Forum Budowlane  Strona Główna Forum Budowlane
Praca - Oferty Pracy

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Nowe pompy ciepła Junkers o
Autor Wiadomość
admin
Administrator


Wiek: 42
Dołączył: 14 Maj 2009
Posty: 318
Wysłany: 2009-06-28, 11:14   Nowe pompy ciepła Junkers o

Nowe pompy ciepła Junkers
Bez wątpienia najbardziej energooszczędnymi urządzeniami dostępnymi w ofercie producentów, które mogą ogrzewać i zaopatrywać budynki w ciepłą wodę przez cały rok, są pompy ciepła.

Ze względu na niskie koszty eksploatacji stają się one coraz bardziej popularne na polskim rynku. Szacuje się, że dostarczając 1 kW energii do pompy ciepła, można otrzymać aż 4 kW „za darmo”. W tym roku na rynku polskim pojawiły się nowe pompy ciepła marki Junkers. Do niedawna przy wyborze systemu grzewczego dla domu jednorodzinnego, nasz dylemat ograniczał się do dwóch typów instalacji: ogrzewania olejowego lub gazowego. Tymczasem istnieje alternatywa dla tych tradycyjnie przyjętych rozwiązań. Pompa ciepła nie pracuje z paliwami stałymi, lecz z bezpłatnym i niewyczerpywalnym źródłem energii pochodzącym z wnętrza ziemi, wody gruntowej lub powietrza. Takie urządzenia funkcjonują już od wielu lat w Skandynawii czy u naszych zachodnich sąsiadów, zyskując z roku na rok coraz większą popularność. W Szwecji obecnie 60% nowo budowanych domów wyposażonych jest w pompy ciepła, a w Niemczech co drugi nowy dom ma instalacje grzewczą opartą na pompie. Rosnące ceny paliw stałych dotykające także nas sprawiają, że rozwiązania pozwalające uniezależnić się m.in. od dostawców gazu stają się najlepszym sposobem dbania o nasze portfele. Dzięki pompie ciepła posiadacze domów mogą zaoszczędzić połowę kosztów eksploatacyjnych w porównaniu do kotłów olejowych lub gazowych. Ponadto, aby osiągnąć 100% mocy grzewczej, pompa ciepła wykorzystuje do 75% energii zawartej w gruncie lub w powietrzu. Zużywa przy tym tylko 25% elektrycznej energii zasilania, na czym korzysta także środowisko naturalne.

Pompy ciepła korzystają z zasobów cieplnych ziemi i w zależności od rodzaju instalacji, za pomocą sond lub kolektorów gruntowych „przepompowują” uzyskane ciepło, wykorzystując jako napęd energię elektryczną, zwiększają jego temperaturę, która oddawana jest wodzie w obiegu grzewczym.. Junkers ma w swojej ofercie dwa typy pomp ciepła - pozyskujących ciepło z ziemi lub z powietrza.

Energia z powietrza

Pompy ciepła określane jako „powietrze – woda” pozyskują energię z powietrza. Mają one trzy różne zakresy mocy: 6, 8 oraz 10 kW. Instalacja takiej pompy jest bardzo prosta, a w przeciwieństwie do pomp gruntowych, nie są potrzebne kosztowne odwierty ani kolektory gruntowe. Skraca to czas montażu całej instalacji oraz znacznie redukuje koszty inwestycyjne. Kompletne urządzenie składa się z modułu zewnętrznego i wewnętrznego, które tworzą powietrzno-wodne urządzenie do ogrzewania i przygotowania ciepłej wody. Moduł wewnętrzny zawiera podgrzewacz c.w.u. i regulator z panelem sterowania oraz wyświetlaczem graficznym. Jeżeli moduł zewnętrzny nie dostarcza wystarczającej ilości energii do ogrzania domu, wspomagany jest dodatkowo przez wbudowaną grzałkę. Pompa o mocy 10 kW, w odległości 4 metrów ma głośność tylko 41 dB(A), co jak na tak zaawansowane technologicznie urządzenie jest bardzo dobrym wynikiem. Maksymalna temperatura, jaką można osiągnąć „na wyjściu” z pompy to 65°C. Pojemność robocza zasobnika ciepłej wody użytkowej wbudowanego w moduł wewnętrzny to 163 l.
całość na :
http://www.muratordom.pl/...,7061_18877.htm
_________________
Pozdrawiam wszystkich

>> klik klik << :)
 
     
REKLAMA 

Dołączył: 15 Lis 2009
Posty: 1
Wysłany: 2009-11-16, 23:41   

 
     
Randal 

Dołączył: 15 Lis 2009
Posty: 1
Wysłany: 2009-11-16, 23:41   

Pompy ciepła sa bardzo dobra alternatywa do ogrzewania mieszkan, hoteli czy nawet wiekszych powierzchni jak koscioły. Polecam tez firme Nateo ktora ma bogata oferte pomp, ktore maja zakres mocy nawet do 99kw. Dodatkowo popmy te sluza jako klimatyzator w okresie letnim
 
     
Eccelent
Budowlaniec

Dołączył: 10 Kwi 2010
Posty: 134
Wysłany: 2010-05-03, 10:12   

A ja pompy ciepłą polecam do domów o większej powierzchni,wtedy bardzo dobrze spełniają swoją rolę. Czy nadaja sie do mieszkań? Pewnie tak,ale nie bardzo widze sens ich montażu.
_________________
http://meega.net
http://meega.de
http://meega.us
http://meega-uk.com
 
     
malti
Nowicjusz

Dołączył: 12 Sie 2010
Posty: 27
Wysłany: 2010-08-25, 07:27   

Osobiście byłabym za pompami ciepła firmy Vikersonn. Posiadają bardzo szeroką ofertę, którą początkowo możemy dostosować poprzez obliczenia na udostępnionym kalkulatorze kosztów ogrzewania. Kolejno możemy zasięgnąć porady przedstawiciela, który skutecznie i w pełni przedstawi nam propozycję indywidualną. Znajomi są bardzo zadowoleni z tak rzetelnego podejścia do klienta, z którym nie spotkali się w innej firmie, gdzie mieli dokonać zakupu. Pompy ciepła coraz bardziej są rozpowszechniane i znane. Oby tak dalej, bo to dobry sposób na instalację grzewczą.
 
     
DobreGrzejniki_pl
Nowicjusz

Dołączył: 05 Sty 2011
Posty: 28
Wysłany: 2011-01-06, 10:41   

Znam obie firmy,wiec jeżeli ktoś zastanawia sie nad ich zakupem,to chętnie pomogę:) Oprócz tego zapraszam do naszego sklepu www.dobregrzejniki.pl gdzie wybór jest naparwdę szeroki.
 
     
goodidea 
Starszy budowlaniec

Dołączył: 10 Lut 2011
Posty: 283
Wysłany: 2011-04-27, 10:39   

Witam, jeżeli chodzi o wybór Junkersa to moje gratulacje bo to wiodąca firma w dziedzinie ciepłownictwa:) Sam posiadam ich piec i jestem zadowolony z użytkowania.
Na pompach ciepła się trochę znam, bo myślałem przez chwilę żeby zamontować u siebie ale mam bardzo tanie drzewo więc póki mam możliwości to pale drzewem.

elektroinstalatorstwo
 
     
goodidea 
Starszy budowlaniec

Dołączył: 10 Lut 2011
Posty: 283
Wysłany: 2011-04-27, 10:39   

Witam, jeżeli chodzi o wybór Junkersa to moje gratulacje bo to wiodąca firma w dziedzinie ciepłownictwa:) Sam posiadam ich piec i jestem zadowolony z użytkowania.
Na pompach ciepła się trochę znam, bo myślałem przez chwilę żeby zamontować u siebie ale mam bardzo tanie drzewo więc póki mam możliwości to pale drzewem.

elektroinstalatorstwo
 
     
goodidea 
Starszy budowlaniec

Dołączył: 10 Lut 2011
Posty: 283
Wysłany: 2011-04-27, 10:40   

Witam, jeżeli chodzi o wybór Junkersa to moje gratulacje bo to wiodąca firma w dziedzinie ciepłownictwa:) Sam posiadam ich piec i jestem zadowolony z użytkowania.
Na pompach ciepła się trochę znam, bo myślałem przez chwilę żeby zamontować u siebie ale mam bardzo tanie drzewo więc póki mam możliwości to pale drzewem.

elektroinstalatorstwo
 
     
Tanie-Grzanie
Nowicjusz

Dołączył: 14 Paź 2011
Posty: 47
Wysłany: 2011-10-18, 14:02   

Zapraszam także do nas na stronę www.Tanie-Grzanie.net mamy naprawdę szeroki wybór i chętnie doradzę podczas zakupu.
_________________
Tanie-Grzanie.net
 
     
debros
Młodszy budowlaniec

Dołączył: 28 Gru 2010
Posty: 56
Wysłany: 2011-10-20, 10:38   

Pompy ciepła to ogólnie bardzo ciekawa tematyka. Sam zacząłem się tym niedawno interesować i na poważnie biorę pod uwagę możliwość montażu takich urządzeń:) Narazie jestem co prawda na etapie poszukiwań informacji i sprawdzonych rozwiązań, jeśli ktoś ma podobnie to sporo można się dowiedzieć na stronie http://www.odnawialneciep...omu-pompa-ciepa Może komuś się przyda, informacji o odnawialnej energii nigdy za wiele;)
 
     
Neckle 
Nowicjusz

Dołączył: 07 Wrz 2011
Posty: 7
Wysłany: 2011-10-24, 11:02   

Znalazłem też artykuł o tym na www.budopedia.pl
Bardzo ciekawie przedstawiają te pompy ciepła , myślę nad założeniem takowej u siebie w domu :)
 
     
Tanie-Grzanie
Nowicjusz

Dołączył: 14 Paź 2011
Posty: 47
Wysłany: 2011-11-04, 13:03   

Teraz w naszym sklepie www.Tanie-Grzanie.net jeszcze większy wybór i ciekawe promocje na wybrane artykuły.
_________________
Tanie-Grzanie.net
 
     
Bobek 
Młodszy budowlaniec
Na ratunek rybom!

Dołączył: 27 Wrz 2012
Posty: 68
Wysłany: 2012-09-27, 11:26   odp

A ktoś z obecnych może miał u siebie lub ma pompę ciepła sofath (tak się chyba marka nazywa)?
Oglądam je na stronie dumarchwent http://www.sztuka-ogrzewania.pl/ i właśnie się zastanawiam jak szybko by mi się instalacja czegoś takiego zwróciła - wg warunków tam wypisanych, to mam "idealnie" wszystko pod takie pompy
_________________
http://mtwforum.forumup.net
 
     
kiero12
Nowicjusz

Dołączył: 12 Paź 2012
Posty: 8
Wysłany: 2013-08-08, 00:18   

Ja po zapoznaniu się z wykresem znajdującym się tutaj : http://www.instalpomp.eu/porownaniekosztow.html, ogrzałem swój dom za pomocą tej właśnie technologii. Jestem zachwycony bardzo niskimi rachunkami.
 
     
o-tomek

Dołączył: 08 Sie 2013
Posty: 3
Wysłany: 2013-08-08, 23:23   

pompy ciepła naprawdę są ekonomiczne. jednak czy wkład początkowy na budowę tej technologii nie jest zbyt duży?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

| | Darmowe fora | Reklama
Next-ImmoProjektowanie wnętrz bielsko białaStellenangebote - StellenanzeigeNext-Cars24.com
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 12