Forum Budowlane  Strona Główna Forum Budowlane
Praca - Oferty Pracy

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Kuchenka gazowa
Autor Wiadomość
Szkrab
Starszy budowlaniec

Dołączył: 11 Sty 2017
Posty: 257
Wysłany: 2022-04-25, 21:30   Kuchenka gazowa

Planując remont kuchni zastanawiam się nad wyborem kuchenki gazowej. Mam dylemat odnośnie wyboru kuchenki wolnostojącej, a tej w zabudowie. Jakie macie u siebie? A może kuchenki gzowe to przeżytek i warto postawić na indukcje?
 
     
REKLAMA

Dołączył: 13 Maj 2017
Posty: 43
Wysłany: 2022-04-27, 00:16   

 
     
Natalia
Nowicjusz

Dołączył: 13 Maj 2017
Posty: 43
Wysłany: 2022-04-27, 00:16   

Kuchenki gazowe to cały czas urządzenia na czasie. Z biegiem lat zadbano o ich wysoki stopień bezpieczeństwa i nowoczesny wygląd. Moim zdaniem lepiej w nowej kuchni będzie się prezentować taka kuchenka w zabudowie, stworzy lekką linię.
 
     
mkosier64
Nowicjusz

Dołączył: 15 Cze 2021
Posty: 40
Wysłany: 2022-04-27, 13:43   

U mnie Solgaz. Może nie wszystkim pasuje i się podoba to rozwiązanie ale mam. I prawdę powiedziawszy to nie wiem czemu ma się nie podobać. Wyglada fajnie. A gazowe jest całkiem ok. Ja lubię gotowanie na gazie. A to, jak to wykombinowali w solgazie z tymi palnikami pod szkłem to jestem pod wrażeniem.
 
     
Szkrab
Starszy budowlaniec

Dołączył: 11 Sty 2017
Posty: 257
Wysłany: 2022-05-02, 22:08   

mkosier64 napisał/a:
U mnie Solgaz. Może nie wszystkim pasuje i się podoba to rozwiązanie ale mam. I prawdę powiedziawszy to nie wiem czemu ma się nie podobać. Wyglada fajnie. A gazowe jest całkiem ok. Ja lubię gotowanie na gazie. A to, jak to wykombinowali w solgazie z tymi palnikami pod szkłem to jestem pod wrażeniem.


To rozwiązanie jest bardzo nowatorskie i wygląda super. Który rodzaj kuchenki posiadasz i czym one się tak naprawdę różnią od tej nowej?
 
     
mkosier64
Nowicjusz

Dołączył: 15 Cze 2021
Posty: 40
Wysłany: 2022-05-04, 09:02   

Szkrab napisał/a:
mkosier64 napisał/a:
U mnie Solgaz. Może nie wszystkim pasuje i się podoba to rozwiązanie ale mam. I prawdę powiedziawszy to nie wiem czemu ma się nie podobać. Wyglada fajnie. A gazowe jest całkiem ok. Ja lubię gotowanie na gazie. A to, jak to wykombinowali w solgazie z tymi palnikami pod szkłem to jestem pod wrażeniem.


To rozwiązanie jest bardzo nowatorskie i wygląda super. Który rodzaj kuchenki posiadasz i czym one się tak naprawdę różnią od tej nowej?


Innova. Ma ciekawe funkcje. Rozbudowane. Optimex też ciekawy ale już trochę uboższy. Na GPC nie patrz, bo to ich najstarsza wersja i słaba już. Nie warto.
 
     
Natalia
Nowicjusz

Dołączył: 13 Maj 2017
Posty: 43
Wysłany: 2022-05-08, 20:52   

Kuchenki gazowe Solgaz to przykład jaką metamorfozę przeszła tradycyjna kuchenka. Warto inwestować w nowoczesność bo zazwyczaj to lepsza funkcjonalność i oszczędność. Innova czyli ich najnowszy model jest dopracowany pod względem wielkości, cichości pracy oraz wytrzymałości.
 
     
jack90 
Młodszy budowlaniec

Dołączył: 05 Kwi 2018
Posty: 69
Wysłany: 2022-05-09, 20:50   

Ja tam jestem zadowolony. Fajnie to działa. Cicho (Innova) i całkiem funkcjonalnie. Od razu podpowiem, że warto pomyślec o tym dodatkowym zasilaczu zapasowym, co to producent ma w ofercie. Przydaje się w momencie, jak zabraknie pradu. A teraz mamy takie zmiany pogodowe, że to sie po prostu staje, wiec warto dołożyć te 200 zł do tego małego urządzenia. I tak będzie w zabudowie i nie bedzie go widać.
 
     
DarekW
Nowicjusz

Dołączył: 22 Maj 2017
Posty: 32
Wysłany: 2022-05-10, 20:43   

jack90 napisał/a:
Ja tam jestem zadowolony. Fajnie to działa. Cicho (Innova) i całkiem funkcjonalnie. Od razu podpowiem, że warto pomyślec o tym dodatkowym zasilaczu zapasowym, co to producent ma w ofercie. Przydaje się w momencie, jak zabraknie pradu. A teraz mamy takie zmiany pogodowe, że to sie po prostu staje, wiec warto dołożyć te 200 zł do tego małego urządzenia. I tak będzie w zabudowie i nie bedzie go widać.


To do tych kuchenek można dokupić dodatkowe wyposażenie? Nie wiedziałem nawet w sklepie mnie o niczym takim nie poinformowano. No cóż musze poszukać i zaznajomić się jak to działa bo u mnie na wsi bardzo by się to przydało gdyż często wyłączają prąd.
 
     
Natalia
Nowicjusz

Dołączył: 13 Maj 2017
Posty: 43
Wysłany: 2022-05-23, 23:53   

Warto zatem przejrzeć cała ofertę lub skontaktować się z producentem by podpytać i dowiedzieć się o możliwości jej rozbudowy i udogodnieniu jakim jest ten zasilacz sieciowy. W przypadku gdy często w okolicy nie ma prądu to taka funkcjonalność jest niezastąpiona.
 
     
junak
Starszy budowlaniec

Dołączył: 21 Paź 2011
Posty: 244
Wysłany: 2022-05-27, 12:40   

Jeśli będziecie się pozbywać starych sprzętów, to zlećcie to zewnętrznej firmie - przecież to nie może stanąć koło kosza, trzeba to załatwić zgodnie z prawem. W Świdniku zamówiliśmy ich - https://odbiorydomowe.pl/ Ustaliliśmy godzinę, podjechali, mieli swój sprzęt i to zabrali z mieszkania. Obowiązek z głowy, sprawa załatwiona. Nie bawcie się w takie tematy na własną rękę - szkoda czasu.
_________________
http://mmforum.xobor.de
 
     
MartynaZa
Budowlaniec

Dołączył: 22 Lut 2017
Posty: 146
Wysłany: 2022-07-13, 21:21   

Natalia napisał/a:
Warto zatem przejrzeć cała ofertę lub skontaktować się z producentem by podpytać i dowiedzieć się o możliwości jej rozbudowy i udogodnieniu jakim jest ten zasilacz sieciowy. W przypadku gdy często w okolicy nie ma prądu to taka funkcjonalność jest niezastąpiona.


Sensowna porada. Z prądem bywa różnie, a ostatnie wiatry, burze i upały raczej nie poprawiają sytuacji. Dlatego tez wolę mieć wersje gazowa niż indukcję. Bo jakoś tak bezpieczniej. A jak czytałam na stronie Solgazu, to rozwiązanie z baterią wystarcza na ponad dwa dni gotowania, wiec całkiem fajnie.
 
     
Szkrab
Starszy budowlaniec

Dołączył: 11 Sty 2017
Posty: 257
Wysłany: 2022-08-08, 22:07   

Zaskakująca ta płyta gazowa i czytając wypowiedzi warta zainteresowania. Prezentuje się doskonale zatem do nowoczesnych kuchni będzie pasować jak ulał.
 
     
budek8
Ekspert

Dołączył: 16 Lut 2018
Posty: 491
Wysłany: 2022-08-31, 16:09   

Teraz przez internet kupimy wszystko, w tym też ubrania https://riverbed.pl/ Jest to niesamowicie proste i wygodne. Można spoglądać na to, co jest w sieci.
 
     
DarekW
Nowicjusz

Dołączył: 22 Maj 2017
Posty: 32
Wysłany: 2022-09-12, 21:25   

MartynaZa napisał/a:
Natalia napisał/a:
Warto zatem przejrzeć cała ofertę lub skontaktować się z producentem by podpytać i dowiedzieć się o możliwości jej rozbudowy i udogodnieniu jakim jest ten zasilacz sieciowy. W przypadku gdy często w okolicy nie ma prądu to taka funkcjonalność jest niezastąpiona.


Sensowna porada. Z prądem bywa różnie, a ostatnie wiatry, burze i upały raczej nie poprawiają sytuacji. Dlatego tez wolę mieć wersje gazowa niż indukcję. Bo jakoś tak bezpieczniej. A jak czytałam na stronie Solgazu, to rozwiązanie z baterią wystarcza na ponad dwa dni gotowania, wiec całkiem fajnie.


Patrząc na zapowiedzi ograniczenia użytkowania energii to rozwiązanie jest złotym środkiem by móc korzystać z płyty gazowej i być samowystarczalnym.
 
     
MartynaZa
Budowlaniec

Dołączył: 22 Lut 2017
Posty: 146
Wysłany: 2022-10-14, 20:34   

Dokładnie. Podział mediów jest po prostu bardziej sensowny. Bezpieczny. Jest gaz jest i prąd. Można korzystać z obu. A Solgaz ma jeszcze coś takiego, jak zasilanie awaryjnie do płyt. By działało jak nie ma prądu. Bo jakby nie patrzeć to elektronika obecnie jest w każdej płycie. Zabezpieczenia, sterowanie, zapalanie itd.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

| | Darmowe fora | Reklama
Next-ImmoProjektowanie wnętrz bielsko białaStellenangebote - StellenanzeigeNext-Cars24.com
Strona wygenerowana w 0,14 sekundy. Zapytań do SQL: 13