Forum Budowlane  Strona Główna Forum Budowlane
Praca - Oferty Pracy

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy do okapu konieczna jest wentylacja?
Autor Wiadomość
Tomekk
Budowlaniec

Dołączył: 14 Paź 2014
Posty: 145
Wysłany: 2015-01-24, 14:11   Czy do okapu konieczna jest wentylacja?

Mam taki problem. Może mi coś podpowiecie. Czy do każdego okapu niezbędna jest wentylacja? Chodzi o okap nad kuchenkę gazową. Mieszkam w starym domu, który został kilka lat temu obudowany pustakami. Dodatkowo mój pokój z aneksem jest wykończony płytami gipsowokartonowymi. Nie mam czegoś takiego jak kratka czy szyb wentylacyjny, a chcę mieś okap nad kuchenką. Czy są jakieś okapy, które nie mają tej rury do wentylacji? Bo żeby zrobić taką wentylację, trzeba by się przebijać przez te płyty, drewnianą ścianę i jeszcze te pustaki.
 
     
REKLAMA

Dołączył: 02 Kwi 2014
Posty: 36
Wysłany: 2015-03-06, 13:32   

 
     
grzesiek87
Nowicjusz


Dołączył: 02 Kwi 2014
Posty: 36
Wysłany: 2015-03-06, 13:32   

Oczywiście można w takim przypadku zamontować okap, z tym, że okapy niepodłączone do wentylacji wchłaniają znacznie mniej zanieczyszczeń, a poza tym należy wymieniać wkłady flizelinowe. Tego typu urządzenia to okapy z obiegiem zamkniętym. Dużo lepszym rozwiązaniem jest jednak podłączenie okapu do komina. W warunkach, które opisałeś rzeczywiście ciężko będzie wykonać taką instalację, ale nie jest to niemożliwe. Zarówno wentylacja grawitacyjna, jak i mechaniczna powinna się sprawdzić. Ceny elementów instalacji możesz znaleźć w sklepach internetowych, np. tutaj - http://www.centrumklima.pl/.
 
     
Arset.com.pl
Nowicjusz

Dołączył: 23 Paź 2021
Posty: 4
Wysłany: 2021-10-23, 15:48   

Podczas poszukiwań wyjątkowych propozycji wyposażenia kuchennego to zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszego sklepu https://arset.com.pl/ w którym będziecie mogli znaleźć stylowe, dobrze wykonane i funkcjonalne okapy kuchenne które pomogą pozbyć się zapachów i pary unoszącej się z przygotowywanych potraw. W razie pytań postaramy się pomóc i oczywiście ułatwić podjęcie jak najlepszej decyzji zakupowej!
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

| | Darmowe fora | Reklama
Next-ImmoProjektowanie wnętrz bielsko białaStellenangebote - StellenanzeigeNext-Cars24.com
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 14