wiadomość
niebo
Nowicjusz

Dołączył: 08 Lis 2018
Posty: 5
Wysłany: 2018-11-08, 08:56   

a jakie macie mieszkania?
_________________
http://www.longbridge.pl
 
     
REKLAMA

Dołączył: 05 Sty 2016
Posty: 156
Wysłany: 2018-11-28, 12:29   

 
     
OnlineExpert
Budowlaniec

Dołączył: 05 Sty 2016
Posty: 156
Wysłany: 2018-11-28, 12:29   

biguś napisał/a:
a pompa ciepła powietrzna może w lato również chłodzić??


Witam,

Oczywiście. Powietrzna pompa ciepła może być również wykorzystana do chłodzenia budynku w sezonie letnim, lecz w odróżnieniu do gruntowej pompy ciepła, chłodzenie będzie zachodziło w sposób aktywny z wykorzystaniem pracy sprężarki.
Dzięki rewersyjnej pracy sprężarki pompa będzie aktywnie chłodziła instalację ogrzewania podłogowego w budynku. W zależności od rodzaju podłogi oraz rozmieszczenia rur wydajność chłodnicza podłogi może wynosić 20-40 W/m2. Należy jednak pamiętać o zastosowaniu systemu regulacji zabezpieczającego przed obniżeniem się temperatury rur poniżej temperatury punktu rosy, ponieważ będzie wtedy zachodziło zjawisko wykraplania się pary wodnej z powietrza. Można również chłodzić pompą ciepła z wykorzystaniem klimakonwektorów.
Chętnie odpowiem na ewentualne pytania.
Pozdrawiam,
________________________________
Konsultant marki Buderus
 
     
aronH 
Wszechwiedzący
aronH

Dołączył: 23 Lut 2016
Posty: 597
Wysłany: 2019-01-18, 11:47   

Przy budowaniu trzeba pomyślęc o wyborze odpowiedniego opału. ostatnio bardzo popularny stał się ekogroszek. Sama też zwróciłam na niego uwagę i szukałam najlepszej dla mnie oferty. Wtedy też trafiłam tutaj https://dobry-ekogroszek.pl. Chciałam, zeby był w miarę tani ale żeby był też dobrej jakości. I tym zakupem udało mi się trafić w 10.
 
     
biguś 
Budowlaniec

Dołączył: 20 Sty 2016
Posty: 140
Wysłany: 2019-01-22, 21:44   

w dzisiejszych czasach ludzie budujący domy to powinni wybierać ekologiczne ogrzewanie np pompa ciepła a nie węgiel.
 
     
arekCo 
Starszy budowlaniec

Dołączył: 01 Cze 2018
Posty: 228
Wysłany: 2019-01-27, 19:49   

Według mnie warto pomyśleć o pompie ciepła. Poczytajcie sobie na stronie http://jlm.fr.pl/ z Rzeszowa. My od nich właśnie mamy pompę. Działa sprawnie, bezawaryjnie, pozwala na oszczędności, my jesteśmy bardzo zadowoleni z wyboru.
 
     
adrian
Nowicjusz

Dołączył: 28 Sty 2019
Posty: 5
Wysłany: 2019-01-28, 13:24   

Z całą pewnością w Sieci uda się znaleźć sprawdzone porady w tym zakresie tematycznym. Nie powinno być z tym żadnych większych trudności.
_________________
Bądźcie szaleni, ale zachowujcie się jak normalni ludzie. Podejmijcie ryzyko bycia odmiennym, ale nauczcie się to robić, nie zwracając na siebie uwagi.
 
     
Ekoszok.pl 
Nowicjusz

Dołączył: 04 Lut 2019
Posty: 20
Wysłany: 2019-02-04, 11:53   

Co powiecie na ogrzewanie pelletem? Wystarczy wybrać odpowiedni kocioł lub dostawić palenisko, co jest bardzo dobrym i zarazem praktycznym rozwiązaniem, nie wspominając już o ekologii.
_________________
www.Ekoszok.pl
 
     
OnlineExpert
Budowlaniec

Dołączył: 05 Sty 2016
Posty: 156
Wysłany: 2019-02-05, 10:11   

Witam,

Ekologiczne rozwiązania ogrzewania są coraz częściej wykorzystywane w przypadku budowy nowych budynków oraz przy wymianie starego typu źródeł ciepła. Najbardziej komfortowym oraz ekologicznym rozwiązaniem ogrzewania budynku jest zastosowanie powietrznej lub gruntowej pompy ciepła. Takie rozwiązanie jest całkowicie bezobsługowe oraz nie emituje żadnych zanieczyszczeń do atmosfery w otoczeniu budynku. Dzięki poborowi darmowego ciepła niskotemperaturowego z gruntu lub powietrza, koszty eksploatacyjne są na bardzo niskim poziomie. Warto również wspomnieć o programie „Czyste Powietrze”, który jest oferowany przez NFOŚiGW. Dzięki niemu można uzyskać dofinansowanie lub niskooprocentowaną pożyczkę na zakup ekologicznego źródła ciepła w postaci pompy ciepła.
Przy okazji polecam sprawdzić ofertę pomp ciepła Logatherm marki Buderus. Nasze urządzenia cechują się solidnym wykonaniem, posiadają wysokiej klasy sprężarkę i wymiennik ciepła. Gwarantuje to długą żywotność i wysoką sprawność wytwarzania energii cieplnej. Bardziej szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej: http://www.buderus.pl/pro.../pompy-ciepla/. W sprawie doboru, wyceny oraz montażu zachęcam do kontaktu z jednym z Autoryzowanych Instalatorów naszej marki. Ich wyszukiwarkę w zależności od regionu można znaleźć na stronie www.buderus.pl. Możliwy jest również kontakt telefoniczny z Biurem Obsługi Klienta (BOK) tel. 801 777 801.
Chętnie odpowiem na ewentualne pytania.
Pozdrawiam,
________________________________
Konsultant Buderus
 
     
szymekD 
Prawie ekspert

Dołączył: 07 Cze 2018
Posty: 372
Wysłany: 2019-02-21, 23:09   

Zgadzam się, pompa ciepła to dobre rozwiązanie. Wydatek jest na początku ale potem to już bardzo się opłaca, rachunki za ogrzewanie już mamy mniejsze. Zdecydowaliśmy się na pompę powietrze-woda od http://jak2002.pl/pompy-ciepla/ i jak dotąd z naszej strony pełne zadowolenie z wyboru metody ogrzewania.
 
     
Homevap.pl 
Nowicjusz

Dołączył: 07 Lis 2018
Posty: 20
Wysłany: 2019-02-22, 13:57   

Faktycznie pompa ciepła to jedno z lepszych rozwiązań, ale też z drugiej strony musimy liczyć się z tym, że będzie droższa w inwestycji przynajmniej na początku. Potem wraz z każdym rokiem zacznie się zwracać.
_________________
www.Homevap.pl
 
     
zuzia.gola
Budowlaniec

Dołączył: 18 Lip 2014
Posty: 194
Wysłany: 2019-02-28, 18:54   

Mi się osobiscie bardzo podoba rozwiązanie jakie oferuje https://www.fortum.pl/dla...a-woda-uzytkowa . Mają wiele rozwiziązan na dostarczanie ciepła. Mi najbardziej podchodzi ciepła woda 24h. Przy kilkukrotnym nagrzewaniu wody wciagu dnia możemy zużyc dużo energii. W Płocku wiele osób ma taką instalację.
 
     
Czebulak 
Ekspert

Dołączył: 04 Lip 2016
Posty: 443
Wysłany: 2019-03-01, 00:34   

Myśląc o ogrzewaniu trzeba też pomyśleć o wentylacji. Grunt żeby system wentylacji został dobre wdrożony. Ja mogę polecić Ci firmę Bartosz Wentylacja - zakres ich pracy to wentylacja w Białymstoku. To świetna firma, która zajmie się wdrożeniem odpowiednich instalacji, dzięki czemu systemy wentylacji będą wydajne ;)
 
     
MaksJawo 
Nowicjusz

Wiek: 33
Dołączył: 20 Mar 2019
Posty: 5
Skąd: Jaworzno
Wysłany: 2019-03-20, 22:45   

Ekogroszek. Ogrzewanie elektryczne jest koszmarnie drogie.
_________________
Lepiej jest zapalić świecę, niż przeklinać ciemność.
 
     
biguś 
Budowlaniec

Dołączył: 20 Sty 2016
Posty: 140
Wysłany: 2019-03-25, 22:46   

Pompa ciepła. To jest dobre rozwiązanie ekologiczne. Nic się nie spala. A wcale tak drogo nie wychodzi. Jak się sprawdzi koszty zakupu pompy i przygotowania miejsca pod pompę. (może stać wszędzie) a ogrzewanie na opał stały to musi być kotłownia, komin, miejsce na składowanie tego opału. No i koszty naszej pracy.
 
     
rafal3332

Dołączył: 26 Mar 2019
Posty: 3
Wysłany: 2019-03-26, 08:00   

Moim zdaniem teraz wszędzie ogrzewanie jest bardzo drogie.To jest bardzo normalne.
_________________
pogotowie kanalizacyjne
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

| | Darmowe fora | Reklama
Next-ImmoProjektowanie wnętrz bielsko białaStellenangebote - StellenanzeigeNext-Cars24.com
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 13