Forum Budowlane  Strona Główna Forum Budowlane
Praca - Oferty Pracy

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Zwykły czy piorący?
Autor Wiadomość
rolmi
Nowicjusz

Dołączył: 22 Sie 2013
Posty: 45
Wysłany: 2013-08-28, 11:44   Zwykły czy piorący?

Do dej pory mieliśmy zwykły odkurzacz ale nawalił i trzeba nowy. Rozważamy zakup piorącego, ale czy jest skuteczny, czy lepiej liczyć na siłę własnych rąk?
 
     
REKLAMA

Dołączył: 22 Sie 2013
Posty: 25
Wysłany: 2013-08-28, 14:11   

 
     
cyrkiel
Nowicjusz

Dołączył: 22 Sie 2013
Posty: 25
Wysłany: 2013-08-28, 14:11   

Jego wadą na pewno jest to,że jest większy i cięższy niż zwykły odkurzacz. Poza tym sporo czasu zajmuje samo przygotowanie urządzenia do pracy. Na koniec oczywiście trzeba go jeszcze umyć i osuszyć. Zwykły odkurzacz nie zatrzymuje wielu drobin w których żyją i rozmnażają się roztocza. Skuteczną zaporą jest woda. Dla osób mających alergię polecam odkurzacz piorący i dla wszystkich, którzy nie lubią prać dywanów i wykładzin zwykłą szczotką do dywanów i to na dodatek ręcznie. Taki odkurzacz to również dobra profilaktyka dla zdrowych osób.
 
     
wezrob
Budowlaniec

Dołączył: 25 Maj 2012
Posty: 102
Wysłany: 2013-09-23, 10:01   

W tradycyjnych odkurzaczach utrata siły ssania wynika z tego, iż kurz zatyka pory worka uniemożliwiając swobodny przepływ powietrza. Tak samo dzieje się w przypadku tzw. odkurzaczy bezworkowych, gdzie kurz zbierając się na filtrze kartonowym zatyka jego pory. Ja mam odkurzacz dyson i najskuteczniejszym filtrem jest woda. Nie wiem czy dobrze kombinuję ale dla mnie jest bezkonkurencyjny w porównaniu do zwykłego odkurzacza.
 
     
kronos
Młodszy budowlaniec

Dołączył: 26 Wrz 2013
Posty: 53
Wysłany: 2013-11-27, 11:43   

Jak ktoś jest marudny z natury to zawsze coś nie będzie pasowało. Jeżeli naprawdę nam zależy na tych wielu funkcjach odkurzacza piorącego i są ponad jego minusy to nie ma co się zastanawiać tylko kupować. Można kupić taki odkurzacz na raty. Jak i cena wyższa to nie odczujemy tak bardzo po kieszeni. Dla chcącego nic trudnego.
 
     
Victori_pl
Starszy budowlaniec

Dołączył: 30 Wrz 2013
Posty: 231
Wysłany: 2013-12-04, 16:22   

U nas jest piorący Zelmera i muszę przyznać,że znakomicie spełnia swoją rolę,można na nim polegać i co wążne- wszystko dokładnie czyści pozostawiając ładny i świeży zapach.
_________________
http://www.przewozyprzybyl.pl/
 
     
Patrikson
Wszechwiedzący

Dołączył: 03 Lip 2017
Posty: 549
Wysłany: 2019-04-17, 10:35   

Szukając odpowiedniego odkurzacza trafiłem w końcu na ten - https://sklep.bissell.pl/produkt/bezprzewodowy-odkurzacz-pionowy-bissell-multireach-36v-2166n/. Jego zakup to była świetna decyzja, jest bezprzewodowy więc wygoda używania stoi na bardzo wysokim poziomie. Można oblecieć cały dom bez konieczności męczenia się z kablami.
_________________
Domy Szkieletowe Małopolska
 
     
Moniczka
Nowicjusz

Dołączył: 01 Maj 2020
Posty: 36
Wysłany: 2020-06-22, 12:45   

poszliśmy z duchem czasu, teraz odkurzają roboty odkurzające roomba w naszych domach rozwiązanie dla leniwych zabieganych i sprytnych :-D
 
     
Hania33
Budowlaniec

Dołączył: 26 Lis 2021
Posty: 154
Wysłany: 2021-12-10, 14:36   

A może roomba ? U nas sprawdza się rewelacyjnie. I od kiedy jej używam, to zdecydowanie nie wróciłabym do standardowego odkurzacza ;)
 
     
Krzych0
Nowicjusz

Dołączył: 13 Gru 2021
Posty: 30
Wysłany: 2021-12-14, 15:42   

Piorący odkurzacz czy irobot raczej będzie dodatkiem, ale za to bardzo dobrym, spełniającym swoje funkcje.
 
     
FranczeskaWil
Młodszy budowlaniec

Dołączył: 29 Paź 2017
Posty: 86
Wysłany: 2022-01-13, 12:14   

Odkurzacz z funkcją mycia podłóg, to jest super sprawa. Polecam właśnie taki sobie sprawić bo sporo wam zaoszczędzi czasu, wiem co mówię. Taki np. xiaomi mi robot vacuum mop 1c nie jest wcale drogi, spokojnie kupicie go poniżej 1000 złotych. Pooglądajcie sobie może tego typu sprzęty z różnych firm.
 
     
misza
Wszechwiedzący

Dołączył: 06 Mar 2019
Posty: 690
Wysłany: 2022-07-10, 18:21   

W sumie to nie jeden raz spotkałam się z dobrymi opiniami na temat odkurzaczy wodnych. Braliście je w ogóle pod uwagę? Na stronie https://rankingo.com.pl/odkurzacz-wodny-ranking/ udało mi się znaleźć bardzo dokładny i rzetelny ranking. Myślę, aby wybrać jeden z nich i zdecydować się na zakup.
 
     
oprohaska 
Nowicjusz

Wiek: 34
Dołączyła: 18 Sie 2023
Posty: 4
Skąd: Mielec
Wysłany: 2023-08-18, 11:47   

Jakie wady ma taki piorący odkurzacz? :roll:
 
     
imani96 
Nowicjusz

Wiek: 33
Dołączyła: 30 Lis 2023
Posty: 4
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2023-11-30, 13:57   

Utrzymanie domu w czystości zajmuje sporo czasu. Dlatego warto szukać rozwiązań, które ułatwią Ci regularne odkurzanie pomieszczeń. Według specjalistów nasze domy i mieszkania powinniśmy odkurzać przynajmniej raz w tygodniu. Możesz to robić częściej, jeśli masz małe dzieci, cierpisz na alergię lub masz w domu zwierzęta, które gubią sierść. Jaki odkurzacz wybrać by być zadowolonym? W sieci znalazłam te porady - https://www.weranda.pl/ur...zaje-odkurzaczy.
 
     
clifford37
Nowicjusz

Wiek: 32
Dołączył: 13 Gru 2023
Posty: 4
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2023-12-13, 12:52   

Jak taki sprzęt działa?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

| | Darmowe fora | Reklama
Next-ImmoProjektowanie wnętrz bielsko białaStellenangebote - StellenanzeigeNext-Cars24.com
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 13