Forum Budowlane  Strona Główna Forum Budowlane
Forum Budowlane

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Łazienka w sypialni?
Autor Wiadomość
JMD_com_pl
Nowicjusz

Wysłany: 2012-07-30, 12:31   

Sama wentylacja to oczywiście racja,ale liczy się też prawidłowa izolacja cieplna. Jeśli jest poprawnie wykonana,to moim zdaniem nie ma się o co martwić. Sam pomysł jest bardzo fajny.

REKLAMA

Wysłany: 2012-08-07, 16:10   

BasterMeble
Młodszy budowlaniec

Wysłany: 2012-08-07, 16:10   

Bardzo mi się podoba takie rozwiązanie. Ale pewnie trzeba mieć dużo przestrzeni, żeby zrobić takie coś. Podoba mi się, ale raczej nie zdecydowałabym się na takie coś u siebie w domu, ale w jakimś hotelu jak najbardziej.

Dar-Bud SIPs 
Młodszy budowlaniec

Wysłany: 2012-10-25, 23:07   

JMD_com_pl napisał/a:
Sama wentylacja to oczywiście racja,ale liczy się też prawidłowa izolacja cieplna. Jeśli jest poprawnie wykonana,to moim zdaniem nie ma się o co martwić. Sam pomysł jest bardzo fajny.

W zupełności się zgodzę co do wilgoci na ścianach zewnętrznych, ale ciężko będzie wyeliminować punkt rosy na oknach.
Miałem okazje coś takiego wypróbować w hotelu, wyglądało to rewelacyjnie ale niestety, rozwiązanie takie jest tylko dla ludzi którzy lubią ciepła sypialnie, bo po wyjściu z wanny, nawet w temperaturę 21stopni bywa nieprzyjemne (czynnik chłodzący- a zazwyczaj w małych łazienkach podczas prysznicu/kąpieli temperatura podskakuje o kilka stopni).
Poza tym po dłuższym prysznicu wilgoć bedzie się skraplać na każdym materiale o wysokiej akumulacyjności cieplnej.

pozdrawiam

dagmara
Młodszy budowlaniec

Wysłany: 2012-10-29, 20:37   Re: Łazienka w sypialni?

allan napisał/a:
Co myślicie o takim rozwiązaniu w przypadku łazienki? http://www.domplusdom.pl/...%82azienk%C4%85 Marzy mi się takie połączenie, ale nie wiem czy nie pojawi się problem np. z wilgocią?

To świetny pomysł, ale musi to być dobrze zrobione. Wentylacja to oczywiśćie podstawa.

wezrob
Budowlaniec

Wysłany: 2012-11-29, 11:59   

Łazienka w sypialni kojarzy mi sie bardziej przytulnie i powinna wyglądem przypominać pokój Ja bym chciał mieć taką wanny

jarecky 
Nowicjusz

Wysłany: 2012-11-30, 10:51   

Jeśli o tym mowa, to zaraz skojarzył mi się jeden z projektów, które widziałem w sieci. Moim zdaniem takie rozwiązanie może sprawdzić się w przypadku osoby młodej, wynajmującej niewielką przestrzeń ale nie w domu.

Co innego pokój kąpielowy, który moim zdaniem jest obecnie wyznacznikiem pewnego statusu finansowego. Przestał być kojarzony wyłącznie z wnętrzami pałaców.

MagiaPlytek_pl
Młodszy budowlaniec

Wysłany: 2013-02-12, 10:59   

Nie podoba mi się taka aranżacja. Wg mnie łazienka powinna być osobno i sypialnia osobno,to najlepsze wyjście które sprawdza się w niemal w każdym domu. Jeżeli przestrzeń w mieszkaniu jest niewielka to tym bardziej odradzam.

klik

balladyna
Wszechwiedzący

Wysłany: 2013-02-20, 13:06   

Taka wolno stojąca wanna z przestrzenią wokół jest bardzo fajna, ale trzeba mieć naprawdę sporo miejsca, żeby sobie na coś takiego pozwolić.

HityCenowe24_pl
Nowicjusz

Wysłany: 2013-02-20, 15:54   

To prawda,jednak tutaj na powyższym zdjęciu widzimy,ze występuje drewniane obicie wanny jak i drewniane dodatki wstawki- także wymaga to dużych nakładów finansowych,nie tylko samej przestrzeni.

beti
Nowicjusz

Wysłany: 2013-02-22, 02:13   

Chyba czułabym się trochę niezręcznie... nie wiem, takie to dziwne. Zdecydowanie wolę łazienkę tuż obok, najlepiej prywatną, z bezpośrednim wejściem tylko z sypialni, ale mimo wszystko oddzieloną ścianką działową.

24bud_pl
Nowicjusz

Wysłany: 2013-04-06, 13:18   

Racja,ścianką i drzwiami aby była jasność. taka zupełnie prywatna łazienka to bardzo fajne i praktyczne rozwiązanie,które stosuje się w nowoczesnym budownictwie.

Odpowiedz do tematu