Forum Budowlane  Strona Główna Forum Budowlane
Praca - Oferty Pracy

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Kamień dekoracyjny
Autor Wiadomość
rolmi
Nowicjusz

Dołączył: 22 Sie 2013
Posty: 45
Wysłany: 2014-04-16, 13:50   Kamień dekoracyjny

Bardzo mi się podoba imitacja kamienia w łazience, ale mam obawy jak to reaguje na wilgoć, zachodzi kurzem ciężko to doczyścić? Najlepiej było by to spłukiwać wodą ale czym to zabezpieczyć aby można tak było robić?
 
     
REKLAMA

Dołączył: 23 Sty 2013
Posty: 69
Wysłany: 2014-04-28, 12:30   

 
     
scyzoryk
Młodszy budowlaniec

Dołączył: 23 Sty 2013
Posty: 69
Wysłany: 2014-04-28, 12:30   

Dokładnie to raczej nie problem teraz jest wiele profesjonalnych preparatów przeznaczonych do impregnacji klinkieru, cegieł, płytek elewacyjnych, okładzin z kamienia naturalnego, tynków, betonu i piaskowca naturalnego, które dodatkowo przeciwdziałają rozwojowi pleśni i grzyba ściennego. Więc pozostaje wybór tego odpowiedniego preparatu.
 
     
Asperatus.pl 
Młodszy budowlaniec
www.Asperatus.pl

Dołączył: 02 Gru 2013
Posty: 72
Wysłany: 2014-04-29, 12:06   

Zgadzam si,jeżeli odpowiednio zaimpregnujesz taki kamień dekoracyjny,to nie ma przeszkód aby przez kilka ładnych lat utrzymał się nawet w łazience. Osobna sprawa to już wentylacja i docieplenie samego pomieszczenia,nie można o tym zapominać.
_________________
http://twitter.com/AtMeega
 
     
wezrob
Budowlaniec

Dołączył: 25 Maj 2012
Posty: 102
Wysłany: 2014-05-12, 11:49   

Ale jest i taka glazura do łazienki z wzorami imitującymi kamień lub drewno więc może coś takiego podejdzie. Zakamarki w łazience to mi osobiście kojarzą się z grzybami i pleśnią. Tam gdzie trudno dotrzeć i doczyścić to może się tak skończyć. Ale może w nowych domach jakoś lepiej rozwiązana jest wentylacja tego pomieszczenia.
_________________
meega.de
meega.us
meega.net
 
     
PieceMans_pl
Budowlaniec

Dołączył: 05 Wrz 2013
Posty: 148
Wysłany: 2014-05-13, 15:14   

Słyszałem o każdym z powyższych rozwiązań,jednak nie wiem jak do końca sprawdzają się w praktyce. Z mojego doświadczenia wynika,ze glazura do łazienki z imitacją kamienia na pewno będzie ciekawa i też w prezencji niczego sobie,zrobi wrażenie. Nie wiem natomiast jak ma się do tego zwykły kamień dekoracyjny w łazience.
_________________
http://propertyforum.forumup.info
 
     
libi
Starszy budowlaniec

Dołączył: 22 Paź 2013
Posty: 259
Wysłany: 2014-05-28, 20:31   

Są specjalne impregnaty dedykowane imitacji kamienia dekoracyjnego, między innymi Bruk Bet produkujący taki kamień rozróżnia osobno impregnat do kostki brukowej i do kamienia dekoracyjnego. Pewnie ma to związek z tym, że kostka musi wytrzymać różne warunki atmosferyczne, a kamień przeznaczony jest raczej do wnętrz i tak silny środek nie jest konieczny.
 
     
kronos
Młodszy budowlaniec

Dołączył: 26 Wrz 2013
Posty: 53
Wysłany: 2014-05-30, 10:44   

Kamień daje bardzo fajny efekt w połączeniu z oświetleniem bo bardzo efektownie załamuje się światło na nieregularnych kształtach. W łazience zazwyczaj występuje dodatkowo oświetlenie lustra więc można by na ścianie z lustrem ułożyć taki kamień.
 
     
libi
Starszy budowlaniec

Dołączył: 22 Paź 2013
Posty: 259
Wysłany: 2014-06-14, 15:33   

Z Kronosem się zgodzę, fajnie jest oświetlić kamień dekoracyjny jakimiś kinkietami, wtedy znacznie lepiej wygląda taka ściana. Szczególnie tyczy się to kamieni dekoracyjnych, których kolor jest dość ciemny. Załączam zdjęcie czegoś takiego z kamieniem Celtic w roli głównej.

 
     
MarkoPolo
Starszy budowlaniec

Dołączył: 18 Lis 2011
Posty: 258
Wysłany: 2014-07-01, 15:42   

Kamień dekoracyjny w łazience ładnie się prezentuje i o wilgoć raczej bym sie nie obawiał,bardziej o to,że szybko się ubrudzi więc trzeba go po prostu systematycznie czyścić.
_________________
Zobacz Malarnia Proszkowa Bielsko Biała
 
     
janek437
Budowlaniec

Dołączył: 09 Mar 2014
Posty: 170
Wysłany: 2014-09-24, 17:54   

Ja nie wybierałabym kamienia, właśnie ze względu na to że strasznie będzie osadzał się kurz, który w połączeniu z wilgocią może zapleśnieć. Ciężko będzie Ci się tego pozbyć. Myślę, że na rynku jest tak duży wybór, że na pewno znajdziesz coś dla siebie. Ja zaproponowałabym Ci płytki Tubądzin Modern Square http://nexterio.pl/20,42,...ern-Square.html . Są stylowe i bardzo charyzmatyczne.
 
     
libi
Starszy budowlaniec

Dołączył: 22 Paź 2013
Posty: 259
Wysłany: 2014-09-27, 15:01   

janek437 napisał/a:
Ja nie wybierałabym kamienia, właśnie ze względu na to że strasznie będzie osadzał się kurz, który w połączeniu z wilgocią może zapleśnieć. Ciężko będzie Ci się tego pozbyć. Myślę, że na rynku jest tak duży wybór, że na pewno znajdziesz coś dla siebie. Ja zaproponowałabym Ci płytki Tubądzin Modern Square http://nexterio.pl/20,42,...ern-Square.html . Są stylowNa szczęscie są rozwiązaniae i bardzo charyzmatyczne.


Osoby, które uprą się na kamień dekoracyjny mogą skorzystać z impregnatu, do tego typu powierzchni stosuje się taki wykonany na bazie akrylu (http://www.ceneo.pl/23799483). Dobrze zabezpiecza przed wilgocią. Co do odkurzania moim zdaniem to zwykły odkurzacz wystarczy. Ja odkurzam odkurzaczem z miękką szczotką, kamień szerokości 1 m i wysokości koło 3 m czyszczę w 5 min).
 
     
sawyer
Nowicjusz

Dołączył: 20 Mar 2014
Posty: 21
Wysłany: 2014-09-29, 13:01   

U mnie w kuchni mamy wyłożony Klinkieryt i łatwo się go czyści wilgotną szmatką, był 2 razy impregnowany.
 
     
SecuritySystems24_pl
Nowicjusz

Dołączył: 30 Lip 2014
Posty: 41
Wysłany: 2014-09-30, 16:53   

Bardzo podoba mi się kamień dekoracyjny,uważam że znajdzie swoje zastosowanie w każdym domu i pomieszczeniu,prezentuje się naprawdę pięknie.
_________________
SecuritySystems24.pl
 
     
sevelle dio 
Wszechwiedzący

Dołączyła: 18 Gru 2012
Posty: 1135
Wysłany: 2014-10-27, 12:20   

Moim zdaniem kamień dekoracyjny stanowi idealna ozdobę domu, która nadaję mu swój niepowtarzalny, ciepły klimat. Jeśli miałabym taką opcję to na pewno bym na niego postawiła.
_________________
Zobacz Lakiernia Proszkowa Katowice
 
     
Victori_pl
Starszy budowlaniec

Dołączył: 30 Wrz 2013
Posty: 231
Wysłany: 2014-10-27, 12:38   

Kamień lub dodajmy też cegła dekoracyjna to bardzo fajny motyw na urządzenie swojego salonu właśnie w tym stylu. Poza tym Nie znam osoby której takie rozwiązanie nie przypadłoby do gustu. Może być trochę droższe,ale znowu te kwoty nie są takie duże:)
_________________
http://www.przewozyprzybyl.pl/
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

| | Darmowe fora | Reklama
Next-ImmoProjektowanie wnętrz bielsko białaStellenangebote - StellenanzeigeNext-Cars24.com
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 13