Forum Budowlane  Strona Główna Forum Budowlane
Praca - Oferty Pracy

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
zwrot podatku VAT
Autor Wiadomość
debros
Młodszy budowlaniec

Dołączył: 28 Gru 2010
Posty: 56
Wysłany: 2011-02-25, 13:30   zwrot podatku VAT

Kto ma prawo do zwrotu podatku VAT z tytułu zakupionych materiałów budowlanych?
 
     
REKLAMA

Dołączył: 01 Mar 2011
Posty: 2
Wysłany: 2011-03-01, 20:48   

 
     
DariuszB

Dołączył: 01 Mar 2011
Posty: 2
Wysłany: 2011-03-01, 20:48   

"Każda osoba fizyczna, która od 1 maja 2004r poniosła lub poniesie wydatki na zaspokojenie potrzeb mieszkaniowych. Bez znaczenia jest czy osoba fizyczna płaci podatek dochodowy od osób fizycznych (nie musi płacić podatku dochodowego jak np. rolnicy, może zarabiać za granicą)"

Czym dokładnie są "potrzeby mieszkaniowe" oraz pełny wykaz materiałów objętych zwrotem znajdziesz na stronie podanej w stopce. Zapraszam.
_________________
www.budvat.pl
 
     
sitarek 

Dołączył: 22 Mar 2011
Posty: 1
  Wysłany: 2011-03-22, 13:20   

Zajrzyj tutaj http://www.efachowiec.info/?site=numer_2011_1
 
     
othello

Dołączył: 26 Kwi 2011
Posty: 1
Wysłany: 2011-04-26, 03:51   

Nie ułatwia nam ustawodawca, ale samodzielne rozliczenie wniosku jest mozliwe..
_________________
Budowałeś się lub remontowałeś? Należy Ci się Zwrot VAT za materiały budowlane
Nie wiesz jak sporządzić wniosek VZM ?
 
     
goodidea 
Starszy budowlaniec

Dołączył: 10 Lut 2011
Posty: 283
Wysłany: 2011-05-13, 13:07   

Podatnikom, którzy po 1 maja 2004 r. nabyli na podstawie faktur VAT niektóre budowlane materiały w związku z budownictwem mieszkaniowym, przysługuje zwrot części podatku VAT zawartego w cenie nabywanych towarów. Zwrot podatku VAT przysługuje osobom fizycznym nabywającym towary w związku z:
budową budynku mieszkalnego lub jego części lub budową budynku, w którym posiada się udział we współwłasności lub współdysponowaniu;
nadbudową lub rozbudową budynku na cele mieszkalne lub przebudową (przystosowaniem) budynku niemieszkalnego, jego części lub pomieszczenia niemieszkalnego na cele mieszkalne, w wyniku których powstał lokal mieszkalny;
remonty budynków mieszkalnych lub lokalu mieszkalnego lub ich części.
_________________
meega.pl
Malarnia Proszkowa
 
     
marnika
Wszechwiedzący

Dołączył: 20 Paź 2016
Posty: 517
Wysłany: 2021-03-04, 21:55   

co powiecie na [url=https://generali-investments.pl/contents/display-article/klient-indywidualny/10-naj­czest­szych-pytan-o-ikze--nie-zwle­kaj-i-zapra­cuj-na-bonus-od-fiskusa-jesz­cze-w-tym-roku]wypłata z ikze[/url] ? Warto mieć tego typu wiedze w co i jak zainwestować naprawde :) i jak dostac te pieniadze
 
     
kroswil11
Wszechwiedzący

Dołączył: 27 Mar 2019
Posty: 1097
Wysłany: 2021-06-22, 22:12   

Naprawdę jest wiele powodów do tego by współpracować z doradca podatkowym. Poczytajcie sobie o tym http://hftsem.com.pl/5-po...cy-podatkowego/ Doradcy podatkowi świadczą usługi na rzecz przedsiębiorców, udzielają praktycznych porad i pomocy, dziki temu firmy mogą realizować wyznaczone cele biznesowe. To jest główny powód tego by warto kogoś takie mieć. Zobaczcie co jeszcze. Poczytajcie bo to fajny i pomocny wpis.
 
     
martyna8090
Wszechwiedzący

Dołączył: 27 Gru 2018
Posty: 641
Wysłany: 2021-06-27, 11:34   

Jak się tym zająć?

___
aparthotel w mielnie
 
     
Buffy
Ekspert

Dołączył: 10 Kwi 2018
Posty: 456
Wysłany: 2021-08-05, 16:29   

Zdecydowalem, ze wypowiem sie w tym temacie poniewaz jakis czas temu natrafilem na swietny artykul w sieci, ktory zawiera dokladnie zebrane informacje odnosnie rozliczenia PIT 37. Mowa konkretnie o tym: https://wiadomosci.wp.pl/poradnik-pit-37-deklaracja-od-a-do-z-6661180917512832a Podrzucam go tutaj poniewaz moze akurat przyda sie on komus z obecnych tutaj forumowiczow.
 
     
JacekS091

Dołączył: 05 Sie 2021
Posty: 0
Wysłany: 2021-08-05, 20:56   

Najlepiej w takich kwestiach zaczerpn?? porady adwokackiej, dzi?ki kt?rej na przysz?o?? b?dziesz mia? lepsze rozeznanie. Prowadz? w?asn? dzia?alno?? i nie jestem w stanie wiedzie? wszystkiego, dlatego skorzysta?em z pomocy Porady prawne online kt?rzy posiadaj? zar?wno ?wietnych adwokat?w i radc?w prawnych. W?a?nie z zakresu prawa podatkowego udzielili mi kilka cennych wskaz?wek, dzi?ki kt?rym moja firma legalnie mo?e prosperowa
 
     
Słoneczko89 
Starszy budowlaniec

Dołączyła: 14 Sie 2018
Posty: 280
Wysłany: 2022-07-04, 03:50   

Wszystko teraz musi być dobrze być prowadzone, jak chodzi o obowiązek podatkowy. Dlatego jak jeszcze nie do końca się orientujecie -co, od czego zacząć? To na CRIDOTEKA znajdziecie różne szkoleniowe filmiki i inne materiały , możecie wykupić sobie poszczególne kursy.
 
     
majsterek
Wszechwiedzący

Dołączył: 09 Lip 2021
Posty: 997
Wysłany: 2022-08-02, 10:26   

W momencie gdy faktycznie mamy nadpłatę podatku to w następnym roku oczywiście możemy liczyć na zwrot. Mnie również niezwykle interesowało to aby wiedzieć jak przeprowadza się rejestrację do zagranicznego VAT. Na całe szczęście doskonale o tym napisano w https://joblife.pl/finanse/rejestracja-do-zagranicznego-vat-czyli-jak-dziala-wspolpraca-z-amazonem/ i właśnie dlatego takie kwestie jak dla mnie są dość ważne.
 
     
Wyspa87
Młodszy budowlaniec

Dołączył: 22 Wrz 2021
Posty: 55
Wysłany: 2022-12-18, 16:34   

Witajcie, czy ktoś z Was rozlicza PIT 36? Czy powie mi ktoś jak się go rozlicza online i kogo on obowiązuje? Trochę informacji znalazłem tutaj https://monitorowanierynku.pl/kogo-obowiazuje-pit-36/, jednak chciałabym dowiedzieć się więcej od osób, które bezpośrednio mają z nim styczność. Dawajcie proszę znać.
 
     
Drewniak11
Starszy budowlaniec

Dołączył: 20 Sty 2023
Posty: 217
Wysłany: 2023-05-23, 21:44   

Moim zdaniem warto w pierwszej kolejności jasno określić, co faktycznie moglibyście zdziałać w ramach podjęcia konkretnego zatrudnienia. Na pewno powinniście wiedzieć, na jakie zarobki możecie liczyć w danym miejscu. Ja ostatnio obliczałem, ile to na rękę 3200 brutto i byłem lekko zaskoczony. A jak w Waszym przypadku wygląda kwestia satysfakcji z zarobków?
 
     
arabica
Ekspert

Dołączył: 30 Gru 2019
Posty: 462
Wysłany: 2023-09-01, 14:57   

Jestem zdania, że warto powiedzieć więcej, jak ma wyglądać ogólnie nasze działanie systemowe, ale jak już, to ciekawi mnie, czy wiecie, jak ogólnie sprawdzać rozliczenie ze szwecji i to wprowadzać odpowiednio na rynek? Jestem ciekawa, jakie macie obszary zarządzania tym systemem. To jest dla mnie ważne.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

| | Darmowe fora | Reklama
Next-ImmoProjektowanie wnętrz bielsko białaStellenangebote - StellenanzeigeNext-Cars24.com
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 13