Forum Budowlane  Strona Główna Forum Budowlane
Praca - Oferty Pracy

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak oszczędnie prać?
Autor Wiadomość
aca
Nowicjusz

Dołączył: 09 Paź 2012
Posty: 38
Wysłany: 2013-08-20, 11:10   Jak oszczędnie prać?

Dla mnie pranie kojarzy się ze znacznym zużyciem wody i energii. Jakie znacie sposoby na oszczędne pranie?
 
     
REKLAMA

Dołączył: 23 Sty 2013
Posty: 69
Wysłany: 2013-08-20, 11:55   

 
     
scyzoryk
Młodszy budowlaniec

Dołączył: 23 Sty 2013
Posty: 69
Wysłany: 2013-08-20, 11:55   

Pranie wstępne w zasadzie nie jest konieczne, przy praniu średnio zabrudzonej bielizny, czy lekko przepoconych koszulek. Rezygnując z tego, można zaoszczędzić. Dobrze jest wypełnić cały bęben pralki. Bardziej oszczędne będzie jedno pranie w załadowanej do pełna pralce. No i pojemność im większa ładowność pralki tym rzadziej będzie włączana.
 
     
wezrob
Budowlaniec

Dołączył: 25 Maj 2012
Posty: 102
Wysłany: 2013-09-19, 11:38   

To zależy dla kogo bo jeżeli chodzi o singla to raczej pralka powinna być jak najmniejsza pojemnościowo, bo ciężko nazbierać 8kg prania. A małe pralki ładowane od góry to mniejsze zużycie wody na cykl ważne aby właśnie bęben był pełny, aby maksymalnie wykorzystać wodę i energię w cyklu prania.
 
     
wezrob
Budowlaniec

Dołączył: 25 Maj 2012
Posty: 102
Wysłany: 2013-09-19, 11:44   

To zależy dla kogo bo jeżeli chodzi o singla to raczej pralka powinna być jak najmniejsza pojemnościowo, bo ciężko nazbierać 8kg prania. A małe pralki ładowane od góry to mniejsze zużycie wody na cykl ważne aby właśnie bęben był pełny, aby maksymalnie wykorzystać wodę i energię w cyklu prania.
 
     
kronos
Młodszy budowlaniec

Dołączył: 26 Wrz 2013
Posty: 53
Wysłany: 2013-11-29, 16:02   

Za oszczędność energii odpowiedzialna jest klasa energetyczna pralki np A+++ a jeżeli chodzi o wodę trzeba wybrać jakiś optymalny program aby dobrze prał i zużywał mało wody na cykl. A jak ktoś może to niech wymieni na technologię eco bubble bo to generator bąbelków rozpuszcza proszek i nie trzeba mocno a nawet wcale podgrzewać wodę.
 
     
Asperatus.pl 
Młodszy budowlaniec
www.Asperatus.pl

Dołączył: 02 Gru 2013
Posty: 72
Wysłany: 2013-12-02, 14:05   

Moim zdaniem podstawą będzie mieć tutaj chyba dobrą pralkę z klasą energooszczędną,są może ciut droższe,ale za to naprawdę można poczuć efektywność w kwestii oszczędzania wody.
_________________
http://twitter.com/AtMeega
 
     
gargamel1505
Nowicjusz

Dołączył: 19 Lip 2018
Posty: 34
Wysłany: 2018-08-11, 14:14   

Pralka energooszczędna to jest chyba najważniejsze. Do tego warto dostosowywać program prania do zawartości (u mnie w pralce z innych mogę skorzystać jak mam mało prania, albo lekko zabrudzone itp). I do tego dobry środek piorący. Używam kapsułek do prania surf, bo jako jedyne dopierają mi ładnie wszystko, a pranie pachnie genialnie.
 
     
Karolina 
Młodszy budowlaniec
Karolina

Dołączyła: 02 Gru 2016
Posty: 74
Wysłany: 2018-08-27, 12:27   

Oszczędne pranie, to przede wszystkim oszczędność energii elektrycznej, wody i czasu. Zobacz pralkę Candy: http://www.candy.pl/pl_PL.../css-148t3dr-s. Dzięki funkcji pary wodnej możesz wszystko odświeżyć w kilkanaście minut. To duża oszczędnośc czasu, tym bardziej, że nie musisz już prasować.
 
     
pannaanna
Młodszy budowlaniec

Dołączył: 10 Paź 2018
Posty: 52
Wysłany: 2018-11-22, 13:04   

Wydaje mi się, że najpewniejsze jest użycie kapsułek surf, które potrafią rewelacyjnie doprać ubrania z każdej nawet najbardziej uporczywej plamy. Jeżeli nadal używacie jakiegoś taniego proszka, to nie dziwcie się, że wasze pranie nawet nie pachnie po wyjęciu z pralki... i w takim wypadku nawet najlepsza pralka nie da rady.
 
     
aronH 
Wszechwiedzący
aronH

Dołączył: 23 Lut 2016
Posty: 597
Wysłany: 2019-12-30, 12:14   

Najważniejsze to wybrac odpowiednią pralkę dla siebie. Dla nas to był dosyć duży problem ale ostatecznie zdecydowaliśmy się na Pralka PerfectCare 800 z systemem UltraCare . Ta pralka ma bardzo fajną opcje szybkiego prania, po za tym wszystkie inne funkcje sa super.
 
     
danko12
Wszechwiedzący

Dołączył: 09 Sty 2018
Posty: 995
Wysłany: 2020-04-28, 22:23   

Świetnym rozwiązaniem będzie zastosowanie saszetek do prania z BioExpert.pl które są wielokrotnego użytku, a mimo to - świetnie radzą sobie z dopieraniem plam i usuwaniem bakterii. My zdecydowaliśmy się w domu na tego typu produkt ze względu na córkę, która jest alergikiem. Niemniej jednak, sama także zauważyłam znaczącą różnicę w jakości pranych rzeczy. Ponadto, stosowanie takich saszetek wychodzi korzystnie finansowo.
 
     
l56
Wszechwiedzący

Dołączył: 23 Mar 2014
Posty: 1120
Wysłany: 2021-10-22, 23:25   

Myślę, że zawsze należy patrzeć na stosunek jakości do ceny. Właśnie dlatego warto sobie na spokojnie zerknąć tutaj https://sklep.clovin.com.pl/ekologiczne-proszki-do-prania . Znajdziecie tam bowiem między innymi proszek ekologiczny. Jest tam bowiem wiele ciekawych i praktycznych propozycji dopasowanych idealnie do konkretnych potrzeb oraz możliwości finansowych.
 
     
Tumis
Wszechwiedzący

Dołączył: 25 Mar 2020
Posty: 903
Wysłany: 2021-11-30, 12:17   

Na pewno też wybierając dobrej jakości proszki i żele do prania, które szybko usuną plamy i trudniejsze zabrudzenia na ubraniach zarówno białych, jak i kolorowych. Co do samego zakupu to ja jednak stawiam na niemiecką chemię. Można ją też zamówić u nas w Polsce m.in w sklepie https://eurochemia.com/21-zele-plyny-do-prania który śmiało mogę polecić. Bardzo fajne ceny, ale i pomocna obsługa ;)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

| | Darmowe fora | Reklama
Next-ImmoProjektowanie wnętrz bielsko białaStellenangebote - StellenanzeigeNext-Cars24.com
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 13