Forum Budowlane  Strona Główna Forum Budowlane
Praca - Oferty Pracy

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Suche powietrze pomimo nawilżacza
Autor Wiadomość
pebaxor261

Dołączył: 24 Lut 2021
Posty: 1
Wysłany: 2021-02-24, 23:04   Suche powietrze pomimo nawilżacza

Witam,
mam problem z suchym powietrzem w mieszkaniu.

Mieszkanie jest stosunkowo nowe, centralne ogrzewanie, nowe kaloryfery i okna.
W oknach są wywietrzniki, które niestety są po prostu wielką dziurą w ramie okna, na której jest plastikowa obudowa z dziurkami. Wypchałem środek watą, a w drugim oknie koszulką i siatką, ponieważ bez tego zimno po prostu wpada przez dziurę.
Mieszkanie jest czyste, raczej sprzątamy na bieżąco, na pewno nie ma pleśni ani grzyba.
Starałem się wietrzyć mieszkanie, choć nie zawsze systematycznie.

Zakupiłem nawilżacz ewaporacyjny firmy Klarta. Miał bardzo dobre opinie i nie był tani niestety. Raczej stosuję zgodnie z zaleceniami. Dosyć często go myje i zmieniam wodę (co 1-3 dni).

Wątpiąc w skuteczność nawilżacza, zakupiłem najtańszy higrometr. Ale on potwierdza mniej więcej wilgotność, jaką pokazuje nawilżacz. Na higrometrze zewnętrznym jest około 45-50 % wilgotności, a na nawilżaczu 40-45 %. Te wartości nie są aż tak niskie, czytałem, że powinno być 40-60%.

Mimo to cały czas budzimy się z mega suchymi gardłami i nosami. Między innymi przez to mam duże problemy medyczne.

Czy coś jeszcze może wpływać na dyskomfort w jamie ustnej podczas snu?
Proszę o wszelkie sugestię. Jak jeszcze mogę podnieść wilgotność?


Pozdrawiam!
 
     
REKLAMA

Dołączył: 16 Lip 2020
Posty: 304
Wysłany: 2022-07-29, 05:52   

 
     
sarah
Prawie ekspert

Dołączył: 16 Lip 2020
Posty: 304
Wysłany: 2022-07-29, 05:52   

Hmmm... a filtr do nawilżacza powietrza wymieniłeś? Powinno się to robić co trzy miesiące. Być może dlatego powietrze jest cały czas suche. U nas nawilżacz działa nawet latem i jest wszystko ok. Zdecydowanie lepiej się oddycha.
_________________
https://fashionpolska.pl/oferty/kapelusze-damskie-na-lato
 
     
Hania33
Budowlaniec

Dołączył: 26 Lis 2021
Posty: 154
Wysłany: 2022-08-05, 13:48   

U mnie najlepiej sprawdził się nawilżacz Stadler Form Oskar. Mimo bardzo suchego powietrza w mieszkaniu poradził sobie znakomicie. Jest też energooszczędny i cicho pracuje, więc może być włączony również w nocy.
 
     
danko12
Wszechwiedzący

Dołączył: 09 Sty 2018
Posty: 994
Wysłany: 2022-10-20, 21:01   

najlepiej zastosować dobrej jakości nawilżacz powietrza. To urządzenie, które przywraca pożądaną wilgotność powietrza, chroniąc nasze zdrowie. Sprawdz ranking nawilżaczy powietrza aby wybrać najlepszy model.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

| | Darmowe fora | Reklama
Next-ImmoProjektowanie wnętrz bielsko białaStellenangebote - StellenanzeigeNext-Cars24.com
Strona wygenerowana w 0,17 sekundy. Zapytań do SQL: 12