Forum Budowlane  Strona Główna Forum Budowlane
Praca - Oferty Pracy

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Odkurzacz dla alergika.
Autor Wiadomość
aca
Nowicjusz

Dołączył: 09 Paź 2012
Posty: 38
Wysłany: 2012-10-24, 12:13   Odkurzacz dla alergika.

Jestem uczulony na kurz, więc szukam odkurzacza, który bardzo dobrze zbije wszelkie roztocza. Sporo czytałem na ten temat i dowiedziałem się, że odkurzacz dla alergika musi mieć specjalny system zasysania powietrza na zasadzie kompresora, żeby nie wzniecał kurzu w powietrze. Co do rodzaju odkurzacza to natknąłem się na sprzeczne informacje. Jedni piszą, że dla alergika najlepszy jest wodny odkurzacz bo dobrze filtruje powietrze, a inni, że taki odkurzacz nie filtruje dobrze roztoczy i ich odchodów i wyrzuca je w postaci mgiełki wodnej. A czy kamień zawarty w wodzie nie niszczy takiego odkurzacza? A filtry? Podobno dokładniejszy od HEPA jest ULPA. Czy to prawda?
 
     
REKLAMA

Dołączył: 25 Maj 2012
Posty: 102
Wysłany: 2012-10-24, 12:43   

 
     
wezrob
Budowlaniec

Dołączył: 25 Maj 2012
Posty: 102
Wysłany: 2012-10-24, 12:43   

Nie wierz co przeczytałeś o odkurzaczach wodnych. Jego praca z filtrem wodnym jak sama nazwa wskazuje polega na topieniu w wodzie wszelkiego brudu, a to co się nie utopi w wodzie to nie wyleci na zewnątrz bo po drodze jest 3 lub więcej filtrów w tym hepa. Tak to prawda dokładniejszy od HEPA jest ULPA. Ja polecam odkurzacze parowe, to coś więcej niż wodny czyli dodatkowo odkaża, dezynfekuje i odświeża czyszczone powierzchnie. Zabija roztocza, grzyby dlatego moim zdaniem jest idealny dla alergików oraz dla osób mających domowe zwierzęta. Pierze dywany i wykładziny, zbiera rozlane ciecze i błoto, czyści parą porowate powierzchnie takie jak płytki czy terakota, oraz fugi, szyby, lustra, można myć również okna. A wody można używać destylowanej ok 5zł za 5l. Słyszałem też o odkurzaczach zbijających kurz w kostki ale nie wiele jescze wiem na ten temat narazie urzytkuję odkurzacz parowy Wodnik Quattro.
 
     
budov
Nowicjusz

Dołączył: 15 Lip 2013
Posty: 27
Wysłany: 2013-07-18, 11:17   

dla alergika najlepszy jest odkurzacz z filtrem wodnym, np. http://www.skapiec.pl/site/cat/304/comp/632561
 
     
Pablo2 
Pablo2

Wiek: 52
Dołączył: 29 Sty 2014
Posty: 3
Wysłany: 2014-03-06, 16:14   

A może odkurzacz centralny? Myślę, że jest on dużo skuteczniejszy w usuwaniu kurzu, aniżeli taki zwykły. Podczas sprzątania przy pomocy takiego sprzętu, drobiny kurzu i roztocza nie unoszą się w powietrzu. Siła zasysania powietrza jest dużo większa w przypadku takich urządzeń, niż w tradycyjnych odkurzaczach, w których często zanieczyszczenia osadzają się też na ściankach rur, no i są ponownie wdmuchiwane podczas cyrkulacji powietrza. Natomiast odkurzacz centralny wyrzuca zanieczyszczenia rurą wylotową na zewnątrz budynku. Ponoć bardzo dobre odkurzacze centralne ma marka Allaway. Jest to jedyny producent, który stosuje system rur bezolejowych, łączonych bezklejowo, jedynie za pomocą specjalnych uszczelek.
 
     
admin
Administrator


Wiek: 42
Dołączył: 14 Maj 2009
Posty: 318
Wysłany: 2014-03-10, 16:12   

Cytat:
dla alergika najlepszy jest odkurzacz z filtrem wodnym, np. http://www.skapiec.pl/site/cat/304/comp/632561


dokładnie coś z filtrem wodnym powinno wystarczyć
_________________
Pozdrawiam wszystkich

>> klik klik << :)
 
     
bufalo 


Wiek: 40
Dołączył: 10 Mar 2014
Posty: 2
Skąd: Grudziądz
Wysłany: 2014-03-10, 21:02   

Pablo2 napisał/a:
A może odkurzacz centralny? Myślę, że jest on dużo skuteczniejszy w usuwaniu kurzu, aniżeli taki zwykły. Podczas sprzątania przy pomocy takiego sprzętu, drobiny kurzu i roztocza nie unoszą się w powietrzu. Siła zasysania powietrza jest dużo większa w przypadku takich urządzeń, niż w tradycyjnych odkurzaczach, w których często zanieczyszczenia osadzają się też na ściankach rur, no i są ponownie wdmuchiwane podczas cyrkulacji powietrza. Natomiast odkurzacz centralny wyrzuca zanieczyszczenia rurą wylotową na zewnątrz budynku. Ponoć bardzo dobre odkurzacze centralne ma marka Allaway. Jest to jedyny producent, który stosuje system rur bezolejowych, łączonych bezklejowo, jedynie za pomocą specjalnych uszczelek.



Ja mam odkurzacz centralny , natomiast z szufelki zrezygnowałam. Taki bierzący kurz, piasek, okruchy kuchenne o niebo lepiej i bez zbędnego kurzenia zbiera się odkurzaczem ręcznym Karchera - taka dawna Kaśka, tyle że na akumulator.
Co do rury, moja ma 9m i po zwinięciu nie zajmuje więcej miejsca niz tradycyjny odkurzacz, nawet realnie mniej, bo wisi na ścianie. Poza tym jest bardzo lekka, waży jakieś 1,5kg i w rzeczywistości dużo sprawniej się nią operuje niż ciężkim odkurzaczem.
 
     
marcelina
Prawie ekspert

Dołączył: 06 Sie 2012
Posty: 318
Wysłany: 2014-05-26, 08:17   

Ja proponuję zainwestować w sprzęt stosowany na co dzień przez profesjonalne firmy sprzątające. Możecie sobie przejrzeć go na przykład w tym miejscu: http://ktrade.pl/ - mają tam bardzo duży wybór tego typu rzeczy. Oczywiście jest on droższy niż standardowy, domowy odkurzacz niemniej jakość jest zupełnie inna.
Pozdrawiam.
 
     
SecuritySystems24_pl
Nowicjusz

Dołączył: 30 Lip 2014
Posty: 41
Wysłany: 2014-08-01, 09:46   

To dobry pomysł,dzięki takiemu odkurzaczowi będziecie mieć pewność że alergik dobrze to zniesie,ewentualnie polecam też zainstalować odkurzacz centralny,który także bardzo dobrze się sprawdzi.
_________________
SecuritySystems24.pl
 
     
centralne-odkurzacze
Nowicjusz

Dołączył: 18 Sie 2014
Posty: 7
Wysłany: 2014-08-18, 16:21   

Temat starawy, ale az prosi sie napisac :) Dla alergika dobry bedzie odkurzacz centralny :) podczas sprzatania powietrze z pomieszczenia nie jest wyrzucane z powrotem do pomieszczenia po przejsciu przez odkurzacz tylko na zewnatrz. Zapobiega to cyrkulacji zużytego powietrza w pomieszczeniu.
_________________
http://www.centralne-odkurzacze.net - Odkurzacze centralne, zasługujesz na komfort
 
     
gomez 

Wiek: 42
Dołączył: 03 Sie 2015
Posty: 3
Skąd: Tarnów
Wysłany: 2015-08-03, 09:08   

Sam jestem alergikiem i najlepsze są odkurzacze centralne albo z filtrem wodnym. Ja mam ten drugi i nie mam problemów z alergią.
 
     
CzesciAGD.pl 
Nowicjusz

Dołączył: 15 Paź 2015
Posty: 35
Wysłany: 2015-10-15, 09:57   

Co do odkurzacza centralnego to pełna zgoda i jest to bardzo dobre rozwiązanie,z tym z jego instalację najlepiej zaplanować na wcześniejszym etapie budowy domu. W innym przypadku proponuje te zwykłe,przenośne z dobrym filtrem,do których nie ma też problemu z dostępnością części.
_________________
www.CzesciAGD.pl
 
     
marcelina
Prawie ekspert

Dołączył: 06 Sie 2012
Posty: 318
Wysłany: 2016-07-19, 05:33   

Moja córka jest alergikiem ale czuje się o wiele lepiej od czasu jak kupiliśmy odkurzacz, który jest specjalnie dostosowany dla alergików. Jest to odkurzacz z filtrem Hepa tak wieć bardzo dokładnie pochłania roztocza. Wybraliśmy ten model Hoovera:
http://www.hoover.pl/maly...esis_st71_st200

Jest super ! Bardzo dokladnie odkurza oraz pochłania wszystkie drobnoustroje.
 
     
Emdete
Nowicjusz

Dołączył: 16 Wrz 2016
Posty: 13
Wysłany: 2016-09-16, 07:46   

Akurat w kwestii wyboru odkurzacza dla alergika lub innych drobnych sprzętów agd, to warto zerknąć także na nasze aukcje allegro, gdzie znajdziecie ich szeroki wybór oraz zdecydowanie niższe ceny.
 
     
jestemgeniuszem
Starszy budowlaniec

Dołączył: 08 Lut 2017
Posty: 280
Wysłany: 2017-02-21, 12:49   

Wystarczy moim zdaniem odkurzacz wodny.
 
     
gaja
Wszechwiedzący

Dołączył: 15 Sty 2015
Posty: 1015
Wysłany: 2017-05-13, 20:16   

Ja bym tu patrzyła na konkretne parametry, ale i marki. No i nie kierowałabym się ceną, a jakością. Odkurzacze wodne to faktycznie dobry pomysł. Widzę taki na http://www.zadowolenie.pl...domu/odkurzacze . Warto go wypróbować jak ktoś jest alergikiem.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

| | Darmowe fora | Reklama
Next-ImmoProjektowanie wnętrz bielsko białaStellenangebote - StellenanzeigeNext-Cars24.com
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 13