Forum Budowlane  Strona Główna Forum Budowlane
Praca - Oferty Pracy

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Zwykły czy piorący?
Autor Wiadomość
rolmi
Nowicjusz

Wysłany: 2013-08-28, 12:44   Zwykły czy piorący?

Do dej pory mieliśmy zwykły odkurzacz ale nawalił i trzeba nowy. Rozważamy zakup piorącego, ale czy jest skuteczny, czy lepiej liczyć na siłę własnych rąk?

REKLAMA

Wysłany: 2013-08-28, 15:11   

cyrkiel
Nowicjusz

Wysłany: 2013-08-28, 15:11   

Jego wadą na pewno jest to,że jest większy i cięższy niż zwykły odkurzacz. Poza tym sporo czasu zajmuje samo przygotowanie urządzenia do pracy. Na koniec oczywiście trzeba go jeszcze umyć i osuszyć. Zwykły odkurzacz nie zatrzymuje wielu drobin w których żyją i rozmnażają się roztocza. Skuteczną zaporą jest woda. Dla osób mających alergię polecam odkurzacz piorący i dla wszystkich, którzy nie lubią prać dywanów i wykładzin zwykłą szczotką do dywanów i to na dodatek ręcznie. Taki odkurzacz to również dobra profilaktyka dla zdrowych osób.

wezrob
Budowlaniec

Wysłany: 2013-09-23, 11:01   

W tradycyjnych odkurzaczach utrata siły ssania wynika z tego, iż kurz zatyka pory worka uniemożliwiając swobodny przepływ powietrza. Tak samo dzieje się w przypadku tzw. odkurzaczy bezworkowych, gdzie kurz zbierając się na filtrze kartonowym zatyka jego pory. Ja mam odkurzacz dyson i najskuteczniejszym filtrem jest woda. Nie wiem czy dobrze kombinuję ale dla mnie jest bezkonkurencyjny w porównaniu do zwykłego odkurzacza.

kronos
Młodszy budowlaniec

Wysłany: 2013-11-27, 11:43   

Jak ktoś jest marudny z natury to zawsze coś nie będzie pasowało. Jeżeli naprawdę nam zależy na tych wielu funkcjach odkurzacza piorącego i są ponad jego minusy to nie ma co się zastanawiać tylko kupować. Można kupić taki odkurzacz na raty. Jak i cena wyższa to nie odczujemy tak bardzo po kieszeni. Dla chcącego nic trudnego.

Victori_pl
Starszy budowlaniec

Wysłany: 2013-12-04, 16:22   

U nas jest piorący Zelmera i muszę przyznać,że znakomicie spełnia swoją rolę,można na nim polegać i co wążne- wszystko dokładnie czyści pozostawiając ładny i świeży zapach.

Patrikson
Budowlaniec

Wysłany: 2019-04-17, 11:35   

Szukając odpowiedniego odkurzacza trafiłem w końcu na ten - https://sklep.bissell.pl/produkt/bezprzewodowy-odkurzacz-pionowy-bissell-multireach-36v-2166n/. Jego zakup to była świetna decyzja, jest bezprzewodowy więc wygoda używania stoi na bardzo wysokim poziomie. Można oblecieć cały dom bez konieczności męczenia się z kablami.

Odpowiedz do tematu