Forum Budowlane  Strona Główna Forum Budowlane
Praca - Oferty Pracy

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Ogrzewanie podczerwienią
Autor Wiadomość
TomekSz

Dołączył: 02 Wrz 2011
Posty: 1
Wysłany: 2011-09-02, 12:25   Ogrzewanie podczerwienią

Witam, słyszał ktoś może kiedyś o czymś takim ogrzewanie podczerwienią ? Bo zastanawiam się nad takim rozwiązaniem, w sumie mają tam jakiś kalkulator http://www.pndpolska.pl/i...or-oszczednosci ale sam nie wiem co o tym myśleć.
 
     
REKLAMA

Dołączył: 20 Wrz 2011
Posty: 1
Wysłany: 2011-09-20, 20:10   

 
     
teofil

Dołączył: 20 Wrz 2011
Posty: 1
Wysłany: 2011-09-20, 20:10   

U mnie w domu jesteśmy wierni tradycji. Mamy centralne ogrzewanie z kotłem Merkury Zębca. Kocioł jest z podajnikiem to trochę wygodniej niż zasypowy. O wiele wygodniej.
 
     
Tanie-Grzanie
Nowicjusz

Dołączył: 14 Paź 2011
Posty: 47
Wysłany: 2011-10-18, 13:20   

Jest wiele sposobów na ogrzewanie domu,wiele zależy od powierzchni jaką posiadamy oraz budżetu. Wiele ciekawych rozwiązań jest dostępnych na naszej stronie
www.tanie-grzanie.net
_________________
Tanie-Grzanie.net
 
     
MarkoPolo
Starszy budowlaniec

Dołączył: 18 Lis 2011
Posty: 258
Wysłany: 2012-07-03, 15:53   

Szczerze, jeszcze o takiej metodzie ogrzewania nie słyszałem. Może to być coś rewolucyjnego tylko zastanawiam się jak wyglądają koszty przystosowania do takiego ogrzewania no i oczywiście jak wyglądają koszty eksploatacji i czy ten system jest awaryjny czy też nie.

Pozdrawiam.
_________________
Zobacz Malarnia Proszkowa Bielsko Biała
 
     
kilofo2
Nowicjusz

Dołączył: 15 Cze 2014
Posty: 20
Wysłany: 2014-07-20, 16:53   

Może po takim czasie ktoś mógłby się już szerzej wypowiedzieć ? Ktoś posiada? Opłaca się czy nie ?
 
     
MufkaInstalacje 
Nowicjusz

Dołączył: 03 Sie 2014
Posty: 22
Wysłany: 2014-08-03, 10:43   

Polecam zainwestować albo w ogrzewanie podłogowe albo w pompę ciepła co moim zdaniem w praktyce sprawdzi sie o wiele lepiej. Akurat tym się zajmujemy więc chętnie pomożemy podczas wyboru.
_________________
www.Mufka-Instalacje.pl
 
     
krysia123
Nowicjusz

Dołączył: 30 Cze 2014
Posty: 46
Wysłany: 2014-08-08, 19:10   

Jaka jest efektywność cieplna takiego ogrzewania? Wydaje mi się, że koszty eksploatacji są wysokie.
 
     
PieceMans_pl
Budowlaniec

Dołączył: 05 Wrz 2013
Posty: 148
Wysłany: 2014-08-28, 14:11   

Są wysokie,podobnie jak ogrzewanie olejowe czy elektryczne i moim zdaniem nie warto,ale to oczywiście decyzja należy do Ciebie. My chętnie pomożemy w wyborze odpowiedniego kotła.
_________________
http://propertyforum.forumup.info
 
     
kilofo2
Nowicjusz

Dołączył: 15 Cze 2014
Posty: 20
Wysłany: 2014-09-02, 06:03   

Czyli się nie opłaca. Teraz jest tyle różnych rozwiązań, że nie ma sensu przepłacać.
 
     
marek_buduje
Prawie ekspert

Dołączył: 23 Kwi 2014
Posty: 378
Wysłany: 2014-09-12, 15:01   

MufkaInstalacje napisał/a:
Polecam zainwestować albo w ogrzewanie podłogowe albo w pompę ciepła co moim zdaniem w praktyce sprawdzi sie o wiele lepiej. Akurat tym się zajmujemy więc chętnie pomożemy podczas wyboru.


a ja uważam, że nie ma co tam wstawiać słowa 'albo', tylko połączyć pompę ciepła właśnie z ogrzewaniem podłogowym i do tego dorzucić jeszcze płaszczyznowe. bardzo dobre rozwiązanie szczególnie dla zwolenników otwartych i wolnych przestrzeni w domu
 
     
blake 
Nowicjusz

Dołączył: 11 Wrz 2014
Posty: 7
Wysłany: 2014-09-16, 08:26   

Słyszałem coś o tej metodzie, podobno jest też korzystna dla człowieka, ale ile w tym prawdy to nie wiem. Sama koncepcja bardzo ciekawa.
 
     
kilofo2
Nowicjusz

Dołączył: 15 Cze 2014
Posty: 20
Wysłany: 2014-09-21, 16:58   

marek_buduje napisał/a:
MufkaInstalacje napisał/a:
Polecam zainwestować albo w ogrzewanie podłogowe albo w pompę ciepła co moim zdaniem w praktyce sprawdzi sie o wiele lepiej. Akurat tym się zajmujemy więc chętnie pomożemy podczas wyboru.


a ja uważam, że nie ma co tam wstawiać słowa 'albo', tylko połączyć pompę ciepła właśnie z ogrzewaniem podłogowym i do tego dorzucić jeszcze płaszczyznowe. bardzo dobre rozwiązanie szczególnie dla zwolenników otwartych i wolnych przestrzeni w domu


A ja zainwestowałbym w grzejniki płytowe Kermi z technologią x-2 Opłacalne i oszczędne rozwiązanie.
 
     
krysia123
Nowicjusz

Dołączył: 30 Cze 2014
Posty: 46
Wysłany: 2014-10-03, 08:36   

Potwierdzam, bardzo opłacalne rozwiązanie i grzejniki z kermi to naprawdę wysoka półka jeśli chodzi o wygląd i jakość
 
     
mickow69
Młodszy budowlaniec

Dołączył: 17 Wrz 2014
Posty: 55
Wysłany: 2014-10-03, 16:48   

wydajnosc cieplna grzejnikow kermi jest na najwyzszym poziomie i bije na glowe konkurencje :) takze naprawde warto zainwestowac :)
 
     
marek_buduje
Prawie ekspert

Dołączył: 23 Kwi 2014
Posty: 378
Wysłany: 2014-10-13, 15:42   

blake napisał/a:
Słyszałem coś o tej metodzie, podobno jest też korzystna dla człowieka, ale ile w tym prawdy to nie wiem. Sama koncepcja bardzo ciekawa.


zgadza się - jest szczególnie korzystna dla alergików, gdyż emisja ciepła odbywa się głównie przez promieniowanie nie powodując ruchów powietrza, co oznacza również znikome unoszenie się kurzu.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

| | Darmowe fora | Reklama
Next-ImmoProjektowanie wnętrz bielsko białaStellenangebote - StellenanzeigeNext-Cars24.com
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 12