Forum Budowlane  Strona Główna Forum Budowlane
Praca - Oferty Pracy

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
zmiana zapisu w umowie z lini napowietrznych na naziemne
Autor Wiadomość
rozyczka1191

Dołączył: 02 Cze 2010
Posty: 1
Wysłany: 2010-06-02, 20:56   zmiana zapisu w umowie z lini napowietrznych na naziemne

Witam
Mam prosbe do forumowiczów :)
Otóż potrzebuje zmienic zapis w umowie z energetyka (umowa jeszcze nie podpisana) chodzi o jeden paragraf który mówi o tym, że zostanie wybudowana mi stacja elektroenergetyczna, linia napowietrzna itd., ja natomiast na cos takiego sie nie godze, ponieważ chce aby poprowadzili mi prad ziemia. Spór ten trwa już dosyc dlugo.
Potrzebowalabym "zobaczyc" u kogos jak ma skonstruowana umowe, chodzi mi glownie jak zapisac paragraf który bedzie mówil o tym że przylacze bedzie naziemne.
Czy móglby mi ktos skopiowac taki fragment zapisu ze swojej umowy ??

Zmienic potrzebuje ten punkt:


& 5.
1.Celem realizacji przedmiotu niniejszej umowy EnergiaPro zobowiązuję się do :
1) wykonania następującego zakresu prac:
a)wybudowania stacji elektroenergetycznej 20/0,4kV,
b)wybudowania linii elektroenergetycznej 20kV zasilającej stację, o której mowa w lit a
c)wybudowania linii niskiego napięcia od stacji, o której mowa w lit. A do szafki złączowo-pomiarowej, o której mowa w lit d
d) wybudowania szafki złaczowo-pomiarowej usytuowanej na terenie posesji obiektu (nieruchomości, o której mowa w &1), drzwiczkami w lini granicy posesji lub ogrodzenia od strony drogi;
2)przystąpienia do realizacji zakresu prac określonego w pkcie 1 z chwilą przekazania do EnergiaPro przez właściciela układu drogowego zniwelowanego terenu pod budowę sieci, o której mowa w pkcie 1;
3)zainstalowania układów pomiarowo-rozliczeniowych i sterujących, określonych w warunkach przyłączenia,
4)dokonania odbioru zakresu prac określonego w pkcie 1 oraz sprawdzenia technicznego zakresu prac zrealizowanego przez Podmiot Przyłączany,
5)przyłączenia do sieci wykonanych instalacji wraz z urządzeniami zgodnie z obowiązującymi przepisami, po wykonaniu przez Podmiot Przyłączany zobowiązań określonych w niniejszej umowie,
6)zapewnienia dokumentacji techniczno-prawnej zgodnej z warunkami przyłączenia na zakres robót określony w pkcie 1. Przewidywany termin opracowania wyżej wymienionej dokumentacji projektowej-15 miesięcy od daty uiszczenia przez Podmiot Przyłączany kwoty, o której mowa w &18 ust. 2.a niniejszej umowy, pod warunkiem uprzedniego dostarczenia przez Podmiot Przyłączany dokumentu, o którym mowa w & 6 pkt I.10, oraz dostarczenia przez właściciela układu drogowego projekt układu komunikacyjnego, obejmującego obszar, o którym mowa w & 1. Projektant działający na zlecenie EnergiaPro ustali zgodny z ustawą Prawo budowlane tryb wykonywania robót- na podstawie pozwolenia na budowę lub zgłoszenia – i stosowne do ustaleń uzyska wymagane dla danego trybu dokumenty;
7)uzgodnienia dokumentacji techniczno-prawnej po uiszczeniu przez Podmiot Przyłączany kwoty, o której mowa w & 18 ust. 2 a.
2. Obowiązki, o których mowa w ust. 1 pkt 1, mogą być wykonane w ze Energia Pro przez wykonawcę robót budowlano-montażowych.
3. Obowiązki, o których mowa w ust. 1 pkt 6, mogą być wykonane w imieniu Energia Pro przez wykonawcę dokumentacji.
 
     
REKLAMA 

Dołączył: 10 Lut 2011
Posty: 283
Wysłany: 2011-05-13, 13:06   

 
     
goodidea 
Starszy budowlaniec

Dołączył: 10 Lut 2011
Posty: 283
Wysłany: 2011-05-13, 13:06   

Przydatne linki:
firmy budowlane
_________________
meega.pl
Malarnia Proszkowa
 
     
auto
Prawie ekspert

Dołączył: 29 Maj 2021
Posty: 319
Wysłany: 2021-12-01, 00:23   

Akurat nie jestem znawcą tematu, tym bardziej nie śledzę przepisów. Ale jeśli chodzi o usługi energetyczne to zawsze trzeba korzystać ze sprawdzonych firm, które są na bieżąco ze wszystkimi regulacjami. Z mojej strony mogę polecić https://www.eltelnetworks...roenergetyczne/ - firma dostarcza usługi energetyczne, między innymi pracuje przy stacjach elektroenergetycznych oferując realizację inwestycji pod klucz. Na pewno będziecie zadowoleni ze współpracy
 
     
Bartłomiej2257
Nowicjusz

Dołączył: 02 Gru 2021
Posty: 5
Wysłany: 2021-12-02, 11:20   

Nie za bardzo wiem o czym jest mowa.
_________________
https://www.24kato.pl
 
     
Matii77
Wszechwiedzący

Dołączył: 01 Sie 2019
Posty: 2104
Wysłany: 2022-04-22, 12:25   

Ja też jestem zdania, że trzeba korzystać z usług sprawdzonych firm, które już wiele lat są na rynku i można prześwietlić ich dotychczasowe projekty i przeczytać nich wiele opinii. Ja osobiście polecam tą firmę https://www.erbud.pl/budo...tyka-odnawialna
ale pewnie znalazło by się jeszcze kilka równie dobrych
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

| | Darmowe fora | Reklama
Next-ImmoProjektowanie wnętrz bielsko białaStellenangebote - StellenanzeigeNext-Cars24.com
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 12