Forum Budowlane  Strona Główna Forum Budowlane
Praca - Oferty Pracy

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Ogrzewanie podłogowe
Autor Wiadomość
malti
Nowicjusz

Dołączył: 12 Sie 2010
Posty: 27
Wysłany: 2010-08-27, 08:37   Ogrzewanie podłogowe

Ogrzewanie podłogowe staje się coraz częstszym sposobem podniesienia standardów naszego mieszkania. W południowych krajach Europy normą jest dokonywanie wodnych instalacji grzewczych dla naszych podłóg. Kupując tam mieszkanie w standardowym wyposażeniu możemy poszczycić się taką rewelacją jaką jest ogrzewanie podłogowe. Mam nadzieję, że i do nas dojdzie taki wybór inwestycji, który zainteresowałby nie jednego developera.
 
     
REKLAMA

Dołączył: 05 Sty 2011
Posty: 28
Wysłany: 2011-01-06, 10:38   

 
     
DobreGrzejniki_pl
Nowicjusz

Dołączył: 05 Sty 2011
Posty: 28
Wysłany: 2011-01-06, 10:38   

Jeżeli chodzi o ogrzewanie podłogowe,to faktycznie dobre rozwiązanie i coraz częściej praktykowane. Najlepiej sprawdza sie przy większych powierzchniach,czyli w domach. Rzadziej w mieszkaniach.
 
     
goodidea 
Starszy budowlaniec

Dołączył: 10 Lut 2011
Posty: 283
Wysłany: 2011-04-27, 10:44   

Witam, ogrzewanie podłogowe to dość modny ostatnio sposób ogrzewania pomieszczeń mieszkalnych. Trzeba się jednak zastanowić, czy faktycznie warto podążać za tą modą…

budowlane materiały
 
     
kron
Nowicjusz

Dołączył: 29 Lis 2010
Posty: 48
Wysłany: 2011-07-05, 06:51   

Temat dla mnie :)
Czy możecie doradzić mi coś w tej kwestii? Czy w bloku jest sens montowania ogrzewania podłogowego? Jaki jest tego koszt(elektryczne oczywiście)?
_________________
www.nadobrysen.eu Wyposażenie sypialni!
www.forum.nadobrysen.eu - FORUM Dom i Ogród
 
 
     
Tanie-Grzanie
Nowicjusz

Dołączył: 14 Paź 2011
Posty: 47
Wysłany: 2011-10-18, 13:21   

Nie wszystko co modne jest dobre i praktyczne,ale co do ogrzewania podłogowego to wydaje mi się,że to dobry wybór. Szczególnie jeżeli mamy płytki ceramiczne na całej podłodze.
_________________
Tanie-Grzanie.net
 
     
MarkoPolo
Starszy budowlaniec

Dołączył: 18 Lis 2011
Posty: 258
Wysłany: 2012-07-03, 15:56   

Uważam, że podłogowe ogrzewanie to luksus i wygoda przy prawie równoważących się kosztach instalacji. Serdecznie polecam pod tym względem tę metodę, lecz jest jeden chyba i tylko jeden minus takiej instalacji. Bezustannie unoszący się kurz.

Pozdrawiam i jeszcze raz polecam.
_________________
Zobacz Malarnia Proszkowa Bielsko Biała
 
     
berserker
Nowicjusz

Dołączył: 11 Kwi 2012
Posty: 19
Wysłany: 2012-09-26, 12:23   

A myślał ktoś kiedyś nad elektrycznym ogrzewaniem podłogowym? http://megastore.pl/33288...-05m-x-50m.html o takie coś mi chodzi, miał ktoś już z tym styczność? jakieś opinie?
 
     
admin
Administrator


Wiek: 42
Dołączył: 14 Maj 2009
Posty: 318
Wysłany: 2012-09-29, 14:31   

berserker , mi się wydaje że takie ogrzewanie to kurewsko drogo wyjdzie w późniejszym użytkowaniu .
_________________
Pozdrawiam wszystkich

>> klik klik << :)
 
     
Bobek 
Młodszy budowlaniec
Na ratunek rybom!

Dołączył: 27 Wrz 2012
Posty: 68
Wysłany: 2012-09-29, 15:14   odp

ja też bym się podłogowego ogrzewania trochę cykał... choć z drugiej strony jak Rosja nam podniesienie ceny gazu, to okaże się, że grzanie na prąd nie takie złe hehehe:)

I wtedy pewnie ruszyłyby i kolektory (dziś dość drogie w instalacji) i pompy ciepła sofathu (Dumarchwent - też instalowanie cenowo tanie jest, ale /eko/) i nawet podłogowe ogrzewanie (na stopach ciepło, to bez dwóch zdań)
_________________
http://mtwforum.forumup.net
 
     
1001narzedzi_pl
Budowlaniec

Dołączył: 15 Mar 2012
Posty: 142
Wysłany: 2012-10-17, 12:07   

Ale czego tutaj sie bac? Najpierw trzeba co nieco poczytać o ogrzewaniu podłogowym,a następnie pisać. Nie jest to drogie,zależy jeszcze w jaki sposób ogrzewamy dom.
_________________
zobacz: https://pl.next-jobs24.com/oferty-pracy-w-knurow-slaskie
 
     
WeraK
Nowicjusz

Dołączył: 21 Maj 2013
Posty: 12
Wysłany: 2013-05-21, 10:36   

Też ostatnio założyłam ogrzewanie podłogowe w łazience z www.heatingsystems.pl i narazie jestem bardzo zadowolona. W łazience jest to chyba najlepsze rozwiązanie, bo wtedy woda z podłogi po kąpieli zawsze szybko wysycha.
 
     
wiolcia
Nowicjusz

Dołączył: 14 Cze 2013
Posty: 40
Wysłany: 2013-06-14, 12:50   

Ktoś wspomniał o krążącym kurzu jako minusie ogrzewanie podłogowego? Ja słyszałam coś zupełnie przeciwnego. Podłogówka jest idealna dla alergików właśnie ze względu na brak cyrkulacji powietrza, a co za tym cyrkulacji kurzu.
Bardzo fachowy i przystępny artykuł na temat ogrzewania podłogowe jest tutaj - http://buderus-inserw.pl/...djeciem-decyzji polecam!
 
     
o-tomek

Dołączył: 08 Sie 2013
Posty: 3
Wysłany: 2013-08-08, 23:21   

tylko czy samo ogrzewanie podłogowe jest w stanie zapewnić ciepło większemu jednorodzinnemu domowi?
 
     
kiero12
Nowicjusz

Dołączył: 12 Paź 2012
Posty: 8
Wysłany: 2013-08-13, 15:16   

ogrzewanie podłogowe, według mojej opinii jest najlepszym sposobem na ogrzanie domku. w sposob bardzo ekologiczny i ekonomiczny.
 
     
dagmara
Młodszy budowlaniec

Dołączył: 29 Paź 2012
Posty: 56
Wysłany: 2013-08-15, 22:15   

przy doborze ogrzewania domu warto skontaktować się z profesjonalistą ( tutaj namiary ) który pomoże w doborze pieca, pompy ciepła itp co do wielkości pomieszczeń oraz ocieplenia budynku. polecam tą firmę
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

| | Darmowe fora | Reklama
Next-ImmoProjektowanie wnętrz bielsko białaStellenangebote - StellenanzeigeNext-Cars24.com
Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 12