Forum Budowlane  Strona Główna Forum Budowlane
Praca - Oferty Pracy

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Ogrzewanie elektryczne?
Autor Wiadomość
Cegielniczka 
Budowlaniec
Ja tu rządzę:)

Dołączyła: 09 Sie 2012
Posty: 115
Wysłany: 2012-10-27, 09:16   Ogrzewanie elektryczne?

Ogrzewanie elektryczne - jak się na tą opcję zapatrujecie, ktoś ma i czy takie ogrzewanie się sprawdza? Przeglądam ostatnimi czasy różne strony związane z takim rodzajem ogrzewania, ale przyznam, że tak do końca to nie jestem przekonana.

Te wszystkie terminy: maty grzewcze, termostaty, ogrzewanie na podczerwień. Kurcze spory dość "wybór" jest.
Ostatnio zmieniony przez Cegielniczka 2013-07-07, 08:57, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
REKLAMA

Dołączył: 10 Paź 2011
Posty: 94
Wysłany: 2012-12-14, 10:26   

_________________

Ostatnio zmieniony przez Donicestalowe 2013-07-07, 08:57, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Donicestalowe
Młodszy budowlaniec

Dołączył: 10 Paź 2011
Posty: 94
Wysłany: 2012-12-14, 10:26   

Podobno ogrzewanie na podczerwień nie za bardzo się sprawdza,wiele zależy od samego metrażu naszego domu. Co do elektrycznego- także chętnie poczytam opinie,jest to dosyć ciekawe rozwiązanie.
_________________
http://jobbrsenews.wordpress.com
 
     
marecki
Nowicjusz

Dołączył: 04 Lut 2013
Posty: 5
Wysłany: 2013-02-05, 13:00   

polecam przeczytać tutu a na pewno wiele się wyjaśni
 
     
24bud_pl
Nowicjusz

Dołączył: 20 Gru 2012
Posty: 46
Wysłany: 2013-02-06, 10:23   

Wiele zależy od samego metrażu,ogrzewanie na podczerwień to ogrzewanie elektryczne,więc o oszczędności na pewno nie może być mowy. jeżeli ktoś stosował ten typ ogrzewania w praktyce,to niech napisze swoją opinię na forum.
_________________
www.24bud.pl
 
     
Elektrotip_pl
Nowicjusz

Dołączył: 14 Sty 2013
Posty: 44
Wysłany: 2013-03-27, 06:05   

Racja,jednak mimo wszystko jeżeli chodzi o samo ogrzewanie podłogowe to uważam,że jest to bardzo dobry pomysł i teraz w większości nowo budowanych domów,projektów- zawsze uwzględniamy właśnie ten typ ogrzewania.
_________________
www.Elektrotip.pl
 
     
marek_buduje
Prawie ekspert

Dołączył: 23 Kwi 2014
Posty: 378
Wysłany: 2014-04-30, 10:52   

osobiście polecam, ale nie w całym domu - np łazienka i kuchnia elektryczne podłogowe, a pozostałe z centralnego
 
     
ignacy
Nowicjusz

Dołączył: 18 Kwi 2014
Posty: 33
Wysłany: 2014-04-30, 11:22   

jeśli interesuje Cię ogrzewanie podłogowe elektryczne, to ja z pewnościa mogę polecić...
Sam mam taka instalacje m.in. w łazience i efekt jest mega statysfakcjonujacy!! :D
 
     
kiciapysia
Nowicjusz

Dołączył: 18 Kwi 2014
Posty: 10
Wysłany: 2014-04-30, 16:32   

zgodze sie :) jest mega sama mam w swoim domku, z jakiej firmy korzystaliscie ? bo ja korzystałem z firmy kan therm i jest bardzo porządną firma ;))
 
     
Ligeroo_pl
Młodszy budowlaniec

Dołączył: 26 Paź 2013
Posty: 88
Wysłany: 2014-05-08, 17:18   

Jeżeli chodzi o ogrzewanie elektryczne to niestety ale zaraz obok olejowego jest ono bardzo drogie i polecam dokładnie przeanalizować wcześniejsze koszty i to co będzie się nam bardziej opłacać.
_________________
http://www.immobilier-72.webself.net/
 
     
ignacy
Nowicjusz

Dołączył: 18 Kwi 2014
Posty: 33
Wysłany: 2014-05-10, 22:54   

może podłogowe wodne bardziej się opłaci??
 
     
PieceMans_pl
Budowlaniec

Dołączył: 05 Wrz 2013
Posty: 148
Wysłany: 2014-05-13, 15:07   

Ogrzewanie elektryczne w praktyce da Ci bardzo duże koszty więc nie wiem czy jest sens,o wiele bardziej opłacalne byłoby moim zdaniem ogrzewanie podłogowe,plus układ CO z piecem Mans.
_________________
http://propertyforum.forumup.info
 
     
Ligeroo_pl
Młodszy budowlaniec

Dołączył: 26 Paź 2013
Posty: 88
Wysłany: 2014-08-19, 11:19   

Zdecydowanie bardziej opłaca się ogrzewanie podłogowe wodne,zresztą teraz niemal w każdym nowo budowanym domu i warto o nim pomyśleć. Pod względem finansów i corocznym sezonie grzewczym wyjdzie ono znacznie taniej.
_________________
http://www.immobilier-72.webself.net/
 
     
Dawidoss4444 

Wiek: 34
Dołączył: 30 Cze 2015
Posty: 2
Skąd: Poznań
Wysłany: 2015-06-30, 12:51   

PieceMans_pl napisał/a:
Ogrzewanie elektryczne w praktyce da Ci bardzo duże koszty więc nie wiem czy jest sens,o wiele bardziej opłacalne byłoby moim zdaniem ogrzewanie podłogowe,plus układ CO z piecem Mans.


Trudno się nie zgodzić z tą wypowiedzią - z ogrzewaniem elektrycznym wiążą się dość spore comiesięczne wydatki na rachunki za energię elektryczną, sposobem na zmniejszenie tych rachunków mogła by być instalacja fotowotaiczna, jednak należy tutaj wziąć pod uwagę że ogrzewanie wykorzystywane jest głównie w okresie jesień - zima, a wówczas wydajność instalacji PV jest mniejsza od tej osiąganej w okresie wiosna - lato.

Zamiast instalacji ogrzewania elektrycznego, sugerował bym jak kolega PieceMans_pl zastosowanie ogrzewania podłogowego, do tego dobrej jakości piec CO, a wszystko to uzupełnił bym wentylacją mechaniczną z odzyskiem ciepła (rekuperatorem), którego zasilanie zapewnił bym z instalacji fotowoltaicznej - na początek będzie to owszem spory wydatek jednak z czasem inwestycja ta niewątpliwie się zwróci :)
 
     
marek_buduje
Prawie ekspert

Dołączył: 23 Kwi 2014
Posty: 378
Wysłany: 2015-08-13, 09:07   

do paneli fotowoltaicznych dobrym rozwiązaniem jest ogrzewanie odłogowe tak jak wspomnieliście, ale ja bym zasilał je pompą ciepła. na takie zestawy można łatwo znaleźć dofinansowanie - http://vikersonn.eu/pompy-ciepla-13.html
 
     
Ligeroo_pl
Młodszy budowlaniec

Dołączył: 26 Paź 2013
Posty: 88
Wysłany: 2015-09-17, 12:09   

To fakt,rozwiązanie jest nie tylko dobre i praktyczne,ale i bardzo ekonomiczne bo dzięki niemu wraz z każdym sezonem grzewczym będziemy mogli sporo zaoszczędzić,czego nie można powiedzieć o samym ogrzewaniu elektrycznym.
_________________
http://www.immobilier-72.webself.net/
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

| | Darmowe fora | Reklama
Next-ImmoProjektowanie wnętrz bielsko białaStellenangebote - StellenanzeigeNext-Cars24.com
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 12