Forum Budowlane  Strona Główna Forum Budowlane
Praca - Oferty Pracy

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Wyposażenie salonu
Autor Wiadomość
aca
Nowicjusz

Dołączył: 09 Paź 2012
Posty: 38
Wysłany: 2013-03-14, 10:52   Wyposażenie salonu

Przerabiamy zwykły pokój na salon, potrzebuję nowego telewizora i kino domowe. Nigdy nie maiłem takiego zestawu kina domowego więc nie wiem jakie są najlepsze i rtv'kę na to i na konsolę oraz płyty, bo telewizor zawiśnie na ścianie. Chciałbym jakoś podświetlić ścianę z tv tak aby nie wpłynęło to negatywnie na wyświetlany obraz. Po za tym było tam tylko jedno główne górne oświetlenie, a chciałbym zrobić więcej źródeł światła, czekam na propozycje czy kinkiety czy podwieszać sufit co jest teraz modne. Jeszcze rozmiar tv czy wie ktoś jak obliczyć orientacyjnie rozmiar aby był odpowiedni.
 
     
REKLAMA

Dołączył: 25 Maj 2012
Posty: 102
Wysłany: 2013-03-14, 11:57   

 
     
wezrob
Budowlaniec

Dołączył: 25 Maj 2012
Posty: 102
Wysłany: 2013-03-14, 11:57   

W kwestii sprzętu rtv to najbardziej popularne są telewizory led 43 calowe, myślę, że warto wziąć 3d bo za jakiś czas może zwiększy się liczba nadawanych programów i filmów w tym systemie i będzie dużo frajdy. Jeżeli chodzi o kino domowe to zestaw 5 plus jeden chyba wypada najlepiej no i odtwarzacz blu-ray też już bym brał bo mam wrażenie że za jakiś czas już większość płyt będzie w tym nagrywane i zwykłe dvd może okazać się bezużyteczne
 
     
scyzoryk
Młodszy budowlaniec

Dołączył: 23 Sty 2013
Posty: 69
Wysłany: 2013-03-18, 11:05   

Dobór lamp w domu to nie tylko wybór najładniejszego klosza. To prawdziwa sztuka, której reguły nie są łatwe. Lampy dobrze dobrane potrafią działać cuda. Proponuję zawiesić fajny żyrandol, do tego klimatyczne kinkiety lub lampy podłogowe. Jeżeli chodzi o podświetlenie telewizora to proponuje we wnęce zamontowac paki ledowe o małej mocy.
 
     
HityCenowe24_pl
Nowicjusz

Dołączył: 23 Sty 2013
Posty: 33
Wysłany: 2013-03-22, 15:47   

Co do telewizorów LED,to nie 43 tylko 42 calowe,właśnie ten rozmiar jest najbardziej popularny. Z jakiej odległości będzie oglądany oraz co ważne: jaki budżet chcesz przeznaczyć na ten cel?
_________________
www.HityCenowe24.pl
 
     
kronos
Młodszy budowlaniec

Dołączył: 26 Wrz 2013
Posty: 53
Wysłany: 2013-12-23, 14:40   

Jeżeli chodzi o konsolę to fajna zabawa to gry ruchowe i są fajne gry nie tylko dla dzieciaków więc tu polecam xbox z kinect bo to lepsze rozwiązanie techniczne niż ma ps3 do salonu się nadaje bo jest sporo przestrzeni do gry dla dwóch osób.
 
     
Oknobyt_pl 
Nowicjusz

Dołączył: 17 Sie 2013
Posty: 42
Wysłany: 2014-01-09, 13:36   

Wyposażenie salonu to oprócz sprzętu rtv,także stylowe meble i zestaw wypoczynkowy,to jest moim zdaniem jedna z ważniejszych spraw. W swoim salonie powinniśmy czuć się po prostu komfortowo.
_________________
www.Oknobyt.pl - okna dla każdego!
 
     
sabcia
Młodszy budowlaniec

Dołączył: 19 Lis 2013
Posty: 55
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-12-04, 13:56   

I ja dołączę do Waszej dyskusji, bo również mam pytanie związane z wyposażeniem salonu :) Chciałabym jeszcze przed świętami zamówić narożnik, mam już wybrany model, to model "Agata" z tej listy http://meblowiec.pl/narozniki,c24.html. Ale nie o tym, jakie meble według Was będą pasowały do jasnego salonu (ściany w kolorze ecru) i właśnie tego narożnika? Bo mam dylemat czy decydować się na białe meble, czy raczej na takie w kolorze bardzo jasnego brązu. Pomożecie? ;)
 
     
budwoman 
Wszechwiedzący

Dołączyła: 22 Lip 2014
Posty: 838
Wysłany: 2015-12-04, 15:34   

Moim zdaniem białe meble to bardzo dobry pomysł. Ja mam w salonie i sobie chwalę.
 
     
KupujDrzwi 
Nowicjusz

Dołączył: 14 Gru 2015
Posty: 16
Wysłany: 2015-12-14, 10:45   

Moim zdaniem właśnie odwrotnie,czyli białe meble do takiego koloru ścian,mogą dać zły efekt i salon zleje się w jedną,monotonną całość. Brązowe meble zapewnią wg mnie zdecydowanie lepszy kontrast.
_________________
www.KupujDrzwi.pl
 
     
jelenaa
Młodszy budowlaniec

Dołączył: 14 Lis 2014
Posty: 86
Wysłany: 2015-12-16, 06:59   

A co właśnie z dodatkami? Podobają Wam się na przykład firanki albo zasłony jak tutaj? nadal to jest modne?
_________________
http://blog.doctissimo.fr/magdaorkisch
 
     
HurtOkien.pl 
Młodszy budowlaniec

Dołączył: 02 Gru 2015
Posty: 56
Wysłany: 2015-12-21, 09:10   

Tak,firanki lub zasłony są modne jeżeli oczywiście preferujesz właśnie taki styl. Poza tym zastanów się także nad roletami w oknie,które fajnie się prezentują i zapewnią prywatność,stanowiąc przy tym bardzo ładną ozdobę. Dodatki również powinny być w kontrastującym kolorze do mebli.
_________________
www.HurtOkien.pl
 
     
dynamical
Młodszy budowlaniec

Dołączył: 21 Lip 2015
Posty: 63
Wysłany: 2016-01-05, 09:28   

Wbrew pozorom bardzo ważne są odpowiednie dodatki, które nadają wnętrzu indywidualnego stylu. Ja sam stawiam na designerskie akcesoria, które powodują, że pokój jest stylowy. Ostatnio kupiłem np. produkty Umbra: http://www.barokko.pl/pol..._Umbra-338.html Bardzo fajnie wyglądają...
 
     
Quadre.pl 
Prawie ekspert

Dołączyła: 05 Mar 2015
Posty: 300
Wysłany: 2016-01-14, 12:39   

Jeżeli mowa o nowoczesnym salonie,to nie może zabraknąć w nim stylowych i designerskich dodatków,mebli- a wszystko to znajdziecie u nas na Quadre.pl gdzie serdecznie zapraszamy :)
_________________
https://www.alugrip.pl/
 
     
Paweł21 
Wszechwiedzący

Dołączył: 01 Lip 2017
Posty: 892
Wysłany: 2020-05-14, 10:22   

Jeśli o mnie chodzi to przede wszystkim oświetlenie musi pasować do całości aranżacji. Dlatego jeśli będziecie na etapie poszukiwań wyjątkowych propozycji do swojego domu to koniecznie zwróćcie uwagę na ofertę przygotowaną przez https://zfabryki.pl/product-pol-1556-Kinkiet-Lampa-Scienna-SCANLON.html w przypadku którego będziecie mogli liczyć na pełne wsparcie obsługi, różnorodność i świetne ceny względem sklepów stacjonarnych, pozdrawiam serdecznie!
 
     
sevelle dio 
Wszechwiedzący

Dołączyła: 18 Gru 2012
Posty: 1135
Wysłany: 2020-05-14, 10:35   

U mnie salon jest minimalistyczny. Nie chciałam go przeładować meblami.
_________________
Zobacz Lakiernia Proszkowa Katowice
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

| | Darmowe fora | Reklama
Next-ImmoProjektowanie wnętrz bielsko białaStellenangebote - StellenanzeigeNext-Cars24.com
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 12