Forum Budowlane  Strona Główna Forum Budowlane
Praca - Oferty Pracy

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
kolektory słoneczne Czy to się opłaca?
Autor Wiadomość
KrzysztofKozak

Wysłany: 2018-07-25, 12:58   

Dwukrotnie niższy koszt inwestycji w stosunku do pomp gruntowych przy podobnej wydajności, przekonało mnie do założenia powietrznej pompy ciepła u siebie i serdecznie polecam taką usługę. Skorzystałem z usługi firmy Eko-Instal, rzetelni pracownicy było widać, że wiedzą co robią. Wszystko poszło gładko i wydajnie. POLECAM!Eko-Instal

REKLAMA

Wysłany: 2018-07-26, 08:36   

Yremx
Budowlaniec

Wysłany: 2018-07-26, 08:36   

Myślę, że jeżeli chcemy się zdecydować na kolektory słoneczne, to warto dokładnie monitorować lokalną pogodę – bo ma ona ogromny wpływ na to, ile energii uda nam się uzyskać w określonym czasie, a to pozwoli nam też planować w przód. Problem w tym, że programy pogodowe z reguły są bardzo ogólne terytorialnie, czasami w ogóle nie trafiają, wiadomo… Więc polecam zaopatrzyć się w barometr, np. tutaj https://www.test-therm.pl...uktow/cisnienie dzięki czemu będziemy mogli na bieżąco śledzić trendy pogodowe w naszej okolicy samodzielnie ; ).

marek_buduje
Prawie ekspert

Wysłany: 2018-08-07, 12:12   

KrzysztofKozak napisał/a:
Dwukrotnie niższy koszt inwestycji w stosunku do pomp gruntowych przy podobnej wydajności, przekonało mnie do założenia powietrznej pompy ciepła

przy podobnej wydajności? powietrzne pompy ciepła o najlepszej wydajności mają znacznie większe zapotrzebowanie energetyczne, niż pompa gruntowa, więc wyższy koszt inwestycji tutaj dość szybko się zwróci

budek8
Budowlaniec

Wysłany: 2019-04-09, 08:44   

Sporo osób korzysta dzisiaj z paneli słonecznych i odnawialnych metod pozyskiwania energii. Też ogniwa fotowoltaiczne pozwalają produkować prąd za darmo i też nie szkodzić środowisku. Można tutaj https://ekofachowcy.pl/fotowoltaika/ogniwa-fotowoltaiczne sprawdzić ogniwa fotowoltaiczne, bo właśnie też dzięki nim możemy energię za niewielką cenę.

Odpowiedz do tematu